Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 12:57
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  uuesti abiellumine « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: uuesti abiellumine  (Loetud 6994 korda)
ikspiks
Külaline


E-mail
uuesti abiellumine
« on: 28.09.2006, kell 11:38 »

Mida teha, kui oled olnud laulatatud aga siis teine pool hülgab usu ja hakkab elama teisega ja lõpuks lahutatakse. Ja teine poole ei tunne ega hakka enam tundma huvi mahajäetu vastu.
Ja siis leiab see õnnetu mahajäetu uue armastuse, kristlase, suurepärase inimese ja tekib dilemma. Piiblis on kirjutatud, et kes lahutatud naisega abiellub, rikub abielu ehk siis, et lahutus ei maksa midagi, Jumala silmis jäädakse ikkagi abiellu. Ja sellepärast ei saa enam uuesti abielluda. Ja see teine pool peab jääma kuni elu lõpuni õnnetuks ja üksikuks.
Või tohib uuesti abielluda?
Logged
Margus
Külaline


E-mail
Re:uuesti abiellumine
« Vasta #1 on: 28.09.2006, kell 12:20 »

Kirjutatud on, et kes võtab minema aetud naise (v.a abielurikkumine), see rikub abielu (Mt 5:32). Aga kui mees rikkus abielu ja hülgas oma naise ja usu, siis on ju naine vaba. Kui naine arvab, et parem on abielluda, siis abiellugu pealegi (1Kr 7:9). Mitte kellegil pole selle vastu mitte midagi. Tol ajal oli see kitsalt piiritletud seetõttu, et arvati, et Kristus tuleb kohe-kohe tagasi ja seetõttu pole mõtet abielluda, vaid peaks ajama koguduse rida jpm. Aga siin on vist küsimus hoopis selles, et kas ta peab jääma üksikuks (vrd 1Kr 7:10,11). Siis pole küll mitte ühtegi mõistlikku põhjendust, miks ta ei võiks uuesti abielluda, kui ta seda soovib. Sest on kirjutatud ka, et kui uskmatu pool lahkub, siis on naine vaba, loe 1Kr 7:15.

Aga tegelikult me peame mõistma piiblit mitte sel viisil, et ajame näpuga järge ja vaatame, kas me oleme "raamides". Me peame mõitsma, et tollane maailm oli teistsugune (nt vrl Mt 18.25), oli teine kord. Tänapäeval ei ole naine mehe omand! Kes selle ära unustavad, kukuvad tõlgendustega rappa ja panevad inimestele sellised ikked peale, et hoia ja keela! Tahaks loota, et enam keegi ei ela orjanduslikust ühiskonna põhimõtete järgi.

Naine pole mehe ori!
Logged
LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Re:uuesti abiellumine
« Vasta #2 on: 28.09.2006, kell 12:47 »

Jah, Jumal ei ole inimene, et Ta naisi vahetaks. Jumal jääb ikka oma kogudusele ustavaks.

Jumala ees sõlmitud ja Jumala poolt õnnistatud abielulepingu osa on: kuni surm meid lahutab. Isegi kui seejuures riiklikult registreeritud abielu lahutatakse ja lahutuspaber kätte antakse. Jumala ees jääb ju abeluleping kehtima, sest Jumal ei ole ju seda ära tühistanud. Mida Jumal on ühte pannud, seda inimene ärgu lahutagu. Ja need riiklikult lahutatud osapooled on Jumala ees abielus edasi. Teoreetiliselt võib kumbki riiklikult uue abielu sõlmida, kuid mitte Jumala ees enam. Ja see jääb Jumala silmis vaid lihajanditamiseks.

Isegi kui on rikutud abielu(mis on lihategu ja patt), jääb andestuse ja kahetsuse võimalus.

Naine ei ole enam mehe omand. Kristus vabastas naise.

Kui üks osapool taganeb usust ja hakkab elama pidevas liideruses ja meelt ei paranda, siis jah, loeb Jumal selle abielulepingu tühistatuks.

Üksnes riiklikult registreeritud abielu (uskmatute inimeste poolt)on sõlmitud ilma Jumala juuresolekut soovimata(et Jumal oleks sõlmitava abielulepingu kolmas osapool) ja tundmata, siis see abielu on paraku vaid riiklik kokkulepe ja mitte abieluleping Jumala ees. Ja seda saab taas ka riiklikult lahutada. Kuid usun, et abielulahutus  ei ole (Jumala) parim asi, mida teha, nii ehk naa.

Logged

Margus
Külaline


E-mail
Re:uuesti abiellumine
« Vasta #3 on: 28.09.2006, kell 13:13 »

Mul on vist selline tunne, et nüüd tuleb tuline vaidlus.

Ma ei saa aru, kust sa Lily võtad heaks arvata, mida Jumal asjast arvab?

Ma oleksin äärimiselt ettevaatlik, kui peaksin sellises küsimuses andma nõu inimestele, et nii-ja naa, aga vaata ikka nii, et see on teisiti jne... Inimestele pole vaja Jumala sõna nina alla hõõruda!

Ausalt öeldes, ajab selline jutt mul turja punaseks! Auga. Asi on väga lihtne. Naine pole mehe omand. Punkt. Kui mees lasi jalga ja hülgas ka usu, on naine vaba. Punkt. Rohkem pole siin midagi rääkida.

Nii et kui sa soovid - Veronika, abiellu uuesti. Sa ei tee midagi valesti.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:uuesti abiellumine
« Vasta #4 on: 28.09.2006, kell 13:45 »

Tegelikult on sellest juttu ka juba olnud:

Kas kristlane võib lahutada?
http://foorum.usk.ee/index.php?board=4;action=display;threadid=203;start=msg2087#msg2087


Küsija probleem ega küsimus ei ole niivõrd lahutus vaid uuesti abiellumise probleem.

Tänu Jumalale, kogudustes vaikselt tasa ja targu levib õnneks keskteel õpetus!

Soovitan südamest kuulata pastor Jaanus Ringmäe õpetust sellel teemal: http://abielu.hosianna.ee/?download=abielulahutus.mp3

Lihtne, loogiline ja piibellik. Ei loe niivõrd mida meie arvame, vaid mida Jumala Sõna räägib ja mida Püha Vaim on ilmutanud teenistujatele. Samas on iga olukord erinev ja eelkõige peaks probleemis osapool olema juhitud Püha Vaimu tunnistsuest - sisemisest tunnistusest.
Logged

LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Re:uuesti abiellumine
« Vasta #5 on: 28.09.2006, kell 19:18 »

Ei ole midagi vaielda, marx. Jeesuse enda sõnad. Mäejutlus. Mt 6:31,32. Ja Mt 19:3-9. Kui lihtsalt tahetakse mingil x-põhjusel(kapriis, tuju, ei meeldi enam, on üle visanud) teisestpoolest lahti saada ja abielluda uuesti teisega, siis nimetab Jeesus seda ABIELURIKKUMISEKS. Ainus põhjus, mil Jumal lubab lahutust, on teisepoole liiderdamine, kui teine hakkab hoorama. Siit loogiline järeldus, et süütu pool võib uuesti abielluda, kui ta seda soovib.

Jutt käib ikka ju Jumala ees sõlmitud abielust ja abielulepingust. Ja kõik, mida Jumal teeb, on püha.

Paulus, kes oli juhitud Pühast Vaimust, möönis, et kui üks pool on uskmatu ja ei taha enam koos elada, siis ei ole teinpool orjastatud. 1 Ko 7: 15. Siia alla peaks käima ka juhtum, kui üks pool taganeb usust(ei hooli abielulepingust ka enam seega ja murrab tõotusi) ja ei taha enam uskliku poolega koos elada. Seega leping Jumala ees on tühistatud. Ja usklik pool võib abielluda uuesti, kui ta seda soovib.

Peaks ikka vahet tegema Jumala ees sõlmitud abielulepingu (kus Jumal on osaline selles lepingus ja Ta on Tema ees öeldud abielutõotuste tunnistaja ja andnud oma õnnistuse, mida Ta niisama lihtsalt ei muuda) ja riiklikult sõlmitud abielu vahel. Kui ma, olles maailmas uskmatuna, abiellun ja registreerin ka oma abielu(inimestvaheline lepe, ilma Jumalat osaluseta) ja hiljem lahutan, siis ma ei näe mingit takistust, miks ma ei või hiljem, usklikuks saades Issandas uuesti abielluda.

Jah, muidugi iga juhtumit peaks vaatlema eraldi.

Abielusuhe on ju samane Kristuse ja koguduse vahelise suhtega. Jumal on ustav oma pruutkogudusele ja ei lahuta end temast niisamalihtsalt. 5 Mo 31:6b, Joosua 1:5 Hb 13:5b. "Ma ei jäta sind ega hülga sind." Ka ei peaks pruut jooksma teise Mehe juurde. Jumal on püha ja mitte jooksupoiss. Jumal ei võta tagasi oma kutsumist ja armuande. Olen Jumala ligiolus olles Jumalalt küsinud neid asju ja Ta on mulle vastanud.

Logged

Margus
Külaline


E-mail
Re:uuesti abiellumine
« Vasta #6 on: 28.09.2006, kell 21:29 »

Mida? Vahel võetakse ei tea mis kontekst ja kirjakoht ei tea mis asjade mõistmiseks ja tõlgendused on teadagi - metsa. Seda siinkohal: Mt 6:31,32. Kus siin räägiti naise ära ajamisest? Jutt pole ka algtõdedest jne (Mt 19:3-9).

Ma ei näinud kuskil veronika tekstis kapriisi. Veronika sõnul ei aetud naist ära abielurikkumise tõttu, vaid mees lasi jalga.

Eelnevad kirjkohad ei puutu asjasse vähimalgi määral... ausalt öeldes jääbki arusaamatuks mida sa õieti väita tahad.

Jumala sõna on ründe relv. Seetõttu tuleb sellega ümber käia äärmiselt ettevaaatlikult, eriti kui see puudutab inimeste elu ja hingeelu. Kahju võib olla korvamatu.
Logged
LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Re:uuesti abiellumine
« Vasta #7 on: 28.09.2006, kell 21:59 »

Paraku rääkisin ma üldist juttu lahutuse ja uuestiabiellumise teemal ja seda piibli taustal. Mitte ei vastanud veronika konkreetsele küsimusele ega hakanud antud situatsiooni lahkama. Ainus nõu oleks antud veronika näites naisel mees lihtsalt sellest olukorrast välja palvetada. Oleksin pidanud seda mainima. sorry, marx.

Minul kui antud probleemisse mittepuutuval kõrvalseisjal isikul ei olegi mingit voli kellelegi isikliku elu (veronika)asjus mingit isiklikku nõu anda.  St. ses suhtes, mis on antud inimese ja Jumala  omavaheline asi.  Soovitan veronikal minna oma küsimustega oma Jumala juurde ja Tema vastab. Ja Temal on lahendused. Meile on antud Lohutaja ja  Nõuandja(PV), igaühele isiklikult. Jumal on imeline nõuandja. Rääkisin antud teemal, kuis piibel õpetab. Ja nii, nagu Jumal mind on isiklikult õpetanud ja asju näidanud.
Logged

Margus
Külaline


E-mail
Re:uuesti abiellumine
« Vasta #8 on: 28.09.2006, kell 22:07 »

Nüüd siis teatakse. Nb. Veronika ei rääkinud üldist juttu, vaid tal oli väga konkreetne küsimus ja konkreetsetele küsimustele tuleb anda väga otsekohesed ja selged, ühemõttelised selgitused, et inimesed ei mõistaks asju kaksipidi ja sellest teeks ekslikke järeldusi. See oli ka minu jutu mõte.
Logged
ikspiks
Külaline


E-mail
Re:uuesti abiellumine
« Vasta #9 on: 12.10.2006, kell 16:05 »

Tänan vastuste eest! Südames läks kergemaks. Tänan sind, Marx! Aga jah, Jumal on siiski me Isand ja otsustab me elude üle ja ma kuulan, mis Ta tahab minu eluga edasi teha aga arvan, et Ta ei saada juhuslikult lihtsalt niisama inimese teele kedagi kristlast, kes teda tuliselt ja südamest ja ohvrimeelselt armastab. Selle teise isikuga läks nii, ta tegi vabatahtlikult oma valiku ja ei tagane sellest ja tegi palju valu. Aga Jumal on ju halastus ja armastus ja taasalustamine haigetele, murdunud südametele, teiste poolt jalge alla tallututele ja miks ei peaks Ta ka mulle halastama, saates kena ja suurepärase kristlase mu ellu.
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam