Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
17.01.2018, kell 22:00
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  Kuidas saada looduslikke vitamiine? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Kuidas saada looduslikke vitamiine?  (Loetud 15515 korda)
Margus
Külaline

Kuidas saada looduslikke vitamiine?
« on: 10.01.2006, kell 12:38 »

Tulenevalt siin üles kerkinud toitumisharjumuste teemast, tekkis üks mõte jagada kõigile väike nipp, ülitõhus ja väärtuslik, mida ma ise kasutan juba aastaid. Ilmselt paljud mõtlevad talveperioodil vitamiinide peale, siis osa kindlasti kasutab ka preparaate. Ütlen kohe, et ma neid ei osta, mitte selle pärast et neid poleks vaja, vaid seetõttu, et need on suht kallid ja sisaldavad sageli lisaaineid. Pealegi, milleks kasutada vitamiinivajaduse rahuldamiseks tööstuslikke preparaate, kui selle vajaduse täidab suurepäraselt käepärane ja looduslik staff.

Ma olen tihti mõeldud ka ühele tõigale piiblist, kuidas said israeliidid kõrbes elada nelikümmend aastat? Kust kohast said nad oma vitamiinid? Siis ainus mõistlik selgitus võib peituda alljärgnevas. Nad kasutasid nisuteri. Ma tean, et piibel kirjutab, et naid toideti üleloomulikult; ent pole välistatud, et nad tarvitasid lisaks ka loomulikke toiduaineid ja üks neist oli kindlasti nisu. Kindlasti oli neil seda varutud kõrberännaku alguses ja seetõttu võis neil väga vabalt see toiduaine olla vahend, et rahuldada organismi vitamiini vajadus. Aga kuidas? Asi on väga lihtne.

Selleks et nisust väärtuslik kätte saada, on vaja teras kutsuda esile idanemine. Mis vajab väga vähe vahendeid, selleks on vaja nisuteri ja pisut vett niisutamiseks ning aega. Tulemus saadakse viisil, kus nisu pestakse tolmust, immutatakse veega ja hoitakse märjana kuni ööpäev ja vitamiinipomm ongi valmis. Ei mingit kunsti. Asi on selles, et idanemisel tekkib nisule idu esimese 12 tunni jooksul ja just kõige väärtuslikum on see idanenud nisu kahekümneneljandal tunnil. Siis on selles olemas kõik vitamiinid, mineraalid ja rauad jms mida inimese organism üldse vajab.

Ma olen igal aastal hankinud mõne taluniku käest nisuteri, kuivatatud (keemiliselt töötlemata!) ja kasutan neid ise ja neid söövad hea meelega ka lapsed, ilma et neist peaks valmistama mõne salati, või kördi jms. Nad on küllaltki maitsvad, ja päevaseks normiks piisab, kui inimene tarbib ära peotäie või paar idanenud nisu. Selle toime ja väärtus on ülisuur ja ülitõhus! Kuid peab meeles pidama, et neid ei saa säilitada pikemalt; kui poes müüakse mingeid idanenud tooteid, siis tegelikult pole neis sageli enam väärtust 24 tunni möödudes. See kehtib ka nisu kohta, seda tuleb tarbida ja saabki  kasutada ainult järgmisel päeval, peale 24 tunni möödumist, sest ülejärgmisel päeval toimuvad muudatused ei ole enam kasulikud jpm.

Toimi nii:
- võta pool klaasi nisuteri (norm täiskasvanu kohta),
- puhasta sooja vee all, loputa korralikult;
- aseta märjad nisuterad taldrikule nii, et jääks õhuke kiht;
- vala taldrikule vett nii, et pool nisuteradest jääks välja;
- kata niiske riide või marliga,
- aseta taldrik köetud ruumi (mitte sahvri või külmikusse!),
- kontrolli mõne aja pärast, et teradel oleks piisavalt niiskust.

Kasuta 24 tunni pärast. Tarvita ära kõik, st ära midagi säilita! Valmista regulaarselt, üle päeviti või paar korda nädalas.

Head kasutamist!
Smiley

Proovige kindlasti järgi, see on väga tõhus, eriti väsimuse ja vitamiinivaesel ajal. Soovitan tungivalt!

Kui keegi omab sellealaseid kogemusi, siis siinkohal ongi hea võimalus jagada muljeid ja häid ideid vitamiinidest.
Aikaterine
Külaline

Re:Kuidas saada looduslikke vitamiine?
« Vasta #1 on: 10.01.2006, kell 15:29 »

Kast Tallinna kandis neid nisuteri kuskil saada ka on?
Margus
Külaline

« Vasta #2 on: 10.01.2006, kell 16:39 »

Tallinnast?! Võib-olla turul mõne taluniku kaudu on kõige lihtsam, paljud talunikud müüvad turul oma tooteid, võimalik et kui nad ise ei müü, siis teavad vähemalt soovitada. Turul tasub uurida küll.

Lugemist:

Et terade eri osad on väga erineva keemilise koostisega, siis sõltub jahu kvaliteet jahvatusastmest. Peenjahu valmistamisel eemaldatakse viljaterast kogu kest, aleuroonkiht ja idu, mis sisaldavad endospermiga võrreldes kuni 10 korda rohkem vitamiine ja 2-4 korda rohkem mineraalaineid. Seega on toitumise seisukohalt "priiskamine" süüa peenjahust tooteid.
http://www.hagar.ee/index.php?option=content&task=blogcategory&id=17&Itemid=38

Organismi väsimuse leevendamisele talvel võivad kaasa aidata idandid ja toidud nendest.
Idandid on väärtuslik toit, mis aitab katta vitamiinide, samuti ensüümide, mineraalainete, kiudainete ja teiste bioloogiliselt tähtsate toimeainete puudujääki organismis talveperioodil, eriti haigestumise korral.
Idand sisaldab väärtuslikke aineid
Seemne väärtuslikumad ained on koondunud idusse, mis sisaldab taime kasvuks kõige vajalikumaid elemente. Idu eraldamine seemnest pole mõttekas, sest oluline on toidu terviklikkus. Idandeid pole mõtet kuumutada, sest keetmisel ensüümid ja vitamiinid hävivad. Idandamiseks sobivad nisu, rukis, kaunviljad, kõrvits, tatar. Pole soovitav osta neid seemnepoest, kus neid müüakse kemikaalidega töödeldud kujul. Neid võib osta turult või talupidajalt või kasvatada ise oma aias. Rohkem on uuritud nisueo koostist, alustada võiks idandamist nisuteradega. Idandamisel toimuvad biokeemilised protsessid, mille käigus tekib asendamatuid aminohappeid, küllastamata rasvhappeid, fosforit ja rauda, E- ja B-rühma vitamiine (viimaseid on kompleksselt ligi 15 eri liiki), D- ja K-vitamiini, mineraalainetest kaaliumi, magneesiumi, väävlit, naatriumi, räni jt elemente (Tiibeti meditsiin asetab need mineraalained organismi tugevdamisel esikohale). Idanditel on tervendav mõju nina-, kurgu-, kopsu- ja nahahaiguste, samuti nakkushaiguste korral. Pidev söömine aitab ära hoida külmetushaigusi, väldib juuste väljalangemist ja hambavalu, kindlustab silmanägemise taastumise.
Kuna idandid on rikkad bioloogiliselt aktiivsete toimeainete poolest, siis tuleb neid toiduks tarvitada mõõdukalt - mitte üle 2 spl päevas.
Puhastage seemned, eemaldades neist katkised ja mustad, peske hoolikalt ja loputage mitu korda. Väga hõlbus on pesta ja loputada idandeid siis, kui võtate pooleliitrise purgi ja katate peale pesemist marliga (kinnitage kummipaelaga). Seemned pange paisuma 12 tunniks. 100 g seemnete kohta võtke kaks klaasi vett. Leotusvesi kallake ära, loputage idandatavad seemned veel kord, sulgege purk marliga ja asetage suuga allapoole pimedasse kohta. Idud jätke kasvama 3-7 päevaks *, loputades neid seejuures kaks korda päevas toasooja veega (viimane hoiab ära hallituse tekke ja niisutab kuivama hakanud teri). Kui idud on valmis, asetage need paariks tunniks valguse kätte sooja kohta (kus nad muutuvad roheliseks).
Idandage üks nädal, mitte kauem, sest siis muutuvad idud mõruks. Idusid võib säilitada kilekotis või purgis külmkapis. Enne kasutamist võib neid loputada veega, et idud muutuksid värskeks. Idandada võib ka sõelal, sel juhul jäetakse paisumise ajaks neile veega kauss alla nii, et vesi terad kataks. Sama protseduuri, millest varem oli juttu, korratakse sõelaga.
Idud sobivad nii salatitesse kui pirukatesse
Toorelt söödavaid idusid kasutatakse peamiselt toorsalatites või süüakse eraldi. Idud sobivad ka võileivakatteks, saias, küpsistes, pirukates, putrudes jne. Kuna idusid pole soovitav kuumutada, siis valige toiduvalmistamisviis, mille puhul neid saab segada toidu sisse enne tarvitamist. Idandatud teri võiks enne kasutamist peenestada ja lisada putrudele alles lauale andmisel, salatites on nad meeldivamad terveteralistena. Nisuteri võib maitsestada erinevate maitsetaimedega (hakitud till, petersell, meliss, salvei, basiilik jne) ja alles siis kasutada kas iseseisvana või segatult õliga, kohupiimaga jne. Kui soovite magusamat toitu, segage neid mee, keedise või magusa kohupiimaga.
Retsept suuremale perele hommikusöögiks oleks järgmine: 100-150 g idandeid; 200 g kohupiima; 2 spl rõõska koort; 200 g värskeid või kompotimarju; 1 /2 kl kompotivedelikku või marjamahla. Kui teete toorsalateid, siis sobivad terad kõikidesse salatitesse, kui teete putru, siis riputage need pudru peale või segage juurdeantava hapukoorega.
Laialdast kasutamist leiab iduvesi. Juues hommikuti klaas idumahla, saate reipuse kogu päevaks. Iduvett võib kasutada toitudes sidrunimahla ja äädika asemel. Selleks võetakse 1 osa nisuidusid, 3 osa vett ja segatakse, nisuidusid eelnevalt hoolikalt pestes. Pange klaaspurki, valage peale vesi ja jätke toasooja ööpäevaks. Idusid enam pesta ega loputada pole vaja, purgi kaas peab olema tihedalt seotud. 100 g terade kohta võite lisada 1 tl mett piimhappelise käärimise kiirendamiseks. Pärast mee lisamist jätke iduvesi seisma pimedasse toasooja paariks päevaks. Seejärel kurnake, valage kannu ja säilitage jahedas. Samu teri võib veel kord kasutada, valades peale uue vee ja veidi mett ning jättes jälle paariks päevaks käärima. Lõpuks peenestage terad ja kasutage toitudes. Ka nisuorasel ja selle klorofüllil on toortoidu juures tähtis roll. Nisuoras on rikas A- ja C-vitamiini poolest.
AIVE LUIGELA, TTü Toiduainete Instituudi tehnoloogiainsener http://www.epl.ee/artikkel_1685.html

* siin soovitab Luigela idanemiseks päevi, kuid selleks pole mitte mingit vajadust, tera on "valmis" kasutamiseks kohe kui viljatera küljes on näha valget 1.5 mm idu; ka oma kogemustest soovitan piirduda vaid 24 tunniga! See tagab organismi puhtana, säästate end kõrvalmõjudest (sh hallitus, tera muutub toksiliseks, jms ), samal põhjusel ei lubanud Jumal koguda ka taevamannat, nii et see praktika on piibellik (oh üllatust!). Ja kui teil idu alles jääb, siis visake ära.  Ärge kasutage üle 24 tunni!!! marx
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala

Vastust: 1451

alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika

« Vasta #3 on: 10.01.2006, kell 21:44 »

Kast Tallinna kandis neid nisuteri kuskil saada ka on?

äkki oleks mõtet seda uurida:
http://www.sahver.ee/

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
pupsik
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 239

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #4 on: 11.01.2006, kell 08:03 »

siin soovitab Luigela idanemiseks päevi, kuid selleks pole mitte mingit vajadust, tera on "valmis" kasutamiseks kohe kui viljatera küljes on näha valget 1.5 mm idu; ka oma kogemustest soovitan piirduda vaid 24 tunniga! See tagab organismi puhtana, säästate end kõrvalmõjudest (sh hallitus, tera muutub toksiliseks, jms ), samal põhjusel ei lubanud Jumal koguda ka taevamannat, nii et see praktika on piibellik (oh üllatust!). Ja kui teil idu alles jääb, siis visake ära.  Ärge kasutage üle 24 tunni!!!

See on Sul nii armas teooria,marx,et kohe kuidagi ei tahaks siia vahele segada,aga kuna kuulen sellist asja esimest korda,siis paneb see mind imestama,et kui asi tõesti nii on nagu Sa kirjutad,siis miks seda teadmist laiemalt ei levitata ja ei propageerita.

Olen lugenud palju idandamisest ja uurinud Ann Wigmore`i elutööd,aga ma pole kusagil leidnud sellist hoiatust kasutada idud 24 tunni jooksul.Ann Wigmore on terve elu kasutanud "elavat toitu" ja suures osas sisaldab see indandeid,mida idandatakse mitu päeva(vastavalt sordile) ja ka kasutatakse mitu päeva ning need inimesed,kes niimoodi toituvad on paranenud pajudest haigustest ja on pikaealised.Kui aga need idandid oleksid toksilised,nii nagu Sa kirjutad,siis ma usun,et see avalduks ka nende elukvaliteedis.

Kirjutasid veel,et 24 tunni möödudes on nisuidu 1,5mm pikkune.Tegelikult ei ole need valged juureotsakesed ise veel üldse idu.Idu ilmub alles 1,5 päevase idandamise tulemusel.Eeldusel,et enne on terasid 12 tundi leotatud.1,5-2 päevase idandamise järel on idu 0,5-1,0 mm pikkune.Tee ise proovi ja lase neid oma seemneid veidi kauem seista ja siis näed,milline on idu.

Kirjutad veel,et tera muutub 24 tunni möödudes toksiliseks.Millised teaduslikud uuringud seda tõestavad?Ise olen lugenud seda,et idandamise tulemusel tekivad ainevahetuse jäägid,aga nende kõrvaldamiseks tuleb seemneid loputada.Idandid tuleb enne tarvitamist alati pesta ja siis ei ole mingit toksilisust karta.Hallitama lähevad terad aga siis kui niiskust on liiga palju.Selletõttu on Luigela poolt soovitatud klaaspurgis idandamine kõige parem viis.Nisuterasid polegi vaja pärast leotamist idandamise ajal üldse loputada,sest 45kraadise nurga all kaldu olevas purgis on sobiv niiskusprotsent idandamiseks.Nii et õige hooldamise puhul on idud kasutamiskõlblikud mitme päeva jooksul.Tegemist ei ole siiski mitte taeva mannaga.Kahjuks.
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

« Vasta #5 on: 11.01.2006, kell 12:46 »

NB! Piibli õpetuse aspektist EI TOHi segamini ajada ravi dieeti - nälgimist - kaalujälgimist ja PIIBELIKKU PAASTU!

Looduslähedane toitumine ei ole raske, alusta näiteks

- poes toiduainete VALIMISEGA - suur osa loobib korvi lihtsalt suva rämpsu st. mille hind sobib ja mis on kena pakendiga. vahel on just kõige vähem keemiaga rikutud toode kodumaises lihtsas pakendis.

- väldi tooteid mille säilimisaeg on 2060 aastani!

- osta ökotooteid. Asjad mis on kasvatatud ilma väetiseta. Selliseid tooteid on Eestis vabalt saada. Palju talumehed on öko - mahe põllumajanduse peale üle läinud.

- mine tagasi piiblis soovitatud menüüle: Jumal ütles, selle maa piim ja mesi on hea. Jäta meelde inimene vajab PIIMA! Piimatooted!

- söö niipalju, kui sa kulutad. Energia ja kaalumootoreid võid leida www.toidutare.ee lehelt

- tarbi rohkem joogivett

- hangi kodumaiseid mahlu, moose, vilja- ja põllukultuure. Ära osta Poola jms. ÕUNU, mida rohkem lõunast puuviljad on seda rohkeim neid saagihooajal mürgitatakse. Näiteks Poolas alates neljast korrast - Hispaanias juba alates 6 korrast! Õunu süües, lõik välja alumine varres osa ja üleval õisiku osa ning koori ära. Maailma ökosüsteem on nii nahkas, et kahjurid õgivad Hispaanias asjad l´ihtsalt ära, kui neid ohtralt ei pritsita!

Olen püüdnud neid lihtsaid tõdesid hakata järgima. Et ise ennast vabatahtlikult ei mürgitaks selle keemiaga mis me ümber vohab!

------------------------------------------------------------

Keegi kunagi rääkis sellist asja:  Roll Eyes

Või hangi endale koer. Hakka temaga õoes jaltuamas käima. Ja vaikselt mine koeratoidule üle!  Cheesy

Margus
Külaline

« Vasta #6 on: 11.01.2006, kell 14:14 »

pupsik,

uuri mõne taluniku käest, mis oht peitub idanenud viljades, miks neid ei anta loomadele. Kui juba talunik teab, et idanemisel muutub nisu toksiliseks, siis miks peaks inimene seda sööma mida loomale ei või anda.

Ilmselt Luigela pole juut.  Grin

Juba mõne tunni möödudes on idanemine täies hoos ja kõik vajalik iduteras tekkinud 24 tunniks, edasi arenedes tekib teras lisaaineid, mida pole vaja. Igal inimesel on toksiinide osas nn individuaalne taluvuspiir, mida võib vabalt ületada nii et ei pane üldse tähelegi, pikka aega. Kui palju inimene tegelikult talub, võis näha Ukraina presidendi juhtumi põhjal (mürgitati doksiini abil), kuid see läks tal napilt. Muidugi ei tekita nisuidu ohtu inimesele. Mis kasu on ravimisest, kui ettevaatamatuse tõttu teeb inimene enesele kasu asemel rohkem kahju või saab lisaks vitamiinidele ka seedehäire või hoois põhjustab lisakoormuse siseelunditele (neerudele). Toksiinidel on neere kahjustav toime.

Wigmore? Ei oska täpsel öelda. Kuna mul pole algmaterjali enam käepärast, kuid allikas pärines ameerikast, lugesin sellest metoodikast 20 aasta eest. Luigela jutt on osaliselt ok, kuid kääritamise jms osas ta ületab selgelt mõistliku piiri. Ja veel hallitus?! Muide, ainevahetuse jäägid ei kao nii kergelt pelgalt loputamise tulemusel. Siinkohal usaldan enam oma aastakümnete pikkust kogemust ja võin öelda, et see toimib effektiivselt.

Et toit oleks täisväärtuslik, siis pooldan kogu idanenud tera tarbimist, mitte ainult idu, siis sellest tulenes meetod, mis on optimaalsem. Sama rõhutab ka Luigela, et idu eraldamine seemnest pole mõtekas.

*
Kristlastlased ilmselt ei aja segamini ravi dieeti ja paastu, aga kui keegi ei tee vahet ja tahab ennast ikkagi puhastada mürgistest jääkidest, siis joogu rohkelt vett ja olgu nn veedieedil. Vedelik on vajalik et viia organismist välja sinna kogunenud mürgid.

narvik
Külaline

« Vasta #7 on: 11.01.2006, kell 17:02 »

Piim on tõesti hea.
Kuid mitte see lurr mida poes piima pähe müüakse.
Aikaterine
Külaline

« Vasta #8 on: 11.01.2006, kell 17:11 »

Piim on tõesti hea.
Kuid mitte see lurr mida poes piima pähe müüakse.
Mis sa ajad, 2,5% piimajook (kas pole poliitiselt korrektne sõna! ) on ikka parim! Mina, kui linnalaps ei suuda kangemat kraami tarbida.
narvik
Külaline

« Vasta #9 on: 11.01.2006, kell 18:48 »

Noh, ma olen ka linna laps kuid minul oli vanaema maal. Wink
Kunagi töötasin piimakombinaadis siis ajas mind juba pastöriseeritud piima lõhn imelike hääli tegema.

Lapse põlve lemmik jook oli lüpsisoe piim. Ainult jah, kevadel oli sellel veidi rohumaitset juures  Grin
pupsik
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #10 on: 11.01.2006, kell 21:36 »

uuri mõne taluniku käest, mis oht peitub idanenud viljades, miks neid ei anta loomadele.

Talunik ei anna sellepärast idanenud vilja oma loomadele,kuna see on kuskil küüni nurgas niiskuse tõttu idanema ja samas ka hallitama läinud.Hallitus on toksiline ja see rikub idandi ära,mitte aga protsessid,mis teras aset leiavad.

Konsulteerisin just oma isaga,kes on eluaegne agronoom ja tema ei olnud ka kunagi midagi sellist kuulnud,mida Sa siin räägid.

Kirjutasid,et Luigela jutt ületab kääritamise osas mõistlikkuse piiri.Siinkohal siis küsiks,et kas sina hapukapsast ei söö?See on ju samamoodi kääritatud.Kapsa hapendamisel tegutsevad samad bakterid,mis idujoogi valmistamisel.

Idu erldamisest ma polegi kusagil rääkinud.Ikka süüakse idu koos teraga.Ja see on rohkem maitse küsimus,kui vähe või palju idandatud tera keegi süüa tahab.Mida kauem nisutera idaneb,seda magusamaks ta muutub,sest tärklis muutub idanemisel suhkruks.Mürgiseid aineid seal aga ei teki.Seda juttu ma ei usu.
Margus
Külaline

« Vasta #11 on: 12.01.2006, kell 11:38 »

... niiskuse tõttu idanema ja samas ka hallitama läinud.Hallitus on toksiline ja see rikub idandi ära,mitte aga protsessid,mis teras aset leiavad.

Ma võin eksida kuid mulle tundub, et sa loed teooriat või lihtsalt intrigeerid. Aga olgu pealegi, võta see nisu ja pane ta idanema ja lase tal seista vähemalt 36 tundi - piisab küll, pole isegi vaja 48 tundi ja sa võid oma nahal kogeda, oma silmaga veenduda, et nisuteradel on juba tekkinud halitus! Kindlasti ka loputa vahe peal. Tee proovi!!! Siin ei aita isegi veevahetus ning loputus, mingis osas tekib hallitus ikkagi. Seepärast ma võin sulle isiklikult näidata ja kinnitada, et nisuidud on kõige parem tarvitada ära järgmise päeva jooksul. See on praktika!

Tsiteeri
Konsulteerisin just oma isaga,kes on eluaegne agronoom ja tema ei olnud ka kunagi midagi sellist kuulnud,mida Sa siin räägid.

Ei hakka ka vaidlema. Kuid ütlen vaid seda, et ma tunnen talunikke kes seda tõde teavad, kuigi nad ei pruugi olla agronoomid. Aga siiski. Küsi ta käest, miks kartulid puhastatakse idudest enne, kui neist valmistatakse loomadele toit?  Grin
pupsik
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #12 on: 12.01.2006, kell 21:57 »

Ma ei intrigeeri,vaid räägin enda praktikast.Olen juba aastaid idusid kasvatanud ja neid söögiks tarvitanud ning kunagi veel ei ole nad mul hallitama läinud.Olen idandanud kõikvõimalikke teravilju ja kaunvilju.Kasvatanud ka võrseid söögiks,nii et ka minul on mingil määral selles vallas kogemust.Sellepärast ma lihtsalt imestangi seda hallituse tekkimise juttu.Ise pole seda kogenud.

Võibolla on põhjuseks see,et idandan teistmoodi kui Sina.Hoolikalt pestud teri leotan üle öö ja siis valan leotusvee ära.Purgi suu peale tuleb panna kunstmaterjalist võrk,mis kinnitatakse kummiga.Marli ei ole hea,kuna soodustab mikroobide arengut.Siis käärin purgi fooliumisse,kuna terad peavad idanema pimedas.Purgi suu aga jääb fooliumist vabaks,et toimuks õhuvahetus.Siis asetan purgi nõuderestile 45kraadise nurga alla,et üleliigne vesi saaks välja valguda ja selles asendis idanevad terad kaks päeva ning ongi valmis.Loputada pole vaja,sest niiskust on teradel piisavalt kaheks päevaks.Võib süüa ka varem.Nii nagu Sina sööd.See rohkem maitseasi.Enne söömist terad loputada.Esimese päeva idandamise järel pistavad tera seest välja oma valged peakesed juurealgmed,millest moodustuvad juured,millega nisutaim maasse kinnitub.Kahe päeva möödudes,aga on näha ka paksemat iduotsakest,millest moodustub nisutaim.

Olen lugenud,et mõned inimesed peavad neid peenikesi valgeid juurekesi,mis esmalt tekivad ja väga kiirsti kasvavad hallituseks,aga see ei ole nii.Need juurekesed on kahe päeva möödudes juba paari sentimeetri pikkused ja hargnevad,mistõttu võivad tõesti jätta mulje hallitusest.Mulle tundub,et ka Sina marx pead neid juurekesi hallituseks.

Raske on pelgalt kireldatu põhjal aru saada,mida teine mõtleb ja kas räägime samast asjast.Ahjaa,tuleb välja,et Sa pidasid loomadele antavate idude puhul silmas hoopis kartuli idusid.Nendega on aga hoopis teine lugu kui teraviljadega.Kartuliidudes tekib solaniin ja see on mürgine nii loomale kui inimesele.Seda ainet aga ei teki nisuidudes,sest tegemist hoopis erinevatesse sugukondadesse kuuluvate liikidega.
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

Vastus: Kuidas saada looduslikke vitamiine?
« Vasta #13 on: 18.01.2007, kell 14:19 »

Omal ajal on saanud neid teha, peaks uuesti tegema hakkama. See on nö. kättevõtmise asi.

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam