Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 12:54
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  KUIDAS TUUA SÄRIN TAGASI ABIELLU? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: KUIDAS TUUA SÄRIN TAGASI ABIELLU?  (Loetud 10418 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
KUIDAS TUUA SÄRIN TAGASI ABIELLU?
« on: 14.05.2004, kell 19:56 »

KUIDAS TUUA SÄRIN TAGASI ABIELLU...    

Kas poleks aeg hakata täitma oma lubadusi, mida me nii kergesti anname ja hakata ehitama tugevat abielu? Abielu on eluaegne tõotus ja romantika aitab seda hoida.

Miks abielupaarid ei käi enam omavahel kohtamas? Olles abielu nõustaja, olen kuulnud igasuguseid vabandusi. Väljas käimine nõuab liiga palju aega, energiat, raha, lapsehoidjaid. Need harvad juhud, mil abielupaarid tõesti koos välja lähevad, ei ole neil aimugi, mida teha, välja arvatud minna kinno või süüa väljas õhtusööki. Mõned abielupaarid arvavad, et nende kohtamas käimise ajad on möödas. Peale laste sündi, kadusid nende sõnavarast sõnad "kohtamine ja romantika".

Võib olla sa mõtled: Minu elu tiirleb ümber töö ja perekonna, ma tahan olla hea isa oma lastele. See kõik on tähtis, kuid ei tähenda, et sa võiksid oma naise unustada. Tema on su kaaslane kogu eluks.  

Miks purunevad nii paljud abielud? Olen aastaid nõustanud abielupaare ja usun, et särin ja elu lahkub abielust siis, kui abikaasad ei näe selle kallal enam vaeva. Kui abikaasad ei tööta enam oma suhte kallal, ei ole neil koos enam hea. Näita mulle abielu mis on karidel ja ma näitan sulle abielu, kus romantika ja ühine "lahe aeg" on lahkunud.    

1. Romantika ja kohtamaskäimine aitab keskenduda abielule. Regulaarsed koosoldud ajad - eemal lastest, tööst, telefonidest, e-mailidest, koertest jne. - aitavad ehitada tugevat abielu.1 Mo.2:24, esimene abielu tegu on "jätta maha oma isa ja ema." Võibolla polnud oma vanematest lahkumine sulle raske, aga kuidas on lood teiste asjadega - nagu su karjäär, sport, telekas? Mis saab olla kõrgem prioriteet kui suhe oma abikaasaga?

2. Romantika ja kohtamaskäimine taastab suhtlemise. Kas sinu tavaline suhtlemisviis on 20-sekundiline teada automaatvastajale? Üks abielumees rääkis mulle, et sai aru, et mesinädalad on möödas, kui ta helistas oma naisele, et öelda, et jääb õhtusöögile hiljaks ja samal ajal sai naiselt sõnumi, kus oli öeldud, et tema õhtusöök on mikrolaineahjus.

3. Romantika ja kohtamaskäimine hoiab ära igavuse. Üllata oma naist, tee midagi uut ja värsket, et tuua särin tagasi abiellu.

4. Romantika ja kohtamaskäimine tugevdab teie sõprust. Kui me tegime üleriigilise uuringu pikaajalistest abielusuhetest, siis nr.1 põhjus edukale abielule, oli tugev omavaheline sõprus. Abielupaarid, kes olid kõige enam rahul ütlesid, et nende abikaasa on neile parim sõber, lähedasem kaaslane ja hingesugulane.

[Kuidas seda kõike tööle panna?/b] Nüüd, kus oleme veendunud, et romantika ja kohtamine on olulised, tuleb alustada sellest, et eraldada selleks aega. Tee nimekiri asjadest, mida tahaksid teha. Variante on palju -minna koos tantsukursustele, teha remonti, minna jõusaali või lihtsalt kontserdile. Vali mingi tegevus välja, pane selleks aeg paika ja tee endale selgeks, mida läheb vaja, et see sünniks. Otsi lapsehoidja, säästa natuke raha, jäta ära mõned tööalased kohtumised jne. Alusta millestki, mida on lihtne teha.

[b]Kohtamaskäimine tasub end ära
- nii sinu suhtes kui nende suhtes kes on sulle kallid. Terviklikus abielus kasvavad lapsed, kellel on tugev kindluse ja armastuse tunnetus. Sinu lapsed õpivad abielu väärtustama sinu pealt - see on parim eeskuju nende endi tulevasele abielule. Näita neile, kui palju sa oma naisest hoolid.
 
Tõlgitud ajakirjast "New Man" . Artikkel võetud Eesti Kristlike Meeste Teenistuse kodulehelt: www.ekmt.ee Kontakt: tel/fax: 44 30 120, e-mail: info@ekmt.ee
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:KUIDAS TUUA SÄRIN TAGASI ABIELLU?
« Vasta #1 on: 25.11.2005, kell 01:16 »

ma ei tea miks kirjutan aga tuli südamesse ehk annab Isand kellegile juhtnööre!

Olen olnud juba üle 10 aasta abielus  Roll Eyes ja üht teist selja taga ja läbi elatud!

Ma olen avastanud väelise asja, mis on tihtilugu jäetud SUPERNÕUSTAMISRAAMATUTEST välja- Asja - printsiibi mis töötab 100% liselt ja 100% lise täpsusega ja 100% tulemustega!

On palve! Eestpalve! Piibellik eestpalve! Püha Vaimu poolt palved, mis anti Paulusele paluda!
ma ei räägi mokaotsast kobisemist, et õnnista siis Jumal mu jorssi või eite ka! vaid ma räägin innukast eestpalvest, et sa seisad kellegi eets Jumala ees ja palud tema ellu õnnistust, kasvu, arengut, Isanda tundmist, palud ta VAIMU - HINGE - IHU eest!

Eestpalve mis on mõõdetav nende 3 faktoriga:

AJAFAKTOR - kui sa muretsed oma kaasa pärast 327 minuti raskel päeval ja palud 3-30 minutit on asi parlanksist väljas!

TEGUDEFAKTOR - see et sa viid praktiokasse ka selle mida usud. rakendad oma usku ja räägid abikaasa elus olevatele mägedele Jeesue nimel!

PÜHENDUSEFAKTOR - stabiilsus, ustavus, kannatlikkus eestpalves, toetuses, müüripraos seismises jms.

Kaliid, see kõik toob sellise väe muutusteks esile, et see üllatab kui hakkad nägema Jumala vägevat käsivart muutmas asju, olukordasid!

Palvetage ikka rohkem kui 3 minutit! paluge võõrates keeltes ja Pühas Vaimus oma kaasade eest! Vaim tuleb palves appi ja teab täpselt mida ja mille eest paluda!
Logged

Aikaterine
Külaline


E-mail
Re:KUIDAS TUUA SÄRIN TAGASI ABIELLU?
« Vasta #2 on: 25.11.2005, kell 15:16 »

Abielu on eluaegne tõotus
Talmudi järgi sõlmitakse taevas abielud hingede vahel enne nende asumist kehadesse, so. 40 päeva pärast nende sigitamist. Minu arust on see äärmiselt armas seisukoht.  Smiley
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam