Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
18.01.2018, kell 21:51
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Lai MAAILM (rahvad, riigid, misjon jms.)  |  Hiina ühe lapse poliitika! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Hiina ühe lapse poliitika!  (Loetud 5079 korda)
Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Hiina ühe lapse poliitika!
« on: 25.11.2005, kell 01:53 »

“Ühe lapse poliitika” põhjustab Hiinas sundaborte ja lastetapmist
 
Inglasi shokeeris hiljaaegu Suurbritannia ajalehes avaldatud pilt “ühe lapse poliitika” ohvrist - rentslis lamavast vastsündinud Hiina tüdrukust, kellele möödakäijad mingisugust tähelepanu ei pööranud.

Foto autori sõnul oli lapse keha veel soe, ta oli ilmselt minema visatud ja äsja surnud. Möödujad ei teinud last märkamagi. Mõni siiski peatus, kuid ruttas siis edasi. Lõpuks pani üks vanem mees väikese surnukeha kasti ja viis minema.  

Juhtunut pildistanud naine kutsus politsei, kellel võttis sündmuskohale jõudmine aega kolm tundi. Seejärel küsitleti naist terve tund ning temalt konfiskeeriti kõik filmid peale ühe, mis tal õnnestus ära peita ja Hiinast välja smugeldada.

Hiina rahvaarvu, mis 1999. aastal oli 1,26 miljardit, eeldatakse 2050. aastaks tõusvat 1,6 miljardini. 1979. aastal kehtestati riigis “ühe lapse poliitika”, mille eesmärk on rahvastiku kiire kasvu pidurdamine. Ka lapsevanemate steriliseerimine on muutunud tavaliseks, sest teise lapse sünniga kaasnevad suured rahatrahvid.  

Valitsuse andmeil on selliste meetoditega hoitud ära 250 miljoni lapse sünd. Peale selle on rakendatava poliitika tulemusena Hiinas 60 miljoni võrra rohkem mehi kui naisi. Vanemad eelistavad poisslapsi, soovides, et pere ainuke laps oleks võimeline nende eest vanas eas hoolt kandma. Naised, kes saavad endale sünnieelseid uuringuid lubada, aborteerivad tüdrukuid. Paljud tüdruku sünnitanud aga hülgavad lapse või jätavad ta surema.  

Rahvusvahelise Pereplaneerimise Liidu koduleheküljel avaldatud 1999. aasta andmetel aborteeritakse Hiinas pärast soo kindlaksmääramist igal aastal 500 - 750 tuhat last. Praegu on ultraheliuuringud Hiinas ametlikult keelatud, kuid praktikas teostatakse neid siiski.  
Möödunud aasta augustis avaldasid Lääne ajalehed loo sellest, kuidas Hiina pereplaneerimise ametnikud tapsid ühe lapse vanemate silme all. Et Huangidel oli juba eelnevalt kolm last, käskisid ametnikud pereisal pärast nurjunud aborti vastsündinu tappa, kuid  isa üritas last peita. Ametnikud leidsid lapse siiski üles ning uputasid ta vanemate silme all.  

Suurbritannia suurima elupooldava organisatsiooni Life esindaja Nuala Scarisbrick leiab, et hiinlased on vastsündinute väljapraakimisel muutunud sama tundetuks kui läänemaailm sündimata laste hävitamise suhtes. Ta kutsub oma maa valitsust üles järgima USA president Bushi eeskuju ning takistama maksumaksjate raha kasutamist rahvusvaheliste pereplaneerimisagentuuride toetamiseks.

Religion Today

Allikas: Eesti kristlik Nädalaleht  01.03.2001 / Nr 9 (155)
Logged

Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Hiina ühe lapse poliitika!
« Vasta #1 on: 25.11.2005, kell 01:55 »

Kuna olen proLIFE tööga seotud siis olen lugenud öökima ajavaid raporteid Hiinast!

Meenub lugu ühes Hiina provintsis, kus kolhoosi partei tegelane isiklikult mõrvas salaja sünnitatud tüdrukud! Kutsus rahva kokku ja saapa tallaga astus imiku kaelale ja kägistas kõigi silme all!

Palvetage Hiina pärast Kommunismi deemon on seal ahistams Hiinlasi ja kristlasi!
Logged

Tanel
Külaline


E-mail
Re:Hiina ühe lapse poliitika!
« Vasta #2 on: 25.11.2005, kell 01:58 »

He-he, tegelikult on ikkagi nii, et lapsi sünnitatakse hoolimata valitsuse käsust. Ja on arvata, et Hiinas on 100 kuni 200 miljonit inimest rohkem, kui ametlikus andmetes. Kuna väiksemates kohtades tahetakse pugeda suuremate piirkondade juhtide ees, siis valetatakse. Sünnid tegelikusest väiksemaks. Ja nii see riburada lähebki kuni Pekingisse jõuavad hoopis väiksemad numbrid, kui tegelikult õige on.
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam