Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 11:14
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  Ümberlõikamine teadlaste arvates kasulik « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Ümberlõikamine teadlaste arvates kasulik  (Loetud 7246 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Ümberlõikamine teadlaste arvates kasulik
« on: 08.11.2006, kell 12:10 »

Teadlased pooldavad poisslaste ümberlõikamist

Uus-Meremaa teadlased järeldasid 25 aastat kestnud uuringu põhjal, et ümberlõikamine vähendab meestel suguhaiguste riski ligi kaks korda.

Uurijad arvavad, et üldine vastsündinud poisslaste ümberlõikamine võib oluliselt vähendada HIV, süüfilise, genitaalherpese ja paljude teiste suguhaiguste levikut, vahendab Lenta.Ru.

Ajakirjas Pediatrics avaldatud uurimuse autorid jälgisid pikema aja jooksul 510 meessoost katsealust. Jälgimist alustati alates lapse sünnist ja lõpetati tema 25-aastaseks saamisel. Pooled katsealused lõigati ümber, kas siis kohe pärast sündi või teismeeas.

Uurijate andmetel oli suguhaiguste risk ümberlõigatud noormeeste puhul 2,66 korda väiksem kui ümberlõikamata noormeestel. Need andmed ei muutunud ka selliste faktorite arvesse võtmisel, nagu seksuaalpartnerite arv, kondoomide kasutamine, perekonnaseis jt.

Saadud tulemuste põhjal teatasid uuringu autorid, et üldise ümberlõikamise sisseviimine meessoost vastsündinute puhul aitaks oluliselt vähendada suguhaiguste levikut Uus-Meremaal.

Erinevad teadlased on varemgi uurinud ümberlõikamise kasulikkust. Uued andmed on aga kaasa toonud ka USA spetsialistide positiivse vastujaka – paljud neist soovivad läbi suruda kohustuslikus korras ümberlõikamise sisseviimist.

USA-s tegutseb ka päris mitu ümberlõikamise vastast organisatsiooni, kes peavad niivõrd tundliku kehaosa opereerimist lapse õiguste rängaks rikkumiseks.
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Ümberlõikamine teadlaste arvates kasulik
« Vasta #1 on: 08.11.2006, kell 12:14 »

Ameerikas on isegi mõningate baptisti voolude-harude seas ümberlõikamine tavaline toiming. Mulle oli see veidi üllatus aga kui sai veel uuritud, siis see on USA-s üsna levinud isegi mõningate kristlike liikumiste seas.

Eestis seda vist teevad vaid juudid ja veel ehk mõned ...

Huvitav, kas Jumal tegi eesnaha selle eesmärgiga, et see ära lõigata  Grin see on selline puust ja punaselt loogika.

Vene meditsiini teadlased korrutasid ja vehkisid ju pimesoolega ja pilkasid sellega religiooseid lääne teadlasi, et see on nende arvates Jumala aps - inimene elab ilma pimesooleta ju efektiivselt. Aastakümneid hiljem mitmed uuringud aga teatasid, et sellel organil on siiski oma funktsioon ja ülesanne perfektses ja ülikeerukas Jumala kätetöös - inimorganismis.

Et nagu niipalju eesnahast siis ..

Cheesy
Logged

Jann
Usaldatav foormulane
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 22

Sinu usk aitab sind!


WWW
Vastus: Ümberlõikamine teadlaste arvates kasulik
« Vasta #2 on: 19.03.2007, kell 22:51 »

On teadea ju kuidas enamus need suguhaigusi levivad - need levivavad vabadest seksuaalsuhetest. Kui inimesed elaks Jumala sõna järgi ei olelks ka paljusid neid haigusi üldse. Uues lepingus ei ole übmerlõikamist vaja. Kui keegi tahab lasku käia.
Logged

Eilish
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 395


Väike õde Eilish


WWW
Vastus: Ümberlõikamine teadlaste arvates kasulik
« Vasta #3 on: 21.03.2007, kell 10:56 »

Eh, kasutage ikka Spiodiini. Ja abielus olles ainult oma abikaasat. Cheesy

PS! Mõnes usulahus lõigatakse ka naisi ümber...
Logged

“Tähtsates asjades ühtsus, vähemtähtsates vabadus, üle kõige armastus”. Augustinus
Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: Ümberlõikamine teadlaste arvates kasulik
« Vasta #4 on: 17.04.2012, kell 20:14 »

Ümberlõikamine pidi meestel vähendama tundlikust, on see nüüd hea või halb, kes seda öelda oskab. Ilmselt nõudliku naise seisukohast hea, sest mees peab kauem vastu, aga kas mees orgasmi saab ja suure füüsilise erutuse?
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam