Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 12:50
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  LIIGA PALJU LAPSI ??? « eelmine järgmine »
Poll
Küsimus: Sa sooviks:
1 last - 1 (3.4%)
2 last - 7 (24.1%)
3 last - 10 (34.5%)
4 last - 7 (24.1%)
5-7 last - 3 (10.3%)
8-11 last - 0 (0%)
12-16 last - 1 (3.4%)
Hääli kokku: 29

Leheküljed: 1 2 [3] 4 5 | Liigu alla
Autor Teema: LIIGA PALJU LAPSI ???  (Loetud 29983 korda)
HermanJ
Külaline


E-mail
Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #30 on: 10.12.2004, kell 22:29 »

Olge ausad paljulapselises peredes on võimalused palju väiksemad. Kui hetkel soetada 8 last võid olla surmkindel et neist vaid vähemust suudaks panna ülikooli - kuna Eesti on läinud tasulise hariduse teed!

Olen viimasel ajal jälginud peresi ja lapsi. Üks asi, mis kohe silma hakkas. Paljulapseliste perede lapsed olid sellised rahutud ja rabelesid palju, omasid distantsi jms. Tähelepeanuvajadus hakkas kohe silma, tundub ,et nad ei ole kodust seda küllalt saanud.
Võimalused võivad (aga ei pruugi) olla väiksemad kui sa pead võimaluse all silmas raha.

Aga see, et paljulapselised perede lapsed on rahutud ja rabelevad  jne jne on küll jama jutt.
Kõike seda sama saan mina väita väikeste perede kohta ja veel lisada, et väikestes peredes ei õpi lapsed jagama ja teistega arvestama ja on palju isekamad. Seda tehes ei tõstaks ma esile mitte laste arvuga tulenevaid probleeme vaid pigem kasvatuse puudujääke.

Ja neid on nii suurepere juures kui ka väikese pere juures. Laste arvust ei sõltu vanemate täiuslikkus ja oskus lapsi kasvatada.
Pere suhtlemist ja funktsioneerimist peaks hindama eelkõige selle läbi, kuidas mees ja naine omavahel suhtlevad, käivad läbi ja kuidas nad lapsi kasvatavad.
Kui vanemad ei oska kasvatada suurt peret, siis tõenäoliselt ei saaks nad hakkama korralikult ka väikese perega.
Ja need vanemad, kes saavad hakkama 1-2 lapsega saavad tõenäoliselt hakkam ka rohkematega.
Logged
haldjas
Külaline


E-mail
Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #31 on: 11.12.2004, kell 21:25 »

isegi siin on paljulapselised ära lahterdatud:
*vaesed
*emad õnnetud,kõht-nägu  kortsus
*harimatud
Kuidas saab Jumala eest planeerida?
Kas polegi nii,et igal lapsel on oma koht siin taeva all ja kui Jumal on otsustanud ta saata siis tuleb see koht täita?
Mul on nii siiber,et igalpool minusuguseid arvustatakse ja ainult sellepärast,et olen julgenud sünnitada viis last ja polegi kortsus,närtsus,vaevatud ja polegi vaene ja isegi oman kahte kõrgharidust.
Ma tean,et Jumal on nii tahtnud,valinud minu nende laste emaks,sest tema meelest saan mina sellega kõige paremini hakkama Smiley
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #32 on: 15.12.2004, kell 17:21 »

Tsiteeri
Kas polegi nii,et igal lapsel on oma koht siin taeva all ja kui Jumal on otsustanud ta saata siis tuleb see koht täita?

Me räägime pere normaalsest kristlikust planeeringust ehk tervest seksuaalkasvatusest, mis räägib, et enne kui seksida peab mõtlema ka sellele, et võib rasedaks jääda. Nüüd pidada iga armastamist Jumala eriliseks plaaniks, siis kaudselt see jah on - st. Jumal on nii seadnud aga vahel on mõned kristlased seksuaalkasvatuses tõsistes puudujääkides. Me ei räägi siin abordist, kui rasedust katkestavast planeerimisest, saage aru!

Tsiteeri
*vaesed
*emad õnnetud,kõht-nägu  kortsus
*harimatud

* Tõesti Eesti oludes hankides perre 8 last valin tahest tahtmata vaesuse tee. Nuta või naera aga nii see on! Mul on kodus lapsed ja ma tean palju miski maksab jms. SEE LIHTSALT ON NII! Kas see on normaalne, et kõik 8 last panen kaltsukas riide ja alati sõelun säästumarketi jms. vahet?

* Ma ei tea kuidas sinuga lood on aga alles hiljuti oli jälle üks juhtum, kui üks paljulapseline pere rääkis oma filosoofiast ja see oli kohutav. Nende põhjus oli täiesti X-files ja nädalaks jäi see kummitama kõrvu, vat seal kuuldes seda mida nad rääkisid tahtis vägisi nutt peale tulla - saamatus seksaalses kasvatuses ja pere tulevikuplaanide tegemisel!!!

* Elades viimased aastad maal, siis kahjuks on paljude paljulapseliste perede (kes ei saa hakakama, on ka neid kes saavad) väheharitud inimesed, keda rahvakeeli kututakse sünnitusmasinateks ja sotsiaalabil elevataeks.


Mul tõesti ei ole paljulastelist perede vastu midagi vaid tahaks huviga nbende filosoofiat kuulda, miks nad nii palju lapsi TEINUD on (lapsed ei kuku taevast, nad tuleb valmis teha nimelt seksida!)?
Logged

Tanel
Külaline


E-mail
Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #33 on: 15.12.2004, kell 19:45 »

Fennek, ära liialda, siin on ju kaitsvaid kommentaare ka.
Logged
fennek
Külaline


E-mail
Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #34 on: 15.12.2004, kell 20:32 »

tanel, ma ei liialda, ma kirjutasin yhe kommentaari paljulapselisest perest ja see on lainud. lihtsalt toin valja punktid et ehk see paljulapselisus polegi alati negatiivne asi


siin kruuso taandab koik rahale. lyhidalt oli minu point selles, et raha pole peamine, vaid see, kas igale lapsele piisavalt tahelepanu jatkub. et kui mul on naiteks 10 last, aga ma armastan neid koiki, lasen ka neil seda ka tunda, piisavalt et neile sook lauale panna, riided selga ja ara koolitada, mis muud lastel vaja..

see, kui kruuso siin mone inimese mentaliteedi maha teeb ,teise inimese harituse ja ajumahu, on minu arust vale. jumal on igale inimesele andnud motlemisvoime, oskuse paika panna mis oige, mis vale aga kellel on oigust teise inimese yle kohut moista? kohtumoistja on jumal.

mulle ei meeldi kuidas kruuso halvustab paljulapseliste perede vanemaid. rasedusi voib planeerida, voib mitte planeerida, aga ka koige hoolikama planeerimisega ei saavuta midagi, kui jumal teistmoodi soovib.
Logged
maq
Administraator
Tegija
*****
Offline

Vastust: 589


Jumal on armastus!


Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #35 on: 16.12.2004, kell 00:58 »

Fennek vaata, aga selleks, et neile 10 lapsele söök lauale panna, neid riidesse panna ja koolitada kulub üsnagi palju raha ju...  Positiivse küljepealt asja vaadates, meie pastori peres on 8 last ja ei saa öelda, et nad just vaesuse elaksid, tõsi ka mitte suures rikkuses, aga neil on oma maja ja kõik vajalik olemas Smiley Sellepärast vaidleksin natuke Crusoele vastu, et 8 last ei tähenda tingimatta vaesust veel Tongue Usun, et jumal ei jäta meid hätta.
Logged

Igale asjale on määratud aeg, ja aeg on igal tegevusel taeva all...  aeg rebida ja aeg õmmelda, aeg vaikida ja aeg rääkida; aeg armastada ja aeg vihata, aeg sõjal ja aeg rahul!
Kog 3:1-8
Kadri
Külaline


E-mail
Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #36 on: 16.12.2004, kell 02:35 »

no ma toon ühe positiivse näite, kummutamaks arusaama, et KÕIK paljulapselised pered on vaesed ja õnnetud: http://www.perekodu.ee/43030 (esimene lugu). muide, seda perekonda tundes julgen küll kinnitada, et tegemist ei ole ajakirjaniku fantaasiavilja ja kurva loo kauniks võõpamisega, et ajakirjale meeldivamat tooni anda. :p

Urmas Sõõrumaal on kuus last, Tõnis Paltsil kuus last, Illar Hallastel kaheksa last (tõsi, kõik ei ole enam alaealised). vaesed ja õnnetud? hmmm....
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #37 on: 16.12.2004, kell 03:05 »

Kadri, ka Hollywoodil on oma tähed, kes kõike sealset soppa varjavad oma säraga.

Tavainimiese ja Eesti keskmise palgaga ei elata eluilmaski 8 last !!! Punkt, siin ei ole milleski rääkida, sealt hakkab pihta vaesus või EU mõistes allapool vaesuse piiri elu. Asi on põhimõtetes, mitte kellegi süüdistamises kulla inimesed. Miks sellest rääkima peaks, sp. et rida noori inimesi ei võtaks läbimõtlemata endale totraid kinnisiideesid! Alles hiljuti sai miskit sellist veidi lähemalt kaetud!
Logged

pipi
Usaldatav foormulane
Algaja
**
Offline

Vastust: 60


Mt 6.33


WWW
Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #38 on: 16.12.2004, kell 11:57 »

fennek kirjutas,et ka kõige hoolikama plaaneerimisega ei saavuta midagi,kui Jumal teisiti soovib.No ma arvan,et Jumal ei anna kunagi meile rohkem´,kui me kanda suudame.Kui mina praegu last ei taha,siis ma ei usu,et Jumal vastu minu tahtmist selle lapse saadab.minu arust ikka lapse saamine on rõõmus asi,mitte ahastus,et nüüd olen rase ja tegelikult ma seda last ju veel ei tahtnud.
Logged
fennek
Külaline


E-mail
Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #39 on: 16.12.2004, kell 14:35 »

see, kuidas ja kuna jumal anda tahab.. kirjutasin labi oma kogemuse. laps hakkab juba peaaegu aastaseks saama Smiley ja eesti keskmise suhtes olin kylllaltki noor synnitaja. ei planeerinud kyll veel nii vara.. alguses oli paras shokk, nyyd ei kahetse.. ja kui jumal annab 10 last, kasvatan need kah yles. kui kuidagi enam ei saa, siis kuidagi ikka saab Wink

vaesusest nii, et vaesuse all motled sina rahakopikat. hasti materiaalselt motlev inimene oled.. aga kui jumal palju andnud, siis aitab neid ka elus hoida. kui ise piisavalt ei teeni, saab sotsiaaltoetust.. siin vist keegi halvustas sots toetusi. minu arust normaalne ju. loppude lopuks voiks lasterikkad pered yldse tulumaksust vabastada, siis poleks neid toetusi vajagi..  ja saaks hakkama kyll.

a kruuso, kui peres on neli last, ja soovivad viiendat,et siis oleks pereonn taiuslik... ja 5 ei ole tegelikult liiga palju midagi.. saab ylal pidada kyll... ja siis saavad kolmikud Wink  lahe, eks ? Smiley
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #40 on: 16.12.2004, kell 16:38 »

Tsiteeri
vaesusest nii, et vaesuse all motled sina rahakopikat. hasti materiaalselt motlev inimene oled..


Tõesti ma elan lihas ja püüan kursis olla ka reaalsusega. Endal ka nagu pere ja lapsed, siis nagu pead või kuidas? Mõned ei viitsi, ei taha või ei oska ja kurb on seda kõike kõrvalt vaadata!
Logged

janelys
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 23Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #41 on: 17.12.2004, kell 17:47 »

Minu arvates ei tähenda alati8 lapse omamine just vaesust. Kuigi jah enamasti see nii kipub olema. Kahjuks ei tea ma isiklikult ühtegi 8 lapselist pere, kellel majanduslikult väga hästi läheks, küll aga tean nii mõndagi head palka saavat ja haridust omavat inimest kes plaanib enda tulevaseks laste arvuks vähemalt 8 last ehk nagu tema väljendab jalgpalli meeskonda (vabandan kui jalgpali meeskonna liikmete arvuga eksisin).
Kuid minu tutvusringkonnas on nii mõnigi 4 või 5 lapseline pere kus isa teenib korralikku palka, nii et ei luba emal, kes omab head haridust ja võimalusi edukaks tööks ja lisateenistuseks, käia tööl kuigi kõik lapsed on kas kooliealised või aasta-paari pärast kooli minevad. Ning ma ei ütleks, et nendes peredes majanduslik puudus oleks. Pigem vastupidi on neil palju sellist võimalik endale lubada mida mina endale ei saa lubada.
Ning olen peaaegu alati uskunud oma teismeliseeast saati, et kui Jumal annab palju lapsi, siis annab ta ka võimaluse neid toita, kasvatada ja harida jms. Ning, et Jumal ei anna meile kanda rohkem kui suudame. Need laused ei tähenda aga, et ma arvaksin, et peret polegi vaja planeerida. Ka ise olen pere planeerimise poolt, kuid ikka jääb ju võimalus, et kui oled hooletu enesejälgimises (füsioloogilise meetodi järgi rasedusest hoidumine) või kasutad kondoomi ja see puruneb on ju alati võimalus, et siiski naine jääb rasedaks ja kas siis pean lapsest lahti ütlema või? Võtma postinori?Huh ARvan,e t mitte. Usun, et pereplaneerimine on õige, kuid kui juhtub, et kogemata rasestun, sest olen midagi valesti arvestanud vms, siis oleksin ikkagi väga rõõmus selle lapse üle, sünnitaksin tema ja kasvataksin ta üles ning minu südames ja tunnetes oleks ta hoolimata, sellest, et planeerimata sündis siiski oodatud ja armastatud.
Logged

Kui tahame tõeliselt armastada,
siis peame õppima andestama.
Ema Theresa
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #42 on: 21.12.2004, kell 02:23 »

Tsiteeri
Ning olen peaaegu alati uskunud oma teismeliseeast saati, et kui Jumal annab palju lapsi, siis annab ta ka võimaluse neid toita, kasvatada ja harida jms. Ning, et Jumal ei anna meile kanda rohkem kui suudame.

Olen ka ise nõus väitega, sünnib ilma uus suukene, siis Taevaisa oma armus seda ka toita tahab!

Samas ei ole nõus. Selle teooria alusel saaksime me süüdistada Jumalat kõiges siin ümber. Kas sa teadsid, et iga nädal sureb planeedil tuhandeid lapsi NÄLGA või alatoitluse tagajärjel. Loe uuesti - tuhandeid !!! Kus siis taevaisa on? See suunab meid jälle kannatusteooria üle vaatama ja otsima Piiblist lahendusi. Piibel toob meile välja 4-5 olulisemat kannatustej a hädade põhjustajat:

- Langenud inimene. Keegi ütles, et sinu suurima vaenlane võid SINA ISE OLLA! Ja see on BINGO! Suurem osa jamast ja kannatustest tuleb Saalomoni arvates inimese oma riugastest ja lollusest - AGA MINA TAHAN NII! Jumalast lahutatud olek, mitte lepingurahva staatus, VT alusel neetud inimene. Patt, mis elab inimese sees ja tühjus inimsüdames paneb inimest tegema asju, mis teda ennast hävitab (n. suitsetamine! OSad suitsetajad surevad selle tulemusena. Kopsuvähki surevad inimesed on enamus suitsetajad jms.)

- Saatan inimese tapja ja hävitaja põhjustab üsna suure % jamast. Isegi kui mitte otseselt siis kaudselt ja on tihti mõjutaja rollis oma deemonliku struktuuriga (saatan ei ole igal pool ja kõikjalviibiv, tal on abilised)

- Kurjus inimese südames ehk kurjad inimesed. Kui räägime kannatustest, mida inimene teeb teisele ja hädadest: mõrv, piin, ahistamine jms. siis on suurem osa just selle pärast planeedil. Kurjus on võitnud inimese südame.

- Langenud inimkond ja planeet. Jumalal on kontroll selle planeedi üle ja Ta liigub kui saab küllakutseid ja seaduslikke lubasid - viisasid. Aga kuni 1000 aastase rahuriigini on kontroll SAATANAL. Sellest räägib Piibel, saatan on hetkel selle maailma jumal - väikese jotiga ja me näeme, kuidas ta ei saa omadega hakkama - ta koda on omavahel riius jms. Loodusõnnetused ja katastroofid on enamuses langenud loodu tulem, ka rooma kiri ütleb, et kogu loodu (globaalne kliima, loomad ja planeet ise) ägab patuneeduse alla ja ootab Jumala laste au vabadust! Kui kõik ilmastikupolud oleks Jumalast, siis oleks Jeesus järvel SÕIDELNUD OMA ISA Huh!!! Aga Ta ise ütles, et mina ja ISa tegutseme koos!

Jumal on HEA ja Tema heldus kestab igavesti!


Nüüd väita, et koos lapsega on AUTOMAATSELT LÕPLIK VARUSTUS ILMA VANEMATE, ÜHISKONNA POOLSET VASTUTUST VÕTMATA JA TÖÖD TEGEMATTA ON IDOOTSUSE TIPP! Lapsi peab ja tuleb planeerida abielus. Me ei räägi siin rasedust katkestavatest asjadest vaid VÄLTIVATEST TEGURITEST. Ideaalsetes tingimustes võiksime tõesti rääkida vaid naise tervisest, mis saab kurnatud 8 lapse sünnitamisest ja imetamisets ja üles kasvatamisest aga kahjuks ei ela me veel taevas!
Logged

janelys
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 23Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #43 on: 27.12.2004, kell 15:28 »

Jah tean küll, et iga nädal sureb tuhndeid lapsi nälga. Ja minu poolne arvamus ei ole kaugeltki mitte Jumalt süüdistav. Kui panid tähele, siis kirjutasin, et püüame siiski hoiduda praegusel ajal rasedusest ega ole need ülipühakud kes tahavad lasta tulla nii palju lapsi, kui iganes võimalik ehk palju Jumal kingib. Ma rääkisin sellest, et hoolimata rasestumisest hoidumisest füsioloogilise meetodi ning kondoomi kasutamise ajal võib juhtuda, et siiski toimub rasestumine kas kondoomi purunemise läbi või ebatäpse enesejälgimise tõttu.
crusoe ära mind nüüd valesti mõista- ma rääkisin puht isiklikuslt pinnalt. Olen abielus (st lapsel oleksid olemas vanemad), käin tööl, oman haridust (magistrikraadi) ning haridus sellisel alal kus peaks igas ühiskonnas mulle leiduma tööd ja leiba.
Ma ei ole väitnud, et koos lapsega on AUTOMAATSELT LÕPLIK VARUSTUS ILMA VANEMATE, ÜHISKONNA POOLSET VASTUTUST VÕTMATA JA TÖÖD TEGEMATA. Ning olen ju ka ise igati selle pooldaja, et lapsi tuleb abielus planeerida.
Ma rääkisin sellest, et mõnikord võib olla ka erandeid ning paljulapselised pered on tõepoolest ka materiaalselt kindlustatud ning võimalised oma lapsi üles kasvatama ilma vaesuspiiril elamata.
Logged

Kui tahame tõeliselt armastada,
siis peame õppima andestama.
Ema Theresa
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #44 on: 29.12.2004, kell 01:53 »

ok
Logged

Leheküljed: 1 2 [3] 4 5 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam