Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 10:23
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Mets. Ebajumalatele kuulutatakse Piiblis kadu! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Mets. Ebajumalatele kuulutatakse Piiblis kadu!  (Loetud 4208 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Mets. Ebajumalatele kuulutatakse Piiblis kadu!
« on: 23.04.2006, kell 15:27 »

Mets on olnud eestlaste iidne pühakoda ja ühendus jumalatega?

Väljavõte Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) kodulehelt:

Miks on mets nii tähtis?

Eesti on üks metsarikkamaid riike. Üle poole meie maismaast on kaetud metsaga. Rohkem on metsa veel vaid  Soomes, Rootsis ja Sloveenias. Ühe elaniku kohta on meil 1,65 ha metsamaad 342 tihumeetri puiduga.

Eestlaste suhe metsaga on läbi aegade olnud väga lähedane. Mets on olnud eestlaste iidne pühakoda ja ühendus jumalatega. Mets toitis oma andidega, kindlustas ehitusmaterjali ja küttega ning pakkus röövvallutajate eest varju ja kaitset.  

Tänapäeval on metsast saanud oluline tööstusharu, mets kaitseb meie igapäevast elukeskkonda, rikastab meie toidulauda ja pakub linnakärast väsinuile rahulikku puhkust. Samas peitub metsas endiselt mingi müstiline sisemine rahu ja kindlus, mis meid alati tema poole tõmbab.

----------------------------------------------------

Kommentaar:

Sattusion sellele lehele puht juhuslikult metsaalast teksti lugedes. Selline "punasega" lause pani küll kukalt kratsima. Mu perekonnanimi pole küll mets aga ma tõesti fännan metsas käimist.

See jutt juba hakkab kiitlemisega peale. Mida meil siin kiidelda on, isegi vääris tammikuid laastatakse ja raiutakse. Lääne- ja Ida- Virumaal tegelas maffia ju lausa metsaäriga, kuna tulus äri.

Aga see "ühendus jumalatega" nojah. Edkar Valter joonistas ka mingeid POKUSID (Norra trollidelt võttis eeskuju) ei tõmba mind kurjad vaimud, haldjad jms.

Piibel ütleb, et ebajumalateenijad jäävad häbisse ja nende rasked ja elutud kujud pannakse neile selga koormaks. Samuti näeme, et Iisrael pidi JAHVATATUD kuldvasika ära jooma. Ka Jumal joodab teistel rahvastele oma uhkuse ja kõrkuse patte ise ära (ta laseb juua!). Õelus ja kurjus joob ära pool oma mürgist - teise poole tasu saab see igavikus kätte!

Vaadates maal metsi ja lageraieid ja millist laga mõned metsa kokkuostjad teevad (kiire rikastumine, ostetakse küps raie lank või mets kokku) ja kui harvesterid sealt üle käivad, uskuge see on nagu põrgupõhja mülgas! Vat nii palju siis haldjad ja HIIEJUMALAD meitesi aitavad!

Ebajumalate kummardamine on mõttetus!

Jeesus elab!

Shalom!
Logged

Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: Mets. Ebajumalatele kuulutatakse Piiblis kadu!
« Vasta #1 on: 21.10.2011, kell 08:41 »

Metes on mets, tegemist võib olla erinevat tüüpi liigikooslusega metsatüübiga. Metsa tüüpe üles loendama ei hakka, sest kõik on seda kunagi koolis juba õppinud.
Mets on vägagi neutraalne keskkond, see et keegi on seal kunagi käinud ebajumalid kummardamas ei tee sellest veel ebajumalate templit.
Minule meeldib vahel minna metsa mitmeks päevaks, kuhugi kus on mõni jõgi või järv lähedeuses. Sean oma laagri üles ja lihtsalt olen 2-3 päeva ühe koha peal. Valdavalt tegelen lugemisega (Piibel, muud raamatud, tellitud ajakirjad), mõtlemisega ja vajalike olmetoimingutega. Väga mõnus on nii aeg maha võtta ja mõtteid koondada, see on nagu paastumine tsivilisatsioonist. Selline metsas olemine on väga lihtne ja mõnus, mõelda on vaja ainult kahele asjale, et soe oleks ja kõht täis oleks, ülejäänud aja saan lugemisele ja mõtlemisele kulutada. Talvel muidugi kulub rohkem aega sooja saamisele, aga isegi -20c pakasega on võimalik ennast mõnusalt lõkke läheduses tunda ja lugeda.
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam