Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 10:25
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Netivestlus. Head ja vead. « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Netivestlus. Head ja vead.  (Loetud 7890 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Netivestlus. Head ja vead.
« on: 31.08.2006, kell 00:45 »Ühes teises jutuajamises

http://foorum.usk.ee/index.php?board=1;action=display;threadid=2295&start=45

tahtsin vahemärkusena lisada netivestluse raskustest. Siis aga kerkis mõte, et see on lausa omaette teema, mille üle mõlgutada.

Netivestlus. Head ja vead.

Siin eelvaidlejatele ütleks vahele, et mu tähelepanek nö. internetis on, et see on raske. See on nagu üks pingeline male mäng. Tavaelus on sul vestluses miimika + kümned märgid viited, millest saad aru mida teine mõtleb ja millest sa ise oma signaale saad saata: hääletoon, käed, kehahoiak jms. Saad kiirelt vahele susata - ee ei ma ei mõelnud seda jms. jääb mõttetu vales suunas areng ära jne.

Netivestlus on vahel kohati nagu karkudega komberdamine. Üks räägib aiaugust ja teine aiast. Kolmas kargab sekka ja hakkab võtma neid mõlemaid, et miks nad aiast või aiaaugust räägivad, kui rääkimist vaiaks aiavärav. Netivestluses vahel ei piisa isegi lõpmatult ja pikaksveninud põhjalikkusest - vääriti saab mõista siiski.

Parim rohi on kui vestluspartneritel on üksteise suhtes austus ja lugupidamine ja nad ei kaota oma väärikust, kannatlikkust ja heasoovlikkust. Muide heatahtlikkus on vaimu üks vaimu vilja osa. Niikaua kui see asi on paigas on siin foorumis olnud tore kohe käija ja lugeda. Meenub kui sulgesime foorumi provokaatoritele ja ülesköetud tegelastele, muutus kohe sisekliima.

Kas netis saab edukalt asju ajada, vestelda, arutleda ja rahumeeli jutulõnga arutada. Saab ja kenasti kohe. See aga nõuab mõlemalt osapoolelt nii mõndagi.

Aga eelista IRL osadust, vestlust jms. IRL - In The Real Life. St reaalelu mitte virtuaalelu. See on esimese varjund vahel kohati hale varjund.

Tänan Jumala kristlike netifoorumite eest kõikjal maailmas, mis pakuvad usklike vahel osadust. Kristlaste netifoorumid ei ole koht kus eelkõige ja esmalt evangeeliumi kuulutada. Olen jälginud mitmeid välismaiseid ja ka ise seda kunag iproovitud, kui teha evangelismi avatud foorum, siis muutub see üsna kiirelt peldikuks, kus suvalised kargavad sisse ja sülitavad ka läraka nö. usklike topsi, et noh siis parem tunne kohe.

Olge terved, hoidke kokku vennad õed.


Rahu Issandas!

P.S.

LISATUD 1.08.2007 viide:

Foorum - arutelu on mittevajalik, kuna seal vaieldakse? Mis on üleüldse vaidlus? http://foorum.usk.ee/index.php?topic=2826.0
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Netivestlus. Head ja vead.
« Vasta #1 on: 23.06.2009, kell 13:42 »L.1,1 Õnnis on inimene, kes ei käi õelate nõu järgi ega seisa patuste tee peal ega istu pilkajate killas,

Osad on registreerimisel (taotluse või ankeedi täitmisel küsinud väga tobedaid küsimusi ja ka pritsinud süüdistusi vms.). Miks teil nii raske registreerimine on, miks nii range kodukord vms. Aga see on kõik selle jaoks ja tarbeks, et me silmad ega kõrvad ei ole solgiämber ja meie aeg on liiga kallis, et lugeda RÄMPSU ja SAASTA mida nett on paksult täis. Tsensuurita ja kontrollita ning anonüümselt "kliki ja postita" foorumid on täis vaimset saasta ja läbu ning libapostitusi (inimesed kes esinevad kristlastena aga ei ole". Jumala pilge, kristlaste ja Piibli mõnitamise patt kehtib ka online - selliste asjade pärast tuleb needus taoliste keskkondade ja saitide ja veebilehtede haldajate - omanike peale!

Kõigile foorumi uutele registreerinud kasutajatele kehtib reegel:

Jälgi kriitiliselt neid kriteeriume - nõudeid, kuna nende rikkumisel me lihtsalt keskonna PUHTUSE säilitamise mõttes viskame "mentaalsed räuskajad" ja kohvikus norijad välja:

- Sinu esimesed 10 postitust olgu positiivsed või siis nö. sõbraliku meelsuse ja mitte ründavad, norivad, tüli kiskuvad, halvustavad vms.

- Ära kuku nö. kodukorda, admine, foorumi ülesehitus, teise liikmeid arvustama, paika panema, süüdistama, ründama, mõnitama - tänitama jms.


Jumal andis aastaid tagasi mulle visiooni, kristlike suhtluskeskondade normaalse toimimise võtmesalmi - printsiibi:

Õp.22,10 Aja pilkaja ära, siis lakkab riid, lõpeb tüli ning teotus!

Ja kallid see TÖÖTAB! See on Jumala Sõna ja selle vastu ei ole ju kristlastel midagi! Lubades PILKAJATELE punuda pesa meie kirikutes või kristlikes osadustes või näiteks online kristlaste osaduses AVAME me NEEDUSE ukse, mis avaldub tülide, riiu ja teotusega! Need inimesed toovad kurjuse vilja, ka selle foorumis oli minevikus JUST SELLISED inimesed, kes mõnitasid ja ründasid.

Me ei taha vaielda, väidelda pilkajatega, inimesed kes on uhked, religiooselt üleolevad, ülbed, üleolevad, ülevalt alla vaatajad, ärapanijad, tülimeelsed, negatiivsed jms. NEILE EI OLE KOHT SIIN KRISTLIKUS FOORUMIS:

Õp.9,7 Kes õpetab pilkajat, toob iseenesele häbi, ja kes noomib õelat, sellele jääb külge halb märk!

Õp.9,8 Ära noomi pilkajat, et ta sind ei vihkaks, noomi tarka, ja ta armastab sind!----------------------------------------------------------------------------------------

Kui keegi on kunagi ka siit bännitud ja välja visatud, siis võta sellest õppust:

Õp.21,11 Kui pilkajat karistatakse, saab kohtlane targaks, ja kui tarka õpetatakse, ta võtab õpetust!

Õp.15,12 Pilkaja ei armasta, et teda noomitakse, tarkade juurde ta ei lähe!

Õp.13,1 Tark poeg armastab karistust, aga pilkaja ei kuula sõitlustki!


----------------------------------------------------------------------------------------

Kui siind bänniti siis:

Õp.9,12 Kui oled tark, siis oled tark iseenese jaoks; ja kui oled pilkaja, siis pead seda kandma üksinda!


See on su tegude vili! Kui oled meelt muutnud (meelsust) ehk meelt parandanud siis neile anname ikka teise võimaluse!

----------------------------------------------------------------------------------------

Eesti Kristlik Foorum

Logged

butterfly2
Uustulnuk
*
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 5


Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...


Vastus: Netivestlus. Head ja vead.
« Vasta #2 on: 12.10.2009, kell 20:42 »

Jaa, hea teema! Mina olen üks nendest ohvritest, kellel mujal foorumites ja jutukates ikka tüliks läheb. IRL aga olen ma jube kinnine inimene ega saa kuidagi suheldud ja kuna mul on puue ka ja ma oma puuet häbenen, siis olengi leidnud lihtsama mooduse, et netis suhelda, kuigi olen palju haiget saanud. Usun, et siin foorumis seda ei juhtu. Eks ma olen ka ise paljudes asjades süüdi olnud, kui on tüliks läinud aga nii se ju ongi, et üks räägib aiast ja teine aia august ja nii see pihta hakkabki. Nüüdseks olen oma õppetunni saanud ja püüan targem olla.
Logged
clarsyy
Uustulnuk
*
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 39Vastus: Netivestlus. Head ja vead.
« Vasta #3 on: 24.10.2009, kell 12:08 »

Uute inimestega eriti netis ei kipu suhtlema (msn'is näiteks), eelistan teada sõpru, kuna siis on mul vastaspoolest ka kindel ettekujutus., tean, milline inimene täpselt välja näeb, kus istub.. tunnen ära isegi, milline kehakeel tal hetkel on või kas ta ka tegelikult aru sai, mida ma öelda tahtsin. Foorumites meeldib mulle samuti väga ringi luusida ning oma arvamust avaldada, samas lähedamat nö. internetisuhtlust sealsete inimestega üldjuhul arendada ei soovi.
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam