Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 23:29
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Maailm TÄNA (poliitika, äri, meedia, sündmused)  |  Peak Oil - tulevane energiakriis « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Peak Oil - tulevane energiakriis  (Loetud 6849 korda)
evelbri
Külaline


E-mail
Peak Oil - tulevane energiakriis
« on: 30.10.2006, kell 18:07 »

Tere p2evast!

Ma avastasin, et selles foorumis polegi veel teemat sellise t2htsa asja nagu "peak oil"i kohta, tuntud ka kui hubbert's peak.
Asja p6him6te on selline: Maailmas on teatud hulk naftavarusid, ning mingi hetk j6uab k2tte aeg kui kulutatud on neist pooled. On kindlaks tehtud, et kui naftav2lja varudest on k2tte saadud pool, siis j6uab k2tte tootmise tipp, st., et peale seda hakkab nafta hulk mis sealt v2ljalt tuleb v2henema. Seesama juhtub ka maailma mastaabis. USAs juhtus see aastal 1971, sama on juhtunud kymnetes teistes maades. Maailma tippu prognoositakse aastaks 2010-2015. Seda teavad ka suured naftakompaniid ja valitsused(nt. on seda arutatud USA kongressis), kuid enamus inimesi pole paraku sellest teadlik, seda t2nu riikide tohututele propagandakanalitele, mis pasundavad ainult mingit jama inimeste peadesse.
Peale peak oili variseb yhiskond nagu me teda praegu teame (v6imalik, et 6nneks) kokku ning saabub uus suur depressioon v6i uus pime keskaeg.
Loe t2psemalt!

http://peakoil.manfred-knows.com
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Peak Oil - tulevane energiakriis
« Vasta #1 on: 31.10.2006, kell 11:56 »

Huvitav teema, läheks õigemini sinna lõpuaegade teema alla, kui täpsem olla.

Ma ise esitan sellele väitele 2 vastuargumenti:

- meenub üks raport, kus räägiti sellest kui vähe on nafta leidmiseks kaardistatud. Ooekanid (probleem on sügavuses) on suures osas kaardistamata.
Meenub üks prohveteering Leedu kohta, et Leedu maapõues on must kuld. Leedu juba täna pumpab naftat aga see on tibatilluke osa sellest mille otsas nad istuvad. Prohveteeringus oli kirjas, et kristlased palvetage, et nad selle leiaks (see sondeerimine on ülikeerukas ja miljonite dollareid maksev lõbu) ja Leedu saab selle läbi õnnistatud. Ma ise julgen oletada, et Jumal nägi ette seda, millest inimesed energiat varuma - kasutama hakkavad. Jah see ei ole ökoloogiline (ka põlvekivi on kohutav 1 tonni põlevkivi kohta on vaja 10 000 tonni puhast vett) aga see seal on ja inimesed kasutavad - ka laristavad - see on ka fakt. Mileks vaja 6000 cm3 mootoreid sõiduautodele. Meenub mingite kristlike teadlaste kirjutis, kus nad väitsid sama, et Jumal on enne maailma rajamist valmis pannud selle mis avajtakse leuks ja jumalakartuseks. Iseasi on kuidas me neid resursse kasutame. Samas kirjutises oli välja arvutatud et iga inimene võiks omada miljonite dollarite suurust varandust - kapitali, kui planeedil olev resurss õiglaselt jaotada. Siin ongi probleem, et kas me oskame seda kasutada targalt, mis maapõue peidetud on.

- piibel mainib lõpuaegade majanduse ja asjade kokkuvarisemist veidi teise kallakuga. , Mässud - ülstõusud, III maailmasõda - st. tuumasõda, epideemiad, päike kaotab valguse (st, ei saa asju kasvatada), kohutav nläjalaine, 2 komeeti tabab maakera, joogivesi saastub, jms. KRAHHI ja totaalse hävingu suure viletusaja 2 poolel toob esile hulk hädade ja viletsuste kokkulangevusi, mitte nafta kadumine.
Logged

evelbri
Külaline


E-mail
Re:Peak Oil - tulevane energiakriis
« Vasta #2 on: 31.10.2006, kell 13:02 »

Kui sa oleksid vaevunud lugema selle kohta antud lehekyljelt siis sa teaksid - Nafta ei l6pe otsa, seda hakkab puudu j22ma, mis p6justab t6en2oliselt tuumas6ja viimaste reservide p2rast. Nafta leiukohti ei ole v2he kaardistatud, vastupidi, seda on tehtud palju t2nap2evaste sateliitide abiga, nendega on v6imalik uurida maapinna tihedust jne.
Nafta puuduj22k p6hjustab ka tohutu n2ljah2da, kuna toidu kasvatamisel, pakendamisel, transpordil kasutatakse haiglastes kogustes naftat. Ja veel, nafta puuduj22k ei p6hjusta maailmal6ppu ega midagi, lihtsalt meie yhiskond variseb kokku, ning peab alustama otsast peale.
J2rgmine kord v6iks teemaga natuke tutvuda enne kui hakkab mingit teemat vastu ajama.  Angry
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Peak Oil - tulevane energiakriis
« Vasta #3 on: 31.10.2006, kell 16:20 »

Ei aja ma vastu midagi, kas ei tohi arvamust avaldada?

Tsiteeri
Nafta leiukohti ei ole v2he kaardistatud, vastupidi, seda on tehtud palju t2nap2evaste sateliitide abiga, nendega on v6imalik uurida maapinna tihedust jne.

Ma ei ole selles päris kindel. Aastakese tagasi nägin kokkuvõtvat saadet nafta energeetika majandamisest ja naftast tulenevate muutuste kohta maailmaturul.

Film - dok saade lõppes positiivse noodiga, kuna rida teadlasi ütlesid, et meil on süvaookean suuremas osas kaardistamata. Ainuüksi kõval pinnasel - maismaal on naftat üsna raske leida. Isegi Kanada ja Alaska on veel lõpuni uurimata! Alles leiti Alaskalt uus nafta maardla ja mehikko lahest veel üks maardla. Ja just nende sõnadega lõpetasid need professorid selle dok saate.

Iseasi on kuidas seda olemasolevat kasutatakse, kui hakkavad seni teadaolevad augud tühjaks jääma ja enne uute leidmist variseb loomulikult nii ühte kui teist kokku! Ma ei tea kas olete kuulnud aga see oli aastaid tagasi ,kui tapeti üks ökoenergeetikat uuriv uurija! Huvitav miks - äkki oli ta jälil mingil alternatiivsel asjal.

Äkki räägid veel lisa - huvitav teema ja kaasarääkimist kui palju. Ära kohe õiendama hakka, kui teised veel mõtlevad ja seedivad seda teemat.
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Peak Oil - tulevane energiakriis
« Vasta #4 on: 31.10.2006, kell 16:25 »

Aga ühte ma ütlen, ma ise usun et kristlased seda kõige hullemat ei näe (see ei olek a välistatud) Kui naftakriis peaks ka täiel laksul tulema, siis see saab juhtuma suure viletusajal. Mis on suur viletsusaeg ehk Jaakobi ahastusaeg, sellest loe lisa mõnest kristlikust raamatust, mis seda teemat lahkab.

Ma olen väga nö. rohelise mõtlemisega ja ökoloogilise ning energiat ja loodusresursse säästva eluviisi pooldaja. Miks mitte hobused.

Ja midagi ma ka aiman ja tajun, et on tulekul, kas see naftast tuleb on iseasi. Jumal on pannud südamesse ehitada koju kesküttesüsteem, mis toimiks ka ilma elektrita. Kas saan selle tehtud on iseasi, selle loomuliku tsirkulatsiooniga süsteemi ehitamine nõuab täpseid arvutusi, milles ma ei hiilga Smiley Ühte pani küll Jumal südamesse, pane võimalikult palju asju üles puukütte baasil ning mõtle süsteemidele, mis suudaks ökonoomselt elatuda. Samas ma ei tee sellest kohe üldistusi, et midagi on tulemas, see võib olla niisama Jumala hüva nõu - et ei pea tarbismishulluses ühiskonnaga kaasa jooksma vaid elada vaikset ja säästlikku elu Jumalakarstuses ja aususes.

...
Logged

evelbri
Külaline


E-mail
Re:Peak Oil - tulevane energiakriis
« Vasta #5 on: 31.10.2006, kell 17:24 »

heheee, ookeani p6hja uue puuraugu tegemiseks l2heb aastaid. Esiteks tehakse proovipuurimised, kui need annavad positiivse vastuse, siis hakkatakse ehitama puurkaevu, ning siis laskma mere alla puurtoru. Praegused puurkaevud mis on meres ulatuvad rohkem kui 5km sygavusele ja, et kogu see asi valmis saada l2heb ikka p2ris mitu aastat. See ei ole ka asi mida saaks kiirustades ruttu valmis teha.
Logged
Tanel
Külaline


E-mail
Re:Peak Oil - tulevane energiakriis
« Vasta #6 on: 31.10.2006, kell 17:42 »

Tegelikult on tõesti veel palju kaardistamata. Näiteks otsivad ka juudid praegu naftat, et mitte olla sõltuvuses araabiariikidest.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Peak Oil - tulevane energiakriis
« Vasta #7 on: 31.10.2006, kell 17:44 »

uue energia ajastu?http://foorum.usk.ee/index.php?board=1;action=display;threadid=2040
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam