Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
18.01.2018, kell 21:34
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  MITMESUGUST - erinevad rubriigid  |  Eksitused, valeõpetused, väärreligioonid  |  Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!! « eelmine järgmine »
Leheküljed: 1 2 [3] 4 5 | Liigu alla
Autor Teema: Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!  (Loetud 55413 korda)
Mengele
Külaline


E-mail
Re:Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!
« Vasta #30 on: 13.03.2005, kell 21:55 »

Täna just käisid nende "tõelevitajad"  mul ukse taga, juhatasin nad viisakalt parematele jahimaadele Smiley
Logged
fred2
Külaline


E-mail
Re:Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!
« Vasta #31 on: 01.05.2005, kell 00:15 »

Mis jama see on -SEKT!!!Olen ise nende koosolekuid kõrvalt näinud.Pole nad sugugi rohkem sekt kui kirikud.Mis aga puutub valeõpetusse,siis pole ükski kirik sellest vaba.Ka see raamat "Eksitajad" ise sisaldab  valet.Kas näiteks Katoliku kirik on kristlik kirik,kuigi seal palvetatakse surnud pühakute poole,Maarja aga annab ilmutustes käske,Paavst väidab end olevat Kiriku pea jne.Vene Õigeusk ongi õige usk???Miks ei ole need suured ja mõjuvõimsad kirikud "Eksitajate" raamatus,kuigi need kirikud on lausa ebajumalateenistuses oma surnute kummardamisega?Jehoova tunnistajad on nii ohtlik sekt,et paljud kurjategijad on saanud Jeesuse kummardajateks,JT-d on nii ohtlik sekt,et nad on päästnud mitmeid inimesi enesetapust ja andnud neile lootuse ja armastuse kõigi vastu.Nad on nii ohtlik sekt,et paljud firmad tahavad neid nende aususe pärast tööle võtta.Nad on nii ohtlik sekt,kes surid meelsamini koonduslaagris;samal ajal kui enamus kirikuid toetas Hitlerit ja vaikis kui juute hävitati,kui kirikuliikmed osalesid Hitleri armees.Nad on ohtlik sekt,kuna peavad jõule paganlikeks ja järgivad siin algkristlasi.Nad on ohtlik sekt,kuna pole tapnud oma usukaaslasi ning sellega pole nad eeskuju võtnud kirikuliikmetest,kes sõjas omi "armsaid vendi"tapsid.
Logged
patrioot
Külaline


E-mail
Re:Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!
« Vasta #32 on: 04.05.2005, kell 02:44 »

Mina ei ole nende 2ge vastane. Tott oeldes alustasin isegi oma usuteed nende juurest. T2na t2nan Jumalat, et Ta mind sealt v2lja toi...ei tea, kus olexin ilma Jumala imeta praegu...olin ju siis nii noor ja rumal...ja toelislt n2ljane Jumala j2rgi ja votsin koike puhta kullana, mida mulle r22giti.
Kuid tode on see, et nad on votnud osa Piiblist ja korvale j2tnud koige olulisema...

Esitex ytleb Piibel selgelt, et Pyhakirjale ei tohi lisada midagi ega ka midagi sealt 2ra votta. "Kogu Kiri on sisendatud Jumala Vaimu poolt..."

See, mida aga nemad teinud on, on - et nad on votnud Piiblist teatud kirjakohad, mis sobivad nende opetusega, nad on teinud nn. oma Piibli ning kasutavad toelist Jumala Sona selle t2iendamisex.

Samuti on nad korvale j2tnud evangeeliumi koige t2htsama ja olulisema osa. Jeesus pole nende jaox Jumala Poeg. Seega pole ka lunastustoo tehtud ja seega on ka kogu evangeelium ehk roomusonum tyhistatud.

Ja veel palju muud, kuid need on koige olulisemad asjad, mida me ei tohi 2 silma vahele j2tta!

Muidugi on meil koigil, koigil erinevatel uskkondadel meie omad "kiiksud", mis pole p2rit tegelikult Jumalalt, vaid inimestelt, kuid me ei saa korvale j2tta koige peamist! Piiblit ja Jeesust Kristust - Jumala Poega, meie usu Alustajat ja T2idesaatjat!!!
Logged
Tanel
Külaline


E-mail
Re:Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!
« Vasta #33 on: 04.05.2005, kell 02:51 »

"koigil erinevatel uskkondadel meie omad "kiiksud" " No siia alla see nüüd küll ei käi, sest jehoovakad pole uskkond vaid sekt! Valeõpetus on seal ikka selline, et oi-oi-oi!

Ja mis kõige tähtsam: need inimesed lähevad põrgusse! (ise nad muideks selle olemasolu ei usugi) Miks? Sellepärast, et nad pole kristlased! Nad ei ole uuestisündinud!
http://foorum.usk.ee/index.php?board=21;action=display;threadid=1068
Logged
patrioot
Külaline


E-mail
Re:Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!
« Vasta #34 on: 04.05.2005, kell 03:03 »

Mis jama see on -SEKT!!!Olen ise nende koosolekuid kõrvalt näinud.Pole nad sugugi rohkem sekt kui kirikud.Mis aga puutub valeõpetusse,siis pole ükski kirik sellest vaba.Ka see raamat "Eksitajad" ise sisaldab  valet.Kas näiteks Katoliku kirik on kristlik kirik,kuigi seal palvetatakse surnud pühakute poole,Maarja aga annab ilmutustes käske,Paavst väidab end olevat Kiriku pea jne.Vene Õigeusk ongi õige usk???Miks ei ole need suured ja mõjuvõimsad kirikud "Eksitajate" raamatus,kuigi need kirikud on lausa ebajumalateenistuses oma surnute kummardamisega?


Tanel, see kiixud k2is selle postituse selle osa kohta!
Muidugi, otse loomulikult on Jehoova Tunnistajad sekt! Selles pole ma kunagi kahelnudki!
Logged
TeaMan
Külaline


E-mail
Re:Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!
« Vasta #35 on: 04.05.2005, kell 10:13 »

Mis on ühist kõigil valeõpetustel? Lunastus ja sellega seonduvad nüansid. Kõik muud vaidlused piiblitõlgete ja õpetuse üle on vee sogamine ja tähelepanu juhtimine kõrvale kõige olulisemast mida Jeesus tegi.
http://www.hosianna.ee/valeopetus/?Jehoova_tunnistajad
Tsiteeri
Päästmine. Piibel õpetab, et Kristuse lepitustöö on ainsaks lahenduseks inimese patuprobleemile. Jeesus Kristus viis kõigi inimeste isiklikud patud - mineviku, oleviku ja tuleviku omad - omaenese ihus ristipuule (1Pe 2:24) ning vastas täiusliku Jumala ja täiusliku inimesena täielikult jumaliku õigusemõistmise nõuetele meie eest (Rm 3:22-26). Sellepärast igaüks, kes teda vastu võtab lihtsas usus (Jh 1:12; Ap 16:31), võib omandada andestuse, õigeksmõistmise ja taastatud osaduse Jumalaga (2Kr 5:21; Hb 7:24-26).
     Sellele vastupidiselt õpetab VPTÜ, et vaid väljavalitud hulgale jehoovatunnistajatele, keda tuntakse "144 tuhandena" või "võitutena", antakse Kristuse õigeksmõistmine. Ainult 144 000 sünnivad uuesti ja võivad loota, et saavad taevas koos Kristusega valitseda. Järele jääb rõhuv enamus jehoovatunnistajaid, keda tuntakse "ülejäänud lammastena" või "suure hulgana", kelle jaoks Kristuse lepitusohver on võimalus vaid igaveseks eluks maa peal.17
      Samuti õpetab Piibel, et meid päästetakse ainult armust, lahus igasugustest iseenda õiguse tegudest (Ef 2:8-9). Meie ei saa omalt poolt midagi oma päästmise heaks teha, sest lahus Jeesusest Kristusest oleme me ``surnud oma pattudes´´ (Ef 2:1,5).
     Vastupidiselt sellele õpetab VPTÜ, et päästmine ``sõltub inimese tegudest´´. Iga inimene peab esmalt ``tulema päästmiseks Jehoova organisatsiooni´´18ja siis kinni pidama kõigest, mida nad õpetavad. Sel kombel esitatakse päästmise alusena suhet jehoovatunnistajate organisatsiooniga, mitte suhet Jeesuse Kristusega.
Logged
Margus
Külaline


E-mail
Re:Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!
« Vasta #36 on: 04.05.2005, kell 10:24 »

fred2,
ka kurjad vaimud tunnistavad Jeesuse pühadust, kuid see ei määra mitte kedagi õigeks, sest asi on nende väärõpetuses.

Kui JT ei tunnista päästet, milleks Jeesus kahtlemata tuli, siis tegelikult JT salgavad ära Jumala seatud eesmärgi kogu inimkonna päästmiseks. Nende õpetuse kohaselt pääsevad pisut üle 140 tuhande, seepärast on jehoova lihtliikmed otsekui pöörased (käivad sunnitult ja määrivad usku pähe), kuna igaüks rebib selle nimel, et tema selle arvu hulka arvataks; kuid see on needus, mille on nende õpetajad tõmmanud kogu jehoovakatele ja järgijatele.

Piibel ütleb otse vastupidi, et pääsevad kõik kes vähegi soovivad, või Jeesuse sõnadega: (Jh 14:2) "Minu Isa majas on palju eluasemeid. Kui see nõnda ei oleks, kas ma siis oleksin teile öelnud, et ma lähen teile aset valmistama?"

Ehk teiste sõnadega, taevakohtade arv pole piiratud. Ruumi on kõigile.
Logged
fred2
Külaline


E-mail
Re:Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!
« Vasta #37 on: 04.05.2005, kell 12:11 »

JT-d peavad Kristust Lunastajaks.Vastupidine väide on alatu laim ja vale.Mis aga puutub tegudesse,siis nõutakse seda,kuna teod on tõend usust ja päästest.Jah kui kuulutamine on usu pähemäärimine,siis tegid seda ka Jeesus ja apostlid ise.Millest see tuleneb,et taga kiusatakse kõige rohkem just JT-d?Enamus kirikuliikmeid aga samas saavad maailmaga hästi läbi,kohtamata vastuseisu.Paljud inimesed näiteks ei teagi,et nende tuttav või sõber Kristust usub,kuigi ta käib aastaid kirikus ja peab end päästetuks.
Logged
Margus
Külaline


E-mail
Re:Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!
« Vasta #38 on: 04.05.2005, kell 12:22 »

See ei ole laim, vaid JT endi õpetuse vili. "Mida külvad, seda lõikad." Kui JT peaksid Jeesust päästjaks, siis nad võtaksid vastu ka Poja ja tunnistakid ka Püha Vaimu jpm millest piibel kirjutab; kuid mis puudutab kuulutamist, siis seda teevad JT sunnitult, käsu all, eesmärgiga end lunastada, kuid Jeesus ega ta jüngrid ei kuulutanud midagi omakasupüüdliku tagamõttega, pälvida soosingut. Kristlik õpetus ütleb, et õigeks saab üksnes usust ja Jumal on see kes päästab, tema sõltumatu päästev arm on võimaldatud kõigile kes soovivad, mitte valitutele, nagu JT juhid oma avaldustes deklareerivad. Kui sina oled JT siis ma ei imesta, et oled saanud ebatervet õpetust ja sellest ka selline reaktsioon: "väide alatu laim" See pole laim, vaid JT õpetus, mida ise külvate.
Logged
Margus
Külaline


E-mail
Re:Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!
« Vasta #39 on: 04.05.2005, kell 12:44 »

Kordan veelkord, need on õiged seisukohad:

Rm 3:24
ning mõistetakse õigeks tema armust päris muidu, lunastuse kaudu, mis on Kristuses Jeesuses,

Rm 3:28
Me ju arvame, et inimene mõistetakse õigeks usu läbi, Seaduse tegudest sõltumata.

Rm 5:1
Et me nüüd oleme saanud õigeks usust, siis on meil rahu Jumalaga meie Issanda Jeesuse Kristuse läbi,

See on eluterve õpetus ja arm!
Logged
Margus
Külaline


E-mail
Re:Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!
« Vasta #40 on: 04.05.2005, kell 13:16 »

Just nimelt, JT panevad inimesed seaduse ja käsu alla, need orjastatakse, nagu VT ajal olid inimesed käsu all, kuid Kristus on inimesed vabastanud käsu alt, ja JT ei saa teha tühiseks Jumala Poega, ristisurma ja eesmärki,  ja seetõttu ei tule JT õpetuse suhtes mitte mingit kompromissi üheski koguduses kus on Kristus au sees.
Logged
fred2
Külaline


E-mail
Re:Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!
« Vasta #41 on: 04.05.2005, kell 13:22 »

Ise ma JT-e hulka ei kuulu,kuigi olen nendega palju vestelnud.Käin Olevistes.Ma ei ole ka osade arusaamadega nõus,mis on JT-l.Kuid olen neilt palju küsinud ja teada saanud,et oleme neist mõnes asjas valesti aru saanud.JT-d ei väida,et teod lunastavad,vaid seda,et teod näitavad usku ja seda,et inimene on Lunastaja vastu võtnud.Jakoobus ju ütleb selgelt,et suuga usutunnistamine on tühine,kui elu ei tunnista Päästja vastuvõtmist.Kurjad vaimud ka usuvad,et Jumal on ainus,aga nende kurjad teod teevad selle tühjaks.Teod peavad usku ja sõnu kinnitama.Aga ma küsiks uuesti:mis on sekti tunnused?
Logged
TeaMan
Külaline


E-mail
Re:Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!
« Vasta #42 on: 04.05.2005, kell 13:42 »

Aga ma küsiks uuesti:mis on sekti tunnused?

See, et päästetud saades peaksid olema ka mingid tulemused igapäevaelus näha, see on selge. Samas peame selgeks tegema, mis päästetakse ja mis uuesti sünnib. Paulus ütles, et me peame ise oma meeli uuendama. Seega on võimalik olla Jumala laps ja päästetud, ent tegudest ei tarvitse seda sugugi nii selgelt näha. Päästetud saamine on eelduseks inimese muutumisele mitte vastupidi.

Olen ise omal ajal lahinguid väitlemises pidanud nii mormoonide kui jehoova tunnistajatega. Lõppkokkuvõttes taandub asi tunnetusele. Asi võib kõlada hästi ja olla mõistuse jaoks ära seletatud, ent ikka jääb kõlama noot, et Jeesuse lunastustöö polnud piisav. Mitte, et Jeesus oleks oma töö poolikult teinud aga... jaaniieedasi hakkab jutt jälle otsast pihta.

Võtsin ükskord käsile Püha Vaimu teema. Kasutasin väitluses üksnes "Vahitorni". Läksin ühe JT esindajaga sammsammult edasi, küsides kas oled selle ja tolle väitega nõus. Näitasin samal ajal vahitornist, et tema seisukohad on kõik kooskõlas JT õpetusega. Lõpuks kui teemale ringi peale tegin, näitasin ära vastuolud sellesamas vahitornis. Ja sellega koos tuli välja, et ta enda tunnistused olid samuti vastukäivad. Et ta ei nõustunud väitega, et Püha Vaim isik on, siis ütlesin, et sellega seoses peab ta tunnistama mõningate Vahitorni väidete valelikkust. Ja siis juhtus see mis juhtub vist 98% Jehoova Tunnistajatega - ta sulgus, ega olnud nõus enam midagi edasi väitlema. Nende jaoks võrdub õpetuslike vigade tunnistamine nende õpetuses ususalgamise ja äralangemisega. Nad on valmis tunnistama ennem vigu piiblis kui Vahitornis.
Logged
Margus
Külaline


E-mail
Re:Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!
« Vasta #43 on: 04.05.2005, kell 13:45 »

valdavalt kõik konfesioonid tunnistavad, et usk ilma tegudeta on surnud usk. Kuid nad ei vii inimesi käsu alla tagasi ja metoodika, kuidas see armuõpetus toimib ja JT ei toimi, näitab JT tegeliku palet. Nii et nad ei saa vabandada Kristuse ees. Oma käsutegudega teevad nad tühiseks Jumala armu ja Kristuse lunastustöö, rääkimata Püha Vaimust. Kristus tõi inimestele lootuse, kuid nende õpetus ei vabasta inimest käsu alt.
Logged
Margus
Külaline


E-mail
Re:Jehoova tunnistajad - OHTLIK SEKT !!!
« Vasta #44 on: 04.05.2005, kell 13:51 »

Asi ongi selles, et tõde teeb vabaks, kuid JT õpetus ei vabasta inimest käsu alt.
Logged
Leheküljed: 1 2 [3] 4 5 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam