Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 23:25
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Maailm TÄNA (poliitika, äri, meedia, sündmused)  |  Keelati Riia homoparaad « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Keelati Riia homoparaad  (Loetud 5550 korda)
Mental Maelstrom
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 494

väike must lammas


WWW
Keelati Riia homoparaad
« on: 19.07.2006, kell 20:39 »

22. juulil algama pidanud homofiilide paraad Riia vanalinnas keelati linna volikogu poolt ära. Keelu põhjusena nimetati turvakaalutlusi, kuna paraadi vastu on suur osa Läti elanikkonnast ning on tehtud ähvardusi neonatslike rühmituste poolt. Otsus tehti hoolimata Euroopa Liidu ametnike, paljude homoaktivistide ning USA suursaadiku Catherine Todd Bailey tehtud hoiatustest. Nagu alati, pommitavad aktivistid hoolimata Läti valdavalt konservatiivse ühiskonna (ning ka kristlaskonna) vastuseisust meediat argumentidega inimõiguste rikkumisest, tolerantsist, demokraatia lagunemisest ning isegi fundamentaalsetest religioossetest rühmitustest.

Paraadist olevat pidanud osa võtma ka mitmed nimekad Euroopa poliitikud, sealhulgas ka:
  • Sophie In’t Veld, Euroopa Liidu parlamendi liige, Hollandi saadik ja Euroopa parlamendi gai ja lesbiõiguste eest võitleva töökrupi asepresident
  • Raül Romeva i Rueda, Euroopa Liidu parlamendi liige, Hispaania saadik ja Euroopa parlamendi gai ja lesbiõiguste eest võitleva töökrupi asepresident
  • Ulrike Lunacek, Austria parlamendi ja Rohelise Partei liige
  • Martin Andreason, Rootsi parlamendi ja Liberaalpartei liige, keda saadab ka grupid Liberaalparteist
  • Simon Emil Ammitzbol, Taani parlamendi ja Sotsiaalliberaalse partei liige
  • kapten Krister Fahlstedt, Rootsi relvajõudude esindaja projektis "All Clear", mis edendab homoseksuaalide tööd organisatsioonide siseselt
  • Tjeerd Herrema, Amsterdami aselinnapea

Allikad: MOSNEWS.COM, CNN, Baltic Times, Google News, jpt.

Vastukaaluks on gay-portaalid avaldanud intervjuu ühe valju homoseksuaalist ekskommunikeeritud anglikaani preesti Maris Santsiga, kes on üheks marsi aktiivseks pooldajaks.
Logged

Põgene noorusea himude eest! Taotle õiglust, usku, armastust ja rahu nendega, kes Issandat appi hüüavad puhtast südamest!
Mental Maelstrom
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 494

väike must lammas


WWW
Re:Keelati Riia homoparaad
« Vasta #1 on: 04.08.2006, kell 18:10 »

Kutsun ülesse kõiki kristlasi palvetama, et ka Tallinnas jääks see rüve ettevõtmine ära.
Tõesti, palvet on vaja! Selleaastane homofiilide piduaeg on planeeritud 7-13 august, paraadi toimuks nende plaanide järgi 12. augustil kell 15 algusega Sauna tänavalt.

Palvetame, et kurjade plaanid luhtuksid, homofiilid pöörduksid ja saaks terveks, ning et nad kedagi ei eksitaks.
Logged

Põgene noorusea himude eest! Taotle õiglust, usku, armastust ja rahu nendega, kes Issandat appi hüüavad puhtast südamest!
joosu
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 5

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...


Vastus: Keelati Riia homoparaad
« Vasta #2 on: 28.11.2008, kell 17:40 »

Ma loodan, et kedagi ei pahanda kui ma oma arvamust avaldan. Ma püüan olla tolerantne ja mitte kitsarinnaline. Minul pole gayde vastu midagi, neil niigi raske elu. Avalikkuse meelepaha jne. Pealegi nii nagu usk on ka seksuaalne orientatsioon igaühe enda valik. Miks siis ei võiks neile anda selle ühe paraadi aastas? Mõelge kui jube oleks kui kirikutes kõik missad ära keelatakse!
Logged
h.marko
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 114

On ainult üks tee!


Vastus: Keelati Riia homoparaad
« Vasta #3 on: 28.11.2008, kell 22:50 »

Ma loodan, et kedagi ei pahanda kui ma oma arvamust avaldan. Ma püüan olla tolerantne ja mitte kitsarinnaline. Minul pole gayde vastu midagi, neil niigi raske elu. Avalikkuse meelepaha jne. Pealegi nii nagu usk on ka seksuaalne orientatsioon igaühe enda valik. Miks siis ei võiks neile anda selle ühe paraadi aastas? Mõelge kui jube oleks kui kirikutes kõik missad ära keelatakse!

eee, vaata selle Sinu jutu peale võiks vastukaaluks kirjutada terve artikli, kuid ma ei hakka seda tegema, vastan mõningate üldiste punktidega.

1) Tolerantsus patu ja patuse elustiili ning selle propageerimise osas on vale, mistõttu ei saa tolereerida kristlikust vaatenurgast selliseid asju nagu homod ja homoparaad. Mis ma peaks sellise tralli kohta oma lastele rääkima?
2) Ega mulgi pole midagi homode vastu, sest patust inimest me vihata ei tohi, küll aga pattu
3) Kristlikust seisukohast ja kristlasena ei ole mingeid vabu valikuid seksuaalse orientatsiooni osas, kuna Jumal on loonud meid kas meheks või naiseks ja vastavalt seadnud ka abielu- ja sekssuhted. Igasugused muud piibliga mittekooskõlas olevad versioonid suhetest ja abielust on Jumal eest surmapatt.
4) Raske elu? Ma ütleks väikese irooniaga, et raske elu on tänapäeval keskpärasel normaalsel valgel inimesel.
4) Missasid ja homoparaadi on vastandada kohatu.
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam