Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 11:23
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  LIIGA PALJU LAPSI ??? « eelmine järgmine »
Poll
Küsimus: Sa sooviks:
1 last - 1 (3.4%)
2 last - 7 (24.1%)
3 last - 10 (34.5%)
4 last - 7 (24.1%)
5-7 last - 3 (10.3%)
8-11 last - 0 (0%)
12-16 last - 1 (3.4%)
Hääli kokku: 29

Leheküljed: 1 ... 3 4 [5] | Liigu alla
Autor Teema: LIIGA PALJU LAPSI ???  (Loetud 29968 korda)
maq
Administraator
Tegija
*****
Offline

Vastust: 589


Jumal on armastus!


Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #60 on: 09.02.2005, kell 00:02 »

Alar siis ei võiks vist pool Eestit lapsi saada, kui sinu juttu aluseks võtta...
Logged

Igale asjale on määratud aeg, ja aeg on igal tegevusel taeva all...  aeg rebida ja aeg õmmelda, aeg vaikida ja aeg rääkida; aeg armastada ja aeg vihata, aeg sõjal ja aeg rahul!
Kog 3:1-8
janelys
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 23Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #61 on: 13.02.2005, kell 14:57 »

MIna isiklikult olen vanamapalga poolt, kuid minu arvates võik seda siiki veidi kauem kui 11 kuud maksta. Igal ühel pole ju olemas töökohta kus tal oleks võimalus võtta aastane või pooleteistaastane laps tööle kaasa.
Kuid minu arvates tuleks igati soosida materiaalselt kindlustatud perede 3 ja enama lapse sünnitamist. Nagu ma ka eelnevalt olen nimetanud on mul tuttavaid, kel peres küll 4-7 last, kuid kellel ka pere sissetulek ulatub ühe liikme kohta ca 3000-4000 kroonini. Kas sellise pere puhul oleks siis tõepoolest väär lasta sündida veel 2 lapsel?
Logged

Kui tahame tõeliselt armastada,
siis peame õppima andestama.
Ema Theresa
Margus
Külaline


E-mail
Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #62 on: 12.04.2005, kell 14:08 »

MARINA MARAN: Vanemahüvitis: kuldmuna kivina riigi kaelas

Uus koalitsioonilepe lubab maksta vanemahüvitist senisest kolm kuud kauem. Selleks kulub ligikaudu 200 miljonit lisakrooni.

Vaid ühele, ehkki olulisele perepoliitilisele meetmele kulutataks seega tervelt kolmandik summast, mis riik annab praegu kõigiks peretoetusteks kokku.

Kui vanemahüvitis puudutab umbes kümmet tuhandet last, siis kokku on meil lapsi 300 000. Pealegi kasvab vanemahüvitise kogusumma palkade ja hüvitise ülempiiri tõusu tõttu niigi igal aastal enam kui 100 miljonit krooni ning pärast pikendamist veelgi enam. Kui vanemahüvitis oleks ainus ja üliefektiivne sündimuse tõstmise abinõu, võiks sinna nii mahukate ressursside suunamine olla meie demograafilises olukorras isegi põhjendatud. Aga olgem ausad: tegemist on siiski vaid ühe vajaliku meetmega paljudest.

Vanematele valikuvõimalus

Vanemahüvitise maksmisaja pikendamine on iseenesest kiiduväärt: napilt aastaseks saanud põnn on tõepoolest lastesõime jaoks liiga väike ja nii pisikestele üha uute sõimekohtade avamise asemel on pere- ja lapsesõbralikum toetada vanemate endi võimalust olla lapsega pisut kauem kodus.

Hüvitise kolm kuud pikem maksmine on aga ikkagi vaid poolik lahendus, sest lasteaiaeani jääb selgi juhul veel 21 kuud. Enamik vanemaid nii pisikest last kerge südamega sõime ei pane, isegi kui kohti jätkuks. Kui juba vanemahüvitise süsteemi täiendada, siis võiks püüda seda teha nii, et kogu lasteaiaeelne aeg oleks kaetud terviklikult ja ka rahaliselt otstarbekalt. Aastast kauem ei maksa palgast sõltuvat hüvitist ükski riik, ka meist rikkamad mitte.

Ehk tasuks võtta eeskujuks Soome süsteem? Soome maksab pärast vanemahüvitise lõppemist lapse kodus hooldamise toetust, et toetada lapse kodus kasvatamist kuni lasteaiaeani ehk kolmeseks saamiseni, olgu siis temaga kodus ema-isa, vanaema või lapsehoidja. Eestis sobiks selle toetuse suuruseks näiteks praegune vanemahüvitise alammäär 2200 krooni kuus. See suurendaks vanemate vabadust valida, kas jääda ise kauemaks koju või maksta hoidja või perepäevahoiu eest. Ja suur osa sõimekohtade puudumise probleemist langeks iseenesest ära.

Eesti maksab vanemahüvitist kõigist maailma riikidest kõige heldemalt. Näiteks Rootsis on hüvitise määr 80% palgast ja ülempiir keskmise palga lähedal. Kui rakendada samalaadset piiri ka meil, saaks hüvitise alammääras maksmist pikendada praeguse eelarve piires peaaegu kahe aastani, ilma et neli viiendikku emasid kaotaks esimese aasta hüvitises. Ja mis peamine: sellega suureneks võimalus investeerida ka muudesse vajalikesse pere- ja iibepoliitika meetmetesse.

Vaja terviklikku perepoliitikat

Teada ju on, et sünnitusjärgsete toetuste-hüvitiste ning hilisemate lastetoetuste vahelised käärid on Eestis Euroopa suurimad. Sellele vaatamata tõuseb uue koalitsioonileppe järgi peretoetustest jällegi vaid sünnitoetus. Riigi perepoliitika eesmärk peaks aga sündimuse soodustamise kõrval olema siiski ka lastele võrdsemate arenguvõimaluste loomine ning peredele laste hulgaga paratamatult seotud elatustaseme languse leevendamine.

Ma ei pea siin silmas seda, kui ostmata jääb uus auto või tegemata soojamaareis. Pean silmas elementaarset: võimalust osta korralikku ja tervislikku toitu, tarbida kultuuri, tegelda hobidega, anda lastele nende huvidele ja võimetele vastav haridus, soetada pere suurusele vastav eluase, töötada vaid ühel töökohal ja normaalkoormusega. Kusjuures väga lühinägelik on mitte näha kõige selle ja sündimuse vahelist seost. Peresid, kes saavad riigi toeta lubada endale rohkem lapsi, loobumata seejuures paljust hädavajalikust, on meie palgataseme juures vähe. Just see seab paljude perede laste arvule piiri ja siin peakski riik senisest rohkem appi tulema.

Uuest aastast antav tasuta koolitoit on suur samm edasi. Siit tulekski jätkata: suuremad ja täpsemini suunatud lastetoetused, lastevanemate paremad võimalused leida töö ja rahateenimise kõrval aega ka lastele, lasteaia, kooli ja huvitegevusega seotud kulude vähendamine ning abi lastega perede elamistingimuste parandamiseks.

Niisiis jääb vaid soovida valitsusele avaramat pilku märgata oma kuldmunade imetlemise kõrval ka neid sadu tuhandeid lapsi, kes sündisid enne 1. jaanuari 2004. Läbimõelduma ja terviklikuma perepoliitika abil võiks neile sündida palju rohkem õdesid ja vendi kui praegu.

Marina Maran, Liikumine Eesti Lapse Eest
Allikas: EPL 12.04.05
Logged
Margus
Külaline


E-mail
Re:LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #63 on: 13.04.2005, kell 14:05 »

Trend kogu Euroopas on selline, et sündimus on madalam seal, kus on heldem vanemahüvitise laadne toetus ja hilisem riigi tugi lastega peredele väiksem, ja kõrgem seal, kus just see viimane on suurem (Rootsi, Soome, Prantsusmaa).
Logged
Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: LIIGA PALJU LAPSI ???
« Vasta #64 on: 24.10.2011, kell 09:21 »

Kindlasti ei taha midagi halba öelda paljulapseliste perede kohta, väga julge otsus selliselt toimida - tubid!
Kahjuks tunnen isiklikult mitmeid kristlike perekondi kus on juhtund nii, et suur laste hulk on viinud kriisini. Eriti kurb veel, et kolmel korral isegi abielu purunemisele ja nendest kolmest juhtumist oli üks pastoripere. Need on kõik väga kurvad lood. Näpuga ei tahaks kindlasti näitama hakata kellegi peale ja põhjuseid otsima hakata.
Paljulapseliste perede elu ei ole kunagi lihtsamate killast. Peamist põjust miks see keeruline kipub olema näen mitte niivõrd materjaalsete vahendite nappuses, sest annab Jumal lapse annab särgi ka, aga pigem abikaasade omavahelise ajatehvitsiidi tekkes. Lapsed võtavad väga palju aega ära ja teineteist kiputakse unarusse jätma. Paljude naiste häda on ka selles, et lapsed muutuvad tähtsamaks kui mees ja täiesti kogematta juhtub nii, et mees on tähelepanu ja hoolivuse saamises viimane järjekorras peale lapsi. Isegi abielus kus on 1-2 väikelast võib mees ennast vahel üksikuna tunda.
Minu jaoks eksisteerib mõiste nagu "vastutustundetu paljunemine" ja selline nähtus leiab aset sellest hetkest kui abikaasade omavahelise suhtluse kvaliteet kannatama hakkab. Loomulikult ka siis kui lihtsalt ei saada majanduslikult toime tuldud.
Üks aastakümneid kestnud uuring näitas, et paaridel kus pole lapsi on omavahelise läbisaamise kvaliteet kõige kõrgem, nad saavad ainult teineteisele pühenduda. Kui õigesti mäletan, siis selle uuringu järgi oli vist 2 lapsega peres omavahelise suhtlemise kvaliteet parem, kui 1 lapsega peredes ja kui lapsi hakkas juba kolmest rohkem olema, siis jäi järsult omavahelist sidet paaril vähemaks. Allikas ajakiri GEO.
Tunnen ka paari kus ongi tehtud teadlik otsus lapsi mitte saada. Tõesti see paar teeb koos igasugu huvitavaid asju ja nende elu on väga põnev, aga kõrvaltvaatajana tundub mulle mingi koht täitmata olevat.
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Leheküljed: 1 ... 3 4 [5] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam