Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
17.01.2018, kell 22:08
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  TERVISESPORT: poolt ja vastu ... « eelmine järgmine »
Poll
Küsimus: Kas tegeled tervisespordiga?
5 x ja enam nädalas - 1 (7.1%)
4 x nädalas - 0 (0%)
3 x nädalas - 4 (28.6%)
2x nädalas - 5 (35.7%)
1 x nädalas - 1 (7.1%)
Vahel ebaregulaarselt - 0 (0%)
Jube harva - 3 (21.4%)
Ei - 0 (0%)
Hääli kokku: 14

Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: TERVISESPORT: poolt ja vastu ...  (Loetud 12543 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
TERVISESPORT: poolt ja vastu ...
« on: 11.06.2004, kell 04:35 »

TERVISESPORT

Kunagi istusime ühe piibliõpetajaga maha ja panime tervisesprodile definitsiooni paika, seda kristlikust seisukohast ja meditsiiniliselt ka lähenedes. Kristlikus: mida räägib Piibel enese ihu eest hoolitsemise kohta. meditsiiniliselt: ta oli sportlane ja teadis väga hästi, kui palju peab trenni tegema, et se su südametegevusele mõjuks.

Kas sina teed tervisesporti? Kui jah, siis millega tegeled. Mida soovitad teistele jms.

Kui sa ei tegele, miks? Kas on mõned vastuargumendid vms asjaolud ja põhjused. Kas see on pelgalt laiskusest või on sul nii KIIRE nagu enamusel eeestlastel on?

K: KAS ME PEAME KA JUMALA EES ARU ANDMA MIDA ME OMA TERVISEGA TEGIME? V: JAH

Min uenda eeskujuks on olnud B.McRay Lõuna-Aafrika Vabariigis Kaplinnas suure koguduse pastor, kes oli mitmekordne Mister World kulturisimis ja ainult Swarts pani tast mööda paari karikaga. Mees kes tegeles tippspordiga aga siis Jumal kutsus oma riigi tööle. Tundub, et Jumal ei kutsugi laiskasi, vedelejaid ja muidusööjaid :p igatahes ootab ta meilt ka panust .

Sport võib ollal üheks suureks stiimuliks ja õnnistuseallikaks, mis aitab sind üles ehitada. TERVES KEHAS TERVE VAIM !!! See on vaimne tõde. Või mis ... ?

Logged

Lihtsalt mina
Külaline


E-mail
Re:TERVISESPORT: poolt ja vastu ...
« Vasta #1 on: 26.08.2004, kell 08:46 »

Mina hakkasin käima šeipingu trennis. Alguses küll kaaluprobleemi pärast. Samas kadusid mul ära ka seljavalud ja muutusin üldse tugevamaks. Kui omal nahal järgi proovida, siis mõistad kui vajalik on ka füüsiline treening.
Mina ei näe, et see oleks kristlusega vastuolus. Pigem on see laiskus või ei ole lihtsalt leitud omale sobivat väljundit.
Logged
kass
Külaline


E-mail
Re:TERVISESPORT: poolt ja vastu ...
« Vasta #2 on: 26.08.2004, kell 22:47 »

Hakkasin ka trennis käima just seetõttu, et hea sõber julgustas ja korrutas vanade roomlaste ütlust 'Terves kehas terve vaim'. Ja see on tõsi! Ma olen elav näide  Cheesy
Logged
ikspiks
Külaline


E-mail
Re:TERVISESPORT: poolt ja vastu ...
« Vasta #3 on: 01.09.2004, kell 11:02 »

Sport on mõnus tegevus ja eriti sellele, kes päevad läbi peab tööpostil istuma. Seljavalu ja kangestunud liikmed pole just teab kui mõnusad asjad. Mina näiteks lähen sügisest taas aeroobikasse. Väga lõõgastav ja mõnus on muusika järgi end veidikenegi liigutada. Kuna mulle meeldib tantsimine aga ma ööklubisid ei külasta, siis on see nii kehale kui ka hingele kosutav. Tervisejooks metsas on ka mõnus, kuid seda peab sundima end tegema. Alguses on kõik OK aga mõne nädala mõõdudes leiad end mõtlemas, et teeks hoopis midagi muud. Aga liikumine on kasulik, eriti maailmas, kus enamus istub kontoris, siis autosse ja koju ja kodus teleka taha istuma  Smiley
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:TERVISESPORT: poolt ja vastu ...
« Vasta #4 on: 01.09.2004, kell 19:16 »

Soovitan vähem telekat vaadata  Cheesy
Logged

ikspiks
Külaline


E-mail
Re:TERVISESPORT: poolt ja vastu ...
« Vasta #5 on: 02.09.2004, kell 09:57 »

Just! Lõpetasin teleka vaatamise juba aastaid tagasi ja pole siiamaani puudust tundnud. Tunnetasin, et sealt tuleb väga palju saatanlikku, mis salakavalt vaimumaailmas su seesmist vaimuelu nõrgestab, solki sisse valab ja pealegi oli pärast väga halb palvetada. Pealegi olid enamus filmid kas siis otseselt või varjatult antikristlikud ja Jumalat pilkavad ja salgavad. Milleks neid siis vaadata?
Kuid muidugi ei pea teised minu eeskuju järgima, mõned saated on ka väga kasulikud, nii et päris ära visata ka ei tasu  Smiley
Logged
Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 309


Usk,lootus, armastus.


Vastus: TERVISESPORT: poolt ja vastu ...
« Vasta #6 on: 22.08.2007, kell 18:25 »

   Teleka vaatamist tänapäeval päris ära jätta ei saa!  Uudised, samuti mõningad ETV saated: Miljonimäng jms. tuleb ikka vaadata!  TERVISESPORT peab aga kindlasti olema! Jooks, tennis, kepikõnd, ujumine  jne. - midagi nendest aladest tuleb valida ja regulaarselt tegelda!  Smiley      Telekat aknast välja küll ei raatsi visata!     Shocked 
Logged

Läbi looklevate teede, läbi suvede, talvede, kevade, sügisvihmade - sajandi!? - pikkuse igatsuse, komistamiste, kukkumiste, haavade, kriimude lappimiste saatel ta tuli - Jeesus - mu ellu!
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: TERVISESPORT: poolt ja vastu ...
« Vasta #7 on: 23.08.2007, kell 13:14 »

   Teleka vaatamist tänapäeval päris ära jätta ei saa!  Uudised, samuti mõningad ETV saated: Miljonimäng jms. tuleb ikka vaadata!  TERVISESPORT peab aga kindlasti olema! Jooks, tennis, kepikõnd, ujumine  jne. - midagi nendest aladest tuleb valida ja regulaarselt tegelda!  Smiley 

Tean mitmeid kristlastest perekondi kus polegi telekat. No ei ÜTLEEEEEKS et nad elavad kuidagi vähem kvaliteetset või väärtuslikku või mitmekesisemat elu. Samuti ei ütleks et nad oleks mingis infovaakumis, infot on liigagi palju ilma telekata. Raadiotes uudised, lehes jm. igal pool korrutatakse neid ühtesid ja samu HALBU UUDISEID. Negatiive ja negativism on pidevalt meie kõrvus - see muide ei ole hea suund ja mõjutab meie maailmatunnetsut ja käsitlus. Samas on see osalt vajalik et mõista me elame langenud planeedil  ja enesega pahuksis inimkonnas ning meil kristlastel on siin oma missioon täita - võidujooks!

Miljonimäng ei ole ETV pealt  Grin
Logged

Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 309


Usk,lootus, armastus.


Vastus: TERVISESPORT: poolt ja vastu ...
« Vasta #8 on: 23.08.2007, kell 16:21 »

      Smiley  Vabandust! "Miljonimäng"  on Kanal3 saade.  Toredad pered, kes oskavad ilma telekata elada, eriti arusaadav kui nad arvutiga ja ajalehtedega (raadioga ka) ikka suhtlevad. No tahaks ise ka nii elada aga mitte ei oska! Ikka uudised telekast ( internetist, kristlikust raadiost jne.)  Kahjuks negatiivne ületab kõik muu, tõesti kurb!  Seda enam vajame toetavat õlga, mõni inimene rohkem, mõni vähem(kes tugevam loomuselt).  Aga kõige esimene, kellele toetuda, on Jumal, kes on üle meie mõistuse. Kas me oskame temaga õigesti mõtteid vahetada ja tema nõuandeid kuulda, alati see kindlasti ei õnnestu.Ei saa sellega kiidelda, et oskaksin alati temast õigesti aru saada.
Logged

Läbi looklevate teede, läbi suvede, talvede, kevade, sügisvihmade - sajandi!? - pikkuse igatsuse, komistamiste, kukkumiste, haavade, kriimude lappimiste saatel ta tuli - Jeesus - mu ellu!
Snowblind
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 3

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...


Vastus: TERVISESPORT: poolt ja vastu ...
« Vasta #9 on: 23.08.2007, kell 18:45 »

Liigesed panid jooksmisele kahjuks piiri peale (napp pool aastat peale seda, kui avastasin, et jooksmine on tore Sad ). Aeroobika ja jõusaalide hinnakiri käib prioriteetsemate väljaminekute ja ka ajaliste ressursside taustal lihtsalt üle jõu. Hetkel tegelen peamiselt ikkagi koeraspordiga, mis kätkeb endas ka üsna hea hulga liikumist ja mitte ainult koera jaoks. Sügisese vastupidavustesti jaoks on vaja koeraga rattaga sõita, talvel suusavedu tehes ei ole ka see niisama lõbusõit (eriti, kuna ei kasuta spets vööd, vaid hoian rihma kätega), niisama looduses koeri jooksutades jalutad mõnuga mööda randa või metsaalust ja kui ei suuda vastu panna siis natukene sörki ka Wink Hetkel olen veel istuval tööl kuid üsna pea loomade varjupaika tööle minnes toob ka see lisaks füüsilist koormust. Regulaarselt ratsutanud ei ole enam mitu aastat aga hing ihkab ikka sinnapoole tagasi...  Roll Eyes

Televiisori vaatamisest olen kuidagi sujuvalt võõrdunud. On vist nädalas kaks korda, kui üritan end teleri ette sättida aga läbi vasktorude ei rammi ega itke ka oja, kui on midagi muud teha või kusagil olla. Piibel (eelkõige aga ka raamatud üldiselt) on oluliselt parem ajaveetmisviis. Niigi tuleb väljaspool kodu selle vägivalla, valetamise ja müraga pidevalt kokku puutuda, miks seda kodus lisaks ahmida. Laps armastab Tweenie põngerjaid ja neid talle ka ei keela  Grin
Logged
meelvi
Külaline


E-mail
Vastus: TERVISESPORT: poolt ja vastu ...
« Vasta #10 on: 22.02.2011, kell 16:09 »

"Kontorirotile" ütleb töötervishoiu tohter, et pigem tegeleda pidevalt spordiga nt. käia nädalas 2-3korda jooksmas või siis üldse mitte midagi teha, kui aastas puhkuse ajal intensiivsemalt millegi sportllikuga tegeleda.  Grin Valisin esimese variandi, kuna treenimatus läks juba sellisele tasemele, et toa koristamine hakkas üle jõu käima.
Ja nüüd olengi üritanud käia kord nädalas suusatamas või 2-3 korda jooksmas omas tempos ning teinekord on kasulik ka veidi ujulas ja aurusaunas karastuda, sest see on kasulik ba jaoks ja aitab mõtteid kontsentreerida.
Logged
Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: TERVISESPORT: poolt ja vastu ...
« Vasta #11 on: 19.10.2011, kell 00:20 »

Pean füüsilist aktiivsust väga oluliseks. Lisaks sellele, et see aitab hoida igapäevast meeldivat enesetunnet on sellel ka profilaktiline toime kõiksugu kehaga seotud probleemide vastu. Loomulikult usun, et Looja tervendab haigeid, aga äkki teeks Temaga juba enne probleemide tekkimist koostööd. Mina annan oma panuse tervisesse ja Tema vajadusel oma panuse. Ma millegipärast ei soovi Loojat ära kasutada kui kedagi kes peaks tegelema asjadega millega oleksin juba ise saanud varem tegeleda.
Kahjuks olen kokku puutunud inimestega kes minu arust võtavad asju natuke lõdvalt arvates, et kui häda käes küll siis abi saab. Enamus hädasid saab ikka ennetada või näiteks ealiste muutustega kaasas käivaid kulumismärke natukenegi edasi lükata.
Ma pole endale seadnud eesmaärgiks elada pikalt, aga elada täisväärtuslikult ja tervelt.
Ise ma tegelen palju matkamisega, käin mägedes ja tundras. Kõik vabad päevad veedan looduse keskel, sõidan maastikul tõukerattaga ja talvel tõukekelguga. Kui talvel metsa lähen, siis võtan alati telgi kaasa ja ööbin selles sõltumata välitemperatuurist, ka see aitab ennast terve ja vastupidavanan hoida.
 
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: TERVISESPORT: poolt ja vastu ...
« Vasta #12 on: 20.10.2011, kell 22:02 »

Pean füüsilist aktiivsust väga oluliseks. Lisaks sellele, et see aitab hoida igapäevast meeldivat enesetunnet on sellel ka profilaktiline toime kõiksugu kehaga seotud probleemide vastu. Loomulikult usun, et Looja tervendab haigeid, aga äkki teeks Temaga juba enne probleemide tekkimist koostööd. Mina annan oma panuse tervisesse ja Tema vajadusel oma panuse. Ma millegipärast ei soovi Loojat ära kasutada kui kedagi kes peaks tegelema asjadega millega oleksin juba ise saanud varem tegeleda.
Kahjuks olen kokku puutunud inimestega kes minu arust võtavad asju natuke lõdvalt arvates, et kui häda käes küll siis abi saab. Enamus hädasid saab ikka ennetada või näiteks ealiste muutustega kaasas käivaid kulumismärke natukenegi edasi lükata.
Ma pole endale seadnud eesmaärgiks elada pikalt, aga elada täisväärtuslikult ja tervelt.
Ise ma tegelen palju matkamisega, käin mägedes ja tundras. Kõik vabad päevad veedan looduse keskel, sõidan maastikul tõukerattaga ja talvel tõukekelguga. Kui talvel metsa lähen, siis võtan alati telgi kaasa ja ööbin selles sõltumata välitemperatuurist, ka see aitab ennast terve ja vastupidavanan hoida.
 

Väga head mõtted, polegi midagi lisada. Mitte mõned vaid liigagi paljudel on suhtumine Jumal on nagu KIIRABI, elame - prassime - sööme - teeme - oleme ja siis kui asi jamaks kisub siis karjume taeva poole! Taevaisa tahab ikka ennetada suures osas jamasid.

Sa oled vapper vend, eeskujuks teistele - sitkesell, kui peaks mingi globaalne kollaps juhtuma ja vool kaob 6 kuuks oled sa toiduvarude olemasolul üks ellujääjatest (mida ei saaks enamuse kohta öelda).

Jõudu külamees ...

R.Crusoe
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam