Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 10:25
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Loomaaed - loomad vangis? « eelmine järgmine »
Poll
Küsimus: Kas sulle meeldib looaaias käia?
Jah - nii lahe koht - 4 (66.7%)
Ei - raudselt vastane - 0 (0%)
Ah, ei teagi kohe ... - 0 (0%)
Laste pärast käin - 2 (33.3%)
Hääli kokku: 6

Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Loomaaed - loomad vangis?  (Loetud 9782 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Loomaaed - loomad vangis?
« on: 07.06.2004, kell 14:23 »

Mida arvad sina loomaaedadest?

Paljudelt olen kuulnud, et mian küll ei taha neid piinlevaid loomi seal näha. Ei tea kas loomad ise ka tahavad seal olla? Aga miks nad seal siis ikkagi on? Ok me võime loomi tappa (kasvatada ja siis killida) ja jahtida söögi eesmärgil. Aga ei tea, kas Juamala ees peab aru andma kunagi ka loomade piinamise eest! Paljud väidavad, et loomaaias piinatakse neid isegi nii palju, et paljud surevad seal strssi!

Kas panna looaaia rahad loodusfilmidesse ja osta neid ülikalleid Discovery eluslooduse filme sisse? Mulle endale meeldib looma ikka vadata tema enda igapäeva keskkonnas.
Logged

osman
Külaline


E-mail
Re:Looaaed - loomad vangis?
« Vasta #1 on: 07.06.2004, kell 16:30 »

Loomaaia teema Eestis kuulub tegelikult rohkem poliitika alla... aga see selleks. Mulle isiklikult tundub, kui mõtlema hakata, et see eriti ilus ei ole niimoodi loomi puuri sees hoida. Palju ägedamad on nn. safarid, Eestis võiks siis loomakaitsealad olla vms, kus loomi nende looduslikus keskkonnas jälgida võib. Palju tervislikum nii loomadele kui ka inimestele.
Logged
Kadri
Külaline


E-mail
Re:Looaaed - loomad vangis?
« Vasta #2 on: 10.06.2004, kell 00:41 »

siuke tore raamat on olemas nagu "Loomaaed saarel", autor Gerald Durrell. populaarteaduslik ja ärarääkimata lahe lugemine. sai teist kunagi teismelisena loetud ja minu arusaam sellest, missugustes tingimustes loomad end hästi tunnevad ja missugune peaks olema hea loomaaed, avardus märgatavalt... soovitan soojalt.

selle jutu kohta, et "loomad tahavad vabadust" ja "kas pole alatu neid niimoodi puuris pidada", ütles autor konkreetselt - antropomorfistlik ila. Grin loomad ei taha ega vaja inimväärset elu, neil on vaja nende psüühika ja elustiiliga vastavuses olevaid tingimusi ja need ei tarvitse alati sellised olla, nagu inimestele iseeneste järgi otsustades õige tundub...
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Looaaed - loomad vangis?
« Vasta #3 on: 10.06.2004, kell 12:47 »

selle jutu kohta, et "loomad tahavad vabadust" ja "kas pole alatu neid niimoodi puuris pidada", ütles autor konkreetselt - antropomorfistlik ila.

Ma ei tea mis sassi raamatut sa lugesid, tõenäoliselt NewYorgi eeslinnas elav kirjanik vms. kes oma elus on lähedalt 1x kana näinud ja eluslooduses paar korda rotte NY tänavatel.

Ma olen loomade sõber. Mu isal oli vahepeal 8 valvekoera. Olen mitmeid koeri maast m,adalast üles kasvatanud. Lapsepõlves ja hilisemas nooruses olen olnud peapidi isa farmis ja aidanud põrsastel sündida ja neid killida! Ravinud ja tohterdanud eri liike loomi. Ühe kassi varisurmasdt ellu palvetanud usu läbi. Siia ei hakka lugema lugematuid kordi metsikus looduses kollamine. Sel kuul olen igaõhtuselt käinud vaatams koprapere seiklusi ja lugenud põldudel kitsi huvi pärast üle.

Ma arvan, et ma veidike tean ja tunnen loomi. Olen lugenud maailmakuulsate kirjanike raamatuid a'la Loomade elu, Loomade seiklused, jms. lapsepõlves olid lemmikraamatud.

LOOMADEL ON HING, LOOMI VÕIB AHISTADA - PIINATA - NEILE MENTAALSET VÄGIVALDA OSUTADA.

Jah loomadel on oma maailm, tugevam jääb ellu ja tsungliseadus nagu öeldakse on neil veres. Aga väite mingist lambist, et loomaaed on norm ja vaesed hundid on seal üliõnnelikud siis see on MÖGA  Angry
Logged

maq
Foorumi admin
Tegija
*****
Offline

Vastust: 589


Jumal on armastus!


Re:Looaaed - loomad vangis?
« Vasta #4 on: 10.06.2004, kell 12:50 »

Gerald Durrel on maailmakuulus loodusuurija ja ülimalt kuulsa Jeresy saare loomaaia looja. Pole ta sugugi suvaline sass. Oma raamatutes kirjutab ta mõnusa huumorig kuidas loomad kohe mitte kuidagi tal ükskord ei tahtnud puuridest ära minna. Ikka ja jälle tulid ise tagasi  Tongue
Logged

Igale asjale on määratud aeg, ja aeg on igal tegevusel taeva all...  aeg rebida ja aeg õmmelda, aeg vaikida ja aeg rääkida; aeg armastada ja aeg vihata, aeg sõjal ja aeg rahul!
Kog 3:1-8
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Looaaed - loomad vangis?
« Vasta #5 on: 10.06.2004, kell 16:09 »

Ärme lasku teemast kõrvale, kas loomad on vangis looaias! JAH!

Ma eeldan, kui ta tegi loomaia saarele oli seal loomadel ka hingamisruumi :p

Kui teemat tegelikult edasi arendada jõuame sinna, et ka loomapidajad  ei tohi loomi loomuvastaselt või loomavääritult hoida. Oeh ma olen näöinud selle maailma hullemat loomademaailmas, Olen kunag tapamajades käinud ja näinud hullnud - klaasistunud silmadega loomi, elektrinujasid ja kuidas kõik käib. Jube ...

Teede ääres näeb aeg ajalt luuekre koeri suure jämeda lehmaketi otsas istumas jms. Ka loomade eest peab kunag iaru andma!

Siin on üks mu artikkel loomadest ja Piiblist: http://mutt.usk.ee/jkytt.htm Ka see koduleht on tehtud minu poolt, Nimelt mingi aeg uurisin ma mutte ja nende eluviisi jms. Lugesin niipalju asju, kui kätte sattus muttide kohta.

Olge terved ja kohelge ka loomi targasti Nad ei ole niisama siin planeedil ja nendega ei tohi ka suvalt kohelda. St. aukartus peab olema elu ja Jumala kui Looja ees!

ÜKSKI VARBALNE EI KUKU MAAILMAS ILMA ISA TEADMATTA. LUGESIN KUSKILT KUNAGI PALJU ON VARBLÖASI MAAILMAS SEE OLI HÜPNOOTILINE ARV ja IGA PÄEV KUKUB SADU TUHENDEID TRAADILT!!! ISA NÄEB JA TEAB KÕIKI JA NÄEB KA SURMA PÕHJUST!

JAh me võime loomi tappa ja küttida aga mei ei tohi oma suva järgi nendega ümber käia. Ma kunagi lapsepõlves olen väga palju loomi tapnud niisama. Lõbu pärast tulistasime kõiki linde, mis liikusid. Tuvisi lasime küünidest virnadena. Ma tean millest ma räägin ja milelst ma pöördunud olen ja mida Jumal mulle peale seda ilmutas.
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Looaaed - loomad vangis?
« Vasta #6 on: 10.06.2004, kell 16:14 »

Mt.10,29. Eks kaks varblast müüda veeringu eest? Ent ükski neist ei lange maha ilma teie Isata.

Täpsem seletus oleks: Ent ükski neist ei lange maha ilma teie Isa tadmatta!

Lk.12,6. Eks viis varblast müüda kahe veeringu eest? Ja ükski neist ei ole unustatud Jumala ees!

Kujutad ette Jumal elab kaasa isegi väikestele varblastele ja nende elule Tongue Ma kunagi olen lugenud südantliigutavadt loomalugu: Punaseljast ja nende tegemisest. Punaselg nimelt oli isavarblane jak uidas tema maailma nägi.
Logged

kass
Külaline


E-mail
Re:Looaaed - loomad vangis?
« Vasta #7 on: 10.06.2004, kell 16:55 »

Sa pole vist ammu loomaaias käinud ega kokku puutunud nende entusiastidega kes seal hooldavad ja kogu kupatust eest veavad. Usu mind, sul oleks seda vaja, siis näeksid et sa pole mitte ainuke kes nende kannatuste pärast vaevleb. Jäta maailmavalu, nutta tuleks pigem endi pattude pärast. Olen Tallinna Loomaaiaga seotud 7 aastat ning vaatamata sellele, et ma vähe näen loomade ja inimeste igapäevaelust olen sellega kursis siiski.
Ega me ei taha loomi pidada seal vene barakkides trellide taga! Kusjuures loomaaeda on viimaste aastate jooksul nii jõudsasti toetatud, et mõni ei tunneks vana "barakiloomaladu" enam äragi! Troopikamaja, siseaasia ekspositsioon, alpinaarium on vaid suuremad projektid!  Seoses elevandi hammaste ravimisega tehakse ka elevandimajas remonti. Parem on ikkagi liigi viimaseid isendeid säilitada loomaaia tingimustes, järglased loodusesse tagasi tuua, kui lasta liigil tsivilisatsiooni survel lihtsalt välja surra - ära tule rääkima loomaaia brutaalsusest!
Tore on küll kui sa loomade pärast südant valutad, aga see ei aita neid, pigem teeb halba - sulle endale. Su valmisolek kuradile vastu hakata pole endine. Ära vaeva oma pead vaid tegutse! Palveta loomade eest ja inimeste eest kes neid halvasti kohtlevad. Külasta varjupaiku, paku abi. Lihtsalt ära istu ja ära lase kuradil end laostada, mõtlemine sellest ei aita midagi. Jõudehetk on tihti kiustatuseks meile, kuna siis meie mõtted ei ole seotud millegi olulisega vaid uitavad niisama.
Ühesõnaga rahu, palveta, et Isa tahtmine sünniks.

PS. osman, loomaaed on bürokraatiaga minimaalselt seotud  Cheesy Ega pole jah eriti ilus neid puuris hoida, kuid selle taga on enam põhjuseid kui külastajad. Safari - nõuab raha. Aga kui aega tallinnasse saad tulla käi ka üle hulga aja loomaaias ära. Läänevärava juures on nii mõndagi muutunud - ehk väheke ka safari moodi   Wink
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Looaaed - loomad vangis?
« Vasta #8 on: 10.06.2004, kell 17:12 »

oota mida siia kurat puutub. Ma saan aru et ta loomi vihkab aga ... ?

Tore on küll kui sa loomade pärast südant valutad, aga see ei aita neid, pigem teeb halba - sulle endale. Su valmisolek kuradile vastu hakata pole endine. Ära vaeva oma pead vaid tegutse!

No mis asja sa jahud?

Lihtsalt ära istu ja ära lase kuradil end laostada, mõtlemine sellest ei aita midagi. Jõudehetk on tihti kiustatuseks meile, kuna siis meie mõtted ei ole seotud millegi olulisega vaid uitavad niisama.

Misasja Huh
Logged

Kadri
Külaline


E-mail
Re:Looaaed - loomad vangis?
« Vasta #9 on: 10.06.2004, kell 23:27 »

no loe veelkord, Crusoe. elementaarne funtsionaalne kirjaoskus käib gümnaasiumihariduse juurde; ei usu, et Sa Kassi jutust aru ei saa, kui natuke mõelda viitsid.

veelkord: loomaaed ei võrdu automaatselt loomade piinamisega ja loomad on loomaaias "vangis" ainult inimese arusaama kohaselt; loomade jaoks on küsimus selles, kas nende elukeskkond on nende jaoks kohane või mitte. mõnel pool on, mõnel pool mitte; mõnel pool on looduslik elukeskkond konkreetse liigi jaoks tunduvalt hullem, kui loomaaias...

muide, Durrelli soovitan lugeda sellegipoolest. esimesest ettejuhtuvast interneti raamatupoest leiab 21nimelise loetelu tema teoseid (http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/index?valik=otsing&paring=Durrell), vali, millist tahad Wink
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Looaaed - loomad vangis?
« Vasta #10 on: 11.06.2004, kell 01:47 »

Kahjuks pean EI ütlema, mul on veel 8 osaline loomade elu pooleli, siis euroopa linnud siis euroopa imetajad ja siis omakorda loomade psühholoogia lugemata. Need kõik ootavad lugemist, siis vahel saan mahti ka teie soovitatud teost lugeda.

Iga loom on loomaja tingimustes VANGIS !!! Kuidas te aru ei saa! Ok jätame välja prussakad, sitikad isegi ussid jms. räägime suurematest imetajatest!

Aga ma arvan, et te ei saa mu poindile pihta. Kas olete kuulnud kunagi sellisest asjast nagu vereta jahist (kuigi ma pooldan ka verega jahti, kuna loomad on antud söögiks ja küttmiseks). Olete kuulnud, et inimesed maksavad tuhandeid, mõne liigi puhul kümneid tuhandeid dollareid (kurss on teada korruta läbi) et näha teatud liiki varahommikuses džunglis või vihmases kaljunuki peal. Mis on vahe? Meenub reklaam: VAHET POLE - ON KÜLL = TAEVAS - PÕRGU! ON KÜLL VAHE!

Loom on vaba! Tema hinges on vabadus. Mu koer oli jube hea jooksja ja iga kord kui ma ütlesin, et lähme jõe äärde või metsa, siis ta silmad läksid põlema. Ma sooviks, et see leek, mis hiilgas Tuki silmades kõnetaks teid ja saaksite aru.

Vabandage, kas on äkki tegemist linnainimestega, kes on ka lehma 15 m näinud ja siis vahel tuvisid maja ümber lendamas

Te tõesti ajate kägu, kuigi ka kägu on huvitav lind. KAs te teate, mida kägu teeb, jube ...
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Looaaed - loomad vangis?
« Vasta #11 on: 11.06.2004, kell 01:56 »

Äitäh kadri viite eest. Vaatsin ja need raamatyud ka huvi pakkusid. Kui mahti ja võimaluist on võtan nad kunagi raudselt ette. Ma vist pean neid raamatukogust ostma, kuna mul on ostetatavate raamtute nimekirjas palju elutähtsamaid raamatuid :p

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?10860

See paistab huvitav:
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?14899

ja seda vaataks ka:
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?11219

 Wink ok tänud valgustamast, ma tõesti ei ole kuulnud sellest gerhardist  Tongue aga ma olen kuulnud teistest tegelatest :p
Logged

Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: Loomaaed - loomad vangis?
« Vasta #12 on: 21.10.2011, kell 10:03 »

Loomaaed küll piirab loomade liikumisvabadust, aga jutud loomade stressist puuris on kindlasti üle paisutatud. Loomade liikumisvajadus on reeglina seotud toitumisvajadusega. Paljud loomad isegi looduses on paiksed ja magavad 20-22h öö-päevas (lõvi). Kui looma suurim vajadus - toitumisvajadus - on rahuldatud, siis ta eriti küll ei stressa. Olen kuulnud paarilt inimeselt, kes külastasid loomaaeda, et sellel loomal olid nii kurvad silmad vaene loom, eks ole nii palju siis zoloogiast teadmisi. Selline kurbade silmade tõlgendus ei ole tegelikult just kõige täpsem. Loomaaia loomad on tihtilugu kohanenud laisklemisega ja kui loom ongi sündinud nö. vangistuses, siis ta ei oskagi vabadust tahta. Laisklev vedelev loom kes ei pea pingutama kõhutäie nimel paistabki kurb, aga tegelikult on ta lihtsalt laisk.
Soovitan selguse saamiseks uurida A.Turovski kirjutisi.
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam