Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.02.2018, kell 12:53
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  Uudiseid Indiast « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Uudiseid Indiast  (Loetud 5642 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Uudiseid Indiast
« on: 17.08.2006, kell 14:42 »

Islami külvab hirmu Indias

Suuremad linnad Indias on suurendatud julgeoleku valve all täna, 15. augustil, mil riik tähistab oma Iseseisvuspäeva. Salaluure raportid hoiatasid võimalike rünnakute eest islami sõjaväelaste ja teiste mässulise poolt. See kõik toimub mõõdunud kuu Mumbai rongi pommiplahvatuste ja möödunud nädalal Inglismaal nurjatud transatlantiliste lennuliinide rünnakute varjus. Grand Rapids’is, Michiganis baseeruv Mission India töötab kirikutega Indias. Julgeoleku põhjustel nimetab Mission Network News Misjon India infoallikat John’iks. John ütleb, et India on kogenud palju kestvaid terrori ähvardusi ja kristlased ei ole selles erandid. „Üks asju, mida enamik meist ei mõista on see, et kristlased Indias elavadki terrorismi reaalsuses ka oma kodus, kirikus ja külas. See eksisteerib jätkuva ohuna kiriku vastu.” John ütleb, et see terrorism on tagakius, mis on suunatud kiriku vastu. „Terrorism selles mahus ei ole tingimata Al-Qaidalt või mõnelt Marxistlikult grupilt, vaid sageli hindu rahvuslikelt parteidelt, kes ei taha kristlasi ega moslemeid Indiasse. Ja selle tõttu on seal palju kristluse vastast tegevust.” John räägib, et alles möödunud nädalavahetusel ajasid hindu sõjaväelased kristlased Bihari osariigis välja majast, kuhu nad olid kogunenud. Ja ühes teises külas, keelasid hindud 14 vastristitud usklikul võtta ühiskaevust vett. John ütleb, et taolise tagakiusu tõttu, peame meeles pidama ja palvetama oma kristlasest õdede ja vendade eest. Kuid Indias toimub ka palju julgustavat. Jumal on tegutsemas Indias, ütleb John. See on paljus sarnane sellele, mis toimus varakirikus, kus Jumala Vaim liikus ja tõmbas inimesi Jumala juurde. „Me näeme inimesi jätkuvalt vastamas evangeeliumile märkimisväärsel viisil, vaatamata tagakiusu või terrorismi reaalsusele. Oleme tänulikud Jumalale selle eest, kuidas ta liigub vaatamata probleemidele, millega India kogudus täna silmitsi seisab.”Mündil on alati teine pool ja John ütleb: „Samal ajal, just nagu Apostlite tegude raamatus, kui Jumala Vaim oli võimsalt tegutsemas, on kogudusel palju probleeme millega silmitsi seista, kas see on siis tagakius nende poolt, kes vihkavad Jeesust ja evangeeliumi või doktriini moonutamisest, probleeme on palju erinevaid, mis juhtuvad. Aga sellega kaasa tuleb ka suur kasv ja evangeeliumi levik. Ja mina pean seda eesõiguseks, et saan olla väikeseks osaks sellest, mida Jumal on sellel maal täna tegemas.” Jätka palvetamist India kiriku pärast, et see saaks üles ehitatud ja tugevaks
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Uudiseid Indiast
« Vasta #1 on: 17.08.2006, kell 14:42 »

Jeesuse kaevud Indias

Vaatamata valitsuse vahelesekkumisele, on India 3000 aasta vanune kasti süsteem takistamas pingutusi, et anda puhast joogivett riigi dalititele, ehk „puutumatutele”. Kastisüsteemis peetakse daliteid, keda arvult on 300 miljonit, inimestest alamaks ja tavaliselt on neil keelatud kasutada küla kaevusid. Kuid Evangeelium Aasiale on edukalt puurinud uusi vee allikaid, nimega „Jeesus kaevud”, kirikute kõrvale üle kogu India. Kaevud on avatud kõigile ja seepärast toovad kokku inimesi erinevatest kastidest.
„Meid kurvastab dalitite täbar olukord” ütleb Evangeelium Aasiale asutaja ja president Dr K.P Yohannan. „Dalitid töötavad väga kehvades tingimuses oma paljaste kätega, paljud neist on saanud tööd kanalisatsiooni süsteemi puhastamisel, WC puhastamisel või surnukehade matmisel. Neil ei ole janukustutamiseks või enda pesemiseks muud võimalust kui kasutada reovett ja sellega seista silmitsi haiguste ohuga. Hiljuti saatis valitsus puhta vee tsisterni Rajasthanis ühte külasse, kus kaev oli kuivanud. Rajasthan on Indias kõrbe osariik ja suved on pikad ja kuumad. Kõrgema klassi perekonnad keelasid daliteid vett võtmast ja peksid neid suurte kaigastega kui need protestisid. Kahjuks ei ole see üksik juhtum. Kuid Issand on ustav ka kõige raskemates tingimustes,” räägib Yohannan. „Me puurime kaeve külades üle kogu India, kaasaarvatud Rajasthanis. Kõik on teretulnud vett võtma, vaatamata religioonile või sotsiaalsele klassile.”Yohannan näeb vajadust vee järele kui suurepärast võrdsustajat. „Üks meie rahvuslikest misjonäridest Rajasthanis kommenteeris, et „Jeesus kaev” tema kogukonnas toob kõiki inimesi, isegi neid, kes olid ebasõbralikud, kokku” ütles Yohannan. „Kaevud justkui murravad maha nähtamatuid barjääre.” Palveta, et need barjäärid langevad nii maha, et misjonäride tunnistuse kaudu, oleksid inimesed võimelised kogema elavat vett, mis tuleb vaid Kristuse kaudu.

Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Uudiseid Indiast
« Vasta #2 on: 17.08.2006, kell 14:43 »

Usuline kontroll Indias

India osariikides Chhattisgarhis ja Madhya Pradeshis anti välja nii öelda „Religioosse vabaduse” seaduseelnõu milles väljendub kavatsus inimesi peatada vastuvõtmast Jeesust Kristust oma Päästjana. Evangeelium Aasiale regionaal juht M.A Lalachan ütles, et eelnõud anti välja selleks, et teha pöördumist raskemaks, sihtgrupiks just kristlikud misjonärid ja nende tegevus.” Chhattisgarhi valitsus, mida juhib fundamentaalne Bharatiya Janta partei (BJP), nõudsid eelnõu „nende karistuseks, kes muudavad oma usku sellest võimudele teatamata.” Rahvuslik BJP juht Rajnath Singh nõudis kõikidelt osariigi valitsustelt, kus tema  partei on enamuses, viia sisse „seadus pöördunute karistamiseks.” Ta isegi tunnistas, et tema pöördumis-vastaste seaduste eesmärk on „hävitada kristlike misjonäride plaane” Eelnõu kohaselt peavad inimesed, kes oma usku tahavad vahetada, sellest informeerima oma piirkonna vastavat ametnikku üks kuu varem. Karistus neile, kes seadust rikuvad, kaasaarvatud neile, kes inimesi sunniviisil pööravad, võib olla kuni 20 000 ruupiat (430 USD) trahvi ja vangistus kuni 3 aastat. Seaduse järgi on ametnikel õigus pöördumisavaldused tagasi lükata, kuid neid, kes „pöörduvad tagasi oma esivanemate religiooni juurde, ei kohelda kui pöördunuid.” Nii et mitte-kristlaste avaldus saada kristlaseks võidakse tagasi lükata, kuid igaüks, kes pöördub kristlusest hinduismi või teistesse traditsionaalsetesse religioonidesse on vabad seda tegema ilma valitsuse vahele sekkumiseta. Lalachan palub kristlasi kogu maailmas palvetada usklike pärast nendes osariikides, kui nad on vastakuti kasvava tagakiusuga. „Palu ka Jumala armu ja kaitset meie 660 misjonärile ja 224 kogudusele Chhattisgarhi osariigis, et nad võiksid seista kindlalt oma usus ja töös,” ütles Lalachan. „Palveta ka 224 õpilase eest, kes õpivad sealses piiblikoolis.”Samal ajal palus ta ka eestpalvet osariigi valitsuse eest, et nad „teeksid õigust ja annaksid põhiseaduslikud õigused kõigile osariigi elanikele.”
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Uudiseid Indiast
« Vasta #3 on: 17.08.2006, kell 14:43 »

Kristlaste rõhumine

Kolm üliõpilast Evangeelium Aasiale Piiblikoolist Maharashtras, Indias, sattusid juuli kuus haiglasse, peale seda kui grupp anti-kristlikke äärmuslasi neid ründas ja peksis. Kuu aega hiljem kisti kaks pastorite naist küla nõukogu ees paljaks ja peksti nende usu pärast Kristusesse. Mõlemad juhtumid on tõendiks kasvavast kristlaste rõhumisest Kesk-Aasias, ütleb Evangeelium Aasiale president K.P. Yohannan. Kolm õpilast, koos paari kristlasega kohalikust kogudusest, olid tagasiteel evangeeliumi kuulutamiselt naaberkülas, kui neid rünnati. Hindu fundamentalistid peksid usklikke rihmade ja suurte keppidega ning tagusid neid rusikatega. Grupp kohalikke elanikke nägid rünnakut ja astusid vahele, et peksmine lõpetada ja usklikud päästa. Kuu aega hiljem veeti Chhattisgarhi osariigis, Indias kaks pastorite naist küla nõukogu ette, kisti nad alasti ja peksti selle eest, et nad olid Jeesuse vastu võtnud ja järgisid teda, teatas Evangeelium Aasiale selle piirkonna juht M.A. Lalachan. Kuid vaatamata peksmistele ja alandustele, seisavad usklikud Kesk-Indias jätkuvalt tugevalt. Kolm päeva peale rünnakut lubati õpilased haiglast koju ja ka naiste tervis on taastumas. „Nad on kõik tagasi teenistuses” kirjutas Evangeelium Aasiale töö korrespondent. „Nad on kindlameelsed ja pühendunud evangeeliumi kuulutamisele.”Enne õpilaste rünnakut sel päeval, olid 12 inimest selles külas, mida nad külastasid, tulnud Issanda juurde. Seal alustati uus misjonijaam. Dr Yohannan märgib: „Usklikud kogevad kasvavat tagakiusu ja rünnakuid. Meie kohustus ja privileeg on seista koos nendega palves ja paastumises, et me võiksime jagada seda kutsumist, näha miljoneid kadunud mehi, naisi ja lapsi tulemas Issanda Jeesuse Kristuse armastuse ja armu tundmisele.”
Logged

Margus
Külaline


E-mail
Re:Uudiseid Indiast
« Vasta #4 on: 17.08.2006, kell 22:39 »

AT, mis sa sellest asjat arvad, huvitav oleks teada.
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam