Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.02.2018, kell 12:47
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  Vaimulik mõõdupuu: palju su piibel ka kaalub? Simuna kirikul on 3-kilone piibel « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Vaimulik mõõdupuu: palju su piibel ka kaalub? Simuna kirikul on 3-kilone piibel  (Loetud 5432 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vaimulik mõõdupuu: palju su piibel ka kaalub? Simuna kirikul on 3-kilone piibel
« on: 06.11.2006, kell 12:05 »

Tsiteeri
Kristlikus uudistelehes oli omamoodi uudis, seda küll mitte nende endi kootud vaid made in Virumaa Teataja. Kas niisama nö. huvitav seik või siis mõõdab maailm ikka vaimulikkust ja vaimse maailma saladusi KILODES  Cheesy Et nagu ütle mulle palju kaalub sinu piibel, ütlen kui vaimne või tõsiseltvõtav sa oled  Tongue

Simuna kirik vahetas sajand vana piibli välja uue vastu

Alates läinud laupäevast ehib Simuna kiriku kantslit uus piibel, mida kaunistab endise Avanduse valla vapp, varasem piibel pidas samal kohal vastu enam kui sajandi.

Seekordne simunapäev oli EELK Simuna Siimona ja Juuda kogudusele eriline - peapiiskop Andres Põder pühitses uhiuue tänapäevases keeles kirikupiibli.

Anna Pakkonen, kes on Simuna kirikus käinud ja koguduse liige olnud sestsaadik, kui ta 1942. aastal seal laulatati, ütles, et mäletab vana piiblit juba sellest ajast.

Valla vapp taaskasutuses

Simuna kiriku vaimuliku diakon Tauno Toompuu sõnul on senini kasutusel olnud piibel välja antud 1897. aastal ja seega pärit suisa üle-eelmisest sajandist. Kuigi suur osa kiriku raamatutest hävis II maailmasõja päevil, mil Vene sõjaväelased tegid teostest lausa lõket, jäi vana kirikupiibel imekombel puutumata. Toompuu teada võisid mõned koguduse liikmed kirikus olevad esemed ajutiselt lihtsalt ära peita, sest alles jäi ka vana armulauakarikas, mis on praegugi kasutusel.

“Võimalik, et vana piiblit loeti kirikus veel isegi seitsmekümnendate aastate alguses, aga praegu on ta meil tõesti pigem mööblina seisnud,” sõnas Toompuu, kes seni kasutas teenistustel isiklikku väikseformaadilist piiblit. “Kõik asjad kirikus peaksid olema kindlaks otstarbeks ning seepärast neid ka pühitsetakse. Ei ole nii, et võtad altarilt piibli ja lähed sellega matkale või kuhugi mujale,” selgitas ta.

Uus piibel kaalub kolm kilo ja selle köite on välja andnud Eesti piibliselts. Simuna altaripiibel on köidetud eritellimusel ning kaanel on endise Avanduse valla vapp, mille kasutamise õiguse Väike-Maarja Simuna kogudus pärast valdade ühinemist endale küsis ja ka sai.

Virumaa Teataja
http://www.virumaateataja.ee/011106/esileht/uudised/15034107.php
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Vaimulik mõõdupuu, palju su piibel ka kaalub? Simuna kirikul on 3 kilone piib
« Vasta #1 on: 06.11.2006, kell 12:12 »

Et nagu mingi eriline kristlik uudis ei ole aga silma jäi lause:

Uus piibel kaalub kolm kilo ja selle köite on välja andnud Eesti piibliselts.

Et nagu TASE - mõtle 3 kg. See peab olema väeline PIIBEL!

Meenub sarnane suhtumine praktilises tänavaevangelismis, kus nii mõnigi on rääkind sarnast asja.

Meenub üks mees, kes rääkis meiega kuskil väliüritusel ja siis küsis, mis väike piibel teil käes on. Ma ütlesin, see on Jumala Sõna, tavaline eestikeelne piibel.

Mees vastas: See siis mingi Piibel. Ärge tulge mulle sellest tillukesest piiblinökatsist mingit valeõpetust mulle kõrva ajama. Meil kodus on aga PUUST KAANETGA piibel. See on juba seal üle saja aasta ja piibel ise veel vanem. Meil ei ole selle piibli pärast isegi välk kordagi majja löönud.

Küsisin siis: Kle aga kus see teil on siis?

Mees vastas: Kuskil pööningul, peaks selle üles otsima.

Vastasin talle: Kle, mees tad su maja võib ka olla laotud tellise asemel piiblitest ja see võib maha põleda suvalisest sädemest. Seni kuni sa Jumala Sõna - Piiblit ei loe on see hunnik lehti ja trükimusti. Sinu PUUST KAANETGA Piibel võib sulle saada saatuslikult, et sa kunagi ennast põrgust leiad, sest ei ole antud muud nime taeva all, milles meid päästetakse - see nimi on JEESUS! Mitte puust kaantega Piiblid, vaid Jeesus!

Et nagu selline lugu selle uudise peale!

P.S. Huvitav kas nad seda Wana Tõllgett ka lugesid 1:1 ? Või lihtsalt altarikaunistus?
Logged

kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Re:Vaimulik mõõdupuu, palju su piibel ka kaalub? Simuna kirikul on 3 kilone piib
« Vasta #2 on: 11.11.2006, kell 20:07 »

mõned on ilmselt lihtsalt sellisel seisukohal, et altarile pandav ja altaris kasutatav piibel peab olema pisut auväärsemas formaadis kui pisikene taskuformaat.
ning suur formaat tähendab ka suuremat kaalu.
kas see just eriline "uudis" peab olema, on muidugi iseasi.
Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
Margus
Külaline


E-mail
Re:Vaimulik mõõdupuu, palju su piibel ka kaalub? Simuna kirikul on 3 kilone piib
« Vasta #3 on: 11.11.2006, kell 23:00 »

Miks peab piibel väike olema? Suuremas on tekst suurem ja parem tarvitada ning kui selle juures on raamat kaunistatud, siis saab see vaid hea olla. Pigem arvan, et mind häirib vähem kaunistatud piibel, kui kapsaks loetud.  Kui piibli asemel asub altaril lapakas kuldsete äärtega ning IBM logoga, siis minu arvates on see vaid vahend, mind see ese ei häiri. See on vaid vahend teksti lugemiskes. Pealegi, Jumala teenimisriistade märgistamine, kaunistamine ja õnnistamine pole Jumala Sõnaga vastuolus. Vastupidi, otse soovitatav.
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam