Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
24.08.2017, kell 09:37
24650 postitust 2499 Teemas vastas 314 Liiget
Uusim liige: Nipitiri3
 1   Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum) / Abielu, naistejutud, meestejutud / Vastus: Kas karvane mees on seksikas? Vallaliste imelikud ootused ja nimekirjad?  on: 26.10.2016, kell 22:32 
Alustas Waba Wend | Viimane postitus vastas janelys
Jah, mulle meeldivad karvased mehed ja ka mu enda oma on üksjagu karvane. Seda aga mu tulevase abikaasa listist polnud. Ei osanud seda toona mõeldagi või oodata, kuid nüüd olen väga rahul. Välimus pole ju tegelikkuses nii tähtis (kuigi sain üle ootuste väga kena abikaasa endale), pigem ikka sisemus ning mehe oskused on ka olulised. Tähtsaim on see, et abikaasagi usuks Jumalat, ta oleks Su parim sõber ning oleksid põhiasjades samad vaated.

 2   Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum) / Abielu, naistejutud, meestejutud / Vastus: Pikad juuksed, ei või olla tõsi, kas need segama ei hakka?  on: 26.10.2016, kell 22:26 
Alustas Waba Wend | Viimane postitus vastas janelys
Minul endal juustepikkus keskkohani ja mu abikaasale meeldivad pikad juuksed, mulle endale samuti. Vahel küll tekib küsimus, et mis vahet seal on kas lühiksed või pikad, kui neid peamiselt kinniselt ehk punupatsis või krunnis kannan. Keerulisemateks soenguteks pole enamasti lihtsalt aega.
Tütar aga küsis hetk tagasi, et miks mul nii pikad juuksed on. Arvas, et võiksid veidi lühemad olla. Mäletan, et abikaasa ütles kunagi, et lühikesed juuksed pole Piibli järgi naisele õiged. Kas keegi oskab mõnda kirjakohta mainida, miks oleks õige, et naine lühikesi juukseid ei omaks. Mäletan, et lühikesed juuksed olid Piibli aegadel olnud tavapärased prostituutidele vms.
Endal kahju juba juukseid lühikeseks lõigata, sest nende kasvatamine praeguse pikkuseni on võtnud pea kogu meie abieluaja ehk 12 aastat. Kahju ju tööd ja vaeva (kuigi mina pole neid kasvatanud, vaid Jumal) täielikult maha lõigata, kuid mida tütrele oleks õige vastata? Tahaksin mõnda Piibli kirjakohta öelda.

 3   Vaba teema / Vaba mikrofon / Teretulemast, ports uusi kasutajaid.  on: 26.10.2016, kell 15:21 
Alustas Waba Wend | Viimane postitus vastas Waba Wend
Shalom

Lisatud mitmeid uusi kasutajaid,. Vabandame, need liitumissoovid olid kuhugi "kadunud" ...

Siiski elame - tuksume, vaikselt  ba

 4   Igapäevane kristlik elu (praktiline elu) / Kristlik elu / Usuvend Aivari tunnistused  on: 02.09.2016, kell 13:11 
Alustas Waba Wend | Viimane postitus vastas Waba Wend


Usuvend Aivar (Ameerikast) kirjutab ja jagab.


====================================

Tunnistus gripi ja teiste haiguste ning hädade vastu! (Laul 91 jargi)

Tunnista seda iga päev enda ja oma pere kohta.

Ma elan Kõigekõrgema kaitse all ja viibin alati Kõigeväelise varju all, ma ütlen Jumalale: „Sina oled mu varjupaik ja mu kindel mäelinnus, mu Jumal, kelle peale ma loodan!” Sest Tema kisub mu välja linnupüüdja paelust, hukkava katku käest. Oma tiivasulgedega kaitseb Ta mind ja Tema tiibade all leian ma varju; Tema tõde on mu kilp ja minu kaitsevall. Ei ma siis karda öö hirmu ega noolt, mis päeval lendab, ei katku, mis rändab pilkases pimedas, ega tõbe, mis laastab lõunaajal. Langegu tuhat mu kõrvalt ja kümme tuhat mu paremalt poolt, minu külge see ei puutu, sest Jeesus kandis minu haigused ja tõved. (1Peetruse 2:24) Aga ma vaatan oma silmaga ja näen, kuidas kätte makstakse õelatele. Sest Sina, Jumal, oled mu varjupaik! Kõigekõrgema on mu hing, võtnud oma eluasemeks. Ei taba õnnetus mind ega lähene häda mu ihule. Sest Tema annab oma inglitele käsu minu pärast ,et hoida mind kõigil mu teedel. Kätel nad kannavad mind, et ma oma jalga ei lööks vastu kivi. Ma astun üle lõvide ja rästikute, noored lõvid ja lohed ma lömastan.
Jumala kinnitus sulle:
„Et ta Minusse on kiindunud, siis Ma päästan tema; Ma ülendan tema, sest ta tunneb Minu nime. Ta hüüab Mind appi ja Ma vastan temale; Mina olen ta juures, kui ta on kitsikuses, Ma vabastan tema ning teen ta auliseks. Pika eaga Ma täidan tema ja annan talle näha Oma päästet.”

====================================

Tunnistus laste üle.

Taevane Isa, ma asetan oma lapsed Sinu Sõna alla. Ma juhatan neid õigele teele ja nad ei lahku sellelt ka vanas eas. (Õp S 22:6) Mu lapsed õpivad Sind tundma ja neil on suur rahu. (Jes 54:13) Minu lapsed kuuluvad Sulle, Jumal, ja nad kasvavad tarkuses ja pikkuses ja armus Jumala ja inimeste juures.(Lk 2:52) Minu lapsed on kiired vanemate sõna kuulma Jumala Sõna kohaselt. Nad austavad, hindavad oma vanemaid ning nende käsi käib hästi ja nad elavad kaua maa peal. (Efe 6:2) Jumala inglid kaitsevad neid kõikidel nende teedel. Sina, Jumal, oled nende kindlus ja varjupaik ning oma tiivasulgedega Sa kaitsed neid. Ei taba õnnetus ega tõbi neid.(Ps 91) Nad on täiesti terved pealaest jalatallani Jeesuse haavade ja vermete läbi. (1 Peetr 2:24) Püha Vaim on nende abiline ning Ta juhatab neid õigetele otsustele ja tuletab neile meelde, mida Jeesus on öelnud.(Jh 14:26, Rm 8:26)

====================================

Palve tervenemiseks.

Taevane Isa, Jeesuse nimel ma palun jőudu ja tervist oma ihule täna. Ma ütlen vigasustele, haigustele ja käsin neil lahkuda minu kehast Jeesuse nimel. Iga halb rakk peab närbuma ja selle juured surema Jeesuse nimel. Saatan ma seon sinu vőimu ja ma vabastan Jumala tervendava väe oma ihus Jeesuse nimel. Jeesus on Isand minu ihu üle mitte sina saatan. Isa, ma palun Sind asendada ja uuenda iga kahjustatud rakk, närvikude, kőőlus, arter, elund, liiges vői mis iganes on viga saanud uute ja tervetega. Ma tänan Sind, Isa, et sa oled mu lähedal Püha Vaimu läbi, et aidata mind minu viletuses. Ma tänan, et neile, kes Jumala nime austavad, tőuseb őiguse päike ja neile on paranemine Tema tiibade all. (Malaakia 3 20). Ma palun Sind, Isa, puudutada, tervendada mind ja taastada mu tervis, Jeesuse nimel. Ma tänan Sind, Isa, et Sa oled läkitanud Oma Sőna ja tervendanud mind ning päästnud mind haua veerelt. (Laul 107: 20). Jumal, Sulle on see vőimalik ja ma usun, et Sa oled mind tervendanud, sest ma olen palunud uskudes Sinu Sőna. Ma tänan Jumal, et Sa oled ustav täitma Oma lubadusi kui me usume. Ma tänan Sind, Taevane Isa, Jeesuse vägeval nimel. Saagu nii.

====================================

Igapäevaste vajaduste ja vara kaitse tunnistus.

Jeesus on mu elu Isand ja kõik mis mul on kuulub Jumalale. Ma panen Jumala esikohale oma elus ja austan Teda oma sissetuleku esimese parima osaga andes selle esimesel võimalusel oma kogudusele. Tema varustab mind külluslikult kõige vajalikuga Oma rikkuse ja minu usu mõõdu järele.
Jumala inglid kaitsevad mind ja minu peret õnnetuste, vigastuste , kahjustuse ning kulumise ja kao eest, et see ei satuks varaste ega rikkujate kätte. Jeesus on Isand minu elus ja minu vara üle! Saatanal pole mingit õigust minu pere ega vara üle, sest kuulume Jumalale ning Jeesus on meid vabastanud vaesusest ja puudusest (käsu needusest).
Jumal laseb kordaminekul olla kõige üle mida mulle on usaldatud ning mille külge ma oma käe panen, sest olen sõnakuulelik Jumalale ja aus. Jumal aitab mul võlgadest lahti saada ja hoiab mind eemal vaesuset ja puudusest. Ma usun, et mul on piisavalt vahendeid, et oma arveid maksta õigeaegselt ning maksta tagasi oma võlad enneaegselt. Jumal annab mulle tarkust, et ma ei kulutaks oma vahendeid asjata ning Tema tarkus viib mind elus edasi, et ma võiksin olla kasuks Jumalale ning edendada koguduse tööd.
Tänu Sulle Jumal, et Sina oled hea ja et Sinu heldus kestab igavesti!

====================================

Tarkuse tunnistus.

Tarkuse vaim elab minus ja õpetab mulle kõiki asju. Tema juhib mind kõike tõtte. Sellepärast on mul tarkust kõigiks olukordadeks ja tingimusteks, sest mul on Jumala tarkus. Ma olen saanud tarkuse vaimu, ilmutuse selguse ja teadmise Temalt. Minu arusaamise silmad on valgustatud. Tarkus on minu kaitse, mis hoiab ja varjab minu elu. Ma otsin tarkust enam kui rikkust, sest tarkusest pole väärtuslikumat. Ma olen uus loodu Kristuses ja Tema meistriteos loodud Jeesuse Kristuse kaudu. Mul on uuendatud Kristuse mõtted ja Jumala tarkus on vormitud minu sisse.

====================================

Rahu tunnistus.

Minu Jumal hoiab mind täielikus rahus kuna minu mõtted on suunatud Temale. Jumala rahu, mis ületab kõik mõistmise hoiab ja täidab mu mõtted. Ning Jeesuse Kristuse abil ma ei muretse mitte millegi pärast. Ma ei karda sest Jumal ei ole andnud mulle arguse vaimu vaid armastuse ja selge mõistuse väe. Jumal on minu poolt ja ma ei karda.

====================================

Pika ea tunnistus.

Jeesus on mu Isand ja Tema annab mulle elu ja küllusliku elu. Kuna mina olen Jumala kartlik siis minu elupäevi pikendatakse. Minu Jumal annab rahu ja lisab aastaid minu elule. Minu elupäevi mitmekordistatakse. Minu Jumal rahuldab mind pika eluga ja näitab mulle oma päästet.

====================================

Tervise usutunnistus.

Jeesus on minu elu Isand. Haigustel ja tõvedel ei ole meelevalda minu üle. Jeesus kandis minu patud oma ihus ristile. Sellepärast olen mina surnud patule ja elan Jumalale ning Jeesuse haavade läbi olen ma haigustest vaba ja terve. Jeesus kandis minu haigused ja mu valud. Sellepärast ei anna ma kohta haigusele ega valule oma ihus, sest Jumal andis oma sõna ja tervendas mind. Ma keeldun andmast haigusele elukohta ja võimu minu ihus. Jumala elu voolab minu sees ning toob elu ja tervise igale rakule minu ihus. Ma ületan haigused, tõved ja valud Talle (Jeesuse) vere ja minu usu tunnistuse abil. Minu Isanda Jeesuse Kristuse haavade läbi olen ma terveks saanud.

==================================== 5   Uudised meilt ja mujalt / Kristlik päevakaja (kristlikud uudised) / Eestimaa, su aeg hakkab otsa saama ...  on: 02.09.2016, kell 12:24 
Alustas Waba Wend | Viimane postitus vastas Waba Wend


Usuvend Aivar (Ameerikast) kirjutab:

Tulevased päevad.

Paljudele pole ehk uudiseks, et Eestimaa elu on suurte muutuste lävel ning Jumala poolt antud ning juba üle 20a kestnud vabadus ja armuaeg hakkab otsa saama. Kahjuks pole suurem osa inimesi seda aega targalt kasutanud. (Võite lugeda 5 Moosese 28 ptk ja Karl Reitsi ja teiste ettekuulutusi).

2Timoteose 3:1 Aga see olgu sul teada, et viimseil päevil tuleb raskeid aegu, 2 sest siis on inimesi, kes on enesearmastajad, rahaahned, kelkijad, ülbed, teotajad, sõnakuulmatud vanemaile, tänamatud, nurjatud, 3 halastamatud, leppimatud, laimajad, ohjeldamatud, jõhkrad, hea põlgajad,…

Kuid ma tahan siin julgustada kristlasi, et ka sellistes rasketes olukordades toimib
Jumala Sõna ja Tema vägi neile, kes sellesse usuvad, mida ütleb Piibel. See võib olla ainus asi, mis siis toimib ja mis kättesaadav on ning kui oled täis usku, siis sellest ka piisab.
Laske ennast juhtida Jumala Vaimu poolt.

Roomlaste 8: 14 Sest kõik, keda iganes Jumala Vaim juhib, on Jumala lapsed.
Johannese 16: 13 Aga kui Tema, Tõe Vaim, tuleb, juhib Ta teid kogu tõesse, sest Tema
ei räägi iseenesest, vaid Ta räägib, mida kuuleb, ja Ta kuulutab teile tulevasi
asju.

Piibli lugemine, mediteerimine loetu üle, palvetamine Pühas Vaimus annab lahendused.
Joosua 1:8 Ärgu lahkugu see Seaduse raamat sinu suust, vaid mõtle sellele päeval ja öösel,et sa peaksid hoolsasti kõike, mis sinna on kirjutatud, sest siis õnnestub su teekond ja siis on sul kordaminek! 9 Eks ole Mina sind käskinud: Ole vahva ja tugev! Ära kohku ja ära karda, sest Issand, su Jumal, on sinuga kõikjal, kuhu sa lähed!”

Kuulake seda selget häält, mis on teie südames ja mis annab nõu, kuid mis ei ole alati
loogiline meie arusaamisele. Andke aru, et Jumal näeb ja teab rohkem kui meie. Ka siis kui oled doktori kraadiga ja kõrgesti haritud. Vaikne hääl nagu “ära puutu, mine siit, valmista ette.” Alati pole meil vaja Jumala juhtimist, sest meil on ka selge mõistus antud, kuid alati peame kuulama, kas Jumalal on midagi öelda või lisada, et meid juhendada. Me pole robotid vaid Tema lapsed.

2Timoteose 1: 7 Jumal ei ole meile ju andnud arguse vaimu, vaid väe ja armastuse ja
mõistlikkuse vaimu.

Kindlasti ei tohi lasta hirmul ja paanikal ennast juhtida kuid samas peame andma aru, et elu on täis ohte ja peame ennast kaitsma ning hoidma kurja eest.

Õpetussõnad 3:5 Looda Jumala peale kõigest südamest ja ära toetu omaenese mõistusele! 6 Õpi Teda tundma kõigil oma teedel, siis Ta teeb su teerajad tasaseks!  7 Ära ole iseenese silmis tark! Karda Jumalat ja tagaine kurjast!  8 See on su ihule terviseks ja luudele-liikmetele kosutuseks.

09.juuni, 2016

====================================

28, juuli, 2016
Tuletan meelde kel puhkusega aja ja ohu taju on kadunud, et Rio mangud hakkavd juba mone paeva parast ja on viimane voimalus teha veel ettevalmistusi voimalikeks ebameeldivusteks Eestimaa elus. Muidugi oleks hea kui midagi ei juhtuks aga ajaloost tuleb oppida, et mitte kahetseda. Nii et olge kained, valmis ja valvsad! Lugege Psalm 91 Piiblist.


 6   Uudised meilt ja mujalt / Lai MAAILM (rahvad, riigid, misjon jms.) / Selini vale - ühe tolerandist Saksa neiu kurb lugu!  on: 08.07.2016, kell 01:03 
Alustas Waba Wend | Viimane postitus vastas Waba Wend


Selini vale

See oli puhas juhus, et ta neid kohtas. Seda ütleb ta endale alati, kui kõik lootusetuna tundub.

Tegelikult tahtis Selin Gören ainult mõne sõõmu värsket õhku hingata pärast üht ängitsevat õhtut jaanuari lõpus. Ta vanavanemad Anatooliast olid külla tulnud ja nende jäikade tõekspidamiste kuulamine viskas üle. Kaua sa ikka jõuad kuulata targutusi stiilis: "Erdogan on üks õige mees, kõik kurdid on terroristid ja su pluus on ühe korraliku neiu jaoks selgelt liialt läbipaistev".

Sellest ängitsevast seltskonnast korraks hinge tõmbama pageski 24-aastane tüdruk laste mänguväljakule oma maja nurga taga, Schwetzingerstadtis (linnaosa Mannheimis, linnas Frankfurdi lähedal). Kell oli juba ühe paiku öösel, aga kümme minutit kiikumist oli alati hästi Selini stressi maandanud. Mänguplatsi taga märkas ta kolme õlut libistavat noort meest. Need olid päris noored, seda võis nende praalivast käitumisest selgelt näha. Selin Gören keeras kõrvaklappides kõlava mussi kõvemaks ja lasi kiigel end lennutada.

Ta ei märganud, kuidas keegi talle selja tagant ligi hiilis. Järsku leidis ta end maha virutatuna. Tüdruk, ära ainult pööra ümber- mõtles ta- ära ainult provotseeri neid. Võtavad käekoti ja lasevad ruttu leebet.

Aga kolm noort meest hoiavad teda kinni. Üks, kes tema ees seisab, lühikeste juustega ning araablase välimusega, haaras ta kõrist ning pigistas. Gören tõusis põlvili. Kui ta õhu ahmimiseks suu avas, toppis teda kõrist hoidev nooruk oma riista talle suhu. Teine, vist samuti araablane, rebis juba tüdruku pükse. Kolmas seletas midagi seal kõrval kas kurdi või farsi keeles.

Alul oli Selin šokis ja ei suutnud liigutadagi. Tänavalaterna valguses nägi ta ühe piinaja nägu, vinniline lõust, vuntsiude ülahuulel, nahkjakk ümbritsemas paksu keret. Siis ärkas ta oma tardumusest- ja surus hambad kokku. Mees röögatas, virutas talle vastu nägu ja sajatades jooksis kolmik minema. Selini käekoti võtsid nad muidugi kaasa.

Seliniga juhtus see, mida enamik naisi kardab, täielik õudukas. Selle olukorra tegi eriliseks tema reaktsioon. Ta teatas juhtunust politseisse. Aga. Seal rääkis ta ainult käekoti vargusest. Saksa keelt rääkivate meeste poolt. Vägistamisest ta ei iitsatanudki.

Selin Gören on edukas noor poliitik, Saksamaa Vasakpartei noorteorganisatsiooni eestkõneleja, Mannheimis sündinud. Selle jaanuarikuise juhtumini oli ta maailmapilt selge ja organiseeritud. Põgenikud ja välismaalased: head. Saksa ühiskond: halvad, sest nad on rassistlikud. Lahendus: sotsialism.

Ja siis saab tema, kes ta immigrantide diskrimineerimise vastu võitles, ahistatud meeste poolt, kes kõige järgi otsustades olid immigrandid. Sel samal öösel sai ta aru, et juhtumil on poliitiline mõõde juures, ja tegi sellest omad järeldused. (...)

Oma ameti kaudu Vasakpartei juures oli ta vägistamisele eelnenud kuude jooksul praktiliselt kõigil oma piirkonna "Refugees Welcome" meeleavaldustel osalenud. Alles eelmisel aastal oli ta külastanud põgenikelaagrit Kurdistani autonoomses regioonis Iraagis. Need asjaolud aitavad mõista, miks Gören politseile valetas.

"Minema siit!", mõtles ta, kui ta piinajad jalga olid lasknud. Ja ta jooksis läbi inimtühja pargi kesklinna poole. Siis tundis ta, et telefon oli püksitaskus alles. Selin peatus ja helistas 110 (telefonikaart oli tühi, kuid häirekeskusesse saab ikka helistada). Küsis, ega patrulli kuskil lähedal pole, teda on just röövitud ja ta tahaks röövijate tundemärke teatada. Täna ütleb ta, et ei tahtnud vägistamisest teatada ebamugavustundest, selliseid asju ei ole kerge rääkida võõrale mehele läbi telefoni. Ta ei tahtnud teadlikult valeütlusi anda. Häirekeskuse ametnik saatis tüdruku lähedalolevasse jaoskonda. Tüdruk jalutas aga edasi, üritades leida telefoniautomaati, et oma poisile helistada, et see ta peale võtaks.

Kokkulepitud kohast edasi kõndides ei mõelnud ta mitte vigastustele oma kehal, vaid meeleavaldusele Mannheimi peaväljakul, kus ta alles mõni tund tagasi oli rahvast üles kutsunud võitlusse rassismi ja seksismi vastu. Ta mõtles kõigi viimaste kuude jooksul süüdatud põgenikekodudele. Ja raevukale meediarünnakule, millega põgenikud üle valati pärast Kölni uusaastasündmusi. Ta ei tahtnud neid kolme meest minna lasta- aga samuti ei tahtnud ta, et rassistid temaga juhtunut oma kampaanias kasutama hakkaksid.

Telefoniautomaadi asemel leidis ta ühe hotelli ja palus sealt luba helistada. Uksehoidja nägi, et tüdrukuga on asjalood halvad ja helistas kohe politseisse. Mõne hetke pärast lendasid vilkurite sähvides hotelli ette kolm patrullautot.
"Kas sina oledki see, kellelt just kott varastati?"
Selin noogutas.
Politseiniku teine küsimus kõlas: "Kas need olid põgenikud?"
Tüdruk, vihane ja trotsi täis, mõtles: "Seda sa sooviksid, kuradi rassistlik ment, ai sa alles rõõmustaksid kui need oleksid põgenikud!" ja vastas: "Ei."
See olevat olnud üks "segapunt", sakslastest ja välismaalastest, mehed rääkisid omavahel saksa keeles. Vägistamisest ei rääkinud ta midagi, nii vihastas ta politseiniku suhtumise peale. Tund hiljem kirjutas ta jaoskonnas samale tunnistusele alla.

Nüüd, viis kuud hiljem kohvikus istudes, ütleb Selin, et toona juhtunu oli olnud lühiühendus. Kuul jooksis kokku, ja hiljem ei suutnud ta enam oma valede roobastest välja saada. Ta sõbranna (lillade juustega veeganist antifašist) lisab kõrvalt, et Selin käitus toona nagu vägivaldset meest kaitsev naine. Selge see, et selline käitumine oli vale, kuid aasta tagasi, kui üldine häälestatus Saksamaal ei olnud veel nii tugevasti põgenike vastu, "poleks Selinil ehk selliseid mõtteid ja kõhklusi üldse tulnudki."

Aga Selini kindel otsus, mitte kellelegi tõtt öelda, kukkus samal õhtul läbi. End oma poisi kõrvale voodisse kerinud, hakkas ta nutma. Läbi nuuksete jutustas ta kogu loo. Kui räpasena ta end tundis.

Mu mees sai vihaseks, ütleb ta. Kallaletungijate peale, aga ka tema enda peale. Ta nõudis "väga tungivalt" tüdrukul uuesti politseisse minna, jutustab Selin nüüd- ja ta hääles kõlab etteheide. Mees tahtis teda lohutada, kuid oli teisalt šokeeritud tüdruku valest.

Selin jutustab tihti nendest jaanuari lõpupäevadest ja selgitab avalikkusele, mis pani teda valetunnistusi andma jne. Ta tahab julgustada teisi "mitte sama pasa sisse astuma", tõtt väänama, sest see tundub paistvat poliitiliselt korrektne.

Kui ta tudengist poiss-sõber hommikul kooli läks, sai Selinile selgeks, et ta on tõsise vea teinud. Ta peab minema tagasi politseisse, see on selge. Kuid kust võtta jõudu selle häbi ja etteheidetega silmitsi seismiseks? Kellelt nõu küsida, ilma et teda hukka ei mõistetaks? Ta otsis abi ühest nn. Safe Spacest, need on eriti vasakpoolsete noorte hulgas populaarsed kas reaalsed või virtuaalsed jututoad, kus naised, lesbid, trans- ja interseksuaalid võivad end diskrimineerimist kartmata väljendada. Mehi neisse ei soovita. Selin on ühe sellise Safe Space liige Facebookis. Ta kirjeldas endaga juhtunut kuuekümnele grupi liikmele. Paljud rääkisid, et ka neid on seksuaalselt rünnatud. Mõned kurtsid, et politsei ei uskunud nende kirjeldusi rünnakutest, teised ütlesid, et isegi kui ründajad süüdi mõisteti, said nad ainult tingimisi ja varsti kõndisid vabade meestena taas tänaval. Osad jälle tunnistasid, et nad isegi ei julgenud politseisse pöörduda.

Selin luges kommnetaare kui ta poiss tuli seminarist tagasi. Mees ütles: "Mis siis, kui vägistajad järgmist naist ründavad? Kas mitte alles kahe nädala eest polnud üks naine lähedalasuva veetorni juures vägistatud? Ka too naine rääkis ju, et kallaletungijad nägid araablastena välja ja ka neid ei saadud kätte. Äkki on samad kaabakad?" Rohkem kui 12 tundi pärast esimest väljakutset läks Selin lõpuks tagasi politseisse. Seekord lasi ta protokolli kanda, et kallaletungijad ei rääkinud saksa keeles ja et teda vägistati. "Õudne", räägib ta praegu kohvikulaua taga, "mul pole kunagi nii häbi olnud". Ülekuulamised kestsid tunde, järgmisel hommikul käis ta politseinikutega sündmuspaigas, ja ta vigastused fikseeriti arsti poolt.

Kahe päeva pärast tuli ta tagasi koju ja lugu võinuks siin lõppeda, kui Selin poleks õhtul hilja veel kohalikku ajalehte lugenud netist. Sealt luges ta, et paarinädalatagune vägistamine veetorni juures oli "tõenäoliselt ohvri poolt välja mõeldud". Väidetav ohver andis vastukäivaid tunnistusi. Ja Selin oli just põhiliselt sellepärast oma ütlusi muutmas käinud, et arvas tõepoolest sarivägistajate pundi ringi jooksvat omas kodulinnas! Ja nüüd tuleb välja, et ohver oli oma loo vaid välja mõelnud!

Selinis kees raev, tema jaoks oli asi selge. See eelmine "ohver" tahtis immigrantide vastu vaenu külvata ja oli seepärast kogu loo välja mõelnud. Kell 3:51 kirjutas Selin oma Facebooki vihase avaliku kirja "rassistidest vägistamisohvritest kes kogu loo välja mõtlevad", samas kirjas teeb ta endaga juhtunu avalikuks. See teine naine kannab kaasüüd, et ühel "sotsialistil ja internatsionalistil" oli nii raske tunnistada, et ta oli "Lähis-Idast pärit meeste" poolt vägistatud, ütleb Selin täna. Selinit ei huvita vabandused, et see eelmine ohver oli tõenäoliselt vaimuhaige, mitte rassist.

Selin googeldab kõike, mida internetis tema juhtumi kohta kirjutatakse- ja loeb ka kõiki kommentaare. Enamik neist on rassistlikud ja näitavad juhtumi peale näpuga, et järjekordne hea näide Saksamaa ajuvabast põgenikepoliitikast. Teised kommentaarid tulevad vasakpoolsetelt aktivistidelt, kes süüdistavad, et Selin kasutab endaga juhtunut vaid ära.

Need viimased ajavad Selinil endast välja. Ja nii kirjutas ta- jälle Facebooki- vabanduse fiktiivsele meessoost põgenikule.
"Mul on meie mõlema pärast uskumatult kahju. Sinu pärast, sest sul pole turvaline, sest me elame rassistlikus ühiskonnas. Enda pärast, sest mul pole turvaline, sest me elame seksistlikus ühiskonnas." Selle kirja kirjutamist seletab ta sooviga vahet teha. Tema sõnum oli: "Igas kultuuris on seksiste, aga me ei tohi üksikute indiviidide korraldatud sigaduste pärast kõiki immigrante vastutavaks teha." See kiri sai vasakpoolsetelt sooja vastuvõtu: Tubli, et nii avalikult julges asjadest rääkida! Ja tubli, et ta oma antirassistlike vaateid ei muutnud!

Parempoolsete netifoorumites oli teine populaarsem suhtumine à la "Vägistatud sots tänab põgenikke!"
Selin sai sadu kirju, kus talle võhivõõrad inimesed talle ka edaspidiseks rikastavaid vägistamiskogemusi soovisid.

Kas Selini maailmapilt on siis vägivalla tõttu muutunud?
"Äh, ma olen ka ise immigrant", ütleb Selin, "Kas ma peaks nüüd iseennast vihkama?"
Siis lisab ta: "Probleemiks on seksistlik ja patriarhaalne ühiskond."

Aga mõned asjad on siiski muutunud. Eelmisel aastal osales ta ühel konverentsil, kus ettekandja väitis, et reaalne vabadusekaotus on karistusena põhimõtteliselt absurdne. Toona kuulas Selin ettekannet suure huviga, pea viltu, aga nüüd on ta veendunud: "Minu vägistajad kuuluvad trellide taha!"

Kahjuks pole politsei neid kolme meest senini tuvastada suutnud ja juurdlus lõpetati mais.

Selin ei taha olla ohver, ta kirjeldab end ise kannatanuna. Aga on midagi, mis on tema jaoks raske. Tema, antirassist, tunneb nüüd hirmu araablaste ees.

Mõne nädala eest, viimatisel üleriigilisel Vasaknoorte kongressil Nürnbergis kohtas ta üht vana tuttavat, Süüria juurtega sakslast. Selinile tundus järsku, et mehe ümar nägu, lühikesed juuksed ja tume nahk meenutasid tema jaoks meest, kes teda vägistas. Tüdruk tormas paanikahoos minema, ta peatus alles tagasihoidlikult sisustatud toas, kus olid kaks diivanit. Sinna olid Vasaknoored paigutanud "turvaruumi" või Safe Space'i konverentsi ajaks.

Saalis valisid delegaadid Selini taas organisatsiooni kõneisikuks, tema üritas üksinda turvatoas vaid rahuneda ja oma hirmu kontrolli alla saada. Oma vanale tuttavale saatis ta hiljem sõnumi, et asi pole temas. Aga samas palus ka, et hoia palun järgmistel päevadel minust pisut eemale.

Laura Backes

=====================================

Allikas:

Originaalartikkel saksa keeles.

Lühike varasem ülevaade inglise keeles. 7   MITMESUGUST - erinevad rubriigid / Eksitused, valeõpetused, väärreligioonid / Vastus: Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!  on: 05.07.2016, kell 22:24 
Alustas Waba Wend | Viimane postitus vastas punaraudsik
Jehoova tunnistajate ning ka paljude teiste Eestis levinud väärõpetuste ning -usundite kohta olemas materjal:

http://www.eelim.ee/piiblitunnid/

ja sealt nr.12 ja nr. 13.

Aga kuulake ka teisi piiblitunde õnnistuseks  Wink

 8   MITMESUGUST - erinevad rubriigid / Eksitused, valeõpetused, väärreligioonid / Vastus: Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!  on: 28.04.2016, kell 22:44 
Alustas Waba Wend | Viimane postitus vastas hmm
  Üks moslem ütles, et ta on Jehoova tunnistajate õpetusega 80% jagu nõus Smiley
  Mul selline kokkupuude, et kunagi ammu jagati neid Vahitorne iga nurga peal ja topiti postkasti, nii et mul oli neid paras pakk koju kogunenud.
  Sel ajal ma lugesin Piiblit ja igasugust kirjandust ja pidasin ennast juba kristlaseks, kuigi ma polnud ristitud. Ja ma hakkasin ükskord otsima seda, kuidas nad põhjendavad väidet, et Jeesus löödi posti, mitte risti ja selleks ma lappasin pea-aegu terve paki neid ajakirju läbi, et seda lugu leida ja mul valmis samal ajal pea sees, ma ütleks "Satanismi 10 käsku" Smiley aga ma ei "printinud seda välja" Smiley , sest ma ei tundnud ühtegi kristlast, kes sellest naljast aru saaks, ma sõna otseses mõttes ei tundnud ühtegi kristlast!
   Ma ei julgenud seda kirja panna, kuna see tundus mulle liiga hea, et kui ma juba kirja panen, siis ma pean kellegile näitama ka ja ilmselt ma näitan sõbrannale (kes pole niigi palju kristlane kui ma Smiley). Kuigi ma ütlen, et see on selline nali, mitte tõde, ma arvasin, et ta hakkab mõtlema: "aga mis siin valesti on? on ju nii! see on ju tõde!" Ja kui ta seda teistele ka näitab, siis ma oleks nagu vastutav satanismi levitamise eest? Hiljem olen muidugi kahetsenud, et kirja ei pannud, taastada ei suuda!

 9   Uudised meilt ja mujalt / Olukorrast Eestis (poliitika, äri, meedia, sündmused) / Vastus: KERLI - deemonite küüsis - ettevaatust!  on: 14.02.2016, kell 00:21 
Alustas Waba Wend | Viimane postitus vastas Waba Wend


Ja mida teeb see mees sohval, muheleb (kõik läheb plaanipäraselt) ...

Ehk mõni vanem "ärkab" ja mõistab, et see vist ei ole vaimselt päris ok, kui ta laps - teismeline Kerlit fännab!

 10   Uudised meilt ja mujalt / Olukorrast Eestis (poliitika, äri, meedia, sündmused) / KERLI - deemonite küüsis - ettevaatust!  on: 13.02.2016, kell 23:50 
Alustas Waba Wend | Viimane postitus vastas Waba Wend

Deemonlik inspiratsioon vaatab vastu pildis ja sõnas.

See tüdruk ja tema agent vms. on seestunud inimesed, siin ei ole grammigi kahtlust.

Tsiteeri
Usuvend lisab: Kuhu ka ei vaataks, monster high ja bratzillaz nukud lastele, Eurovisiooni võidulugu tantsib deemonitega, poistel on killimismängud, kõik tattootavad ja needitavad endid, riided lõhki, suitsusilmad, kõik see asi läheb liiga hästi peale noortele! Vaimne stuff!

------------------------------------------------------------


Vanemast arutelust!

Kohe näha, et sama vaimu ja mõju all! Asi ei ole naljakas sõbrad, seda Eesti juurtega muusiku kohta on üsna palju kriitikat, kui okultsete muuvides osalemine. Aga need asjad ja jagamise nupuke (ka sõnad) on prohvetlik!

Laulja ja kuulsamait hitti Walking in Air videot on seostatud okultse väljaastumisega.  See mängib ka tuhandete noorte nutitelefonides, kus võib kohata ka sellist pilt (vt. ülal) videos tuleb välja ka parareel, et need tiivad aitavad (pehmendatud kujul)Videot on ka kirjeldatud kui maniakaalset, haiget ja värdjalikku pilti, saatanlikust sidumisest! Seda on võrreldud näiteks Jaapani haiges ühiskonnas, kus lugupeetud härrasmehel on kusagil salajane koolitüdruk, keda ta ihaleb (omab karbis, sekslelu).

Saatanast! Usurahvas - krsitlased, hoidke kaugele eemale oma lapsi sellise vaimse saasta eest!

Walking in Air
https://youtu.be/wXMeZwO2qZ0
Mine tagasi foorumi avalehele

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam