Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 00:01
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  LIIGA PALJU LAPSI ??? « eelmine järgmine »
Poll
Küsimus: Sa sooviks:
1 last - 1 (3.4%)
2 last - 7 (24.1%)
3 last - 10 (34.5%)
4 last - 7 (24.1%)
5-7 last - 3 (10.3%)
8-11 last - 0 (0%)
12-16 last - 1 (3.4%)
Hääli kokku: 29

Leheküljed: [1] 2 3 ... 5 | Liigu alla
Autor Teema: LIIGA PALJU LAPSI ???  (Loetud 30000 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

LIIGA PALJU LAPSI ???
« on: 30.04.2004, kell 05:57 »

Huvitav oleks teada foorumi kasutajate ja külastajate arvamusi teemal:

Kui palju on liiga palju lapsi peres?
Mitu last sa sooviks oma perre?
Kas Jumal on loonud naised sünnitusmasinateks?

Mida arvad a'la peredest kus on 8-10 last. emal silmaalused sinised ja aukus. Põhimõtteliselt on ta nagu sünnitusmasin. Oma elu osaliselt lausa elamine, üks tants ja trall ainult laste ümber. Ma ei tea, ma olen käinud siin ja seal ja vahest olen sellistel inimesel kuidagi väsimust ja tülpimust kohanud. Milleks sünnitada nii palju lapsi. Tänases Eestis on ka vaesus ukse taha koputamas, kui nii palju lapsi on. Kas see on Jumala plaan? Kas Jumal plaan on, et me sigiksime, sööksime, töötaksime ja magaksime. Vahest on mul selline ettekujutus tulnud mõne jutu peale ?

Ja veel, see katoliku kiriku kamm. No kustkohast võtab üks normaalne mõistus, et rasestumisvastased vahendid on midagi väga ebapuhast ja Jumalakartmatut. Aru ma ei saa, no ei mahu pähe lihtsalt. Ka Eesti kristlaskonna seas on seda tabu teemat ikka täiega kohe. Õnneks suures vähemuses. Aga ikka on siin ja seal väidet: kõik mis Jumal annab tuleb tänuga vastu võtta  (Ma ei pea silmas seda, et kui naine juba on rase siis see oleks midagi vale ja peaks miskit ette võtma - EI) Nojah aga Jumal on andnud meile ka mõistuse, et seda KASUTADA JA PERE JUURDEKASVU PLANEERIDA. Sipelgad on toredad loomad ja nende rohkus on vist nende uhkus aga - vat oleks lastel ka nii väike isu ja vajaduste loetelu nagu sipelgatel. Ma pean silmas siin maailmavaadet, et ma kvaliteet kannatab kvantiteedi tagaajamisel.

Kuskilt olen kuulnud, et a'la 10 lapselises peres on suhtumine kõik mis tuleb peab ka tulema  St. et naine ja mees on sellega nõus või pole nad sellel teemal eriti rääkinud.

Samas, meil on peres 2 last. Oleme oma naisega inimkonna jätkumise kindlustanud. Aga suurendamise nimel pole veel midagi ette võtnud, vahest ei võtagi - mingil moel on siiber ees  kuigi nad on tähtsal kohal me elus ja üks põhjus miks me siin planeedil ka elame!

Kas oled täheldanud Eestis lastevaenulikku suhtumist ühiskonna poolt. Ma ei tea, kuidas teioega lood on aga seda siin ja seal lausa õhkab näkku. Viimati käsime naisega ühes poes ja see müüja käsi me järgi ja õiendas kogu aeg, et oi vaadake nüüd ta puudub seda ja toda jms. äärepealt oleks selle vanamuti a'la kibestunud vanatüdruku läbi sõimanud kohapeal. Ta ületas ikka igasugused piirid.

Oeh, ma võin ka eksida oma mõtetes. Loodan, et ma kedagi ei solvanud selle mõttekobaraga, ma avastan alles maailma. Küsija suu pihta ei lööda.

Kadri
Külaline

Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #1 on: 02.05.2004, kell 02:55 »

kell hiline, nii et pikalt (loodetavasti Tongue) ei targuta, aga üks küsimus tekkis... kirjutasid, et lasterikkas peres jääb oma elu elamata ja kogu trall toimub ainult laste ümber - aga ehk seisnebki see "oma elu elamine" nende inimeste jaoks oma lastele pühendumises? st see ongi nende töö ja hobi ühtaegu? Smiley ma ei tea. ise eelistan end mitmel rindel teostada (perele lisaks vähemalt ka professionaalne eneseteostus), aga paljulapselisi hukka mõista ja kogu seda seltskonda ühte patta pista kah igaks juhuks ei riski.

mis Su küsimustesse puutub, siis:
* liiga palju lapsi on (IMHO) juhul, kui vanematel ei jagu iga oma lapse jaoks aega, tähelepanu ja energiat nii palju, kui lapsed vajavad; ja kui laste võimed ja potentsiaal jääb välja arendamata seetõttu, et vanematel napib selleks ressursse (sh materiaalseid, aga mitte ainult). samas... me keegi ei tea ju, mis homne toob - täna võib nt sissetulek olla piisav, viie aasta pärast võib aga olukord hoopis teine olla. garantiisid ei jaga keegi.

* oma perre... no teine paar kaksikuid sobiks veel hästi, üle nelja lapse vist ei tahaks... aga mine tea Tongue

* defineeri sõna "sünnitusmasin", palun! siiski, "masin" eeldab ilmselt puhast mehaanilisust; sünnitamine ei ole mehhaaniline tegevus, see on kogu isiksust haarav sündmus, millest mu meelest on võimatu emotsionaalse seotuseta osa saada. nii et sellele küsimusele ilmselt objektiivset vastust niikuinii ei saa, see on selleks liialt suhtumisega laetud. Wink
Zyllu
Külaline

« Vasta #2 on: 09.05.2004, kell 19:35 »

Tegelt ongi see kõige naljakam, et paljulasteliste perede juures (kus isegi üles kasvanud) ei suudeta üksikindiviidiga tegeleda. Võibolla ka sel põhjusel on mu lapsepõlves palju kibestumisi, valu, viha, ängistust. Egas ma midagi helget nagu eriti ei mäleta, mis oleks megahea. Muide, ma olen alles 18 aastat vana. Seega, kui plaanid soetada palju lapsi, siis ära mõtle nende kasvatamise planeerimisel ainult materiaalselt, vaid ka vaimselt - kas sa/te jõuate lastega piisavalt tegeleda!
ennww
Usaldatav foormulane
Uustulnuk
*

Vastust: 46

Soli Deo Gloria

« Vasta #3 on: 12.05.2004, kell 12:15 »

Ma millegipärast arvan, et inimene võib olla kibestunud ka 1-2 lapsega, ja tunda ennast elukutselise lastelkasvatajana. Ja teine, vastupdi, on rõõmus oma 8 või enama lapsega. Kõik on suhtumises kinni.
Teatavasti näiteks vene kristlaste hulgas "saadakse" siiani lapsi niipalju kui tuleb. Olen olnud ühel seminaril koos vene naisega (kristlane), kellel mäletamist mööda oli 16 abieluaasta jooksul 12 või 14 last. Ja ta ei olnud aukus silmadega "sünnitusmasin", pigem vastupidi. Kõigil ei ole loomulikult nii hea tervis, samas usun et Kadril on õigus, öeldes et ka lapsed võivad moodustada "oma elu".

Enamasti tõepoolest suurtes peredes on see seisukoht, et Jumal teab paremini, kui palju lapsi on "parasjagu" ja oma tarkusega pere ei planeerita. ma julgen uskuda, et see ei ole vale seisukoht, samas ei ole ilmselt vale ka nende arvamus, kes otsustavad ise, kui mitut last nad tahavad.

Loomulik on, et suures peres jagub ühele indiviidile aega vähem kui väikseses peres, kuid tihtipeale on sellise pere sisekliima parem, kui näiteks ühelapseline "pere", kus nii isa kui ema tulevad töölt stabiilselt 20-21 ja laps on rõhuva osa ajast üksi Sad

Ehk kokkuvõtteks - pere on liiga suur siis, kui perega ei suudeta ega taheta tegeleda.

ja enda kohta: olen 3-lapselise pere vanim laps, kel ka endal on kolm last...
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #4 on: 12.05.2004, kell 13:26 »

Loomulik on, et suures peres jagub ühele indiviidile aega vähem kui väikseses peres, kuid tihtipeale on sellise pere sisekliima parem, kui näiteks ühelapseline "pere", kus nii isa kui ema tulevad töölt stabiilselt 20-21 ja laps on rõhuva osa ajast üksi Sad

Tullakse töölt, oot mis kell Huh 8-9 Ma ei tea kuidas teiega lood on aga ma pean seda küll raha teenimiseks sõna otseses mõttes, jube lugu kui tööpäevad nii pikaks venivad. Miks nad venivad? Veider, aga see pole me teema!

Olge ausad paljulapselises peredes on võimalused palju väiksemad. Kui hetkel soetada 8 last võid olla surmkindel et neist vaid vähemust suudaks panna ülikooli - kuna Eesti on läinud tasulise hariduse teed!

Ma 2 lapse isana ütlen, et laste vorpimine võib olla lausa isekas. Meie uskumus, meie arusaam, ma kasvasin ka paljulapselises peres, meiele meeldib nii jms. MINA, MEIE, MINA, MEIE - muud ei ole kuulnudki. Kas aga mõeldakse seda, et lapsevanem peab kvaliteetset aega kõigiga veetma. Mul on 1 poeg ja 1 tütar. Tore on nendega koos välja minna jms. aga ometi kogen, et pean samuti mõlemaga eraldi väljas käima ja ehitama personaalset suhet ja

Olen viimasel ajaljälginud peresi ja lapsi. Üks asi, mis kohe silma hakkas. Paljulapseliste perede lapsed olid sellised rahutud ja rabelesid palju, omasid distantsi jms. Tähelepeanuvajadus hakkas kohe silma, tundub ,et nad ei ole kodust seda küllalt saanud. Jälgisin elu kogudustes kus käin ja samuti mänguväljakul, mis meie maja ees on. Nimelt on mul kodukontor ja arvutiekraani taga paistab suur mänguväljak, kus kõik peo peal olemas. Seega ei räägi ma luulusi, vaid seda mida näinud olen.

OK; kes siin vastu vaidlevad. Küsin lihtsalt: palju lapsi on tore küll (mõtle milline armee ja suur meeskond) aga kas need vanemad äkki mõtlevad rohkem endale, oma tunnetele jms. kui lastele ja nendele võimaluste pakkumisega. Mina olen seni rääkinud paljulasteliste peredega ja minuarvates on just siin BINGO! St. nad ei ole selliselt üldse mõelnud, neil on olnud vaid maailmatunnetus, et me oleme õnnelikud, ma saan hakkama aga vaadata lapse seisukohast!

P.S. Pean paljulapseliseks perekonnaks 5 või enam last.

neot
Külaline

« Vasta #5 on: 02.08.2004, kell 23:27 »

Tsiteeri
/....Ja veel, see katoliku kiriku kamm. No kustkohast võtab üks normaalne mõistus, et rasestumisvastased vahendid on midagi väga ebapuhast ja Jumalakartmatut. Aru ma ei saa, no ei mahu pähe lihtsalt.../

keegi ei keela kalendri meetodit !

kuid võiksid pisut kammida:
1. Tutvu enamike rasetumisvastased vahendite toimemehhanismiga.
2. Mõtle uue lapse tuleku üle...(Jumala kingitus !)
3. Juurdle selle üle millal algab elu !?
4. Kas Sa paned oma lootuse Jumala peale Huh

Kahjuks meenutab Su teemapüstitus ja teemaarendus ühe abordiarsti loengut eelmisel aastal....
( mul tõusevad praegu ihukarvad püsti !) VABANDUST

Palju lapsi on normaalne.
Mul on veel neli  Smiley  Smiley   Smiley   Smiley

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #6 on: 04.08.2004, kell 12:32 »

Kui püalju siis. Sul on 4 ok palju siis see palju on  Shocked´See abordijutt on küll valesse väravasse  Cool

1. Tutvu enamike rasetumisvastased vahendite toimemehhanismiga.

Ehh, mis nendega on siis? Meil siin foorumis kuskil pillidest nagu juttu kah vai kuidas? Sa tahtsid  öelda, et tutvu midagi RU457 toimemehanismiga vai?

2. Mõtle uue lapse tuleku üle...(Jumala kingitus !)

Jumala kingitus? Loomulikult, kes seda kahtluse alla seadnud on? Aga kas sul ei teki mõtet, et Jumal nagu teeb ema-isaga koostööd? Kui lihtsalt vahendeid kasutadades laps tuleb, see ei tähenda veel Jumala imet vaid looduslikule valikule ja tõendile, et pole 100% rasestumisvastast vahendit (me ei räägi rasedust katkestavatest vahenditest !!!) Ei tasu ulmeliseks minna!

3. Juurdle selle üle millal algab elu !?

Ma olen selle endale aastaid tagasi selgeks teinud ja rohkemgi veel. Kui tahad teada, mida rohkem siis küsi personaalselt!

4. Kas Sa paned oma lootuse Jumala peale?

Mis jutt?  Shocked Sa oled millegist väga valesti aru saanud? Mis puutub perekonna planeerimisse Jumala mitteusaldamisse. Meil on n. 2 last ja mingil juhul ei plaani rohkemat. Ma lähtun printsiibist, et lapsi ei tule vorpida vaid tõleisi Jumala inimesi kasvatada ja treenida. Mu lei ole armu rohkemaga mässata. Kui peaks juhtuma looduslik valik, siis võtame tänuga vastu!

Ma olen viimasel ajal paari perekonna probleemidest kuulnud, kus noor pere vorpis endale pool tosinat last ja siis tekkisid probleemid. Kallid emad -i sad enne vorpimist mõelge enne. Jah, Jumal annab iga sündiva jaoks leiva jms. Aga ometigi on paljudes paljulastelistes peredes puudus! Puudus mitte vaid leivast ka tähelepanust ja personaalsest lähenemisest!

Johanna
Külaline

« Vasta #7 on: 04.08.2004, kell 18:13 »

Vabandust, aga vorpimine on küll kole sõna. Sina võib-olla vorbid, mina teen armastusega.

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #8 on: 04.08.2004, kell 22:46 »

Kes ütles, et vorpida ei saaks armastusega. Me oleme oma lapsed planeerind ja teinud ka ikka armastusega. Nagu mainisid, sa TEED ka oma lapsed armastusega (rõhk sõnal teed). Minu point oli varasejamas postitustes, et enne tegemist tasuks kaaluda, planeerida ja läbi mõelda.

Kas Jeesus mitte ei rääkinud maja ehitajast, et enne ta istub maha ja arvutab palju tal midagi on. Et hiljem kõrvalseisjad ei hakkaks poarastama, et näe ei saanudki valmis.

Vioimast juhtub liigagiu sageli. Mehed - naised on soetanud endale trobikond lapsi ja ei ole aru andnud, et iga ühega ka personaalselt tegelema peab! Ei arvestanud, et ühe lapse kooliminekuks läheb üsna hea summa jms. Lapsed on seotud ka KULUDEGA, nii ebamaine njutt aga see on TÕDE! Milleks kasvatada üles 6 last vaesuses, kui sa suudad vaid 3 kasvatada! Kallid pakkuge oma lastele täisväärtuslikku lapsepõlve. Ärge röövige neilt lapsepõlv!

neot
Külaline

« Vasta #9 on: 07.08.2004, kell 01:33 »

Pillide kahjulikkus - müüt või tegelikkus ?

Elame ajastus, kus tuhanded inimesed on ülimodernse keemiaajastust tagasi pöördumas looduslike eluviiside juurde. See puudutab ka meditsiini valdkonda ja ravimeid. Ajakirjades ja telerites reklaamitakse loodustooteid. Tundub, et see on pöördumine loodusliku tasakaalu juurde saab olema järgmise põlvkonna suurimaid hüüdlauseid.

Hämmastama paneb see, et Eestis ollakse lausa pedantsed toidus esinevate lisaainete (E-ga algavad värv-, maitse- ja säilitusained) suhtes. Sellest on kirjutatud sadu artikleid ja teemaks tihti tavaseltskondades. Ühed väidavad, et lisaained on ohutud ja teised jällegi näevad sidet haiguste ja lisaainete juures. Ikkagi usub enamus, et see nn. meie teadusesajandi üliarenenud keemia on pigem kasulik tootjatele ja tööstusmagnaatidele, kui tarbimisahela tipule sööjale. Paljud on hakanud oma toidumenüüs seda viimast tõsiasja hoolikalt jälgima. Euroopas on ökomärgiga tooted väga sooja vastuvõtu osaliseks saanud. Vähem keemiat, vähem inimlikku vahelesegamist jne.

Kuidas on lood ravimitega. Ka siin on näha tuntavat progressi loodusravimite poole pöördumist. Kuid kahjuks ei puuduta see progress igat meditsiini või ravimitööstuse haru. Iga päev neelab Eestimaal kümned tuhanded naised antibeebi tablette ja usub, et kõik on korras nagu Norras. Kas on nii ? Kas meie eest on varjatud tõde? Kas hormonaalsed rasestumisvastased tabletid on ohutud? Kas ei ole mitte paljud tervise jm hädad põhjustatud sellest igapäevasest suurest keemiliste elementide õgimisest? Kas tänapäeva teadus teab kõike hormoonidest? Kas inimlik vahelesegamine hormoonide maailma on ohutu? Kas inimlik vahelesegamine naiste menstruaaltsüklile on ohutu? Tuhandetel naistel ja paljudel arstidel maailmas on tekkinud samad kahtlused.

Elame maailmas uue ajajärgu lävel, seda ajajärku võiks nimetada ka Frankesteini ajajärguks. Suured hiilgavad teadusesaavutustest lõikame kasu aga ka kibedat vilja, mis võib välja lüüa alles sajandite pärast. Maailm on ettevalmistujas, turule on juba paisatud geneetiliselt muundatud toiduained, kõikvõimalikud hormoonsed ravimid ja preparaadid jpm. Paljud on kutsunud seda tungimist "Jumala pärusmaale ja laborisse". Kas me teame mida me teeme? Hiljuti on teadusmaailma raputanud avastused geneetiliselt muundatud toidu tüsistusest rottide peal. Jah hormonaalseid rasestumisvastaseid tablette on kasutatud juba aastakümneid aga kas see on küllalt pikka periood, et võima kindlalt väita - nad on 100% ohutud. Siin seal on kosta kahtlusenoote ja paljud on tunnistanud, et muretsemiseks on põhjust ja tuleks uuesti uurida hormonaalsete rasestumisvastaste tablettide kõrvalmõjusid. Välismaal on ka väidetud ravimitöösturite vandenõuga, kes läbi on teema "rahadega" maha matnud. Kas neil oleks mille eest võidelda? Oo jaa, jutt käib sadadest miljonitest dollaritest ja sellises äris on manipulatsioonid küllalt tavalised ning väiksemgi kahtlus ja tüsistus tituleeritakse müüdiks.

Pillide vastaste artiklite ja arvamusavaldusi peetakse kondoomitööstuste tellitud kõmuks. Kuid kas see on nii?  …

Naine, kas sa tead mida sa sööd iga päev? Kas oled kindel, et nad on 100% turvalised? Kas oled kindel, et need ei mõju sinu viljatusele? Kas oled kindel, et nad ei mõju halvasti sinu tulevasele lapse tervisele? Kas oled kindel, et nad ei mõju halvasti sinu tervisele? Kas see on loomulik sekkuda looduslikele hormonaalsetesse protsessidesse? Uuri ja loe, kas see on ikka nii!

Kas neil PILLIDEL võib olla seos sinu tervislikel hädadel? Me julgeme väita - JAH!

....1. vastasid minu eest
Wink

2.
Pereplaneerimine(nagu mittekristlasest naistearstid soovitavad) ja võimalik koosöö Jumalaga !???!  Roll Eyes

...luba jääda Sinuga eriarvamusele

3.
Naised ei ole sünnitusmasinad. Veel vähem kristlastest naised, kes  tunnevad kutsumust kristlikuks perekonnaeluks.

Kes tunnevad tugevat tõmmet Jumala poole soovivad sageli saada nunnadeks.

...las naised ka vastavad

4. Personaalne küsimus: kas elu algus selgub peale meie igaühe "koostööd" ja "ühisarutelu" Kõigevägemaga ?
(või on mõni selge enne algust: Kas sünnib Tema või minu tahtmine ?!)
neot
Külaline

« Vasta #10 on: 07.08.2004, kell 01:39 »

P.S:

Nunnad on ühed elurõõmsamad ja elutervemad inimesed keda olen kohanud.

kass
Külaline

« Vasta #11 on: 07.08.2004, kell 19:30 »

P.S:

Nunnad on ühed elurõõmsamad ja elutervemad inimesed keda olen kohanud.

Amen to that, sama siin.
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #12 on: 08.08.2004, kell 13:49 »

APIIII !!!

Kataliiklaste küberrünnak. Kas kõik teised õed-vennad on sellega nõus? Mina küll mitte! ebapiibellik !!!

Undecided

Kadri
Külaline

« Vasta #13 on: 08.08.2004, kell 17:55 »

ma ei julge küll kiirustada kinnitama, et rasestumisvastaste vahendite temaatika üleüldse võiks olla piibellik või ebapiibellik (väheste printsiibi tasandil eranditega ei ole piiblis sellest otseselt juttu), aga Johanna seisukohaga nõustuda ei suuda minagi.

minu jaoks on pereplaneerimine eelkõige küsimus vastutusest Jumala ees: kohustus käituda targalt ja vastutustundlikult nii oma ja kui oma abikaasa ihude (ja eostumata/eostamata sugurakud kuuluvad siia, mitte rubriiki "lapsed") ning oma juba olemasolevate (sh eostatud, ent mitte veel sündinud) laste elu, tervise ja heaoluga.

omaenese kogemuse pinnalt julgen öelda, et laste sünni planeerimine on pealegi üks väga tänamatu tegevus Tongue - niikuinii pead olema avatud võimaluseks, et Jumal korraldab asjad hoopis teisiti ja hoopis teisel ajal kui Su oma "eluplaan" ette nägi, ja tagasi vaadates näed päevselgelt, et see oli Tema plaan, mis teoks sai, mitte Sinu enese oma, ja parem oligi. Smiley
neot
Külaline

« Vasta #14 on: 08.08.2004, kell 22:09 »

APIIII !!!

Kataliiklaste küberrünnak. Kas kõik teised õed-vennad on sellega nõus? Mina küll mitte! ebapiibellik !!!

Undecided
RAHU OLGU TEIEGA,
 SÕBRAD !

Lp R.Crusoe keegi ei ründa. Nagu näed võib seda küsimust seada küsimuse alla.

Kuid kas palud abi administraatorina või soovitad katoliiklastel(ida- ja läänekatoliku kirik) mitte teemat käsitleda?

Leheküljed: [1] 2 3 ... 5 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam