Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.02.2018, kell 12:30
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  Kirikud ei luba kloonimist, eutanaasiat ja vigaste loodete aborte « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Kirikud ei luba kloonimist, eutanaasiat ja vigaste loodete aborte  (Loetud 6029 korda)
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Kirikud ei luba kloonimist, eutanaasiat ja vigaste loodete aborte
« on: 21.06.2006, kell 20:02 »

Kirikud ei luba kloonimist, eutanaasiat ja vigaste loodete aborte

Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajad võtsid Tallinnas toimunud töökoosolekul vastu bioeetilised seisukohad, mis puudutavad nii pereplaneerimise kui ka elu alguse ja lõpuga seotud eetilisi probleeme.

EKN kümne liikmeskiriku esindajad on seisukohal, et inimelu vajab ja väärib igakülgset kaitset juba eostumise hetkest.

Kirikute liikmed otsustasid ühiselt, et tunnustatakse abielu ja perekonna pühadust ning seksuaalakti loomispärast kuulumist vaid mehe ja naise vahelisse abielusuhtesse. Problemaatilisena näevad kirikuinimesed asendusemaduse ja hilistatud sünnitusega seonduvat.

Täiesti lubamatuks kuulutas EKN kloonimise inimkoopiate tegemise eesmärgil.

EKN taunib ühemõtteliselt ka sünnieelse diagnostika käigus selgunud puudega või mittesoovitud soost lapse abordi teel kõrvaldamist ning eutanaasiat. Samas aktsepteeritakse patsientide kannatuste leevendamist valuvaigistite abil.

Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Re:Kirikud ei luba kloonimist, eutanaasiat ja vigaste loodete aborte
« Vasta #1 on: 22.06.2006, kell 00:10 »

tundub, et 'kompassi' portaal on avaldanud selle pressiteate täisversisiooni.


Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) kümne liikmeskiriku esindajad peavad eelmisel nädalal pereplaneerimise ning elu alguse ja lõpu kohta vastu võetud bioeetilistes seisukohtades lubamatuks kloonimist, puudega lapse kõrvaldamist abordiga ning eutanaasiat.

Kirikute nõukogu kümne liikmeskiriku esindajad on seisukohal, et kuna elu on Jumala and ja püha selle algusest lõpuni, vajab ja väärib inimelu igakülgset kaitset juba eostumise hetkest.

Ühiselt tunnustavad nad abielu ja perekonna pühadust ning seksuaalakti loomupärast kuulumist vaid mehe ja naise vahelisse abielusuhtesse, teatas EKN esindaja.

Kõik kirikud tunnustavad loomulikku pereplaneerimise meetodit, sealjuures peab roomakatoliku kirik seda ainuõigeks. Ülejäänud konfessioonide käsituses peetakse lubatavaks ka teisi pereplaneerimise võimalusi, nagu rasestumisvastased vahendid ja abort.

Samas juhtisid kõik EKN-i liikmeskirikud tähelepanu sellele, et mõned rasestusmisvastased vahendid võivad hävitada juba alanud inimelu. Osa liikmeskirikutest, sealhulgas Eesti Evangeelne Luterlik Kirik, jätavad selliste kontratseptiivide kasutamise pigem abielupaari isikliku südametunnistuse asjaks.

Kõik EKN-i liikmeskirikud peale roomakatoliku kiriku peavad loomuliku inimelu edasiandmise kõrval lubatavateks ka inimelu kunstlikke edasipärandamise mooduseid, juhul kui protseduuri käigus ei hukku teisi, juba eostuda jõudnud inimelusid. Roomakatoliku kirik peab õigeks vaid loomulikku viljastamist, samal ajal kui evangeeliumi kristlaste ja baptistide kirikute liit lubab ka spermadoonorlust, kui seda ei kasutata kommertslikel ja eugeenilistel eesmärkidel.

Problemaatilisena näevad liikmeskirikud asendusemadust ja hilistatud sünnitust ehk geneetiliselt võõra lapse kandmist ja sünnitamist või külmutatud ja sulatatud munaraku hilisemat viljastamist ja siirdamist sünnituse eesmärgil.

Kümme liikmeskirikut peavad lubamatuks kloonimist inimkoopiate tegemise eesmärgil, tüvirakkude kasutamist terapeutilistel eesmärkidel lubatakse vaid eeldusel, et sealjuures ei hävitata inimelu.

Embrüot või loodet mittekahjustavat sünnieelset diagnoosimist võib EKN-i liikmete hinnangul kasutada võimaldamaks õigeaegset ravi või valmistamaks perekonda ette puudega lapse sünniks.

Küll peavad nad lubamatuks sünnieelse diagnostika käigus selgunud puudega või mittesoovitud soost lapse kõrvaldamist abordiga.

Kuna tapmine ei saa kunagi olla halastust osutavaks vahendiks, peavad kõik EKN-i liikmeskirikud eutanaasiat selle aktiivsetes vormides lubamatuks.

Loobumist ebaproduktiivsetest elu alalhoiu ja ravi meetoditest peavad liikmeskirikud lubatavaks eeldusel, et patsiendile tagataks esmaste bioloogiliste vajaduste rahuldamine ehk õhu vee ja toitainete saamine ning inimväärne hooldus.

Kirikud aktsepteerivad patsientide kannatuste leevendamist narkootilise toimega valuvaigistite abil isegi siis, kui see toob kaasa patsiendi teadvuse hägustumise või eluea lühenemise. Sealjuures peaks inimesele siiski jääma võimalus end teadlikult ja väärikalt surmaks ette valmistada.

Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud on Eesti Evangeelne Luterlik Kirik, Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit, Rooma Katoliku Kiriku Apostellik Administratuur Eestis, Eesti Kristlik Nelipühi Kirik, Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik, Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik, Adventistide Koguduste Eesti Liit, Eesti Metodisti Kirik, Armeenia Apostlik Kirik ja Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik.


:: http://www.bns.ee
Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Kirikud ei luba kloonimist, eutanaasiat ja vigaste loodete aborte
« Vasta #2 on: 30.07.2006, kell 00:44 »

Kloonimine on Jumala pärusmaale tungimine ja loojat (väikse L-iga) mängima hakata. Teame mis lõivu on inimkond maksnud aatomi lõhkumisest vabanenud energia vallapääsemisest. OK see annab energiat aga kui miskit läheb on kohutavad tagajärjed. Radioktiivsus püsib tuhandeid aastaid ja see TAPAB!

See on üks suur ämber ja reha teadusmaailmale. Nad arvavad, et sead hakkavad inimese varuosi tootma! tere hommikust. Meenub kuidas vene teadlased kunagi panid hunniku valku, proteiine jms. mis vilateras leidub kõik ideaalsetesse tingimustesse ning nii vaakumis, kosmoses jm. proovisid idanema asja panna. Tutkit.

Raku-, geenitehnoloogia on arenenud väga kaugele ja ma arvan et see lagi on ka käes. Kahjuks frankesteini siin mängida ei õnnestu. Mittekristlased unustavad, et eostumisel annab Jumal osa oma eluõhust - ilma selleta ei juhtu midagi!
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Kirikud ei luba kloonimist, eutanaasiat ja vigaste loodete aborte
« Vasta #3 on: 30.07.2006, kell 00:47 »

Eee ...

<<< LÕPETAGE KLOONIMINE >>>

Ei tasu ikka Jumalat mängima hakata !


http://www.usk.ee/kloonimine/

Sai kunagi veidi kogutud erinevaid materjale ja netti pandud. Oi kuidas see koduleht ajas mõnda ÜLIKOOLIS AJUPESU LÄBINUD tegelast närvi. Vahutavaid E-maile ikka tuli ja nad irvitades laususid oota usuvennike 5 aasta pärast on meil inimese tagavara osad ja kloonitud lapsed ka sünnivad.
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam