Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.02.2018, kell 12:36
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  «Kirikuelu kroonika» sai hundipassi « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] 2 | Liigu alla
Autor Teema: «Kirikuelu kroonika» sai hundipassi  (Loetud 16605 korda)
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi
« on: 30.04.2006, kell 20:58 »

«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi

Juba 12 aastat Eesti Televisioonis (ETV) kirikuid tutvustava ning üldinimlikke teemasid lahkava «Kirikuelu kroonika» tulevik on tume. ETV on teatanud oma otsusest mitte jätkata saatesarja edastamist alates sügishooajast 2006.

Kindlasti on meediaorganisatsiooni enda otsustada, milliseks ta kujundab oma tegevusstrateegia, millise ideoloogia valguses oma teemad valib ning proportsioonid seab. Üldises turumajandussüsteemis on loomulik seegi, et maksja tellib ka muusika. Ent kui räägime ETVst kui maksumaksja ehk siis kogu Eesti elanikkonna toetusel tegutsevast ja kõigi huve kajastavast avalik-õiguslikust meediast, ei saa välja jätta ühtegi sihtgruppi. Kaasa arvatud kristlaskonda.

Selle ühiskonna teenindajad
ETV tunnistab, et ei taotle kasumit, kuna ollakse ühiskondliku missiooniga organisatsioon, kelle tegevuse tulemuseks on mõju ühiskonnale. ETV kodulehelt näeme mõiste «kodanikuvastutus» esiletõstmist: «Peame meeles, et oleme selle ühiskonna teenindajad. Me hoolime sellest, mis sünnib Eestis ja kogu maailmas.»

2000. aastal läbi viidud rahvaloendusest selgus, et hoolimata Eesti suurest sekulariseerumisastmest nimetab 31,8% üle 15aastastest kodanikest end ühe kindla religioosse traditsiooni järgijaks. Järelikult vajab juba see protsent kodanikkonnast religioosse temaatikaga telesaadet või -saateid. Neile lisanduvad end mitte nii kindla religioosse identiteedi järgijateks pidavad, aga laiemalt kirikuelust ning üldkultuurilistest teemadest huvituvad televaatajad.

Mõnesugust üllatust valmistas kuuldus, et ETV on Eesti Kristlikule Televisioonile (EKTV) kui «Kirikuelu kroonika» autorile eelmise aasta lõpul (täpsemalt 11. novembril 2005) teada andnud oma tahtest lõpetada saate edastamine sügishooajast 2006. Põhjendus on lakooniline: see ei mahu eelseisvale hooajale määratud programmi valikkriteeriumidesse.

Pinnuks programmipoliitika silmis
«Meie otsus ei olnud seotud etteheitega saatesarja kvaliteedile, vaid ETV programmipoliitika põhimõtete muutumisega,» selgitab ETV programmitellija Gerda Kulli-Kordemets kirjas EKTV direktor Peeter Võsule.

Märtsis reageeris EKTV kompromissi otsimisega: ETV-le saadetud kirjas avaldati soovi saatesarja jätkata mõnevõrra muudetud kujul. ETV vastas eitavalt: «Programmitellija on pidanud uuesti nõu ETV programmidirektsiooniga ning analüüsinud projektiidee kokkusobivust Eesti Televisiooni programmi prioriteetidega järgnevateks hooaegadeks. ETV on otsustanud siiski mitte jätkata saatesarja «Kirikuelu kroonika» edastamist» (22. märtsil 2006).

Kiri on näide sellest, kuidas programmipõhine lähenemine võib pärssida üldisi põhimõtteid.

Religiooniteema rahastamine ETVs
«Sisuliselt ei tooda ETV ühtegi religioonisaadet omal kulul,» nendib Eesti Kirikule EKTV peatoimetaja Piret Toomvap-Schönberg. EKTV suuremaks finantseerijaks Eestis on Eesti Kirikute Nõukogu (EKN), kes näiteks möödunud aastal eraldas «Kirikuelu kroonika» tarbeks 90 000 krooni. Hollandist firmast 3xM laekub saatesarjale 90% ulatuses raha, lisaks paljudelt annetajatelt. Toomvap-Schönberg märgib, et iga saade läheb EKTV-le maksma keskmiselt 30 000 krooni. Muide, ETV maksab ühe saate eest honorari 27 krooni.

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) täitevsekretär Tauno Teder kinnitab, et kirikute nõukogu toetab EKTVd oikumeeniliste projektide kaudu, summa on aastate lõikes kõikunud 50 000 ja 100 000 krooni vahel. EKNi kaudu rahastatakse ETVd saate «Ajalik ja ajatu» tootmiseks 500 000 krooniga, mis moodustab natuke üle poole saatesarja eelarvest. Veel koordineerib ning rahastab kirikute nõukogu kaheksa korda aastas jumalateenistuste ülekandmist ETVs.

Kui veel lisada, et ETV edastab regulaarselt teavet uudiskünnise ületanud kiriku ja religiooniga seotud sündmustest, siis ei saa iseenesest väita, nagu ei vahendaks meie avalik-õiguslik televisioon kirikuteemat. Ent nagu eelpool toodud, ei panusta ta ka märkimisväärselt ressursse selle temaatika ülevalhoidmiseks.

Raske on mõista ETV programmi kriteeriume eelseisvaks hooajaks, kui põlatakse ära aastatega vaatajatele omaseks muutunud ning seega oma eluõigust tõestanud originaalne laupäeva hommikuti eetris olev «Kirikuelu kroonika» ning lubatakse võimalik nishsh täita sisseostetava võõramaise materjaliga.

Miks eelistada kodumaist?  
ETV lubab suuremeelselt (EKNi toel?) jätkata sarja «Ajalik ja ajatu» tootmist, pöörata suuremat tähelepanu maailma usundite tutvustamisele välishanke programmi kaudu.

«Oleme alustanud läbirääkimisi BBCga mitmekülgse haridusliku religiooniprogrammi koostamiseks,» selgitab Gerda Kulli-Kordemets.

Riigikogu liige Avo Üprus kurjustab oma kirjas ETV juhatuse esimehele Ainar Ruussaarele: «/…/ hariduslik multireligioosne programm ei asenda kellelegi kodukiriku uudiseid nii nagu CNNi harivad loodussaated ei asenda kodumaist «Aktuaalset kaamerat».

Üprus nõustub EKTV direktor Peeter Võsuga, et «Kirikuelu kroonika» on juba tosin aastat oluliseks informatsiooniallikaks, kiriku audiovisuaalse info jäädvustajaks ning arhiveerijaks ning kõigi Eesti kristlike konfessioonide olulisemate sündmuste kajastajaks niipalju, kui saate väike maht seda võimaldab.

Kuniks veel antud eetriaega
ETV on EKTV saatele «Kirikuelu kroonika» hundipassi andnud. Tundub, et seda enam tagasi ei võeta. Hoolimata mitmele rahulolematule pöördumisele EKTV kodulehel ning murelikele kristlikku televisiooni võetud kõnedele.

Aga kuniks veel eetriaega antud, tegutseb meeskond – direktor Peeter Võsu, režissöör Mati Schönberg, operaator Ain Lepp, toimetaja Erle Iher,  peatoimetaja Piret Toomvap-Schönberg ja raamatupidaja Malle Viires – ühise eesmärgi nimel, et tuua kodumaine kirikuelu kodumaise televaatajani
Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Re:«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi
« Vasta #1 on: 30.04.2006, kell 20:58 »

Kas peate loomulikuks, et ETV kui avalik-õiguslik telekanal lõpetab alates sügishooajast 2006. EKTV saatesarja «Kirikuelu kroonika» edastamise? Kui näiteks spordisõpradel on omad saated ning keskkonnakaitsjatel omad, jääks sihtgrupp Eesti kristlaskond

Vastab kultuuriminister Raivo Palmaru:


Teatavasti on Eesti Televisioon ja Eesti Raadio avalik-õiguslikud ringhäälinguorganisatsioonid, mis on oma saadete ja programmide loomisel ning ringhäälingus edastamisel sõltumatud ja lähtuvad üksnes seaduse nõuetest. See tähendab, et täitevvõim ei saa ega tohigi mõjustada nende tegevust oma saadete tegemisel ja programmide koostamisel.

Samas on tähtis teada, et Ringhäälinguseadus paneb avalik-õiguslikule ringhäälingule selged ülesanded, mille täitmine on kohustuslik. Nii ütleb seaduse § 25 lõige 3, et Eesti TV ja Eesti Raadio ülesannete hulka kuulub ka kõigi rahvastikurühmade, sealhulgas vähemuste, infovajaduste rahuldamine. Samuti ütleb seadus (§26 lg 2), et ETV ja ER saated ja programmid peavad erinevate rahvastikurühmade moraalseid, poliitilisi ja usulisi veendumusi arvestades mõjutama kõiki austama inimväärikust ja seadusi.

Kindlasti on usu- ja kirikuelu teemadel saated kantud sellest eesmärgist ja neil on oma roll inimeste hinge harimisel ja moraali põhiväärtuste kinnistamisel.

Kuna Eesti TV ja Eesti Raadio kõrgem organ on Riigikogu poolt nimetatud Ringhäälingunõukogu ja tõstatatud küsimus on oluline, siis oleks kõige parem pöörduda probleemiga Ringhäälingunõukogu poole. Usun, et sel moel on võimalik leida probleemile ka sobiv lahendus.

Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi
« Vasta #2 on: 15.06.2006, kell 00:43 »

No aga näidata saadet laupäeva hommikuti on ikka jubeduse tipp!

Kus käivad suurem osa ausaid lihtkodanikke nädal otsa. TÖÖL! Mida nad teevad laupäeva hommikul? Magavad või on perega hommikulauas! Ma sattusin seda kirikuuudiseid väga harva vaatama. Oleks oodanud midagi evangeelset jms.

Ütle patust keda huvitab mingi kella või kabeli pühitsemine ja sisse õnnistamine? Kas see muudab nende elusid?
Logged

kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Re:«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi
« Vasta #3 on: 17.06.2006, kell 19:19 »

No aga näidata saadet laupäeva hommikuti on ikka jubeduse tipp!

prime-time oleks muidugi kõige parem variant, aga on see ka reaalne meie praeguses ühiskonnas? kahtlen...
õnneks saab kirikuelu kroonikat vaadata ektv kodukalt ning seda enda jaoks sobival ajal.
Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Re:«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi
« Vasta #4 on: 05.07.2006, kell 22:56 »

võimalus anda oma virtuaalne toetusallkiri Kirikuelu kroonika saadete jätkumiseks ETV-s:

http://www.ektv.ee/est.votes.php
Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
Mario1989
Külaline


E-mail
Re:«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi
« Vasta #5 on: 10.07.2006, kell 15:11 »

vabandust aga väga läbikukkunud saade.....
olen crusoega nöus et keda see kirikukellade sisseõnnistamine huvitab??

juhtusin vaatama täna kirikuelu kroonikat ja millest seal rääkis??  Kiriku tekstiilidest ja näitustest!!
ma arvasin et see saade kuulutab evangeeliumit aga hoopis mingit täielikku saasta...selline vöimalus antud ja nii kehvalt kasutatakse annaks JUMAL tarkust selle saate tegijatele......
Logged
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Re:«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi
« Vasta #6 on: 10.07.2006, kell 20:19 »

vabandust aga väga läbikukkunud saade.....
olen crusoega nöus et keda see kirikukellade sisseõnnistamine huvitab??

juhtusin vaatama täna kirikuelu kroonikat ja millest seal rääkis??  Kiriku tekstiilidest ja näitustest!!
ma arvasin et see saade kuulutab evangeeliumit aga hoopis mingit täielikku saasta...selline vöimalus antud ja nii kehvalt kasutatakse annaks JUMAL tarkust selle saate tegijatele......

kahju küll, et sellist saasta vaatama sattusid. ehk oleksid multikad sulle pisut sobivamad vaadata?

isiklikult aga arvan, et ka kunsti, muusika ja kirikutekstiilidega on võimalik evangeeliumi kuulutada. see ei pruugi küll kõigile paraku kohale jõuda. kuid arenguruumi ei saa vast kelleltki ära võtta.
Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
Mario1989
Külaline


E-mail
Re:«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi
« Vasta #7 on: 10.07.2006, kell 21:35 »

eee ei ma tglt ei vaata multikaid

ok vöibolla ma läksin liiale
aga siiski ei kutsu meeleparandusele selliste asjade näitamine....
Logged
Mental Maelstrom
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 494

väike must lammas


WWW
Re:«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi
« Vasta #8 on: 11.07.2006, kell 11:33 »

aga siiski ei kutsu meeleparandusele selliste asjade näitamine....

Aga ehk see polegi alati ning iga kord eesmärk, ega kõikidele inimestele esmaselt vajalik? Olen kindel, et osad televaatajad vajavad pigem usukindlust, mida antud saated neil aitavad leida.
Logged

Põgene noorusea himude eest! Taotle õiglust, usku, armastust ja rahu nendega, kes Issandat appi hüüavad puhtast südamest!
Mario1989
Külaline


E-mail
Re:«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi
« Vasta #9 on: 11.07.2006, kell 16:53 »

nuh sedans kyll aga vöiks olla ikka selline meeleparandusele juhatav sönum ka kus evangeelium sees ikkagid
sest kiriku tekstiilidest rääkides polnud evangeeliumist peaaegu et haisugi  saade peaks olema suunatud inimestele head sönumit kuulutama mitte rääkima mida rooma paavst tegi wei mis näitused kirikus avati....
Logged
Posta
Usaldatav foormulane
Tegija
****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 996

Issanda kartus on tunnetuse algus.


Re:«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi
« Vasta #10 on: 11.07.2006, kell 20:11 »

nuh sedans kyll aga vöiks olla ikka selline meeleparandusele juhatav sönum ka kus evangeelium sees ikkagid
sest kiriku tekstiilidest rääkides polnud evangeeliumist peaaegu et haisugi  saade peaks olema suunatud inimestele head sönumit kuulutama mitte rääkima mida rooma paavst tegi wei mis näitused kirikus avati....

aga mida sa tahad kirikust,millest on saanud "kristliku kultuuri keskus"...ja ammu on tahaplaanile jäänud kirik  kui kogudus,mis on Jeesuse ihu maa peal.
Logged
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Re:«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi
« Vasta #11 on: 11.07.2006, kell 20:47 »

kullakesed, te vist tahate õunapuult mandariine saada.
'kirikuelu kroonika' on uudistesaade, mille kohta EKTV kodukal on selline tutvustav jutt:

Kirikuelu kroonika on ETV kanalil igal laupäeva hommikul. Saade kestab 15 minutit ning kajastab kristluse seisukohalt olulisi sündmusi, mis võiks laiemale publikule huvi pakkuda.

"Kirikuelu kroonika" on regulaarselt eetris olnud alates 1994. aastast. Saates on olnud mitmeid tuntud inimesi Eestist ja mujalt. Samuti on kajastatud mitmeid ühiskonnas toimuvaid protsesse, nagu rehabilitatsioonitöö vangide ja sõltlastega või abielu registreerimise liitmine kiriklikule laulatusele. Kirik on oma seisukoha öelnud ka mitmete ühiskonna probleemide osas. Tänaseks on saatest saanud "Eestimaa kirikuelu lahutamatu osa".


muidugi -- võiks ju oodata ka näiteks 'aktuaalselt kaameralt' põnevamaid episoode filmist 'viimne reliikvia' (minu meelevaldne näide hetkel), kuid uudised on uudised ja muu meelelahutus või kultuurivärk on jällegi miskit muud.

Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
Posta
Usaldatav foormulane
Tegija
****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 996

Issanda kartus on tunnetuse algus.


Re:«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi
« Vasta #12 on: 11.07.2006, kell 21:34 »

sest kiriku tekstiilidest rääkides polnud evangeeliumist peaaegu et haisugi  saade peaks olema suunatud inimestele head sönumit kuulutama mitte rääkima mida rooma paavst tegi wei mis näitused kirikus avati....

jah,mulle,kui kristlasele meeldiks ka pigem näha,mis toimub näit Oleviste palvekoosolekul või mis Jumala Sõna on kuskil jagatud...mitte vaadata kuidas midad sisse pühtseti või mingi näitus avati vms...
Logged
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Re:«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi
« Vasta #13 on: 11.07.2006, kell 23:07 »

jah,mulle,kui kristlasele meeldiks ka pigem näha,mis toimub näit Oleviste palvekoosolekul või mis Jumala Sõna on kuskil jagatud...mitte vaadata kuidas midad sisse pühtseti või mingi näitus avati vms...

kas millegi pühitsemine Jumalariigi töö tarvis on tõepoolest tühine ja tüütu asi?  Roll Eyes
Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
Ted
Külaline


E-mail
Re:«Kirikuelu kroonika» sai hundipassi
« Vasta #14 on: 11.07.2006, kell 23:36 »

kas millegi pühitsemine Jumalariigi töö tarvis on tõepoolest tühine ja tüütu asi?  Roll Eyes

Ilmselt on see maitseasi. Eks uudistestki otsib üks aina verd, teine midagi positiivset, kolmas vaatab ainult ilmateadet ja neljas sporti. Issanda loomaaed on kirju...
Logged
Leheküljed: [1] 2 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam