Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 11:27
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Rasestumisvastased vahendid? « eelmine järgmine »
Leheküljed: 1 2 3 [4] 5 | Liigu alla
Autor Teema: Rasestumisvastased vahendid?  (Loetud 57413 korda)
neerut_
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #45 on: 12.08.2004, kell 09:25 »

Pipiga täitsa nõus...
Lisaksin niipalju veel, et Jumal on andnud meile vaba voli teha niipalju lapsi kui me tahame, või üldse mitte. See oleks sama jabur kui Jumal küsiks hiljem taevas, et mitu makaroni sa ära sõid ja miks mitte rohkem/vähem?
Te inimesed rahunege oma käskude/keeldude värgiga maha... kui te teenite Kristust siis käsud keelud ei kehti!
Siis on soosiv arm meie suhtes ja Jumal arvestab ka meie arvamusega.
Logged
Kadri
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #46 on: 12.08.2004, kell 11:26 »

ma olen täitsa nõus selle väitega, et Jumalat peab usaldama igas eluküsimuses, sh "pereplaneerimine"... aga tuletades meelde vana head ütlust "usalda Jumalat, aga pane uks lukku" (kes meist kahtleks selle soovituse arukuses?), pean rasestumisvastaste meetodite kasutamist iseenesest ka Jumala ees täiesti arukaks ja vastutustundlikuks käitumiseks. vahendi valik on sealt juba järgmine küsimus ja selle üle võib vaielda (nagu me siin ka ohjeldamatult teinud oleme).

ja olen Pipiga ka ses osas väga nõus, et mehel ei saa olla lõplikku sõnaõigust selles, kui mitu last peaks naine [olema suuteline] sünnitama. ükskõik kui empaatiline mees ka ei oleks, ta ei saa iialgi 100%liselt aru sellest, mida kujutab endast rasedus ja sünnitus naise jaoks. isegi kõige kergem ja probleemitum rasedus ja sünnitus on naise organismi jaoks siiski äärmuslik kogemus. ja nagu üks auväärt doktor ütles: ainus talutav valu on see, mida tunneb keegi teine, mitte sa ise.

muide, Urmas, enne Crusoe süüdistamist võiksid teema ka läbi lugeda... natuke totter on, et pärast seda, kui ta on kogu hingest pillide kasutamist oponeerinud, süüdistad Sa teda selles, et tema naine neid kasutavat. õiglus ennekõike Wink
Logged
kass
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #47 on: 12.08.2004, kell 12:40 »

See oleks sama jabur kui Jumal küsiks hiljem taevas, et mitu makaroni sa ära sõid ja miks mitte rohkem/vähem?
Te inimesed rahunege oma käskude/keeldude värgiga maha... kui te teenite Kristust siis käsud keelud ei kehti!
Siis on soosiv arm meie suhtes ja Jumal arvestab ka meie arvamusega.
Sama jabur on mu meelest võrrelda inimelu makaroniga  Cheesy

Oot-oot pea kinni, miks sa arvad et käsud ja keelud ei kehti kui järgida Kristust? Alustades kasvõi kümnest käsust! Sellega panid puusse, aga selle viimase lausega olen küllaltki nõus. Kõik kes Jumalat armastavad kogu hingest, saavad päästetud. Muide, mul on telefoni tervitustekst, et 'Issand hoiab kõiki, kes teda armastavad'. Üks kõrbeisa on öelnud 'Meie Isa' palve fraasi 'Ära saada meid kiusatusse vaid päästa meid ära kurjast'- kohta, et sellega me ei palu Jumalalt kannatuste äravõtmist (see oleks mõtlematu), vaid et ta päästaks meid kurja võimusesse langemast, mitte ihadele järgi anda. Jumala arm on meiega nii rõõmus kui kannatuses, halleluuja!
Logged
neerut_
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #48 on: 12.08.2004, kell 18:09 »

kass, ma ei võrrelnud inimelu makaroniga vaid võtsin suvalise igapäevase toimetuse ning väitsin, et meid ei mõisteta süüdi või õigeks selle üle mitu makaroni me sõime või last tegime, vaid selle üle kas me elasime Kristusele või mitte.

Käskudest/keeldudest: Uus tetsament on väga ilusti ära toonud käsuneeduse ja usuvabaduse Kristuses. Kui me orjame käsku, siis meid mõistetakse käsu all süüdi ka.
Paulus ütleb väga selgelt et käsud/keelud on selleks,et me teaksime kuspool piiri meie elu Jumala vaatenurgast jookseb, et me siis saaksime paluda armu ja vabadust milles käsk meid süüdistab. See, kui keegi tahab käskude pidamisest õigeks saada, soovin jõudu, ettehoiatavalt aga mainiks, et seda on aasta tuhandeid tõsiusksed juudid üritanud ja tulutult- ega muidu Kristust poleks saadetud. Ja see eelnev jutt ei tähenda mitte sugugi, et käsk ja keeld on tühised ja mõttetud, vaid et need kes Kristuses, need on vabad sellest. Ega Jeesus asjata ju ei öelnud, et teile on jäänud vaid üks käsk, milles kõik kokku võetud, armasta oma Jumalat ja ligimest.
Logged
kass
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #49 on: 12.08.2004, kell 20:39 »

No hästi, sain su seisukohast aru. Seepärast tsiteerisingi sind et mõni asi su tekstist jäi arusaamatuks. Tänan tähelepanu eest.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #50 on: 13.08.2004, kell 10:01 »

et meid ei mõisteta süüdi või õigeks selle üle mitu makaroni me sõime või last tegime, vaid selle üle kas me elasime Kristusele või mitte.

Kui teema läheb Piibli asjade peale võtan ka Sõna. _neerut ole sinuga nõus aga ma täpsustan, see kristusele elamine on laialivalguv mõiste. Ma täpsustan, Jeesus ütles, et taevariiki saavad need, kes teevad Jumala tahtmist, mitte need, kes ütlevad Issand - Issand! Kes teevad mida - Jumala tahe - kus on kirjas Jumala tahe - Piiblis. Seega su väide, et käsud ja keelud äh mius te jamate nendega - elage Kristusele. Minuarust kristusele elamine ongi see nagu Jakoobus ütleb - kes vabaduse täisulikuse käsu ette kummardub ja selle järgi elab, see on õnnistatud. (Jak.1,25) Seega ära enam seda viga tee, et sa ründad või teed käsku maha. Küsimus on, mis käsku kas VT või UT !!! Käsk on püha ja käsk ei ole Jeesuse armuõpetusest kuhugi kadunud! Ma lihtsalt lisasin need read, kuna aeg ajalt olen kuulnud seda vabadust, elage Kristusele, vabaduseks on meid vabastyatud jms. õpetusi ja osad nende viljelejad ei kanna õiguse ega pühitsuse vilja, mida UT väga selgelt rõhutab.

Mis puudutab laste saamisse, planeerimisse ja mõistlikule meelele, siis seda võib võrrelda maja ehitamisega. Ja ka Jeesus ütles, et eks ehitaja enne istu maha ja mõtle, kas ja kuidas ta omadega mäele jõuab ja mida tal kõike vaja on.

Aga väitya, et seksida võib ainult laste tegemis eesmärgil ei ole mitte jabur ja eluvõõras - vaid lausa ohtlik õpetus. Siis oleks enamus abieluinimesi siin ülipatused, kes regulaarselt "seda asja" teevad ja ei ole plaaniski lapsi saada   Cool  Pealegi on paljud tuntud ja lugupeetud abieluõpetajad väitnud, et regluaarsel seksil (mis on armastuse vili ja tegu) on väga tähtis koht abielus. Ma olen 100% kindel, et kui leidub neid eluvõõraid ja inimlike keeldude: ära katus - ära puuduta viljeleijaid, on neil palju rohkem pingeid ja kiustatusi. Ma ei kujuta ette, et 9 aasta jooksul oleksin pidanud seksima oma naisega 2 korda? Kraashhh  Shocked

Muideks seksuaalselt rahuyldamatud inimesed on tihtipeale problemaatilised jms. Näiteks suures kollektiivis, kus on hädavajalik harmoonia ja üksteisemõistmine on vahel seksuaalne rahuldamatus põhjuseks, miks üks inimene on "tõngatseja" jms. Ma olen paaril korral töödanud suuremas kollektiivis. viimast korda oli alluvaid terve vahetus (20-30) inimest. Ja aalti olid probleemitekitajad vanatüdrukud, lahutatud ja elupeale kibestunud naised. Aga abieluinimesed tulid ikka ja jälle "värske" olemisega hommikuti tööle  Roll Eyes Loomulikult ei keerle kõik "seksi" ümber nagu maailm väidab ja seda ülitähtsaks peab. Samas on seksuaalsus tähtis ja ma arvan ka vajalik, ütleme nii: loomulik ja elemnetaarne "auru väljalaskmine". Lõpetuseks lisan vaid: SEKS ON ABIELU JAOKS! Ainult abielusuhetes!
Logged

elku
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #51 on: 13.08.2004, kell 13:49 »

tere teile kõigile Smiley

isiklikust kogemusest lähtuvalt ei soovitaks samuti nn beebipille. kahjuks hakkasid tervisele. alles hiljuti tuli Eesti turule Evra plaaster,mida on tõeliselt lihtne kasutada. saadaval ainult retseptiga.seega peaksid ennem ikka oma naistearsti poole pöörduma.teine võimalus on minna noorte nõustaja juurde Pelgulinna sünnitumajas Smiley. Usun, et leiad endale sobiva vahendi.

Terv,
Elku
Logged
neerut_
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #52 on: 13.08.2004, kell 18:50 »

Crusoe, seda "...vabaduse täisulikuse käsu ette kummardamist..." peab silmas ka Jeesus, kui ta võtab kokku käsuõpetuse ja prohvetid armastada Jumalat ja kaasinimest. Seda minagi oma asjaga üritasin seletada...
Aga paistab et see väitlus läheb juba teistesse rubriikidesse, seega lõpetan...
Logged
neerut_
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #53 on: 13.08.2004, kell 18:59 »

Aga tagasi tulles seksi ja värgi juurde, Crusoe sa tekitasid hämmastust, et 9 aastat oleks pidand oma abikaasaga aind kaks korda vahekorras olema. Mind hakkas huvitama hoopis see, et siit ja sealt tulevad teated, et näe mees ei taha või naine ei taha ja et näe oleme juba kuid vahekorrast eemale olnud jne. Rääkimatta vanapoistest-vanatüdrukutest.
Selgub et ikkagi on võimalik, kui me vaatame Pauluse elu, siis tema suutis. Huvitav oleks spekuleerida, et kas ja mil viisil see tema mõttemaailmas ja hinges oli. Selge on see, et igaljuhul on sellise valiku teinud inimestel tohutu Jumala arm, kes teeb võimalikuks olla eemal nii seksist kui ka sellega kaasnevatest mõtetest, unistustest jne. Eriti veel präegusel ajal, kus kogu meedia muud ei pasundagi...

Sai vist jälle teemast mööda pandud, ega midagi, rohkem ei kirba :/
Logged
kass
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #54 on: 13.08.2004, kell 21:17 »

Tegelikult on ka see natuke teemast mööda.  Cheesy Tsölibaat jm on ju teine teema.

Lisan ühe võimaluse - kuukalendri jälgimine - kui Issand tahab et laps sünniks siis sünnib. Ma tean mis enamus sellest võimalusest arvavad, seega ärge kohe kõrri karake. Äkki keegi kommenteerib selle koha pealt midagi huvitavat, seepärast kirjutasin.
Logged
Jason
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #55 on: 13.08.2004, kell 21:39 »

kui Issand tahab et laps sünniks siis sünnib.

küll ta sünnib siis ka kõigist muudest vahendeid hoolimata sest ükski vahend pole 100% kindel
Logged
neerut_
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #56 on: 14.08.2004, kell 11:10 »

Jah, ja ükskord vähemalt on juhtunud nii, et kallis Maarja sai Püha Vaimu läbi lapse- aga kui vaadata, siis Jumal küsis enne Maarjalt, kas ta seda soovib.
Ma usun, et sama on ka meiega, kui me teeme kõik selleks et perele juurdekasvu ei tule, siis ei topi meile JUmal ka midagi peale, see et vahel nii juhtub, on pigem lohakuse või millegi tegemajätmise vili...
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #57 on: 16.08.2004, kell 18:48 »


alles hiljuti tuli Eesti turule Evra plaaster,mida on tõeliselt lihtne kasutada. saadaval ainult retseptiga.


Äkki valgustad rohkem, mis plaaster?
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #58 on: 16.08.2004, kell 18:51 »

kohe huviga ootan, mida kellelgi on selle Maarja loo peale ja neeruti kokkuvõtte pääle öelda!


Tsiteeri
see et vahel nii juhtub, on pigem lohakuse või millegi tegemajätmise vili

Piibel hoiatab meil Jumala nime ilmaasjata suhu võtta, st. ka toppida sinna kuhu Tema nime pole vaja toppida. Milleks segada Jumalat siia, kas ta ei ole meile jätnud need asjad teha, otsustada ja planeerida. Väga õige _neerut - nõustun 100% ja rõõm kuulda, et on neid kes usuvad ka vaba tahte seadusse, mis Piiblis igast nurgast silma hakkab.

Logged

Kadri
Külaline


E-mail
Re:Rasestumisvastased vahendid?
« Vasta #59 on: 17.08.2004, kell 12:31 »

Crusoe: Evra plaastri toimeaine on tegelikult sama, mis antibeebipillidelgi, lihtsalt toimimise meetod on erinev. plaaster kleebitakse nahale, seda tuleb kord nädalas vahetada. toimeaine (östrogeen ja progesteroon) imendub sealt  läbi naha otse vereringesse. plussiks on see, et toimeainete imendumine on ühtlane, erinevalt pillidest; muus osas erilist sisulist vahet ei ole. loetakse väga efektiivseks vahendiks (99%) ja üldiselt olevat hästi talutav (ei ole kasutanud, ei oska kommenteerida). saab ainult arsti retseptiga.

Maarja näite ja neeruti jutu peale ei oska muud kosta, kui et ma nii julgelt diagnoosima ("pigem lohakuse või millegi tegemajätmise vili") ei ruttaks, aga põhimõtteliselt olen nõus sellega, et kui teha omalt poolt see, mis võimalik, siis Jumal meie tahte vastaselt "üllatusi" meile ei korralda. need asjad käivad pigem teistpidi - enne peab tulema nö moraalne valmisolek uue lapse tulekuks, isegi, kui ta sündi otseselt ei planeerita. nii et ennekõike, usun, töötab Jumal hakatuseks pigem sellega, et meis võiks see valmisolek tekkida - meie tahte ja suhtumise kallal, ühesõnaga.

sellega, et Jumal on lastesaamise jätnud "meile [...] teha, otsustada ja planeerida" ja me ei peaks Jumalat sellesse segama, üheselt nõustuda ei suuda. uue inimelu teke on selleks liiga üleloomulik sündmus, et Jumal selle otsustamise inimese pädevusse jätaks. Wink ehkki ma usun, et ta arvestab inimese tahtega kindlasti.
Logged
Leheküljed: 1 2 3 [4] 5 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam