Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.02.2018, kell 12:35
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  Eesti Kirikute Nõukogu: abortide arvu vähendamisest Eestis « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Eesti Kirikute Nõukogu: abortide arvu vähendamisest Eestis  (Loetud 3196 korda)
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Eesti Kirikute Nõukogu: abortide arvu vähendamisest Eestis
« on: 19.05.2006, kell 21:41 »

Eesti Kirikute Nõukogu pöördumine Eesti Vabariigi Valitsuse poole

Abortide arvu vähendamisest ja eesti rahva reproduktiivtervisest

 
Tänades Eesti Vabariigi Valitsust aastatepikkuse meeldiva ja viljaka koostöö eest, avaldame toetust Eesti Vabariigi Rahvastikuministri Paul-Eerik Rummo algatusele abortide arvu vähendamisel.
Eesti Kirikute Nõukogu tunnustab rahvastikuministri poolt väljatoodud seisukohta, et igakülgselt läbikaalutud otsustusprotsessi toetav ja sündimata lapse õigusi käsitlev nõustamine abordieelses situatsioonis võib olla üks lahendusi eestlaste püsimajäämisele.
 
Inimelu on püha selle algusest lõpuni
Iga inimene on loodud Jumala näo järgi - see annab talle asendamatu väärtuse, väärikuse ja pühaduse. Juba viljastumisel saab tekkiv inimelu unikaalse geneetilise koodi. Emaüsas kasvava lapse elu on esimeses, kõige kiirema arengu faasis ülimalt haavatav. Sündimata lapsed vajavad kaitset ja neil on inimese põhiõigus - õigus elule.
Ajalugu on tõestanud, et ühiskond, mille liikmed ei oma austavat suhtumist inimelusse selle terviklikkuses, omab tendentsi kahandada austust elu suhtes selle mõlemast otsast – algusest ja lõpust. Inimelu hinnatakse siis üksnes selle järgi kui palju ta käesoleval hetkel ühiskonnale toota suudab. Kasutades tarbimisühiskonnale omast ekvivalenti inimelu hindamisel, kaugenetakse võõrandamatust inimväärikusest ja inimõigustest, mis juurdununa Lääne ühiskonda läbi kristliku kultuuriloo, on sätestatud ka 1948. aastal koostatud ÜRO Inimõiguste Deklaratsioonis.
 
Inimesele on antud valikuvabadus
Tänapäeval valitseb topeltmoraal, mis on jätnud naised üksinda otsustamaks järeltulija elu või surma üle, rüütades seda näiliselt positiivse isikuvabaduse sildiga, kuid hiilides vaikimisi kõrvale kogukondlikust vastutusest sündiva elu ees.
Inimeseksolemisega kaasneb vastutus oma valikute tagajärgede eest. Seetõttu on igal inimesel õigus saada teavitatud võimalikest tagajärgedest, mis erinevate valikutega paratamatult kaasnevad. Lapse vanematele on oluline otsustusprotsessi käigus saada teadlikuks abordi meditsiinilistest, psühholoogilistest ja bioeetilistest aspektidest.
Lisaks teavitamisele näeme vajadust mitte üksnes formaalmeditsiinilise, vaid ka inimlikku tuge pakkuva ja alternatiivsetele lahendustele viitava sisulise nõustamise järele.
 
Kuidas pöörata abordid sündideks?
Eesti Kirikute Nõukogu peab taunitavalt lühinägelikeks hoiakuid, mis tõmbavad paralleele Eesti rahva reproduktiivtervise positiivsete arengusuundade ja rasestumisvastaste vahendite oskusliku kasutamise vahel. Meditsiin ei saa kunagi omada lõplikku kontrolli elu tekke üle.
Rõhutades Rahvastikuministri Paul-Eerik Rummo seniseid saavutusi pereelu väärtustamise suunas, samuti laste sündimisel ja lastega perede toimetuleku tagamisel ning täisväärtusliku elustiili propageerimisel, avaldame toetust algatusele, mis pakub kriisi sattunud tulevastele vanematele toetavat nõustamist. Tunnustame ka vajadust väärtustada meest isarollis tema kaasamisega nõustamisele.
Kutsume Eesti Vabariigi Valitsust üles astuma ühtseid samme tagamaks Eesti ühiskonna eluterve areng. Seda muuhulgas ka lahenduste leidmisel - kuidas hoida kõrgel inimelu tingimusteta väärtustavaid põhimõtteid.
   
Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam