Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 11:37
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Rasestumisvastased vahendid? « eelmine järgmine »
Leheküljed: 1 2 [3] 4 5 | Liigu alla
Autor Teema: Rasestumisvastased vahendid?  (Loetud 57415 korda)
kass
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #30 on: 06.08.2004, kell 14:43 »

äää  Roll Eyes
mööö

^ see sinu postitus oli muidugi väga asjalik  Cheesy
Muide Kadri, nõustun sinu etteheidetega Crusoe kohta. Oma arvamust oled küll tugev kaitsma, vahva!
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #31 on: 06.08.2004, kell 20:08 »

eee ...

Kas äkki aulised preilid küsiks, mille peale ma eee äää ütlesin. Üks räägib aiast teine aiaaugust. ma ei osanud urmase postituse peale midagi muud kommida. Kadriga ma sõna otseses mõttes ei viitsi vaielda, kuna meil on mitmes asjas mitte samasugused tõekspidamised. Püüan mõne tuttava leida, kes talle soovitaks jms. midagi .Püüdke aru saada ,et ma tõesti ei söö ise pille ja ei oska kohe mitte soovitada. Alternatiividest saate kuulda günekoloogi juurest, nii et seda minu suust kuulda oleks  Roll Eyes imelik veidi, vai mös ...

oeh neid naisi küll!
Logged

Kadri
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #32 on: 09.08.2004, kell 00:39 »

Crusoe, kas see, et Su "äää" oli Urmasele suunatud ja mitte mulle, teeb selle kuidagi sisukamaks? Wink ei ole siin aiast ega selle august juttu midagi ja Su ohked naiste aadressil on ka asjatud. Roll Eyes pealegi, preiliks ei ole mind juba mitu aastat enam põhjust kutsuda. :p

mis mu varasemasse küsimusse puutub, siis kuna Sa lahkesti väitsid end omavat ilmutust Jumalalt selle kohta, missugused vahendid on OK ja missugused mitte, siis soovisin Sinu kui vaimuliku (no oled pastor ometi ju) isiklist seisukohta selle kohta, mis siis keskmisele kristlasele üleüldse kohane oleks, ei muud. isiklikku soovitust ei küsinud, nagu Sa loodetavasti ka aru said; oma alternatiividest olen ma tänu eelviidatud arstidele väga hästi teadlik. aga minu andmetel ei ole nad kristlased; ja pealegi põrmustasid Sa oma paljukordselt siia kopitud pilli-artiklis arstide usaldusväärsuse ju põhjalikult... või kuidas?

seega siis, küsimus on: mida võib Sinu kui Jumala töötegija hinnangul üks kristlane kasutada, ilma, et ta pattu teeks? (kerge iroonia minu viimases lauses võid tähelepanuta jätta.) kõike peale hormonaalsete vahendite või mis?
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #33 on: 09.08.2004, kell 12:14 »

kadri tõesti ma olen sinu arust nii naiivne aga ma tõesti järgin oma elus põhimõtet: KÜSI JUMALALT KAS NEED ON OK! See oleks võimatu ja jabur, kui Jumal ei räägiks inimestega - mõndega ta seda ka ei tee (inimesed ise ei kuula). Kui sulle see pähe ei mahu on väga tore.

Mis puudutab rasestumisvastastesse vahendistesse, siis see foorum ei ole meditsiiniline bülletään aga ometigi on meil kõigil õigus avaldada oma arvamust. Ma tõesti olen veendunud, et pillid on tervisele kahjulikud ja igaüks otsustab ise, mida ta teeb! See teema on maha vaikitud teadlikult meditsiinis, kuna pole nii efektiivset alternatiivi välja pakkuda. Pealegi teenivad ravimifirmad superkasumeid. Kui arvestada, et n. 100 000 naist kasutab beebipille, siis jõuame väga suurte summadeni. Ometigi on naiste seas liikvel jutud ja läbielamised, mida nad on kogenud, kui hakkasid pille sööma. Läänes on kättesaadaval ka erinevad teaduslikud ettekanded, et beebipillid on ohtlikud. Keda uskuda, selles sirr-varris: JÄRGI OMA SÜDANT!

kadri sa ajad mind kellegiga segamini. mis vaimulikuks või pastoriks sa mind kutsusid. siin on üks suur eksitus, ma pole kuskil seda väitnud Huh Mis puudutab, sinu üleskutset ...

Tsiteeri
Mida võib üks kristlane kasutada, ilma, et ta pattu teeks?


Millest sa räägid? Mis pattu tegemisest sa räägid? Me tõesti ei räägi rasestumist katkestavatest vahenditest vaid ärahoidvatest vahenditest. Me ei räägi tablettidest, mis juba alanud elu hälvaks! Vaid takistavad sugurakul eostumast!

Ja palun, ärme lähe närvi. Tegemist on vaid foorumiga ja kui asi kisub kuumemaks, siis võtavad mõned noa välja  Undecided
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #34 on: 09.08.2004, kell 13:11 »

Soovitan kõigil lugeda:Pealkiri: Käsikäes
Autor: Palhegyi Ferenc  
Sisust: Raamat kristlikust abielust.

On palju õnnelikke abieluinimesi. Kuidas nad selleni jõudsid? — Oluline on näha oma kaaslases endasarnast inimest, mitte silitamisväärset kassi, iket vedavat härglooma või tulusat äri.

Ungari psühholoogi ja perenõustaja Ferenci raamat lähtub teadmisest, et abielu ei ole tõotatud maale jõudmine, vaid on pigem võrreldav teekonnaga, kus kaks inimest võivad Õnnemaa poole rännata.

Osta raamat:
http://pood.epood.com
http://www.apollo.ee

____________________________________Pealkiri: Ma abiellusin Sinuga
Autor: Walther Trobisch  
Sisust: Seda raamatut peaks lugema iga noor inimene enne abiellumist; samuti leiavad siit häid nõuandeid abielupaarid. Autor püüab avada abielu olemust ja illustreerib oma õppetunde tegelikust elust võetud juhtumitega.

Walther Trobisch oli Läänes väga tuntud kristlik perekonnanõustaja. Tema raamatuid loevad noored kogu maailmas, leides salt vastuseid paludele nende ette kerkivatele küsimustele.

Osta raamat:
http://pood.epood.com
http://www.apollo.ee

____________________________________Pealkiri: Rõõm olla naine
Autor: Ingrid Trobisch, Elisabeth Rötzer
Sisust: Naistes peitub nähtavasti sügav rahulolematus, sest ikka veel on üle kogu maailma - ka maades, kus naise võrdõiguslikkus seadusega kinnitatud on - naisliikumisi, milles tänapäeval valitsevad kaks suunda: üks proovib elimineerida sugupooltevahelisi erinevusi ning tahab naist mehega samastada. Teine seevastu tunnustab täielikult naise kordumatust. Raamat on pühendatud viimasele rühmale ning on kirjutatud kristlikest arusaamadest lähtuvalt.

Rõõm olla naine on raamat enese tunnustamisest naisena, seksuaalelu rõõmudest ja probleemidest, loomulikust pereplaneerimisest ja sünnitusest.

Viie lapse ema, misjonär Ingrid Trobisch jagab oma kogemusi erinevate kultuuritaustadega maades, tööst koos abikaasa Walter Trobischiga perenõustajana ja vastukajadest seminaridele loomulikust pereplaneerimisest. Autor on sündinud Tansaanias misjonäride lapsena ning elanud Prantsusmaal, Kamerunis, Saksamaal, Austrias ning Ameerika Ühendriikides, on tuntud mitmete populaarsete naisteraamatute autorina.

Walter Trobischilt on eesti keeles varem ilmunud Ma abiellusin sinuga.

Osta raamat:
http://pood.epood.com
http://www.apollo.ee

____________________________________

Ja veel raamat, millest paljud kristlased ei tea:Eeva saladused

Naise seksuaalsuse müsteerium
Inglise keelest tõlkinud A. Ujap

300-leheküljeline tavaformaadis ja kõvas köites raamat

Mõned asjad ei muutu kunagi. Päike tõuseb ikka idast, aeg läheb kogu aeg vaid edasi ning mehed jäävad alati naistest erinevaiks. See raamat aitab nii meestel kui naistel lahti harutada naiste seksuaalsuse saladused ning õpetab, kuidas sugudevahelised erinevad arusaamad on siiski võimalik kokku seada harmooniliseks suhteks.
 
Raamat põhineb küsitlusel, milles osalesid ligi kaks tuhat naist. Nende hulgas oli nii vallalisi, abielus, lahutatud, leski ning taasabiellunuid, ning väga erinevatest eluvaldkondadest – ärinaistest koduperenaisteni.

Niisiis saab lugeja käesolevast teosest teada:
-millised on naiste hoiakud seksi suhtes
-kuidas naised oma seksuaalset huvi väljendavad
-milline on seksuaalsete kogemuste varjupool
-kust leida energiat, et seksi nautida
-mida naised üldse seksilt ootavad
-kuidas intiimsuhted abielule mõjuvad
-mis on seksis normaalne ja mis kipub minema üle piiride.

Osta raamat: http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?keywords=6481&ost=6479
____________________________________
 
Logged

Kadri
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #35 on: 09.08.2004, kell 14:07 »

R. Crusoe: "Kui ägeda karismaatikuna, täisevangeelse koguduse pastorina küsin: [...]" (14.06.2004, kell 23:05 , teemas "Traditsioon prügikasti")
 
R. Crusoe: "Jah ma olen pastor ja JAH ma teen oma tööd armastusest." (13.05.2004, kell 12:53, teemas "Muusikapiraatlus kristlaste seas")

tuhat vabandust, kui Su staatus vahepeal muutunud on, aga need tsitaadid viitavad suhteliselt selgelt sellele, et veel hiljaaegu oled Sa igatahes pastorina tegutsenud... nii et ma ei usu hästi, et ma Sind kellegagi segamini ajaks.

usu või ära usu, ma ka palvetan ning usun ja kogen Jumala juhtimist. kui Sina jätkad veendumuses, et see, et ma Sinu arusaamu ei jaga, tähendab seda, et ma Jumalaga osaduses ei ole, Tema häält ei kuula või seda ei järgi, siis selle eest vastutad Jumala ees Sina, mitte mina.

ausõna, asi hakkab tõepoolest paistma isikliku ärapanemise moodi, mis on mulle sügavalt vastumeelne, seega lõpetan siinkohal.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #36 on: 09.08.2004, kell 15:51 »

Kadri lõpuks ometi said pihta, sa tegid selle ammu isiklikuks (võibolla sa polegi kadri vaid Helle) ja ma ei viitsi sinuga vaielda. Tead millal ma sellise otsuse tegin, siis kui kuskil väitsid, et sa ei leidnud kuskilt Piiblist seda, et abielueelne seks oleks mittekristlik jms. Sa panid ennast paika. Mul ei ole ühist keelt inimesega, kes sellist ilmutust jagab.

Ärge otsige siit pihikambrit ega kirikut. See on lihtsalt ja vaid kristlik foorum. Ja siin võib vaielda, argumenteerida, arutada, väidelda ja lüüa käega ja öelda: ära jama, ma ei viitsi enam sellel teemal jahuda.

P.S. kadri, su viited on veidi aegunud või mis. Sa oled ikka millegist valesti aru saanud. Nimelt kopeerisin ma siia vana foorumist palju teiste teemasid ja kommentaare. Sul jäi miskit segaseks! Ma võin julgelt väita, et sa ajad mind kellegiga sassi.

Logged

Kadri
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #37 on: 09.08.2004, kell 16:30 »

anna andeks, aga ma ei saa...

mul on kahju, kui Sa mind üheainsa postituse pärast igaveseks paika oled pannud. veel kahtsusväärsem on, et Sa paned mu suhu väiteid, mida ma iial öelnud ega mõelnud ei ole. nagu Sul endal on kombeks öelda: Sa oled millestki väga valesti aru saanud. lausa uskumatult valesti, kui aus olla.

aga õnneks on teistel foorumikasutajatel ka silmad peas ning lugemisoskus käes, nii et jätan hindamise ja otsustamise nende hooleks.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #38 on: 09.08.2004, kell 17:38 »

Ehhh, mis paika - pigem seisukoha kipub inimene võtma, ma tõesti olen ka inimene. See kõik on interneti võlu. teretulmast virtuaalsesse maailma!

Robinson vaatamata kõigele pakub rahupiipu kadrile!  Cool
Logged

Kadri
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #39 on: 09.08.2004, kell 18:09 »

rahupiip heal meelel vastu võetud  Smiley
(ja ärgu nüüd keegi sellest järeldagu, et ma suitsetaja olen! Grin)

ja nüüd saan ma vist lõpuks tõesti selle teema enda jaoks kinni panna. kergendusohe missugune Wink
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #40 on: 09.08.2004, kell 20:44 »

Jääme teemasse. Pretsensioonid ja teemaväised arutused palun saata E-mailidele või privaatsõnumina!

P.S. kõik anonüümitsejad kasutage oma õigeid E-maile, et teiega mõni ühendust saaks võtta!
Logged

Juuni
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #41 on: 09.08.2004, kell 21:06 »

Sorry, kui nii valusasti konnasilmale astusin Wink. Jagasin lihtsalt kõrvalseisjana oma tähelepanekut sinu kõnepruugi kohta, avalik foorum siiski... Ma ei ole siin varem ringi liikunud, sestap ei pidanud vajalikuks sinuga kohe privaatsesse diskussiooni laskuda.

Mis puutub mailiaadressi, siis antud aadress on täiesti õige. See, et mu e-mail ei sisalda ees- ja perekonnanime, ei tähenda, et tegemist oleks libaaadressiga. Ei lugenud kodukorrast kuskilt välja, et peaksin siin oma kodanikunime all figureerima. Vaevalt et sinugi nimi irl Crusoe on Tongue.
Logged
urmas
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #42 on: 10.08.2004, kell 22:35 »

Kui me teeme seda sama .mida teeb see maailm -inimesed kes ei teeni Kristust,kas siis võib meid nimetada Kristlasteks?!Aga üks kord kui Jumal küsib sinu käest Crusoe kus on need lapsed keda pidi sünnitama sinu naine.Ta ei küsi seda sinu naise käest aga just sinu käest ,sest sina oled naisele neid pille lubanud tarvitada.Siis on juba hilja midagi muuta.Ma tean need sõnad ei meeldi paljudele -aga see on tõde.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #43 on: 11.08.2004, kell 02:20 »

Aga üks kord kui Jumal küsib sinu käest Crusoe kus on need lapsed keda pidi sünnitama sinu naine.Ta ei küsi seda sinu naise käest aga just sinu käest ,sest sina oled naisele neid pille lubanud tarvitada.Siis on juba hilja midagi muuta.Ma tean need sõnad ei meeldi paljudele -aga see on tõde.

Kellest käib jutt, kena et sa mind mu isikliku eluga kurssi viid. Maal on ikka nii, et kui tahad kõige värskemaid uudiseid oma elust, mine tädi maali juurde ja ta räägib sulle kuidas sul läheb jms. seonduva. urmas mis ... pillidest sa jahud. loe eelnevaid teemasid.

Aga üks kord kui Jumal küsib sinu käest Crusoe kus on need lapsed keda pidi sünnitama sinu naine.

urmasekene ja ma siis viin Jumala, kes sinuarust on segaduses ja infovaeguses kurssi, rääkides, et kle Jumal me perre sündis 2000 aasta augustis üks poiss ja 2001 septembris tüdruk jms.

Häirib selline eluvõõras ilmuitus Jumalast ja Jumala tahtest. Paljude jaoks on Jumala tahe, midagi väga eluvõõrast ja ALATI RISTI INIMESE TAHTEGA EHK SIIS VASTU! Ei ole vastuolu, kui Heebrea kirja autorist aru saada võib inimese meel pideva treenimise järgi ära harjuda tõega ja inimesele hakkab hoopis Jumalaga kaastöö ja ühel lainel püsimine meeldima. Jumala plaan kätkeb ka isiku tahed, keda ta kasutab ja kutsub. Kui inimene ei ole nõus, siis Jumalal on meetmed, kuidas inimest mõjutada AGA MITTE VÄGISTADA!

Mulle meeldib väidelda. Aga lähme, siis sügavamale. Kui räägite siin Jumala "sissesõitmistest" isiku vastu tahet, siis teie teooria järgi peaks kõik vägistatud olema Jumala salaplaani ohvrid. Ei! Loogika laseb enamus valeõpetusi ja vildakaid arusaamu põhja nagu torpeedod II maailmasõja ristlejaid.
Logged

pipi
Usaldatav foormulane
Algaja
**
Offline

Vastust: 60


Mt 6.33


WWW
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #44 on: 11.08.2004, kell 22:31 »

mina saan Urmase jutust aru nii ,et tuleb palju tuleb lapsi,mingit piiri ei tohi panna.no aga kas see on parem kui naine iga aasta sünnitab ja pärast on nii otsalõppenud ja kurnatud.Urmas proovi üks laps sünnitada ja siis ütle kui kerge see on. Jumal on andnud meile aju ka  ja tarkust samuti. kui meie peres on 3 last sobiv siis ,ma teen lihtsalt nii,et rohkem ei tule. muidugi ei hakka ma aborti tegema. minu meelest on vaja mehele tervet ja elurõõmsat naist ja lastele tervet ema,mitte kurnatud ja vaevatud sünnitusmasinat.meestel on kerge lapsi teha,kuid naised peavad 9 kuud kandma seda last ja lapsed tuleb ka suureks kasvatada. sorry ,kui kedagi solvasin ,kuid see on minu arvamus.
Logged
Leheküljed: 1 2 [3] 4 5 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam