Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
18.01.2018, kell 21:53
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Lai MAAILM (rahvad, riigid, misjon jms.)  |  Euroopa Liit piirab usuvabadust « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Euroopa Liit piirab usuvabadust  (Loetud 6982 korda)
Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Euroopa Liit piirab usuvabadust
« on: 04.11.2005, kell 01:43 »

Euroopa Liit piirab usuvabadust
 
Brüsseli inimõiguste ekspert väidab USA raportile viidates, et Euroopas valitseb usuvabadus, kuid mitte kõigi jaoks võrdselt. Aktuaalseks trendiks Euroopa Liidu sees ei ole mitte rohkem, vaid vähem vabadust.  

«Usuvabadus vabakiriklike kristlaste jaoks on Euroopas tõsises ohus,» väidab inimõiguste ekspert Willy Fautre.  
Willy Fautre on organisatsiooni Piirideta Inimõigused, ainsa ilmaliku usuvabadusele spetsialiseerunud valitsusvälise organisatsiooni rajaja Brüsselis. Ta väidab, et Euroopa Liidu prantsuse- ja saksakeelsed tuumriigid piiravad usu-vabadust juba praegu.  
«Ida-Euroopa maad, kes tahavad saada Euroopa Liidu liikmeteks, kohandavad oma seadused EL maade seadustele. Sel viisil levib usuline diskrimineerimine,» väidab Fautre.  

Wurmbrand eeskujuks

«Sellisele arengule vaatamata on vabakiriklik lobby Brüsselis olematu,» väidab Fautre, «siin tehakse lobby kõigele, mis jääb taeva ja maa vahele. Katoliku kiriku lobby on tugev, ortodokside lobby kasvab. Kohal on  jehoovatunnistajad, aga karismaatilised evangeelsed kristlased ei tea peaaegu mitte midagi.»
Evangeelsest kristlasest Willy Fautre pühendas oma elu usuvabadusküsimustele ajast, kui luges Rumeenia pastori Richard Wurmbrand`i vangistamisest ja piinamisest kommunistide poolt.

Ta ütleb, et karismaatiliste kristlaste diskrimineerimise motiive on erinevaid. Prantsuskeelsetes maades kihutavad seda üles antiklerikaalide grupid, kelle filosoofilised juured on Prantuse revolutsiooni sekulaarses humanismis. Nad on algusest lõpuni kõige kiriku nimetaja alla mahtuva vastu, k.a katoliikluse. Sektiküsimus muutus aktuaalseks, kui nn päikesetempli ordu liikmed korraldasid massimõrva veitsis ja Kanadas 1994. aasta oktoobris. Valitsused hakkasid koostama ametlikke sektinimekirju.  

«Nimekirjad sisaldavad ka vabakirikud,» räägib Fautre, «sattumiseks sellesse piisab avaldusest politseile mingi grupi kohta, kohtuotsust pole vajagi. Võibolla on pahane naaber helistanud politseisse ja kaevanud, et karismaatiline kodugrupp on hilja õhtul liiga valjusti laulnud. Nimekirjas olevaid gruppe jälgitakse. Neil on probleeme lubade saamisega, ruumide üürimise ja hoonete ost-misega. Prantsusmaal tegutseb nimekirjas olevate gruppide vastu  maksupolitsei. Nelipühikirik Besanconis on saanud ligi miljoni Eesti krooni suuruse tagasiulatuva arve maksudest ohvriandidele. Jehoovatunnistajad said 800 miljoni Eesti kroonise arve. Prantsusmaal tuleb maksta ohvrianni pealt 60% makse juhul, kui 1905. aasta seadusele erandit ei tehta. 70% kõigist protestantlikest organisat-sioonidest peaksid olema maksustatud, eranditeks ei ole ka katoliiklased,  kuigi seadust on harva rakendatud.  

«Katoliku organisatsioon, kes kogus miljoneid paavsti külastuseks 1990. aastal, ei pidanud kogutult makse maksma,» kommenteerib Fautre. «Nüüd on aga otseselt rünnatud kahte gruppi sektinimekirjas: nelipühikirikut ja jehoovatunnistajaid. Nad on otsuse kohtusse kaevanud ja peatselt saab näha, kuidas neil läheb.»

Hitleri seadused

Saksamaal ja Austrias kirikuvastaseid gruppe ei ole, seal on sektivastaste kampaaniate üleskihutajateks kas katoliiklikud või luterlikud kirikud.

Mõlemad maad kasutavad Hitleri seadusi, mis eristavad riiklikult tunnustatud religioonid teistest. Seadustel on tegelikult väga pikk traditsioon, nad lähtuvad 1500 aasta tagustest Bütsantsi seadustest. Bütsantsis oli kirikuks ortodoksikirik, mille tõttu õigeusumaa-ilmas ehk Ida-Euroopas kehtisid vastavad seadused.  
Riiklikult tunnustatud religioonidel on maksusoodustused ja neil on õigus maksumaksja kulul koolides usuõpetust anda. Ülejäänud tembeldatakse sektideks.  

Austrias on ainuke riiklikult tunnustatud vabakogudus Päästearmee. 1996.  aastal lasti töölt lahti Loode-Austria väikeses Aschach`i linnas algkooliõpetajana töötanud Christa Raab. Põhjuseks peeti tema kuulumist väikesesse naaberlinna karismaatilisse Jedidja kogudusse.  

«Jedidja sekti liikmed ei kõlba laste kasvatajaks!» kirjutas kooli juhatus oma ametlikus otsuses.  
Enne töölt lahti laskmist oli Christa saanud palka nelja aasta vältel. Seda on vaja mõista valguses, et Austrias on tavaliselt eluaegse tööga kindlustatud riigiteenistujate lahti laskmine äärmiselt tavatu.  

Tegutsemisvabaduse piiramine

Willy Fautre on väga kriitiline arengute suhtes Rootsis ja Hollandis, mis on seni olnud traditsiooniliselt tugeva positsiooniga vabakoguduste maad.  
Praegu tembeldatakse neis kristlased, kes homoseksualismi ja naispreestrite küsimustes piiblile viitavad, inimõiguste vaenulikeks. Sel põhjusel kuulutatakse nende vaated tabuks ning nende tegevusvabadust piiratakse. Need aga, kes töötavad inimõiguste vastu, satuvad samale riiulile endise serbia diktaarori Miloseviciga, islami fundametalistide ja küllap Osama bin Ladeni endaga.  
«Inimõiguste küsimused on hakanud muutuma religiooniks,» ütleb Fautre.

Tomas Dixon
Världen Idag  

Religioonivabadus Euroopas
1. Paljudes maades võrdsustatakse karismaatilised kristlased: nelipühikirik, karismaatilised kogudused, usukogudused jt. evangeelsed kristlased sektidega, k.a. enesetapusektidega.  
2. Valitseb ebavõrdsus seaduse ees. Teatud religioonid võivad õpetada koolides, teised mitte. Keelatud on proselüütlus, n nelipühilased ei tohi evangeliseerida ortodoksi ja katoliku kiriku liikmeid.  
3. Kreeka nelipühipastorid on kohtu ees katse eest evangeliseerida oma ortodoksi kirikusse kuuluvaid kaasmaalasi.  
4. Belgias ja Prantsusmaal on ohtlike sektide riiklikud  mustad nimekirjad, kuhu kuuluvad mitmed vabakogudused.
5.  Rootsi misjonär Türgis teatas hiljuti, et politsei on teatanud mitmetele vabakogudustele Türgis, et nende ruumid ei ole vastuvõetavad jumalateenistuste pidamiseks ja selline seadusevastane tegevus peab lõppema. Serbias on vastu võtmisel uus seadus, mis tunnustab ainult teatud religioone. Ühtegi vabakogudust tunnustatute nimekirjas ei ole.


Allikas: Eesti Kristlik Nädalaleht 11.detsember  2002 Nr 1(196)
Logged

Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Euroopa Liit piirab usuvabadust
« Vasta #1 on: 04.11.2005, kell 01:47 »

Las TÕDE kõlada niikaua, kui saab veel kõlada.

Euroopa Liidu usu- sõnavabaduse kinnikeeramis plaanimiga sobib kokku nö. Langi uus seadus, Viimase algatasid Eesti mõned väljaanded ja Delfi aga mis nüüd ministeeriumis on keeranud HOOPIS MURELIKU suuna peale!

ALERT! ALERT! ALERT!
Logged

Tanel
Külaline


E-mail
Re:Euroopa Liit piirab usuvabadust
« Vasta #2 on: 04.11.2005, kell 02:02 »

Kui ma ei eksi, siis on juba olemas mingi komisjon, mis peab uurima euroopa liidu vastast tegevust.
Logged
Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Euroopa Liit piirab usuvabadust
« Vasta #3 on: 04.11.2005, kell 02:14 »

Kui ma ei eksi, siis on juba olemas mingi komisjon, mis peab uurima euroopa liidu vastast tegevust.

Sellised instantsid Tanel juba liikmeks soovivate maade jaoks!

Õnneks on veel demokraatiat ja sõnavabadust! Aga USA-s on juba ammu alarmkelli löödud olukorrast euroopast! islami pealetungist ja islamistide ahistamistest euroopas ning Eu amtlikust suhtumistest vabakiriklikku süsteemi!

Eks saatan ja antikristuse vaim teab, mis on Tessaloonikja kirja nö. TAKISTUS - palvetav kogudus!

Ja nüüd te teate, mis takistab teda saamast avalikuks omal ajal.

2.Te.2,7
Sest ülekohtu saladus on juba mõjumas; ainult peab enne vahelt kõrvaldatama see, kes teda siiamaani takistab;

2.Te.2,8
ja siis saab avalikuks ülekohtune — kelle Issand Jeesus hävitab oma suu vaimuga ja kellele ta teeb otsa oma tulemise ilmumisega —

2.Te.2,9
kelle tulemine sünnib saatana võimu mõjustusel igasuguses valeväes ja valetunnustähtedega ja valeimetegudega

2.Te.2,10
ja igasuguse ülekohtu pettuses neile, kes hukka lähevad, sellepärast et nad ei võtnud vastu tõearmastust, et nad oleksid võinud pääseda.


Enamu lõpuaegasid õpetavad prohvetid ja piibliõpetajad (ma ei räägi surnud kirjatähe teoloogidest!) on veendunud Pühas Vaimus, et see takistav tegur on KOGUDUS- palvetav ja väes kogudus! Antikiristus tahaks ilmuda enne määratud aega ja võtta ka enne suurt viletsust ja pühade ülesvõttu KONTROLL aga teda - seda vaimu takistab KOGUDUS!

Aga huvitav kuidas nö. suur jõumonstrum (EU ei ole juhuslik asjade koondumine), pimeduse vürsti teenrid satanistid ja isegi langenud kristlased kõik ühisel rindel tegutsevad või on nagu joondunud, millest see? Et vaatad nagu eemalt ning veendud, et üks nähtamatu jõud on juba ammu alustanud vaimset konflikti jeese jüngritega! Surnud ja eluta kirik - konfesioon - neid ei häiri. Elav ja palvetav kogudus on see, mis neid segab!

1.Jh.4,3
Ja ükski vaim, kes ei tunnista seda Jeesust, ei ole Jumalast; ja see on kristusevastase vaim, kelle te olete kuulnud tulemas olevat ja nüüd juba on maailmas.

1.Jh.4,5
Nemad on maailmast; sellepärast nad räägivad maailmast ja maailm kuuleb neid.

1.Jh.4,6
Meie oleme Jumalast; kes tunneb Jumalat, võtab meid kuulda; kes ei ole Jumalast, ei võta meid kuulda. Sellest me tunneme tõe Vaimu ja eksituse vaimu.


Shalom!


Logged

Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Euroopa Liit piirab usuvabadust
« Vasta #4 on: 13.03.2007, kell 20:30 »

Tsiteeri
Kui ma ei eksi, siis on juba olemas mingi komisjon, mis peab uurima euroopa liidu vastast tegevust.

Siin foorumis levinud EU teemadel kodulehti külastavad .eu instantside spiderid, mis salvestavad kodulehe sisu reaalajas. SILM hoitakse peal! Ajamärgid ja mis ette kuulutatud läheneb!
Logged

fennek
Külaline


E-mail
Vastus: Euroopa Liit piirab usuvabadust
« Vasta #5 on: 23.04.2007, kell 14:19 »

sellel foorumil on koguni 2 silma peal.   minu jaoks seostub silm illuminaatide &vabamyyrluega eelkoige. See on yks nende symbolitest. Kummaline et te sellist kraami oma foorumis hoiate..

Tsiteeri
Õnneks on veel demokraatiat ja sõnavabadust! Aga USA-s on juba ammu alarmkelli löödud olukorrast euroopast! islami pealetungist ja islamistide ahistamistest euroopas ning Eu amtlikust suhtumistest vabakiriklikku süsteemi!

USAs sonavabadus? Nalja teed voi? Seal pole enam ammu sonavabadust!

Samad joud, mis seisavad EU taga, seisavad ka USA valitsuse taga. Vaadake kasvoi dollarit ja sellel kasutatavad symboolikat. See on kultusesymboolika, otseselt illuminaatide ja vabamyyrlastega seotud.  pyramiid ja silmake selle peal. Sama muideks ka eesti 50 eeguse peal. vaadake eu raha ka - ka sellel on silm peal.  Meediakanalid on samade joudude kontrolli all...

Veel nende saatanlikku symboolikat, mis koikjal meie ymber. mis peitub tegelikult vabamyyrluse taga  ehk siis avage oma silmad! (8 min video. teksti minimaalselt, vaadake ja moelge ise)

http://www.youtube.com/watch?v=h9adM9Wb3nY
Logged
Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Euroopa Liit piirab usuvabadust
« Vasta #6 on: 23.04.2007, kell 15:53 »

Olen ma eitanud ,et sealgi on müürivennad kõpitsemas ja oma salaplaane sussitamas. Aga tõsi see on, et vabaduse ja demokraatia (ühendriikide tekkelugu ja piibliga põhiseadus) häll ning häälekandja see on siiski vaatamata kõigele nässuminemistele ja ärakasutamistele olnud!
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam