Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 11:11
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  Kaalujälgijad? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Kaalujälgijad?  (Loetud 12478 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Kaalujälgijad?
« on: 11.06.2004, kell 04:24 »

Ma siin kopeerin vanast foorumist asju :p

------------------------------------------------

MIS ON LIIGSÖÖMINE?

Kas keegi võiks siia panna liigsöömise definitsiooni? Loomulikult mitte kaalujälgjate vaatevinklist  Grin sest muidu jääme kohe nälga!

Äkki oleks kellegil siia pasteda mingi päevase vajamineva kalorite arvu.
Logged

sillu
Külaline


E-mail
Re:Mis on liigsöömine?
« Vasta #1 on: 11.06.2004, kell 12:05 »

Ma arvan et liigsöömine on äkki see kui sööd pidevalt, siis kui köht tegelt tyhi pole, kui söök on Sinu isand ja köiki tundeid leevendad söömisega. Söök otsustab Sinu yle, mitte Sina söögi yle Smiley
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Mis on liigsöömine?
« Vasta #2 on: 08.07.2004, kell 18:25 »

Tundub, et selle patuga pole kellegil kunagi probleeme olnud!

Jaanipäev läbi ja äkki nüüd patukahetsejatel keelepaelad valla  Tongue
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Eestisse tuleb esimene meeskaalujälgijate rühm!
« Vasta #3 on: 06.08.2004, kell 00:48 »

Eestisse tuleb esimene meeskaalujälgijate rühm29.07.2004

Septembri alguses luuakse Eestisse esimene kaalujälgijate rühm meestele. "Õllekõhuga mehi on Eestis palju ja nüüd on jõutud teadmiseni, et vöökoht peaks peenem olema,” põhjendab Tartu Kaalujälgijate juht Riin Prikk uue rühma vajalikkust.  

Meeskaalujägijate rühma idee tekkis Rainer Olgol, kes ise on kaalu jälginud ühe aasta. Olgo sõnul jätkub mehi, kes sooviksid liigseid kilosid kaotada, kuid nad eelistavad pigem kodus naise kõrvalt õpetust saada kui ise kohal käia. "Kogu kaalujälgimisprogramm on liialt naistekeskne ja mehed ei tunne ennast rühmas hästi," kirjeldab Olgo praegust olukorda.

Rainer Olgo hakkab mehi juhendama uue kohandatud programmi järgi, kus keskendutakse rohkem meeste vajadustele. Olgo sõnul on Kaalujägijate rühma mõte selles, et inimesed saaksid oma muredest rääkida. "Kui käivad koos ainult mehed, siis on ka julgeid tulijaid rohkem. Puhtalt seltskond muudab olemust."

Sügisest hakkab meesterühm tegutsema esialgu vaid Tartus. Rainer Olgo loodab alustada kümne liikmega. Menu korral ei välista Olgo võimalust, et paari aastaga võib selliseid meeskaalujälgijate rühmi Eestis veelgi tekkida.

Allikas: http://www.ekspress.ee
Logged

eff
Külaline


E-mail
Re:Kaalujälgijad?
« Vasta #4 on: 06.08.2004, kell 04:06 »

Kas keegi võiks siia panna liigsöömise definitsiooni? Loomulikult mitte kaalujälgjate vaatevinklist  Grin sest muidu jääme kohe nälga!

Ei jää kaalujälgijate vaatevinklist ka nälga...Ja mis paneb sind nii väitma? Oled olnud kaalujälgija?

Et mis on liigsöömine: no eelkõige on toit ju füsioloogiline vajadus, selle ebapiisavuse või puudumise tagajärjel tuleb enneaegselt taevasse kolida...
lisaks ka sotsiaalne funktsioon...
liigsöömine on see, kui ei arvestata organismi tegelike energia- ja toitevajadustega ja ahmitakse suvaliste isude ajel mõttetuid toite mõttetute ajavahemike järel...
Logged
Lihtsalt mina
Külaline


E-mail
Re:Kaalujälgijad?
« Vasta #5 on: 06.08.2004, kell 09:37 »

Ma tean mitmeid, kes kaalujälgimisega tegelenud. Nad ütlevad, et pole enne üldse nii palju söönud. Nälgimisest, kaalujälgijate puhul, küll ärge juttu tehke.
Logged
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Re: liigsöömine
« Vasta #6 on: 21.06.2005, kell 22:33 »


MIS ON LIIGSÖÖMINE?
Kas keegi võiks siia panna liigsöömise definitsiooni?

liigsöömine (mida ka buliimiaks nimetatakse) on psüühilise kompensatsiooni mehhanism ning psühhiaatrid liigitavad selle oma haiguste klassifikaatoris söömishäirete alla (F 50). tegemist on ennasthävitava käitumisega.

ülesöömine on üks stressi sümptomitest ning viitab ka depressioonile.
liigsöömist peetakse ühelt poolt stressi tagajärjeks, teiselt poolt aga üheks selle põhjustajaks. rasvunud inimeste kehaline aktiivsus väheneb. liigsöömine on lohutav mõnuallikas, mille nautimine lubab ajutiselt vabaneda närvipingest, unustada oma hädad ja alaväärsustunde. põgenemine söömisesse loob illusiooni, et nõnda varutakse jõudu raskustega toimetulekuks. söömine leevendab tühjustunnet, vähendab erutatust. tegemist on mugava asendustegevusega, mis lubab tegelikud probleemid kõrvale jätta. liigsöömine võib ilmneda nii magusa kui soolase eelistamisena.

kuigi liigsöömine ise ei tapa, suurendab see oluliselt terviseriske, mis võivad viia diabeedi või vähkkasvaja tekkeni, rääkimata maailma levinuimast surma põhjustajast, südamehaigustest.

süstemaatiline liigsöömine toob kaasa mao ja soolestiku tegevuse ning ainevahetuse häireid, samuti liigse kehakaalu kogunemise. Koos vähese liikuvusega (hüpodünaamiaga) soodustab liigne kehakaal südame ja veresoonkonna haiguste teket.

Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam