Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 00:09
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  MITMESUGUST - erinevad rubriigid  |  Eksitused, valeõpetused, väärreligioonid  |  SATANISM -i legaliseerimine Eestis! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] 2 3 ... 5 | Liigu alla
Autor Teema: SATANISM -i legaliseerimine Eestis!  (Loetud 38019 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
SATANISM -i legaliseerimine Eestis!
« on: 11.06.2005, kell 12:53 »

Ei satanismi legaliseerimisele!
 
“Häda neile, kes hüüavad kurja heaks ja head kurjaks, kes teevad pimeduse valguseks ja valguse pimeduseks, kibeda magusaks ja magusa kibedaks,” kirjutab Vana Testamendi prohvet Jesaja.  

Seisa kurjale tee peale ette

“Kui hakkavad tekkima satanistide sektid - mu keel tõrgub seda religiooniks nimetamast - tõmbaksin selge piiri. Neid ei saa registreerida. Mis liig, see liig,” ütles peaminister Mart Laar 1995. aasta veebruaris Elu Sõna Lehele.  

2001. aastal siseministeeriumi ususasjade osakonda juhtiv Ilmo Au on tolerantsem. Ehhki veel kaks aastat tagasi sai satanistide rühmitus temalt registratsiooni osas eitava vastuse, siis praegu, uue taotluse puhuks toodud põhikirja projekti lugedes tegi ta sellesse vaid üksikuid parandusi. Au ütles, et kui põhikiri vastab koguduste seaduses sätestatud nõuetele ning selles ei kajastu kellegi vastu suunatud tegevust, on registratsiooni saamine põhimõtteliselt võimalik.  
Vaevalt, et siseministeerium sai põhikirjast lugeda organisatsiooni tumedamast poolest, näiteks rituaalmõrvadest ja surnute väljakaevamistest. Tartu kalmistuid tabas suurim satanistide rüüstelaine viimati 1992. ja 1993. aastal, kui  lõhuti umbes kolmkümmend hauaplatsi ja esines laipade mõnitamist. Tartu politsei kriminaalosakonna andmeil tassiti üks surnu välja käärkambrist ja aeti aiateiba otsa, mullast kaevati välja naise laip ja selle kallal rahuldati sugukirge.
Isegi kui satanistide koguduse registratsiooni taotleja puhul oli tegemist satanistide nn. leebeima vooluga, on reegel, et “annad kuradile sõrme, võtab lõpuks käe”.

Moonutatud väärtushinnangud

Satanismi näol ei ole enam ammu tegemist pseudoprobleemiga, mida mõni üksik ajakirjanik käsitleda püüab, vaid organiseeritud, üliohtliku ja räige nähtusega.  
25. aprillil Kanal 2 eetris olnud “Päevapeegli” külaline Maardu preester Igor Prekup väidab, et tal on olnud lähem kokkupuude kolme satanistiga. Üks tema juurde tulnutest tahtis vestelda, teine palus abi, kolmas soovis nõu pidada. Saatejuht Olaf Suuderi küsimusele, kui laialt on satanism Eestis levinud, vastas preester, et peale sektidesse kogunenute leidub ennast satanistideks pidavaid üksikisikuid ning küllalt palju on ka stiihilisi üritajaid.
Preester on teadlik juhustest, kus satanistid on kedagi tapnud või piinanud, ent ei konkretiseerinud neid, lisades siiski, et taolisi juhtumeid esineb liigagi palju.  
“Satanistid teevad enamasti oma töö rafineeritult ja “puhtalt”, halvim satanismi toimest on aga väärtushinnangute rikkumine. Satanistid moonutavad moraali, tehes mustast valge ja valgest musta,” ütles ta.
Kirikuõpetajana on Prekup kindlalt satanistide koguduse legaliseerimise vastu.

Väänatud piiblitõed

Kaasaegse satanismi rajaja, saatana piibli autor, ameeriklane Anton Szandor Lavey (1930 - 1997) ütles, et iga inimese sees on saatanlik alge, nende ülesanne olevat seda avada ja arendada.  
Pärast lühikest fotograafi ja okultsete asjade uurija karjääri politseis pühendus ta lõplikult okultismile, asutas Maagilise Ringi ning lõi 1966. aastal saatana kiriku.
Nn saatana piibel on segu Jumala sõna väänamisest ja inimliku kõrkuse demonstratsioonist. Mõned näited saatana piibli üheksast “tõest”: saatan pakub naudingut karskuse asemel, vitaalset eksistentsi hingeliste soovunelmate asemel, inimlikku tarkust silmakirjaliku enesepettuse asemel, kättemaksu teise põse ette pööramise asemel, kõiki patte, kuna need viivad füüsilise, psüühilise, mõttelise ja emotsionaalse naudinguni; saatan on kristliku kiriku parim sõber, sest on sellele kõik need aastad tööd andnud.
Piibel seevastu ütleb, et Jumal lõi inimese Oma näo järele, et saatan on uhkuse pärast langenud ingel, kes on tulnud ainult hävitama, tapma ja varastama ning õnnelik saab olla üksnes see, kes tunnistab oma Looja, Jumala, absoluutset autoriteeti ning täidab jumaliku kutsumise.  
Iga hinge pärast käib halastamatu võitlus: kes oma elu Jumalale ei pühenda, seda petab saatan, sest neutraaltsooni ei ole.

Jumal on tugevam kui saatan

Üheksakümnendate alguses sai Uppsalas kristlaseks kohalikku satanistide rühmitusse kuulunud noor naine, kes pühendas elu täielikult Jumalale. Kogenud küll  vabanemistunnet ja rõõmu, ei lakanud võitlus tema pärast. Kohe üritasid endised sõbrad teda tappa, lisaks sellele tabas naist üks seletamatu õnnetus teise järel, nii et ta elas alalise pinge all. Kõik näis pöörduvat tema vastu kuni selleni, et töökohas langes talle peale rauduks. Viimases ahastuses küsis naine Jumalalt, miks tema elu peal selline needus lasub. Jumal vastas, et tema elu üle on hoopis lapsepõlves jumalamehelt saadud õnnistus, tänu millele on ta alati õnnelikult pääsenud kõige sügavamast porist ja õnnetustest, kust paljud teised eluga välja ei ole tulnud.  

Hiljem küsis naine oma emalt, kas tema pärast on lapsepõlves palvetatud. “Jah,” vastas ema, “kui sa olid umbes neljane, läksime sinuga mööda nelipühitelgist. Korraga astus sellest meie juurde pastor ja küsis, kas võib sinu pärast palvetada ja õnnistas sind Jeesuse Kristuse nimel, paludes kaitset ja Jumala armu.”
18-aastane Jämsa linnas elav soomlanna Katja sai kristlaseks eelmisel aastal. Enne oli ta isehakanud, stiihiline satanist, kes Iron Maideni muusikat kuulates saatankummardamisrituaale sooritas, enesele pimedas toas haavu lõikus ja kohutavat hirmu koges. See viis eluisu kaotamiseni ja enesetapumõteteni, ehkki ta oli arvanud, et saatanakummardamine toob kaasa ka teatud “auhindu”.

Lõplik pöördumine oli Katja jaoks raske,  kompromissitu muutus tuli pärast Püha Vaimuga ristimist ja mõistmist, et ainult uskuv inimene saab olla tõeliselt rõõmus  ning et vihkamine ei aita kedagi. Enese hinnangul aitas teda edasi tugev õpetus Jumala sõnast, milleta ta poleks hakkama saanud.

Allikas: Elu Sõna Leht 27.04.2001 / Nr 17(164)
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:SATANISM legaliseerimine Eestis!
« Vasta #1 on: 11.06.2005, kell 12:55 »

Ilmo Au selgitab
 
Toimetuse poole pöördus siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au, selgitamaks, et Elu Sõna Lehes nr. 17 ilmunud artiklis “Ei satanismi legaliseerimisele!” on tema nimega seostatud kaks ebatäpset ja eksitavat väidet: nimelt ei ole ta kaks aastat tagasi keeldunud registreerimast satanistide “kirikut”, kuivõrd keegi pole seda palunudki ning et satanistide põhikirja ei teinud ta mitte “üksikuid parandusi”, nagu väidetud, vaid viiskümmend.
Ehkki toimetus võttis esimese väite 25. aprilli “Postimehe” online-artiklist ja tuletas teise samuti ajakirjanduses ilmunud informatsiooni põhjal, tuleb faktide kontrollimata jätmise pärast Ilmo Au ees vabandada ja avaldada tema pikem selgitus.

Ilmo Au: “1999.a. suvel pöördus usuasjade osakonna poole üks noormees küsimusega, milliste seaduste kohaselt registreeritakse Eestis usuorganisatsioone, s.h sataniste. Kohtusin selle noormehega ja tutvustasin talle vastavat seadusandlust. Sama aasta suvel esitas ta mitteametlikult (s.t ilma registreerimisavalduse ja muude sinna juurde kuuluvate dokumentideta) mulle ülevaatamiseks satanistliku koguduse põhikirja projekti. Tagastasin selle projekti omapoolsete märkuste ja küsimustega. Rohkem pole tol korral põhikirja projekti esitatud.

Seega ei vasta tõele ajalehes esitatud väide “kaks aastat tagasi sai satanistide rühmitus temalt registratsiooni osas eitava vastuse”. Kuna registreerimistaotlust ei esitatudki, ei saanud see rühmitus ei eitavat ega jaatavat vastust.
Sel aastal umbes kuu aega tagasi pöördus sama noormees uuesti minu poole satanistide registratsiooni küsimuses. Ka seekord olen läbi vaadanud vaid põhikirja projekti, sedakorda kaks korda – nii esialgse kui parandatud variandi. Tagastasin mõlemad tekstid omapoolsete märkuste ja parandustega, mida võis kokku olla umbes viiskümmend. Ajalehes esitatu kohaselt “uue taotluse puhuks toodud põhikirja projekti lugedes tegi ta sellesse vaid üksikuid parandusi.”  
Tõepoolest on määratlus “üksikuid” olemuselt üpris relatiivne, kuid põhikirjade projektide puhul on viiskümmend märkust/parandust üsna erandlik ja suur number.

Ka seekord oli tegemist nn mitteametlikult esitatud projektidega, ühtegi registreerimistaotlust ei ole tänase päeva seisuga ükski satanistlik organisatsioon usuasjade osakonda esitanud.  
Eestis tegutsevate kirikute, koguduste ja koguduste liitude põhikirjade registreerijana ja selle toimingu eest vastutava isikuna on minu otsustuspädevus piiritletud väga konkreetsete õigusaktidega: Põhiseadus, Kirikute ja koguduste seadus, Mittetulundusühingute seadus, Tsiviilseadustiku üldosa seadus, kirikuregistri põhimäärus jne. Põhiseadus annab kõigile õiguse koonduda mittetulundusühingutesse (§ 48) ning sätestab usulistesse organisatsioonidesse kuulumise vabaduse (§ 40); samuti lubab igaühel levitada oma ideid, arvamusi ja veendumusi (§ 45).  
Nende õiguste ja vabaduste piirangud tulevad samuti nii Põhiseadusest (§ 45 annab õiguse piirata arvamuste, ideede jne levitamist avaliku korra, kõlbluse, teiste inimeste õiguste jne kaitseks) kui ka teistest seadustest, näiteks Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 37 lg 4 sätestab: “Registrisse ei kanta asutamisel olevat juriidilist isikut, mille eesmärk on vastuolus seaduse, põhiseadusliku korra või heade kommetega.”
Seega – kui satanistlik organisatsioon soovib oma põhikirja registreerida, siis tuleb neil esitada vastav taotlus koos sinna juurde kuuluvate dokumentidega (seadustega kooskõlas olev põhikiri ja asutamiskoosoleku protokoll).  

Alles registreerimisavaldusega esitatud põhikiri kuulub ametlikult menetlemisele, s.t tuleb kontrollida selle seadustele vastavust. Samuti tuleb mul siis registreerijana läbi lugeda põhikirja projektis õpetusliku alusena märgitud A. S. LaVey “Saatana Piibel”.
Kuna tegemist on piisavalt spetsiifilise organisatsiooniga, siis tuleb meil vastava taotluse saabumise järel paluda ekspertiisarvamusi nii erinevatelt juristidelt kui usundiloolastelt.
Ma ei pea võimalikuks ega lubatavaks, et ükskõik millise organisatsiooni registratsioonitaotluse läbivaatamisel ja otsustamisel saaks seisukoha kujundamisel mingi osa olla minu isiklikul arvamusel või konfessionaalsel kuuluvusel.

Demokraatlikes ühiskondades on tavapärane, et seaduste järgi ja seaduste alusel tegutsevad organisatsioonid eksisteerivad legaalsetena, olles seega ka vajadusel kontrollitavad, mitte põrandaalustena.

Kokkuvõte: on äärmiselt kahetsusväärne, et väljaanne Elu Sõna Leht on avaldanud minu nime kasutades usuasjade osakonda ja sataniste käsitleva teema arenduse juures eksitavat ja ebatäpset informatsiooni, tuginedes sekundaarsetele infoallikatele.”

Sellega vabandab Elu Sõna Leht Ilmo Au ees ja veeretab palli edasi “Postimehe” toimetusele, nentides, et ka autoriteetsetes päevalehtedes leidub aeg-ajalt eksitavat teavet.  

Allikas: Elu Sõna Leht 04.05.2001 / Nr 18(165)
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:SATANISM legaliseerimine Eestis!
« Vasta #2 on: 11.06.2005, kell 13:02 »

Satanistid jälle pika ninaga

Riik ei registreerinud satanistide kogudust, sest selle tegevus võib sattuda vastuollu seadustega.

Musta Veenuse Ordu registreerimiseks esitatud paberivirnast leidis Tallinna Linnakohtu kohtunikuabi Juta Jõulu hulgaliselt põhjusi, miks satanistide kogudus seadustamata jätta.

Juba koguduse põhikirja esimene punkt – ühendada ja teenida kõiki Eestis elavaid sataniste - annab riigile põhjust muretsemiseks. Kohtunikuabi järeldab sellest, et Musta Veenuse Ordu on loodud seega ka sisuliselt kuritegelike kavatsustega isikute ühendamiseks. Arusaadavalt ei saa sellist asja riigis lubada. “Kuritegevust kui oma mõtete ja veendumuste elluviimist põhimõtteliselt aktsepteeriva ühenduse näol on tegu organisatsiooniga, mille eesmärk on vastuolus kriminaalvastutust sätestava seadusega," nendib Jõulu.

Ta juhib ka tähelepanu, et satanistide õpetuse alus, "Saatanlik Piibel" sisaldab provokatiivseid, vihkamist ja hävitamist propageerivaid tekste. "On võimalus, et vaimselt tasakaalututele inimestele mõjub satanistlik filosoofia laastavalt, mistõttu nende tegevus võib muutuda ettearvamatuks ja ohtlikuks nii enda kui ka teiste suhtes," märgib kohtunikuabi ja lisab, et satanistide põhikirjas väljendatud kättemaksu propageerimine (Viies saatanlik deklaratsioon ütleb: "Saatan pakub kättemaksu teise põse ettepööramise asemel") ei ole kooskõlas tavapärase käsitlusega üldinimlikest väärtustest. Jõulu viitab seejuures põhiseadusele, mis keelab vihkamise ja vägivalla õhutamise. "Piinamisest, ebainimlikust või alandavast kohtlemisest ja karistamisest hoidumine on üks demokraatliku ühiskonna kõige fundamentaalsemaid väärtusi," lisab ta selgituseks.

Põhiseadusega põlistatud usuvabadust, millele tuginedes satanistid oma koguduse sedakorda lootsid registreerida, saab kohtunikuabi sõnul piirata mitmete asjaolude sunnil.

Satanistide puhul tuuakse välja, et nende ideoloogia ei austa ega arvesta teiste inimeste õigustega. Põhiseadus aga keelab inimväärikuse alandamise, piinamise ja julmuse. Seetõttu on satanistliku koguduse registreerimisest keeldumine õigustatud usuvabaduse piirang, mis on demokraatlikus ühiskonnas vajalik ega moonuta Jõulu kinnitusel usuvabaduse olemust.

"Usuvabadust võib piirata, kui see on demokraatlikus ühiskonnas vajalik ühiskondliku turvalisuse huvides, avaliku korra, tervise või kõlbluse või kaasinimeste õiguste ja vabaduse kaitseks. Euroopa Inimõiguste Kohtu seisukohast hõlmab usuvabadus ka õigust usulise ühenduse registreerimiseks. Seejuures on aga inimõiguste kohus korduvalt leidnud, et riigi pädevuses on kontrollida usulise ühenduse tegevuse ohtlikkust ühiskonnale ja avalikkuse julgeolekule," selgitab kohtunikuabi satanistide juhile saadetud avalduse rahuldamata jätmise teatises.]

Satanistid esitavad vastulause

Eesti esisatanist Jasonit äriregistri otsus ei üllata, kuid ärritatud on ta sellegipoolest. "Meid hinnatakse selle järgi, kelleks või milleks peavad saatanat kristlased, mitte selle järgi, kes on ta meie jaoks. Meile määritakse vägisi pähe, et meie liikmed või potentsiaalsed liikmed on kõik kurjategijad. Ma ei saagi nüüd aru, kas Eestis süütuse presumptsioon kehtib?! Keegi ei ole süüdi enne, kui on kohtu poolt süüdi mõistetud," põrutab kuradijünger. Teda ärritab asjaolu, et registreerimisest keeldumise põhjendused rajanevad oletustel. Jasoni hinnangul on tema koguduse registreerimisest keeldujad Saatanlikust Piiblist valesti aru saanud, suutmata haarata seda tervikuna. "Kuna seda nähakse kurjuse kehastusena, hinnatakse meid meile võõra ideoloogia järgi. Kristlik Piibel on lausa sõnasõnaliselt verine – vaadake, millele Vanas Testamendis inimesi üles kutsutakse - või juutide Toora, mis on veel hullem. Juudid ise ütlevad, et nad tänapäeval enam kõike sealt ei järgi, aga kui meie sama ütleme? Keda see kotib?"

Satanistide liider süüdistab riiki topeltstandardite rakendamises ja kinnitab, et teeb äriregistri otsusele vastulause. Aega on tal selleks kaks kuud.

"Seekord läheme nii kaugele, kui võimalik. Kas või võtame teise nime."

Eesti Ekspress, 21.04.2005

Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:SATANISM legaliseerimine Eestis!
« Vasta #3 on: 11.06.2005, kell 13:03 »

Riik kiusab sataniste

Satanistid tegid uue katse registreerida oma Musta Veenuse Ordut kogudusena, kuid ilmselt ei lase riik sellel juhtuda.

“Alati, kui “organiteni” jõuab “kuuldus”, et üritame registreeruda või toimub mingi muu silmatorkavam liikumine, hakatakse kohe meie vastu “rutiinset huvi” tundma,” iseloomustab võimu suhtumist kuradi jüngritesse Jasoni hüüdnime kandev Eesti esisatanist, kirjutab Eesti Ekspress.

Üldiselt antakse talle „organitest” peenelt mõista, et satanistidel Eesti kohta ei ole ega tule.

„Kuidas saab kellegi olla õigus otsustada, kas me tohime olla või mitte? Usuvabadusest hoolimata propageeritakse riiklikul tasandil räigelt ainult ühte suunda — luterlikku kirikut. Nemad takkapoihta sõdivad veel meie vastu deviisiga, et meie sõdime nende vastu,” räägib Jason.

Tallinna linnakohtu registriosakonnale saadetud põhikirjas mainivad satanistid oma õpetuslikke aluseid kirjeldades, et „saatan on olnud kristliku kiriku parim sõber, sest ta on hoidnud seda tegevuses kõigi nende aastate vältel”.

Kõigest hoolimata on Eestis satanistide koguduse registreerimine seni kahel korral nurjunud, sest „alati on üks paber valesti vormistatud”.

Taara ja maasusulisi koondava Maavalla Koja aktivist Andres Heinapuu kinnitab, et omal ajal õnnestus Maavalla Koda registreerida ainult tänu „soodsale konjunktuurile” siseministeeriumis, mis varem tegeles usuühingute registreerimisega.

„Praegune kirikute ja koguduste seadus tekitaks meile sarnased probleemid satanistidega. Seaduse pealkiri peegeldab selle sisu väga täpselt — isegi detailides arvestatakse, et kõik usuühingud peaksid olema kristlikud.”


Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Andres Põder kinnitab, et kiriku seisukohta ei ole riik küsinud, aga kui küsiks, siis oleks vastus valmis.

„Minu meelest ei peaks sataniste registreerima. Eestis on keelatud vihkamisele õhutamine. Sõna saatan ise tähendab keelekasutuslikult summeeritud kurja ja vihkamise vorme — see on üldinimlik arusaam. Väidet, et saatan ei kehasta kurjust, on maailmale raske selgeks teha. Nad peaksid endale mõne muu nime otsima,” nendib Põder.
 
www.DELFI.ee
14. aprill 2005
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:SATANISM -i legaliseerimine Eestis!
« Vasta #4 on: 11.06.2005, kell 13:05 »

Satanistid jäid taas pika ninaga
 
Riik ei registreerinud kogudust Musta Veenuse Ordu, sest selle tegevus võib sattuda vastuollu seadustega. Ametnikud heidavad ette, et satanistide õpetus tunnustab vihkamist ja hävitamist.

Musta Veenuse Ordu registreerimiseks esitatud paberivirnast leidis Tallinna Linnakohtu kohtunikuabi Juta Jõulu hulgaliselt põhjusi, miks satanistide kogudus seadustamata jätta, kirjutab Eesti Ekspress.

Jõulu nimetab üheks argumendiks, et satanistide õpetuse alus, “Saatanlik Piibel” sisaldab provokatiivseid, vihkamist ja hävitamist propageerivaid tekste.

Satanistide liider Jason süüdistab riiki topeltstandardite rakendamises ja kinnitab, et teeb äriregistri otsusele vastulause.

Aega on tal selleks kaks kuud.
 
www.DELFI.ee
21. aprill 2005

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=10220061&com=1
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:SATANISM -i legaliseerimine Eestis!
« Vasta #5 on: 11.06.2005, kell 13:09 »

Mida räägib Piibel satanismi kohta? Kas saatan on väärt, et teda teenida ja järgida? EI! Ta on langenud ingel ja juba ette kaotaja!

Küsimus sulle kui eestimaalasele:

Kas soovid, et Eestis võivad ennast registreerida satanistid KOGUDUSENA - KIRIKUNA!

Mina arvan, et inimeste turvalisuse nimel ei! See oleks SAATANA maaletoom,ine kõige ehedamal ja füüsilisemal moel!

RAUDNE EI!

P.S. Kristlase seisukoht satanismi - selleks tegin teise teema!
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:SATANISM -i legaliseerimine Eestis!
« Vasta #6 on: 11.06.2005, kell 13:14 »

Satanistid pikaks ajaks vangi
SLÕL

Saksamaal lõppes kõmuline kohtuprotsess Manuela ja Daniel Ruda üle.

Abielupaar mõrvas jõhkralt möödunud aasta 6. juulil oma korteris tuttava 33aastase mehe. Kohtuekspertiisi andmetel löödi ohvrit 66 korda noa, haamri ja matšeetega.
Mõlemad väitsid nii uurimise ajal kui ka kohtus, et tegu polevat olnud mõrvaga, sest käsk tappa tulnud saatanalt. Bochumi kohus mõistis 23aastasele Manuelale 13 aastat ja 26aastasele Danielile 15 aastat vabadusekaotust. Mõlemad paigutatakse kinnisesse psühhiaatriahaiglasse, sest ekspertide hinnangul on nad kaaskodanikele väga ohtlikud.

VEEL ÜKS JUBE ASI, mis netis oli:

Satanist paedophile ring 'ritually raped up to 25 children'

http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2005/06/03/wsat03.xml&sSheet=/news/2005/06/03/ixworld.html
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:SATANISM -i legaliseerimine Eestis!
« Vasta #7 on: 11.06.2005, kell 13:14 »

Satanistid tapsid Itaalias kaks noort inimest (100)

ROOMA, 9. juuni (AP-EPLO) – 19aastane tüdruk pussitati surnuks, väidetavalt olid mõrvariteks noorte satanistide grupp, kes arvasid, et tüdruk kehastab neitsi Maarjat. Tema 16aastane kaaslane, keda ei peetud enam sekti usaldusväärseks liikmeks, tapeti samuti ja maeti tema kõrvale.

Kahe ohvri leidmine eelmisel nädalal pani politsei uurima Milanos tegutsevat metal-muusika bändi ja selle võimalikke sidemeid saatanakummardajatega.

Chiara Marino ja Fabio Tollise kadumine 1998. aastal oli müsteeriumiks kuni selle aasta alguseni, kui üks nende kahe mõrvamises süüdistatud inimene hakkas võimudega koostööd tegema. Süüdistajad kahtlustavad nüüd, et satanistide rühmitus tegi need veretööd rituaali käigus ja olles ise narkojoobes, ütles ühe vahistatu advokaat Francesca Cramis. Kokku on politsei vahistanud selles juhtumis neli inimest.

Satanistide rühmituse liikmed kuulusid heavy metal bändi „Saatana elajad“ ning käisid tihti Milanos metal-muusika baaris „Midnight“, ütles Cramis.Marino oli nendega lähedane, uurijad leidsid tüdruku kodust mustad kardinad, küünlad ja võltspealuu.

1998. aasta jaanuaris viisid sekti liikmed Marino ja Tollise Somma Lombardo lähistele metsa ja tapsid nad satanistliku rituaali käigus, ütlesid uurijad. Varem olid satanistid püüdnud kaht noort inimest edutult elusalt põletada.

Eesti Päevaleht Online
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:SATANISM -i legaliseerimine Eestis!
« Vasta #8 on: 11.06.2005, kell 13:16 »

Need on vaid 2 artiklit, mis sõna satanism jms. otsingumootoritesse sisestades võid leida.

KAS EESTI KODANIKERIIK VÕIB SALLIDA ÜHISKONNAS - KOGUKONNAS KURJUST ÕPETAVAT JA ÕHUTAVAT RELIGIOONI - LIIKUMIST?

Logged

toots
Külaline


E-mail
Re:SATANISM -i legaliseerimine Eestis!
« Vasta #9 on: 11.06.2005, kell 16:24 »

ma leian, et LaVey saatanlik piibel, mida satanistid järgivad, et õpeta kurjust. samuti tuleb igat juhtumit vaadelda eraldi. kui MVO põhikiri, millel kogu nende tegevus põhineb, ei ole vastuolus kehtivate seadustega, siis milles küsimus?

ise küsin, ise vastan: küsimus on vaid nimes. Probleemi tekitab selle nime erinev tõlgendamine. Kristlaste jaoks on Saatan paha, satanistide jaoks aga on tal hoopis teine tähendus ning ta pole nende jaoks kohe kindlasti mitte kehastunud kurjus jmt vaid hoopis jõu, vabaduse, arengu jmt sümbol. Kuivõrd erinevad religioonid niikuinii teineteist üldjoontes välistavad, siis ei maksaks siinkohal hakata ka selle üle virisema, mis on "vabadus", "jõud", "areng" ja muud taolised mõisted - nii palju kui on inimesi, nii palju on ka erinevaid tõlgendusi. Kindlasti aga ei tohiks ilmalikus riigis võtta ükskõik missuguse mõiste (olgu siis saatana või tema esindatavate väärtuste) hindamisel aluseks mingi teise religiooni mõõdupuid. lihtne näide: ka kristlus näeb vabadust oma jumaluses ning leiab, et see on ainuõige vabadus. ent samamoodi on ka budistidel ja moslemitel vabadus ja vabanemine OMA jumalas. ja kuigi vabadus üldjoontes on ikkagi üks ja sama, raiuvad kristalsed, kes on usumaailmas ühed sallimatumad, et ainus õige ja tõeline vabadus saab olla vaid läbi Jeesuse. kas see tähendab, et keelame lp. Crusoe arvates nüüd KÕIK ülejäänud religioonid ära sest Crusoe arvab just nimelt niimoodi ja kõik ülejäänud on pahad või vähemasti valed?

Logged
Posta
Usaldatav foormulane
Tegija
****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 996

Issanda kartus on tunnetuse algus.


Re:SATANISM -i legaliseerimine Eestis!
« Vasta #10 on: 11.06.2005, kell 19:45 »

tjah....islam ei õpeta ka kurjust...ometi on moslemite teod kurjad...
viljast tuntakse puud...
nimi on vägagi tähenduslik ja määrav asi...näit on kirjutatud,et kes Jeesuse nime appi hüüab,päästetakse...
saatan on isik,kes olenemata nimest jääb kurjuse kehastuseks...
satanism on tegelikult puhas mäss Jumala vastu...sest tegelikult on ju mõiste "saatan" võetud piiblist...
Logged
toots
Külaline


E-mail
Re:SATANISM -i legaliseerimine Eestis!
« Vasta #11 on: 12.06.2005, kell 20:47 »

ei tea, kas mu postitus on kustutatud või mis aga ma kordan: saatan oli lähis-idas olemas juba ammu enne judaismi levikut sinna. ja mitte saatana nimi pole piiblist võetud vaid piiblisse on see nimi varasematest aegadest üle võetud.
Logged
Posta
Usaldatav foormulane
Tegija
****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 996

Issanda kartus on tunnetuse algus.


Re:SATANISM -i legaliseerimine Eestis!
« Vasta #12 on: 13.06.2005, kell 01:10 »

 Grin kas sa tahad nüüd ütelda,et saatan ei olegi see,kellest piibel räägib?
Logged
toots
Külaline


E-mail
Re:SATANISM -i legaliseerimine Eestis!
« Vasta #13 on: 13.06.2005, kell 20:00 »

ma tahan öelda, et saatana tegelaskuju on mõnevõrra vanem kui piibel ning ta on sinna võetud vanast araabia jumalusest shaitanist.

eks kristlastele on ta see, kes ta on - dualistlik religioon vajab negatiivset poolust ja kui selleks poleks saanud shaitan siis oleks selleks saanud keegi teine - marduk või baal või kesiganes tollastest-sealsetest vanadest jumalatest.

ma tahan kokkuvõtteks öelda hoopis seda, et see saatananimeline tegelane keda satanistid austavad, ei ole see saatan, kellest piiblis räägitakse. ta ei ole satanistide jaoks kurjuse kehastus, sataistid ei kummarda kurjust nagu teie arvate vaid lihtsalt ürginimlikkust. muidugi ei kattu see kristlike ideaalidega aga sataniste (no vähemalt ratsionalistlikke, filosoofilisi ehk siis neid, kes eestis sebivad ja oma õigusi taga nõuavad), ei maksa automaatselt kurjadeks pidada. Enne selliste sõnade ütlemist oleks kasulik ka neid kui inimesi tunda ning ehk ka nende õpetusega tutvust teha. minu andmeil on nad kõik toredad inimesed nii era- kui ametielus ja ei oska neist ühelegi midagi sellist ette heita mis kristliku saatanaga kaasnema peaks.
Logged
Posta
Usaldatav foormulane
Tegija
****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 996

Issanda kartus on tunnetuse algus.


Re:SATANISM -i legaliseerimine Eestis!
« Vasta #14 on: 13.06.2005, kell 20:25 »

ega pimeduses olles ei oskagi kohe orienteeruda... Grin
Logged
Leheküljed: [1] 2 3 ... 5 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam