Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 12:45
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  LIIGA PALJU LAPSI ??? « eelmine järgmine »
Poll
Küsimus: Sa sooviks:
1 last - 1 (3.4%)
2 last - 7 (24.1%)
3 last - 10 (34.5%)
4 last - 7 (24.1%)
5-7 last - 3 (10.3%)
8-11 last - 0 (0%)
12-16 last - 1 (3.4%)
Hääli kokku: 29

Leheküljed: 1 [2] 3 4 5 | Liigu alla
Autor Teema: LIIGA PALJU LAPSI ???  (Loetud 29980 korda)
kass
Külaline

Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #15 on: 08.08.2004, kell 23:08 »

Kuid kas palud abi administraatorina või soovitad katoliiklastel(ida- ja läänekatoliku kirik) mitte teemat käsitleda?
Siiamaani pole mul olnud kellega arutada (protestandid ütlevad kõik kohe ei), aga ega enam ei kipuga väga arutama. Kirik räägib siiski tõtt, sel pole alust kahelda.

Eks igal ajal on oma "murelaps". Paar sajandit tagasi vaieldi Maarja pärispatuta saamise üle. Keskajal väideldi usuvabaduse üle. Ja nii edasi. Ja tagasi. Vaieldakse ka tulevikus. Viimasest sajandist ja edasipidi tänu teaduse arengutele.

Vendadele-õdele ütleks, et tuleb jääda Jumala tõele kindlaks, vaatamata moele (vabandan kui ka teaduse arengu moeks nimetamine häirib), vaatamata uutele tavadele, sest Kirikus ei ole moode - Jumal on üks, hea ja muutumatu.
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

« Vasta #16 on: 09.08.2004, kell 12:21 »

Kallid katloliiklased, püüame jääda teema juurde, juba on Maarja teema üpleval! Jäämne teema juurde, mul tõesti pole sõnu.

neot
Külaline

« Vasta #17 on: 09.08.2004, kell 12:49 »

Arvan, et teema puudutab ka esimest (esmasündinud) last.
Ja Neitsi Maarjat kes on läbi aegade esimene kristlane.

Esimena tunnistas, et ei saa täpselt aru mida Jumal temalt soovib, kuid teeb TEMA (mitte enda) tahtmist (võrdle Lk 1.26-38).

Mina (kat?liiklane, katl?oliiklane) ei otsi vaidlust.

Veeb on kristlastest õdedele-vendadele kohaks kus tunnistada TEMAST- Jumalast kes on Isa, Poeg ja Püha Vaim.
Nagu Sullegi............................. üksikul saarel.
Smiley
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #18 on: 09.08.2004, kell 12:58 »

Ok, võtan veidi aega ja vastata, selle katoliku pealetungile.

Kuidas teie, kristlased, julgete üldse rasestumisvastastest vahenditest rääkida?
Sel juhul tekib ju küsimus, kas Jumal üldse on või ei ole??!!

Mul on tõesti kahju, et sind on sellisesse eksitusse aetud. Me räägime rasestumist ärahoidvatest vahenditest! See aga, et katolik kirik peab tavabeebipille kõlvatuteks ja patusteks on iseasi. See on nende probleem! Nad keelavad ka abiellumast! piibel ütleb üheselt:

1.Tm.4,1-5
Aga Vaim ütleb selge sõnaga, et viimsel ajal mõned taganevad usust ja hoiavad eksitajate vaimude ja kurjade vaimude õpetuste poole, valekuulutajate silmakirjaliku vagaduse tõttu, kes oma südametunnistusse otsekui tulise märgi on põletanud ja keelavad abiellumast ning maitsmast rooga, mis Jumal on loonud selleks, et usklikud ja tõetundjad seda vastu võtaksid tänuga. Sest kõik, mis Jumal on loonud, on hea, ja miski ei ole hüljatav, kui seda vastu võetakse tänuga. Sest seda pühitsetakse Jumala sõna ja palve läbi.

Vaatasin katliku kirikust dokumentaalfilmi. Film rääkis Lõuna-Ameerika katyolikest preestritest, kes massiliselt lõid katlolikust kirikust lahklu, kuna Lõuna- Ameerika ülevaataja/boss pigem soosis - vaikis preestrite lõbunaiste ja abieluvälist naistes käimist, kui abiellumist. SEE ON OHTLIK JA USKMATUID SEGADUSSE AJAV EKSIÕPETUS !!! Filmi lõpus katolikust kirikust lahku löönud preestrid esitasid üleskutse Vatikanile ja paavstile, kas nad on oma ebapiibellikus teoorias ikka kinni või alistuvad Jumala Sõnale! Film lõppes ilmutuseraamatu kirjakohaga, et: Vaata ma seisan ukse taga ja koputan !!!

Tsiteeri
Kas Sa ei usalda Jumalat ja hakkad ISE planeerima omale lapsi. Sel juhul sa ju ei usalda JUMALAT??!!

See on ajuvaba, arulage ja elusse rakendamatu jutt. Keegi ütles, et sinu usk jms. peaks kannatama järgmist testi: missugune näeks välja maailm, kui kõik usuks ja elaks nagu sina. Aafrika ja teised arengumaad vaevlevad ülerahvastatuse all. Nad tõesti vorbivad ja sigivad nagu hiired seal. Paljudes kohtades puudub elementaarne perekonna õpetus, pereplaneerimeine jms. asjad. (me ei räägi abordist!) Kuule Johanna, mul on tunne, et sa oled mingi pubekas, mine abiellu ja saa lapsi. Kasvata 4 last üles ja siis tule siia köhima mingisugusest Jumala usaldamisest jms. Ma näen siin maal tihtipeale, puuduliku perekonaaplaneerimise ja abikaasade vähese suhtlemise vilju. Lapsed tulevad nagu seened peale vihma aga vanemate võimed, rahakott, suutlikkus lohiseb järgi.

PIIBELLIK ON LAPSI PLANEERIDA !!!

Jällegi, me ei räägi, et abort kuulub prekonna planeerimisse.Ma soovitan sul tutvuda elementaarse kristliku perekonnaõpetusega. On mitmeid häid kristölikke raamatuid abielust ja ka spetsiifiliselt naistele.

Tsiteeri
Kujutame ette, et perekond "planeerib" omale 2 last. Ülejäänud lapsed, kes tulemas on ja võib-olla ootavad oma sündi, planeeritakse tablettide või muude vahenditega lihtsalt olematuks.

Kui Jumal tahab kedagi ilmale tuua võtab ta vanematega ka ühendust. N. meie abikaasaga panime abielludes paika, palju lapsi me plaanime. Meil on 2 last ja hetkel rohkem ei taha! Tõesti ei taha, kas see on paha, kui ma ei taha! Kui laps tuleb plaaniväliselt nagu vahel mõnega juhtub, siis võtame ta vastu. Nüüd, kui Jumal tahaks meie läbi inimkonda õnnistada veel ühe olendiga ja kindlasti meie pere läbi, siis kuidas Jumal käitub? Lihtsalt sõidab nagu kauboi sisse vai? Ei, Jeesus on karjane.  Karjane ja kauboi juhivad oma karja väga erinevalt. Ta räägiks meie südametesse, paneks meisse igatsuse! Nii juhib Jumal !!! See on väga ohtlik õpetus, millest te siin räägite, et Jumal sõidab üle inimeste elude jms. EI JUMAL EI TEE SEDA! Vaba tahte seadus on ka see, millega tema piiratud on.

Tsiteeri
Mida ütleks Kristus rasestumisvastaste tablettide kohta??

Mida ta siis ütleks? Kle, aga äkki Jumala Sõna, mis kubiseb (LOE UUESTI - KUBISEB) kirjakohtadest, et tark teeb kõike teadlikult, säilita arukus ja otsustusvõime, siis mõistus kaitseb sind jms. Jeesus on suurim stateeg ja planeeria. Kui ta kutsus oma jüngreid ta planeeris ette asju. Kui Jumal tegeleb inimestega, ta plaanib ja arvestab inimestega. Ta vajab nende vaba tahet, mitte ei sõida vastumeelselt kõigist üle. Väär ettekujutus Jumalast on hullim, mis olla saab.

Tsiteeri
Kas ta soovitaks neid soojalt kui kasulikke tulevasi lapsi ärahoidvat vahendit???

Ma olen 100% veendunud, et Jeesusel pole midagi öelda kondoomide jms vastu. Miks? No ta oleks seda ammu öelnud! Aga ei, on asju, mida me inimesed siin maapeal ise tegema ja otsustama peame. Jumalat ei saa segada päris igasse asja. ma ei pea küsima Jumalalt, mdia ma nüüd voodis teen: et kas ... või ... ! Mõelge veidi, see viib absurdini. Inimene on oma elu õnne sepp, mees ja naine koos otsutavad, kas elu seeme jõuab sinna kuhu peab või mitte! Kui keegi ei kasutaks midagi, siis mis saaks planeedist? See on ajuvaba jutt, et ega siis kõik ei saaks 9 lapselisteks jms. Kõik jah ei saa aga enamus!

---------------------------------------------------------------

Aga kulla katoliiklased, lööme siis kaardid lagedale ja hakkame ka PIIBLIST rääkima. Ma tahaks näe, mis kirjakohtade alusel te väidate, et rasestumisvastased vahendid on valed? Ma tean vaid ühte kirjakohta, kus üks mees seemne maha pillas ja see on Iisraeli kontekstis ning ei räägi absoluutselt meie olukorrast. Mis kirjakohti: Piibel on Jumala Sõna, Piiblis on Jumal rääkimas meiega, Piiblis on Jumala plaan. Tooge siis midagi esile ja välja, kui te nii kindlad olete!
Jään huviga ootama ja võimalusel kohe vastan Smiley

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #19 on: 09.08.2004, kell 13:10 »

Soovitan kõigil lugeda:

Pealkiri: Käsikäes
Autor: Palhegyi Ferenc  
Sisust: Raamat kristlikust abielust.

On palju õnnelikke abieluinimesi. Kuidas nad selleni jõudsid? — Oluline on näha oma kaaslases endasarnast inimest, mitte silitamisväärset kassi, iket vedavat härglooma või tulusat äri.

Ungari psühholoogi ja perenõustaja Ferenci raamat lähtub teadmisest, et abielu ei ole tõotatud maale jõudmine, vaid on pigem võrreldav teekonnaga, kus kaks inimest võivad Õnnemaa poole rännata.

Osta raamat:
http://pood.epood.com
http://www.apollo.ee

Pealkiri: Ma abiellusin Sinuga
Autor: Walther Trobisch  
Sisust: Seda raamatut peaks lugema iga noor inimene enne abiellumist; samuti leiavad siit häid nõuandeid abielupaarid. Autor püüab avada abielu olemust ja illustreerib oma õppetunde tegelikust elust võetud juhtumitega.

Walther Trobisch oli Läänes väga tuntud kristlik perekonnanõustaja. Tema raamatuid loevad noored kogu maailmas, leides salt vastuseid paludele nende ette kerkivatele küsimustele.

Osta raamat:

Pealkiri: Rõõm olla naine
Autor: Ingrid Trobisch, Elisabeth Rötzer
Sisust: Naistes peitub nähtavasti sügav rahulolematus, sest ikka veel on üle kogu maailma - ka maades, kus naise võrdõiguslikkus seadusega kinnitatud on - naisliikumisi, milles tänapäeval valitsevad kaks suunda: üks proovib elimineerida sugupooltevahelisi erinevusi ning tahab naist mehega samastada. Teine seevastu tunnustab täielikult naise kordumatust. Raamat on pühendatud viimasele rühmale ning on kirjutatud kristlikest arusaamadest lähtuvalt.

Rõõm olla naine on raamat enese tunnustamisest naisena, seksuaalelu rõõmudest ja probleemidest, loomulikust pereplaneerimisest ja sünnitusest.

Viie lapse ema, misjonär Ingrid Trobisch jagab oma kogemusi erinevate kultuuritaustadega maades, tööst koos abikaasa Walter Trobischiga perenõustajana ja vastukajadest seminaridele loomulikust pereplaneerimisest. Autor on sündinud Tansaanias misjonäride lapsena ning elanud Prantsusmaal, Kamerunis, Saksamaal, Austrias ning Ameerika Ühendriikides, on tuntud mitmete populaarsete naisteraamatute autorina.

Walter Trobischilt on eesti keeles varem ilmunud Ma abiellusin sinuga.

Osta raamat:

Ja veel raamat, millest paljud kristlased ei tea:

Eeva saladused

Naise seksuaalsuse müsteerium
Inglise keelest tõlkinud A. Ujap

300-leheküljeline tavaformaadis ja kõvas köites raamat

Mõned asjad ei muutu kunagi. Päike tõuseb ikka idast, aeg läheb kogu aeg vaid edasi ning mehed jäävad alati naistest erinevaiks. See raamat aitab nii meestel kui naistel lahti harutada naiste seksuaalsuse saladused ning õpetab, kuidas sugudevahelised erinevad arusaamad on siiski võimalik kokku seada harmooniliseks suhteks.

Raamat põhineb küsitlusel, milles osalesid ligi kaks tuhat naist. Nende hulgas oli nii vallalisi, abielus, lahutatud, leski ning taasabiellunuid, ning väga erinevatest eluvaldkondadest – ärinaistest koduperenaisteni.

Niisiis saab lugeja käesolevast teosest teada:
-millised on naiste hoiakud seksi suhtes
-kuidas naised oma seksuaalset huvi väljendavad
-milline on seksuaalsete kogemuste varjupool
-kust leida energiat, et seksi nautida
-mida naised üldse seksilt ootavad
-kuidas intiimsuhted abielule mõjuvad
-mis on seksis normaalne ja mis kipub minema üle piiride.

Osta raamat: http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?keywords=6481&ost=6479

neot
Külaline

« Vasta #20 on: 09.08.2004, kell 13:34 »

...jälle jutt aiaaugust

ja mingist uuest seksisektist

....

Pea hoogu sõber.

Jäta pisut Kristusele viimsel kohtupäeval
(kui Sa seda kohta oled lugenud).

Siin on mu teine põsk PALUN  Smiley.....
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #21 on: 09.08.2004, kell 15:38 »

Johanna vaata, püüa mõelda seda, et see mida räägid, kas see on loogiline ja arusaadav. Mulle tundus, et sa oled teismeline, kuna neid ka siin käib. Miks? Sinu jutu järgi, kuna see on ELUVÕÕRAS! Lihtsalt lahmida, et see on Jumalavastane kui inimesed kasutavad rasestumisest hoidumiseks meetodeid ja vahendieid.

Pealegi ma ei mängi LOTO-t, ma külvan oma raha kogudusse karpi. Ma püüan asutada oma rahaga Jumalat, mitte lotomiljonäre.

Peace ...

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #22 on: 09.08.2004, kell 16:07 »

Hia küsimus? Suurest kuumusest lõdvad sõrmed põhjustasid trükivea. Kontoris on vaid 28 C kraadi plussi!

Cheesy

neot
Külaline

« Vasta #23 on: 09.08.2004, kell 16:10 »

võiksime pisut leppida ja unustada.
Mulle meeldib, et Crusoe on äge.

Vähemalt ei ole ta tuim
...
ja thx admin poolse korrektuuri eest (tõsiselt
Smiley
kass
Külaline

« Vasta #24 on: 09.08.2004, kell 16:55 »

Tegelikult tahaks kuulda teisi arvamusi, ma mõtlen teemas, mitte eelnevatest postitustest - me armastame sind crusoe, vaatamata sellele et katoliiklased oleme  Wink.
Kadri vist rääkis oma jutu lõpuni? Või jäi kellegil midagi pooleli? Emad, rääkige sõna sekka!
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #25 on: 09.08.2004, kell 16:56 »

Ok - püüame rahulikuks jääda ja mitte nii ägedaks minna. Sõnad ka enesele. Las kõik lugejad ka teavad, et oleme tavalised inimesed koos oma tunnetega ja ebatäiuslikusega. Vahel smastataksegi kristlast, kui täiuslikku valgete tiivanukkidega ebamise olendiga. EI! Me oleme luu ja liha, vähemalt osaliselt ja elame väga praktilisi ja igapäevast elu.

Johanna Jumala nime ei või niisama suhu võtta (ka kirja panna). Enamasti mõeldakse selle all uskmatude Issake jms. Veel hullem on kui Jumalast teadlikud seda ütlevad väljaspool konteksti !!! Mida rohkem on antud sulle, seda rohkem nõutakse.

Johanna, vaat me ei jändagi ammu tablettidega, kuna ma olen veendunud, et need on tervisele ohtlikud. Samas kui neist paremat pole mõnel, siis eks see ole paratamtu keemia ja selle kõrvalnähud.

Jääme teemasse. Asja iva oli, et liiga palju lapsi ja sellest vaatenurgast, kas enne laste planeerimist/tegemist/ootamist kuidas keegi tõlgendab, peaks järgim õtlema oma võimaluste, ressursside, suutlikkuse jms. üle. Midagi sellist oli esimene postitus  Tongue

janelys
Uustulnuk
*

Vastust: 23

« Vasta #26 on: 25.11.2004, kell 14:58 »

Minu jaoks ei ole olemas sellist väljendit nagu liiga palju lapsi peres.
Ise soovisin enne abiellumist endale 14 last. Nüüd olena aga oma igatsusi vähemaks võtnud, sest majanduslikud võimalused määravad ju ka ikka üht-teist. Kuid südame igatsus on sarnane abieelse laste arvu sooviga. Endal veel ka pole lapsi ning ei oska öelda, kas ühegagi hakkama saaksin (just vaimselt, kas leiaksin nende jaoks piisavalt aega). Eks tulevane elu näita palju meil lapsi saab olema ja kui palju on võimalik meil endale lapsi planeerida. Kunagi arvasin, et majanduslikud põhjused mind küll laste arvu ei hakka piirama aga praegusel hetkel, kus meil pole veel oma kodugi näen kuidas majanduslikud tingimused võivad kõike meie varasemaid arvamusi muuta. Kuid eks igatsus jää ikka alles. Mees soovib max 5-te last.
Ise olen ainus laps peres, isal küll on ka eelmisest abielust üks tütar aga teda ei saa eriti õena arvestada, sest ta minust 32 aastat vanem.

Arvan, et Jumal ei loonud naisi sünnitusmasinateks.

Ise aga hindan väga neid naisi kes on suutnud sünnitada ja kasvatada üle 5 lapse üles ning kelle lapsed on kõigeti puhtad, hoolitsetud, kel koolis läheb hästi ning kelle emad näevad ka ise väga hoolitsetud välja ning on ka haritud. Ise olen nimelt ametilt õpetaja ning näen lapsi väga erinevatest keskkondadest ja ellusuhtumistega. Ja tähelepanuvajdust teistest suuremat ei ole täheldanud, pigem on väiksem kui teistel. Üksikud lapsed on just tihti need kõige rohkem tähelepanu vajavad tunni ajal.

Ka üle 5 lapselises peres võivad olla kõik lapsed vägagi planeeritud ning oodatud (ok, vähemalt enamik neist planeeritud). Ning üle 5 lapselised pered ei pea sugugi olema majanduslikult kindlustamata- meie koolis käib küll üsna mitu last erinevatest peredest kus lapsi 5 või rohkem ning kus ei paista küll olevat tegemist majanduslike probleemidega.

Olen lugenud nii raamatut “Käsikäes”; “Ma abiellusin Sinuga”; “Rõõm olla naine”; “Kihlatud paaridele”; “Avameelsest seksist”;  “Käsiraamat kihlatud paaridele”; “Kõiges Su kõrval”; “60 minutit isa”; “Meie laps”; “Meie teismeline”; “Armurõõmud”; utlused perekonna teemal”; “Armastus on tunne mida tuleb õppida” jpm. Ja mitte üks kord vaid mimeid kordi igat eelmainitud raamtut.
“Eva saldusi pole veel kahjuks lugenud.

Selline on siis minu arvamus eelmainitud teemast.

Kui tahame tõeliselt armastada,
siis peame õppima andestama.
Ema Theresa
fennek
Külaline

« Vasta #27 on: 28.11.2004, kell 19:20 »

minu jaoks oleks kaks last ideaalne.. aga kui jumal rohkem annab, votan tanuga vastu. seesamane planeerimine. paris 100% ei planeeri siin elus midagi, aga mingi orientiir voiks olla..

keegi ytles et yle nelja ei tahaks. jaigi neljandaga rasedaks.. 8 kuud hiljem oli majas kokku 6 last.. et sai hoopis kolmikud.

pipi
Usaldatav foormulane
Algaja
**

Vastust: 60

Mt 6.33

« Vasta #28 on: 28.11.2004, kell 19:57 »

Mina üle kolme lapse  ei tahaks,noh heal juhul neli.seda sellepärast,et ma ei taha olla terve elu rase. Kui kellegile on ok.et 10last peres-tore.Aga mitte mulle.jumal on ka tark,et ta ikka umbes neid lapsi ka ei "saada". Tahan ,et lapsed oleks oodatud ja planeeritud. muidugi ei ole ükski vahend 100% kindel.10 lapsega ma tuneks küll end nagu sünnitusmasin ja eluaeg kodus olla lastega on minu jaoks mõeldamatu.ma lihtsalt võõrandun elust ja mu elus polegi peale laste ja kodu mitte midagi.see on muidugi minu arvamus.
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #29 on: 29.11.2004, kell 10:56 »

Naine kes sünnitab n. 8 last peab arvestama ka väljaveninud kõhuga (seda saab spordi jms muuta), veidi deformeerunud rindadega (eks see ole pisut paratamatus, elu on selline) ja aastatepikkus kodus olemist (mis mõned hulluks ajab, kui nad seda ise aru ei saa, siis nad salamahti põdevad küll seda). Samuti Eesti oludes võib raudselt väita, et 6 lapseline pere tavapalkade juures elab allpool vaesusee piiri! See naine peab ka hiljem leppima oma välimusega või selle korrastamiseks üsna suurt vaeva nägema, kui see üldse oluline on. Hiljuti kohtusin ühe paljulapselise emaga ja ausalöeldes hakkas temastr kahju: mõned hambad suus, kurnatud ja räsitud oleks jms. Saage aru, esimsel 3 kuul ei pruugi ema eriti midagi süüa aga laspele voolab piim ikke! Kõik ained selleks aga võetakse EMALT !!!

Ma ei ülista naisliikumise (feminismi ja kaasaegse Eesti materjalistliku töönaise ideloogiat) tegelikult süda lausa läheb pahaks, kui juhtud lugema mõnda artiklit ajalehest või naisteajakirjast, et naine tahab teha karjääri ja ei taha olla mingi tobe piimaauto ja kodumasin. Mul üks kunagine tuttav läks isegi niikaugele, et esimest last soovides otsis hea isadoonori ja tegi ära, hiljem ütles, et miks ISA vaja on, milleks jobusid vaja lastele jms. Jube suhtumine!

Nüüd kui ma küsisin oma sõbralt, naiselt ja mu laste emalt - kas sa oled selle hinnaga nõus tooma laspi ilmale (ta on toonud) siis ta ütles jah, mida iganes see on maksama läinud OLI ja ON see seda väärt!

Leheküljed: 1 [2] 3 4 5 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam