Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 12:46
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  PILLID! Kas rasedusvastased tabletid on ohutud? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: PILLID! Kas rasedusvastased tabletid on ohutud?  (Loetud 18239 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
PILLID! Kas rasedusvastased tabletid on ohutud?
« on: 14.06.2006, kell 16:57 »

Kas rasedusvastased tabletid on ohutud?

Järgnev artikkel annab sulle väga veenvad, kuid samas ka hoiatavad tõendused, et rasedusvastased tabletid või hormoontabletid võivad tublisti suurendada riski erinevate vähi tüüpide kujunemiseks naisterahva sisesekretoorsetes või suguelundites.

Nad ütlevad, et need tabletid on ohutud?

Mitte kõik, mida sa kuuled tänapäeval, pole magus ja valgus. 1999.aasta jaanuar tõi ajakirjandusse uurimuse pillide kaua kestvatest kõrvaltoimetest British Medical Journal'is (8.01.1999.a.). „Pillide uuring ei näidanud mingit kaua kestvat kõrvaltoimet“ teatas Irish Independent. Kümme aastat pärast pillidest loobumist esinenud surmad vähi ja rabanduste tõttu ei erinenud teisest põhjustest. Ekstaatilised hõisked olid kuulda pillidega varustajate poolt Iirimaalt. „Fantastilised uudised“ oli Irish Family Planning Associations'i (IFPA) nõukogu liikme professor Walter Prenderville'i reageering 8.jaanuari 1999.a. Irish Times'is. Nende sõnul pole mingit põhjust muretsemiseks. Doktor Sheila Jones, samuti IFPA'st, kommenteeris: „See oli naiste jaoks väga rahustav, kes võisid olla mures.“ Inimesele saab andestada mõtlemise, et võibolla me kõik oleme olnud liiga karmid nende pillide suhtes ja kõik see negatiivne surve nendele. Karmid seni, kuni keegi loeb British Medical Journal'i (BMJ) artiklit ja analüüsib seda praeguse meditsiinilise kirjanduse valguses.

Ainult pool sellest loost oli teavitatud pressile. See küsitav uuring selgesõnaliselt tunnistas „tähendusrikast liialeminevat moraali“ naiste seas, kes on hetkel kasutajad ja hiljutised kasutajad (kuni 10 aastat viimasest kasutamisest). Selle grupi jaoks risk surra kaelavähki on kasvanud 200% võrra, kuna tserebraalvaskulaarsesse haigusesse (rabandus) jäämine kasvas 170% ja vereringehaigustesse 120%. See oli ainult nende hulgas, kes elasid üle esimesed kümme aastat, mil see suhteline risk pöördus tagasi alusjooneni! See on väike lohutus neile naistele, kes surid kalgendumisse, rabandusse või vähki. Need naised, ilmsetel põhjustel, ei olnud lisatud nende naiste statistikasse, kes elasid üle enam kui kümme aastat.

Ning läheme edasi. Üks silmipimestav nõrkus sellele uuringule osundamisel on rinnavähi statistika. See uuring ei anna mingit põhjendatust suurenevale rinnavähi tekkimise riskile (200-480%) nooremate kui 19. aastaste pillide kasutajate hulgas. See on nii, kuna naised, keda kaasati uuringusse, olid keskeas (24. - 49. aastased). Risk on 2 kuni 4 korda suurem naistele, kes on kuni 19. aastased, võrreldes naistega, kes on 20. kuni 24. aastased. Ning seda kiire koestiku ja hormoonide küpsemisprotsessile nooremas vanusgrupis.

Arvud rinnavähi näitajates igas näitena toodud tabelis on üllatavalt madalad naiste hulgas, kes kasutavad pille suurema kui kümne aastase perioodi tagant. Esialgu, kui ei küsitleta uurijate meetodite paikapidavust, need mainitud arvud hakkavad vastu kõigile teistele uuringutele, mis teavitavad olulisest vastavusest rinnavähi ja pillide kasutamisperioodi vahel. Ühes uuringus 918-l Hollandi naisterahval diagnoositi sissetungiv rinnavähk, 85% olid kasutanud pille millalgi minevikus. Üks teine uuring teavitas 310%-sest tõusust nende hulgas, kes kasutanud enam kui kümme aastat. Isegi 3 kuud pillide tarbimist oli seostatud 100%-se rinnavähi arvu kasvuga. BMJ uurijad tunnistasid õigeks, et „edasised andmed on vajalikud, et kinnitada meie avastusi.“

Veelgi enam, see uuring on täielikult asjakohatu pilli markide puhul, kaudselt vihjates 1995. aasta pillide hirmule ja sügavatele veenitromboosidele. Seda uuringut alustati 1968. aastal sõnastusega, mis ei kanna mingit sarnasust tänapäeva pillidega. 1995. aasta uuringusse kaasatud tänapäeva pillide markides on risk saada veenitromboos 600 kuni 900 % suurem kui nende hulgas, kes pille ei kasuta ja seda igas vanusegrupis. 15. kuni 19. aastaste puhul võib oodatud kasv olla kuni kahekümnekordne.

Pillide kasutusest tingitud rinnavähi, kaelavähi, trombide, viljatuse ja rabanduste kasvuga reaalsus on selline, et meil on tegemist ravimitest põhjustatud naissoo füsioloogia vandalismiga. Selle uuringu tulemuste keerutamine perekonna planeerimisametnike poolt, kes julgustavad pille kasutama, samal ajal rahustavalt vähendades ohte, on sügavamõtteline ülekohust naiste suhtes.

Eelmainitud uuring tegeleb puhtalt pillide kliiniliste kõrvaltoimetega. Kaasasündinud aborti põhjustav pillide loomus on teema, mille puhul naisi samuti hoitakse pimeduses. Oled tunnistajaks segadust tekitavale farmatseutilisele erikeelele, mida on kaasa pandud igale vahelehele, millest paljud naised kahjuks ei saa aru. Farmatseudina ma võin öelda kindlalt, et IGAT tüüpi pill omab tõsist aborti põhjustavat omadust kui tagavara, kui algne mehhanism peaks mitte toimima. See, et naine teadmata teeks aborti oma lapsele pärast viljastumist ja pärast pillide kasutamist, on šokeeriv reaalsus paljudele kui nad seda mõistma hakkavad. See on reaalsus on eitatud paljude doktorite, pereplaneerijate ja tervishoiu professionaalide poolt.

Eetilised ja moraalsed tähendused on sügavad – mitte ainult naistele, kes kasutavad neid ravimeid, vaid ka tervishoiu professionaalidele, kes promovad neid ravimeid. Mis puutub aborti, reaalsed ja ebameeldivad küsimused tekivad, mis puudutavad embrüo staatust viljastuse hetkest alates – see on isiksus, väärituslik ja püha persoon. On irooniline, et iga inimene ja organisatsioon, kes käratsesid, tegid palju sündimus-kontrolli suhtes 1970-ndatel ja 1980-ndatel, väites et see väldiks aborte Iirimaal, on need samad pooled, kes on nüüd pooldamas aborte. Tõesti, mõned on eesliinil promomas niinimetatud „hädaolukorra sündimus-kontrolle“, samal ajal eitades selle üksikasjalikku abordi põhjustavat toimet. See on nende mõlema poole huvid, et vähendada pillide toimete hirme nii, et nad saaksid jätkata oma plaane takistamatult; plaani, mis on sügavasti vastandiks juudi-kristlikule elule ja seksuaalsele eetikale.

Naised, kes kasutavad neid tooteid, väärivad teavitamist kõikidest reaalsustest ja et nad saaksid teha otsuse täielikule informatsioonile toetudes. Neid ära lõigata sellest on rünnak nende eneseväärikusele. Naised ei tohiks olla patuoina rollis siin. Pillide kõrvaltoimed on ainult kõrvaline probleem. Mida me tegelikult näeme, on kahe vastastiku leeri kokkupõrget moraalsetes ja seksuaalsetes väärtussüsteemis. Tehtud valik saab suurelt mõjutama meie kõigi heaolu või kahju.

Patrick McCrystal
Tegevjuhataja
Human Life International (Ireland)

Allikas:

EI PILLIDELE - Pillide kahjulikkus - müüt või tegelikkus?[b][/b]
http://pillid.usk.ee või http://my.tele2.ee/pillid
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Kas rasedusvastased tabletid on ohutud?
« Vasta #1 on: 14.06.2006, kell 16:58 »

Faktid – rasedusvastaste pillide kõrvaltoimed

1) Rinnavähk

Nende naiste jaoks, kes alustavad pillide võtmist enne 20. aastaseks saamist, risk surra rinnavähki oli 820 % suurem kui tervislikel mittekasutajatel samas vanusegrupis. Naiste jaoks, kes alustasid pillide tarvitamist 20. ja 25. eluaasta vahel, nende jaoks oli risk 180 % suurem kui tervislikel mittekasutajatel. Teised uurijad märgivad ära, et risk rinnavähiks noortel naistel (< 20. aastased) on 200 kuni 480 % kõrgem kui nendel, kes pille ei kasuta.

Seega ulatus, mida need uuringud märgivad rinnavähiks, on 200 kuni 820 %.

Ühes uuringus diagnoositi 918 Hollandi naisel sissetungiv rinnavähk, 85 % olid millalgi pille kasutanud. Isegi 3 kuud pillide kasutamist seostatakse 100 %-se rinnavähi kasvuga. Need, kes kasutasid pille enam kui kümme aastat, rinnavähi risk suurenes 310 % võrra. Rinnavähiga naistel, kes noores eas on kasutanud teisi vahendeid, on suuremad rinnakasvajad... ja hullemad prognoosid võrreldes hiljem kasutama hakkajate ja mittekasutajate puhul.

Suremus rinnavähki: Austraalia 20,4/100000; USA 20,7/100000; Jaapan 7,1/100000

Jaapanis kolm korda vähem, austraalia/USA omab pillide ajalugu 30 aastat sarnaste rinnavähi statistikatega. Industrialiseerinud Jaapanis pole olnud pillide kasutamist.

(Märkus: Depo-Provera kasutamisest - „Kasuta kaks aastat või kauem enne 25. eluaastat ja sa sul suureneb risk saada rinnavähk“ (360 % suurem risk).

2) Kaelavähk

Kuni 20. aastased naised, kes kasutavad pille, neile on risk saada kaelavähk 280 % kõrgem. Naistel 20 kuni 24 eluaastat on see 70 % kõrgem. Naistel 25 kuni 29 eluaastat on see 40 % kõrgem. Üks teine uuring mainib 250 %-st kaelavähi saamise riski suurenemist pillide kasutajate hulgas. Kaua tarbinud ( 6-12 aastat) naistel 100 kuni 340 %-st riski kasvu. Siiski, üks neist uuringuist näitas, et naised, kes kasutasid pille ainult 1 kuni 6 kuud, omasid 190 %-st riski kasvu saada kaelavähk kui mittekasutajate puhul. Kliinilised tõendid näitavad pillide rolli papilloomviiruse elavdamisel ja tugevdamisel kaelavähi algatusel.

3) Sügavad veenitromboos (SVT)

Võrreldes mittekasutajatega, risk saada SVT suurenes 600 kuni 900 % ja seda 3. põlvkonna rasedusvastaste pillidega. Kõigis 3. põlvkonna pillide kasutajate gruppides risk saada SVT oli 770 % suurem kui mittekasutajatel. Teise põlvkonna pillide puhul 120 kuni 280 % suurem risk saada SVT. Teismeliste hulgas vanuses 15 kuni 19 aastat on risk SVT-ks 7 korda suurem, 20. kuni 24. aastaste naiste puhul 4 korda suurem. TÄHELEPANU! Märka, et see seitsmekordne kasv oli võrreldes teise põlvkonna pillide kasutajatega mitte mittekasutajatega!! Seega, kalkuleerides riski 15. kuni 19. aastaste hulgas võrreldes mittekasutajatega, on (120-280%) x 7 = 15.-26. kordne risk! 50. kordne on risk saada vere kalgendumise faktor V Leiden'i mutatsioon SVT puhul. See esineb 3-5 % Hollandi/Rootsi naistel. Märka mehhanismi – entoderm põhjustab suurendatud östrogeeni metabolismi maksas, minnes selle kogunemisele naise kehas, mis omakorda viib suurenenud SVT riskile.

4) Viljatus pärast pillide kasutamist

Naised ei pruugi viljastuda kuni 48 kuud või kauem, sõltuvalt vanusest. See on lima eritusnäärmete kõhetuse tõttu, mis väldib sperma edasikandmist.

5) Teratogeensus

Sünniga ilmnenud puuded lastel, kes viljastatud kohe pärast pillide lakkamist.

MÄRGE

Viljastusravimid põhjustavad munasarja hüperstimulatsiooni, mis viib omakorda munasarjavähi riski suurenemisele munasarjas. Pillid, rasedus ja rinnaga toitmine põhjustavad pausi ovulatsioonis, mida seotud vähenenud munasarjavähi juhtumitega. Mõned pereplaneerijad kaitsevad pillide kasutamist, kuna see vähendab riski saada munasarjavähki. Teha seda teiste kõrvaltoimete valguses, on haletsusväärne faktide ignoreerimine.

Kõik viited pärinevad - „A Consumer's Guide to the Pill“ ( John Wilks)

------------------------------------------------------------

All references from - A Consumer's Guide to the Pill by John
 
Wilks B Pharm
MPS 2nd Ed1997 ALL Publications

References

1) Olsson H, Borg A, Ferno M, Moller TR, Ranstam J. Early oral
contraceptive use and premenopausal breast cancer - a review of studies
performed in South Sweden Cancer Detection and Prevention 1991:15
(4): 265-271 Table IV.
2) Olsson H & ML, Moller TR, Ranstam J, Holm P. Lancet(letter) 1985
March 30, 748-49
3) Olsson H, Moller TR, Ranstam J. Early oral contraceptive use and
breast cancer among premenopausal women: Final report from a study in
Southern Sweden. Journal of the National Cancer Institute.
1989;81(12):1000-4
4) Johnson JH, Weighing the evidence on the pill and breast cancer
Family Planning Perspectives 1989: 21 (2): 89-92
4a) Rookus & Van Leeuwen. Oral Contraceptives and risk of Breast
Cancer women aged 20-54 years. Lancet 1994 ; 344; p844-51
4b) Millar DR, Rosenberg L, et al Breast Cancer before age 45 and oral
contraceptive use ; new findings. American J of Epidemiology 1989;129
(2):269- 80,
5) Olsson H, Borg A, ferno M, Moller T, Ranstam J. Early oral
contraceptive use and breast cancer in Southern Sweden. Proc. Annu
Meet Am Soc Clin Oncol. 1989: A367, Ma
5a) WHO Cancer Mortality database 1994 Breast Cancer Rates by
Country.
6) Paul C, Depo medroxyprogesterone (Depo-Provera) and risk of breast
cancer Br Med J 1989; 299: p762
7) Thomas DB, Ray RM. Oral contraceptives and invasive
adenocarcinomas and adenosquamous carcinomas of the uterine cervix
Am J Epid 1996;144:p284 table 2.,
Cool Kohler U, Wuttke P. results of a case control study of the current
effect of various factors of cervical cancer risk . 2) Contraceptive
behaviour and the smoking factor. Zentralblatt fur gynakologie 1994;116
(7): 405- 9 (Ma)
9) Ursin G, Peters RK, Henderson BE, d'Ablaing G, Monroe KR, Pike MC.
Oral contraceptive use and adenocarcinoma of cervix. Lancet 1994; 344;
1390-1394
10) Brisson J et al Risk factors for cervical Intraepithelial Neoplasia:
differences between low and high-grade lesions American J of
Epidemiology 1994;140:700-710
11) Chen Y-H, Huang L-H, Chen T-M. Differential effects of progestins
and estrogens on long control regions of human papilloma virus types
16 and 18. Biochemical and Biophysical Research Communications
1996;224:p654
12) Kenney JAW. Risk Factors associated with genital HPV infection.
Cancer Nurse 1996 (Oct);19:5, p353
13) Vandebrouke JP, Rosendaal FR. End of the line for "third-generation
pill" controversy? Lancet 1997; 349:1113-1114
14) Vandenbrouke JP et al Increased risk of venous thrombosis in oral
contraceptive users who are carriers of factor V Leiden mutation. Lancet
1994;344:p 1454
15) Bloemenkamp KW, Rosendal FR, Helmerhorst FM, Bauller HR,
Vandenbroche JP. Enhancement by factor V Leiden mutation of deep
vein thrombosis associated with oral contraceptives containing third
generation progestogen. Lancet 1995;346:8990:1593-6
16) Ref 15 p1594, table 1
17) Spitzer WO, Lewis MA, Heineman LAJ et al. Third generation oral
contraceptives and risk of venous thromboembolic disorders: an
international case-control study Br Med J 1996;312:83-8
18) Bloemenkamp et al p1595
19) APPG 24th Ed Microgynon 30 monograph 1995 p1508
20) Micromedex vol 89 Oral contraceptives monograph
21) Wade ME, McCarthy PM et al. Am J Obstet Gynaecol 1995; 172:
p698
22) Rahwan R, Prof Pharmacology & Toxicology, College of Pharmacy
Ohio State University. Chemical Contraceptives, Interceptives and
Abortifacients 1995
Logged

maix
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 3


O temora! O mores!


Re:Kas rasedusvastased tabletid on ohutud?
« Vasta #2 on: 23.06.2006, kell 02:18 »

Jah, see on päris kasulik kuulata ja vaadata asju mitmest küljest, mitte uskuda üksnes ühte infoallikat, seetõttu tore, et Robinson asja teisest küljest meid informeerib.

Ütlen siis ka paar sõna:

Beebipillide toode on äriliselt väga kasulik, kuna selle sihtgrupp ei ole kitsalt või laiemalt piiratud hulk haigeid vaid kõik suguküpses eas naised, mida on tõeliselt palju, seetõttu on beebipille arendavad farmatseudid kõik viimased aastad väga usinalt tööd teinud, sest raha selle valdkonna arendamiseks jagub kuna kõikide suurte farmaatsia tehaste ja müüate huvi on et beebipillid ei oleks tervisele kahjulikud, ega nendest ei räägitaks selliseid jutte nagu Robinson meile siin räägib . . .

mis ma tahan öelda - viimane uuring mida Robinson põhjenduseks toob on aastast 99 ja varasemad, mil beebipillide tõsisem arendamine oli täies hoos, viimase seitsme aasta jooksul on selles valdkonnas läbi tehtud suuri edasiminekuid, väidan, et seitsme aasta vanused uurigud ei anna enam alust väita midagi nende beebipillide kohta, mida tänasel päeval toodetakse.
Praktiliseld võib iga naine leida endale sobiva lahenduse, niivõrd palju erilahendusi on välja töötatud.
Olen küsinud seda ka mitmelt erialaspetsialistilt, kes on väitnud, et tänapäeval ei kujuta beebipillid naise ihule mingisugust ohtu. Pigem on vastupidi, et kõik mehhanismid töötavad veel paremini kui ennem.

Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Kas rasedusvastased tabletid on ohutud?
« Vasta #3 on: 28.06.2006, kell 12:19 »

mis ma tahan öelda - viimane uuring mida Robinson põhjenduseks toob on aastast 99 ja varasemad, mil beebipillide tõsisem arendamine oli täies hoos, viimase seitsme aasta jooksul on selles valdkonnas läbi tehtud suuri edasiminekuid, väidan, et seitsme aasta vanused uurigud ei anna enam alust väita midagi nende beebipillide kohta, mida tänasel päeval toodetakse.

 Roll Eyes

Enne võiks tõesti elemntaarsetes asjades harida. Huvitan kas siis enam ei kasutata östrogeeni ja gestageen Huh Loomulilult kasutatakse ja need uuringud ei ole seni aegunud kuni kasutatakse HORMONAALSEID PREPARAATE - see on sama, mis auto mutri võtmetega südame kirurgiat teha. Ooo, arstid rahustavad, kindlasti aga hormonaalsest tasakaalust ja maailmast teab inimkond hetkel vaid lukuaugust piiludes Jumala müsteeriumidesse ja salapärasesse tarkus täis maailmasse.

Maix vabandan aga su kommentaari lugedes meenusid ühed teised kommentaarid netis:

Tsiteeri
Kas kummi kasutamine on siis nii vastunäidustatud? Tõesti mõtekam end keemiaga konserveerida, pärast ei põle ega lagune hauas:)

Tsiteeri
kondoomid on jõle vastikud,väga ebamugavad ja üldse mitte mõnusad. kondoomi kasutades olin seksi ajal alati pinges ja närvitsesin,et mis saab KUI.... igatpidi lihtsam ja kindlam ja turvalisem on ikka kasutada pille või plaastreid,olgu nad keemiat täis või mis tahes..


Tsiteeri
õige jutt,parem kuhjaga keemiat kui poolik rahuldus kondoomide pärast

Rahustajaoid on täis naistenõuandlad, arstikabinetid ja neid nn. nõustajaid vohab ka internetis. Millest nad aga ei räägi on FAKTI TÕENDITEST mis räägivad muud!
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:PILLID! Kas rasedusvastased tabletid on ohutud?
« Vasta #4 on: 28.06.2006, kell 12:45 »

Arvamusi internetist:

Tsiteeri
Pillid on normaalse hormonaalse tasakaaluga susserdamine ja kindlasti mitte kasulik. Kõrvalmõjusid on niiiiiiiii palju, alates peavalust ja depressioonist, lõpetades tõesti eluohtlike seisunditega. Mõelge, enne kui käe igasuguste kahtlaste tabletikeste järele sirutate!!!

Üks huvitav tekst:

Antibeebipillid

1. Pikaajalisel kasutamisel tektavad sageli kasvajalid, sh. nii hea- kui halvaloomulisi.Seda on maininud ka onkoloogid.

2. Tegelikkuses keeravad organismi "segi" - keha pole enam endine. Kes oma keha tunneb, saab sellest kohe aru. Nt. seksuaalsuse vähenemine kaasneb sellega viimaste uuringute põhjal kohe kindlasti. Korra proovisin neid pille ja tajusin seda muutust ka kohe, hoolimata sellest, et sellekohaste uuringute kohta polnud veel midagi teada. Hooletu-mugava seksimise võimaluse asemel polnud seks ja seksiisu enam üldse endisd. Võibolla naised-tüdrukud, kes seksivad lihtsalt "niisama", ilma tõelise seksuaalse "powerita", ei tunne mingit muutust... Igatahes nende uuringute põhjal seksuaalsus ei taastu täielikult ka peale pillide kasutamise lõpetamist. Seksuaalsus sõltub nimelt testosteroonist (meessuguhormoon, seda esineb ka naise organismis), pillid aga suurendavad alati östrogeeni taset. Ja lisaks võivad need soodustada trombide teket... Infolehel toodud kõrvalmõjusid ei tasu kunagi eiada või alahinnata.

3. Mõnedel võivad esineda muutused kehakaalus ja rinnaümbermõõdus seoses tablettide hormoonisisaldusega, aga see on individuaalne.

4. Kui unustad mõne võtta, keerab tsükli täiesti sassi, siis ole kuu aega muul viisil üliettevaatlik, enne kui ise oma asjadest jälle sotti hakkad saama.

5. Kui on kergemgi kõhulahtisus, siis neil mõju pole; nii et jälle pabista ja kasuta lisakaitset.

6. Nii et hea lohakas-mugava-hooletu elus(/seksi-)stiili koostisosa, mis vabastab inimese murest seksi tagajärgede suhtes, pikemas perspektiivis aga (kui nende tarvitaja üldse ette mõelda viitsib) veelgi suuremaid probleeme tekitavad asjakesed.

7. Mõnel, kes tarvitasid neid 10 a. ja pidi siis lõpetama, hakkasid peale lõpetamist näos karvad (habe ja vuntsid) kasvama. Milline depressioon... Tegemist on ikkagi hormoonidega ja kes teab, kuidas organism nende manustamise lõppedes reageerib. Edasine karvakasvu suurenemine küll peatati, kuid olemasolevad jäid alles.

8. Nii et tasub alati mõelda, enne kui mingeid hormoone sisse ajama hakata, alati on muidki võimalusi, kui oma organism kunstlikult täiesti segi keerata.Parim viis on õppida tundma oma keha ja saada nii oma enesetunnetuse kui teaduslike meetoditega kindlakstehtut ära kasutades teada oma "ohtlikud" ja "ohutud" ajad. See ei peaks olema sugugi keeruline, kui inimesed viitsiksid/tahaksid, ise näen, et ega ikka ei viitsita küll ja leitakse, et see on võimatu. Minu jaoks on see nn. bioloogiline meetod olnud raseduse vältimisel ainuke 100%-lise garantiiga. Spiraal ei aidanud, tabletid samuti mitte. Keha on MINU KEHA, mitte mingi tundetu asi, ei tüsene mingite hormuunide tõttu ja ma ei muretse nagu need, kel on soov/vajadus nende tarvitamist lõpetada, et mis siis saab, kuhu karvad kasvavad või mis mõõtu kere on. Ja ma tean, mis ajal mul mingid päevad on, millal teha last, kui ma seda tahan või millal olla ettevaatlik. Teada on, et ovulatsiooni ajal on seksuaalsus üldiselt suurem, st. seks sellel ajal parem.

9.Ja mõtle ise, kui neid tablette kasutades sellest hoolimata peaksid rasedaks jääma, siis ükskõik, kui ohutuks seda lootele peetaks, on need siiski ravimid ja vaevalt et nad midagi väga head sellele lapsele kujutavad.

Logged

Eilish
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 395


Väike õde Eilish


WWW
Vastus: PILLID! Kas rasedusvastased tabletid on ohutud?
« Vasta #5 on: 10.01.2007, kell 07:30 »

Siin aitab ikka vana hea soovitus - kuni mõistust peas veel ei ole ja/või enne abielu kasutage ikka spiodiini Cheesy
Logged

“Tähtsates asjades ühtsus, vähemtähtsates vabadus, üle kõige armastus”. Augustinus
mutski
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 7


Oot ma mõtlen veel...


Vastus: PILLID! Kas rasedusvastased tabletid on ohutud?
« Vasta #6 on: 26.05.2007, kell 14:21 »

Einoh mina küll kasutan neid pille.Kuidas teie siis soovimatust rasedusest hoidute või te ei seksigi?Nojah on ju ka võimalus 8 last saada jne. Edu!
Logged
Eilish
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 395


Väike õde Eilish


WWW
Vastus: PILLID! Kas rasedusvastased tabletid on ohutud?
« Vasta #7 on: 30.05.2007, kell 07:51 »

Mis puutub vahekorda enne abielu, siis minu seisukoht on kindel EI. Aga eks inimesi ole igasuguseid.

Mis puutub pillidesse, siis arstid kirjutavad neid välja ka nendele, kes üldse mingit suguelu ei ela. Need normaliseerivad menstruatsioonitsüklit. Kui meestel oleks menstruatsioon, sureksid nad paari aastaga välja Cheesy. Paraku on ka naisi, kelle puhul seesama tsükkel ähvardab neid oma intensiivsusega teise ilma viia. Siin tulebki tänapäeva meditsiin ja (paraku) keemia appi.

Aga nii palju kui võimalik, tuleks muidugi pillidest hoiduda.
Logged

“Tähtsates asjades ühtsus, vähemtähtsates vabadus, üle kõige armastus”. Augustinus
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: PILLID! Kas rasedusvastased tabletid on ohutud?
« Vasta #8 on: 01.06.2007, kell 22:32 »

Einoh mina küll kasutan neid pille.Kuidas teie siis soovimatust rasedusest hoidute või te ei seksigi?Nojah on ju ka võimalus 8 last saada jne. Edu!

Aga kas sa selle teema esmapostitust  - artiklit lugesid, mis on kirjutatud naiste tervise SPETSIALISTI poolt. Kui sellet me ka aru ei taha saada, siis polegi millestki edasi rääkida.

Aga jätke meelde, inimeste - ravimitööstuse keemia ei anna armu - see vaikselt suretab ja tapab! Jumal päästku teid ravimitööstuse apsude eest ja jumala lapsed ei pea olema KATSEJÄNESED!
Logged

Alyna
Algaja
**
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 73


Tsau kõigile!


Vastus: PILLID! Kas rasedusvastased tabletid on ohutud?
« Vasta #9 on: 08.10.2009, kell 18:07 »

mina sain pillidest rinnakasvajad
ja mu üks sugulane jäi viljatuks

ei soovita

õnneloos lihtsalt
Logged

Soovides sul head...
clarsyy
Uustulnuk
*
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 39Vastus: PILLID! Kas rasedusvastased tabletid on ohutud?
« Vasta #10 on: 24.10.2009, kell 11:56 »

Eelistan siiski seda nö. õnneloosi edasi mängida..
Logged
pipi
Usaldatav foormulane
Algaja
**
Offline

Vastust: 60


Mt 6.33


WWW
Vastus: PILLID! Kas rasedusvastased tabletid on ohutud?
« Vasta #11 on: 26.10.2009, kell 22:48 »

ei kasuta pille-spiraal on hoopis.
pillid tekitasid kiire kaalutõusu 2 nädalaga 5 kilo
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam