Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.10.2017, kell 06:49
24653 postitust 2499 Teemas vastas 314 Liiget
Uusim liige: Nipitiri3
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  Re:Usuõpetus. Religiooniõpetus. Poolt või vastu. Kes ja kuidas peaks ... ? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Re:Usuõpetus. Religiooniõpetus. Poolt või vastu. Kes ja kuidas peaks ... ?  (Loetud 9097 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

Re:Usuõpetus. Religiooniõpetus. Poolt või vastu. Kes ja kuidas peaks ... ?
« on: 20.11.2006, kell 16:34 »

Religiooniõpetus - usuõpetus koolides.

Et mida sa kristlasena arvad? Kas peaks olema ja mis kujul? Kas kohustuslik jms.

See aga ei ole nö. peateema, mida ma üles tahtsin võtta. Viimasest ja sellega sonduvast on olnud palju juttu.

Räägime aga evangeelsete kristlaste seisukohast ja vaatevinklist, et kuidas sa tõlgendad ja näed RELIGIOONIÕPETUST ja sellega seonduvat.

MA ARVAN, ET SELLISEL MOEL SEDA KOOLOIDESSE SAADA ON ÜSNA KAHTLANE, KUNA TEGEMIST ON SÕNA OTSESELT MÕTTES KRISTLIKU PIIBLIÕPPEGA - USUÕPETUSEGA!

SELLEST KAHTLUSEST LÄHTUVALT ARVESTAN, ET ME KOOLIDESSE TULEB RELIGIOONIÕPETUS - USUNDIÕPETUS SEDA MAAILMA INIMESTE VAATEVINKLIST, KUS SEE JEESUKE EI OLEKS TÄHTSAMAL PULGAL KUI BUDDA JA MUHHAMED JMS:

SEE AGA AVAB ANTUD TEEMA HOOPIS TEISE NURGA ALT!

Avaks teema paari küsimusega:

KES SUUDAB ÕPETADA RELIGIOONIÕPETUST NEUTRAALSELT?
Siin seal on usuõpetuse õpetajaid süüdistatud (vaid 11% õpilastest arvas seda) või mainitud, et õpetaja kallutab - suunab oma vaadetele vastavalt seda õpetamist. Arvestades, et Eestis on evangeelseid kristlasi vaid 10% siis hakkaks religiooniõpetust andma, kes? Inimesed, kes on New Age, maausu (sellist asja pole olemas aga ok nimetagem seda siis maausu sektiks), jms. kõikvõimalike "Oma Jumala" kummardajad - kellele on haridus, kellele raha, kellele karjäär, kellele teab mis Jumal. Kas õpetaja suudab jääda neutraalseks?

Vastus on EI! Astja mekk ja maitse jääb nii ehk naa külge!

Mt.12,35 Hea inimene toob südame heast tagavarast esile head, ja halb inimene toob halvast tagavarast esile halba.

Ei ole olemas NEUTRAALSET MAAILMAPILTI!

Siit koorub kritslasena järgmine küsimus:

KAS SA PANEKS KRISTLASEST LAPSEVANEM OMA LAPSI RELIGIOONIÕPETUSE TUNDI?
Arvestaks siis ette tõsiasjaga, et seda viib läbi homoseksuaalseid suhteid omav New Age huvidega religiooniõpetaja või maausu huvidega (tüüpiline posija stiilis), kes mõlemad peavad kus iganes ja mil moel ikka oma nägemuse läbi asja tõlgitsema või selle paratamatult lisama.

Kas ma paneks? EI! Mu laps saab oma kodus PIISAVALT usundiõpetust - piisavalt religiooniõpetust (religioonidega tutvuvad nad ka ajaloo tunnis) ja hilisemas haridusteel - põgusalt.

KES PÜHENDUNUD KRISTLANE SAAB KUULUTADA LASTELE VALET!
Ajalugu räägib, et Muhhamed oli seestunud mees, kes tappis oma lähikondlased ja rajas selle "poolkuu jumala" loe saatana usundi! 60 -ndad koos Biitlitega tõid läände Indiast erinevaid usundeid, mis läänemaailma materjalismiga segunes New Age liikumiseks, peagi mõistis põlvkond, et see on hukatus ühiskonnale - hipiliikumine, narkootikumid jms. Huvitav mida räägib Piibel? Mida peaks kristlane kuulutama?

Jeesus käskis meil teha mida? Tutvustada saatanlikku ja verist inimvanulikku islamit? Oot-oot, kus Piiblis? Kas Kristus käskis meil minna ja kuulutada hindusitlikke "mida rohkem jumalaid seda uhkem"? Oot-oot, kus Piiblis? Kas Jeesus käskis, mile minna ja kuulutada Budda fraase? Oot-oot, kus piiblis?

Mt.24,14 Ja seda kuningriigi evangeeliumi peab kuulutatama kogu maailmas tunnistuseks kõigile rahvaile, ja siis tuleb ots.

Mida sisaldab see KUNINGRIIGI EVANGEELIUM (Loe hea sõnum Jumala päästest).

See sisaldab ka tõsiasja, et Jumal vihkab ebajumalateenistust. Et on AINUKE ja ÜKS Jumal taevas üle maa ja inimkonna. Ta on armukade Jumal ja ei anna oma au teistele.

Jeesus ütles, et ta on läkitatud kuulutama evangeeliumi. Lk.4,43 Paulus tunnistas sama. Ef.6,20 Kes läkitab aga  saadikuna J.riigi esindajana õdesid ja vendasid kuulutama ja õpetama ERINEVAID RELIGOONE JA EBAJUMALATE TEENIMIST süütutele lastele ja võhikutele eksiõpetusi? Kas Jumal? Oot-oot ... pidage kinni!

Ristija Johannese sõnum:

Mk.1,15 ja ütles: "Aeg on täis saanud ja Jumala riik on lähedal; parandage meelt ja uskuge evangeeliumisse!"

Parandage meelt - üks teine tõlge toob välja selle lihtsa sõna raksusastme - algtõlkele täpsema selgituse:

Parndage meelt - mõtlege teisiti, muutke oma (mõistus, arvamus, kavatsus), kahetsedes oma patte ja muutes oma käitumist.

Et kuidas kattuba RELIGIOONIÕPETUS nö. selle Piibelliku meeleparandus sõnumiga?

Jah sinna RELIGIOONIÕPETUSSE mahub vaid KRIKUPOLIITIKA, KULTUURIKRISTLUS, INIMESTE KOMBED jms. aga sinna ei mahu ELAV JEESUS - kes ootab oma jüngritelt kompromissitud järgimist ja pühadust ka kuulutuse sisust. Väärreligioonide - ekituste - eksiõpetuste levitamine on patt Jumala silmis! Jah kristlasest aineõpetaja ei pea neid asju ise uskuma aga kui kasvõi 1 väike tüdruk usub, siis jääb see kristlasest valeõpetuse ja eksituse kuulutaja Jumala ees süüdi!

See on prohvetlik hoiatus:

Mt.18,6 Aga kes pahandab ühe neist pisukesist, kes minusse usuvad, sellele oleks parem, et veskikivi tema kaela poodaks ja ta uputataks mere sügavusse.

Jumal mõistab hukka vale - ekituse. valeõpetuse levitamise ja selle levitamise kaasaiatamise.

Selles valguses ei olegi enam religiooniõpetus nii ÜLLAS JA MAAILMAPARANDAMISE eesmärgiga.

järgneb ...

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Re:Usuõpetus. Religiooniõpetus. Usundiõpetus. Poolt või vastu. Kes ja kuidas?
« Vasta #1 on: 20.11.2006, kell 16:35 »

...

Kas olete kuulnud NEW AGE ajastust? Ajastust kus usud ja religioonid sulanduvad ühte ja hakatakse vanema aAINUJUMALAT (kristlased ja juudid) kummardavad usud - see juhtub suure viletusajal. Hetkel käivad ettevalmistusajad.

Hs.22,26 Selle preestrid tarvitavad vägivalda mu käsuõpetuse kallal ja teotavad mu pühi asju; nad ei tee vahet püha ja mittepüha vahel, ei õpeta roojase ja puhta vahet; nad peidavad oma silmad mu hingamispäevade eest ja ma olen teotatud nende keskel!

Religioossne sallimine on demokraatia ja usuvabaduse aluseks- Igaühel on õigus olla ja uskuda millist Jumalat ta tahab (kui selle Jumala uskumine ja teenimine on kooskõlas antud maa seadustega). Teine asi on aga "religioossne liberalism", mis segab kõik usundid ühte patta ning püüab nii ära kaotada erinevused ja tuua RAHU MAAPEALE.

Saatanat ei hooli, kas on usuõpetust või ei ole! Aga teda huvitab VÄGA teadmine ja vale, et JEESUS on vaid üks tee paljudest teedest Jumala juurde! See imal vale ja New Age seebivaht pulbitseb aga religiooniõpetuse kaante vahelt välja - kellel on silmad näha see nähku, mida Vaim kogudusele tahab näidata!

Siit koorus välja mitu küsimust ja veel lisaküsimusi, mida esialgu siia välja ei too.

KAS ON MÕTET PAGANAID ÄRRITADA JA ASTUDA ÕHKÕRNALE JÄÄLE, LÄHENDADA RIIKI-VALITSUST-PAGANAID ja USKU - KRISTUSE IHU st. KOGUDUST?

Kas need asjad ei peaks käima seda radapidi, mida on antud meile algkoguduse ajast saati, Jumalikud viisid ja suunad kuidas evangeelium levib vaatamata võimule, ühiskondlikule korrale, süsteemile, ajale jms. See universaalne mudel töötab igal ajal ja iga ilmaga! Need keda Isa tõmbab oma Vaimu läbi tulevad Tema riiki ja saavad Valguse Kuningriigi lapsiks läbi uuestisünni!

Kindlasti on vaja osale kristlaskonnale - kirikusüsteemile arve ja numbreid! Osad väidavad, et Eestis on üle 50% kristlasi. See on jaburdus ruudus! Evangeelseid kristlasi on vaevalt 10%! On kirikuid ja konfessioone, kes vibutavad käes nimekirjadega, kus on ühe kogudusel 6000 liiget ja pühapäeval käib koos vaevalt 60 liiget! See on silmakirjalikkus ja EKSITUS - väga tugev EKSITUS vastavalt Uue Testamendi õpetusele!

Sellistele kirikupoliitikule on sellised numbrid vajalikud. Vaja on masse, et riigi eelarvest kukuks rohkem krosse! (Hea räpilaulu salm). See on aga ebapiibelik, kuna Piibel käsib meil saada hakkama ja eldada VAIKSET JA JUMALAKARTLIKKU ELU aususes. ME EI PEA SÕLTUMA VÄLJASPOOL OLIJATEST! See asi ei ole veel paljudele kohale jõudnud!

Riigikirik ja selline kirikupoliitika on EBAPIIBELIK! Seda sellest momendist kui tuleb sisse mainpulatsioon ja teatud ringkonna huvide - hüvede ajamine. Kui religiooniõpetus - usuõpetus oleks läbipaistev ja TERVE KRISTUSE IHU huve kaitsev, siis saame rääkida läbipaistvusest.

See vaimse maailma ning 50 a. religiooni eitamise tagajärjel tekkinud infovaakum vajab tähelepanu ning teavitustööd aga millisel kujul see on üsna keeruline. Religiooniõpetus ja usuõpetus jms. tõotab hetkel PARADIISI EESTI VABARIIKI aga see on vaid pettekujutelm. Paljukiidetud maad, kus on religiooniõpetused, kus on kristlik usuõpetus ei HIILGA Jumala ees või Piibli valguses vaadatuna küll eriliste saavutustega - õiglusega ja vagadusega. Patt laastab ja hävitab ka neid ühiskondasid. tegelikult on paljud evangelistid öelnud, et teatud liiki usuõetus - religiooniõpetus - kultuurikristlus toodab vaid uussünnile, meeleparandusele ja pöördumisele immuunseid inimesi ja seda TÕESTAB riigikiriku võimu all olevad riigis, kus ei ole ärkamis ja kirikud muutuvad vaid tühjemaks!

Loodan, et ei vihastanud mõnda väga välja aga kui tõmbas harja punaseks, siis enne kui hakkad "võltsvagaduse mädamunadega" loopima, siis mine palvekambri ja võta Piibel kätte ja katsu läbi, mida ma jagasin. need olid vaid mõned mõtted, mis on esile kerkinud aja jooksul ja vendade - õdedega osaduses olles ja neid asju arutades. Mitte kõik kristlased ei ole HALLELUUJA meelt selle religiooniõpetuse suhtes nagu vahel tundub.

Jeesus on ISAND kristlaste eludes, sinna ei mahu peale Tema mitte midagi.

Kui sa oled saanud maitsta TÕELIST ASJA hoiad sa kauge kaarega eemal imalal võltsasjal - milleks on väeta religioon!

Olge hoitud ja kaitstud eksituse eest, mis on tulnud maa peale.

Robinson Crusoe
kardinaalne ja lihtne - otse ja omadega Jeesusesse uskuja

P.S. kas kristlane võib olla ajaloo professor, religiooniteaduste asjatundja jms.? LOOMULIKULT VÕIB ja hea ongi kui nende seast oleks rohkem kristlasi! Aga mu jutu point - raskuskese ja juhtmõte on see, et osad kristlased näevad religiooniõpetuse taga mingit ÄRKAMIST JA JUMALA RIIGI MAAPEALE LASKUMIST! See on aga ärkamisjanus olevate palveränduriyte kõrbe kibe miraaž, mille pettumuse mõru on ette aimata ja oodatav! See ei too neid tulemusi, mis välja hõigatud! Vaid Jeesus Kristuse evangeelium oma lihtsuses ja inimeselt inimesele leviva isikliku tunnistuse jms. moel töötab 110% ja stabiilselt ja päästab veel tuhandeid meie maal!

P.S. Ei ole religiooniõpetuse vastane, seni kui ta jääb vaid ühiskonnaõpetuse, ajaloo tunni vms. raamidesse ja põgusalt tutvustatakse kõiki maailma usundeid jms. Aga mingit ... hinduismi süvaõpet ma oma lastele küll ei taha või veel hullem isalmistide ajupesu! Et Koraan on Pühakiri, asoo ja alles eile lendas Koraani ja Allahi nimel Iraagis õhku 50 naist, last ja tööle minevat meest! Vastik kuulda ja seda jama tahetakse vabatahtlikult peale määrima hakata! Ma arvan et sellist RELIGIOONIÕPETUST ma oma lastele ie taha, piisab vaid et nad teavad mida Allahi kummardajad teevad ja sellest piisab - puud tunned viljast.

-------------------------------------------------------------------------------

Varem meie foorumis jutuks olnud:

Usõpetus või usundiõpetus?
http://foorum.usk.ee/index.php?board=5;action=display;threadid=158

Religiooniõpetuse toetamine Treffneri Gümnaasiumis  
http://foorum.usk.ee/index.php?board=26;action=display;threadid=2196

Artikkel usuõpetusest
http://foorum.usk.ee/index.php?board=28;action=display;threadid=1870

Usuõpetuse kohustuslikkus
http://foorum.usk.ee/index.php?board=5;action=display;threadid=172

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #2 on: 24.11.2006, kell 11:35 »

Et oli nagu arvata, et süsteem on veel kommunismi ajastu koormaga ja ajloputusest lahtumine võtab aega umbes PÕLVKOND.

Kohustuslik usundiõpe jääb tulemata
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=14394195

Ted
Külaline

« Vasta #3 on: 24.11.2006, kell 22:07 »

On see nüüd rõõmustav või kurvastav uudis?
Aksel
Algaja
**

Vastust: 97

Mõtlesin, et kirjutan ka...

« Vasta #4 on: 24.11.2006, kell 22:13 »

Ja ei olegi see nii lihtne vastata...
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #5 on: 25.11.2006, kell 19:15 »

Huh vend kas maailm on sind mõjutanud? Maailm rõõmustab, lärmab ja hüppab, oo jee saime usuhullud eemale ja võitsime.

Või pidasid sa midagi muud silmas?

?

Ted
Külaline

« Vasta #6 on: 25.11.2006, kell 21:58 »

Huh vend kas maailm on sind mõjutanud? Maailm rõõmustab, lärmab ja hüppab, oo jee saime usuhullud eemale ja võitsime.

Või pidasid sa midagi muud silmas?

?

Pidasin silmas su enda postitust. Et sa pole huvitatud sellest, et su lapsed koolis tutuvuksid põhjalikult hinduismiga või saaksid islami vaimus ajupesu...
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #7 on: 26.11.2006, kell 13:08 »

Üldises plaanis on see Eestimaa lastele pigem kurvastamise põhjuseks. Maausulistele, ateistidele ja materjalistidele on see tõesti rõõmuks.

Mulle ei ole rõõmuks ega kurvastuseks, kui pean silmas oma elu ja oma lapsi - nad saavad oma PÄRANDI kodust. Ja isegi kui oleks misiganes vormis ja kujul koolis "õpetusi" siis ma usun liiga jõyuliselt, et KODU VÕIDAB. Seda juhul, kui vanemad on lastele autoriteedid - sõbrad - eeskuju jms. Asjad mida me igapäev väljaelame - mis on meie elu räägivad ja inesteerivad lastesse rohkem, kui mingid õpetused!

Ühes seltskonnas hiljuti üks mees tuli ja küsis mu usu kohta. Küsis, aga räägi kas sa ise ka usud, mida sa räägid. Ma hakkasin ütlema talle, et asi on veidi keerulsiem ja tuleks läheneda teise nurga alt. Ta selle peale tõusis püsti ja tõstis häält ja ütles: ütle EI või JA! Jumal andis vastata (Tema teab igat nuppu ja Jeesusel on võti iga südame jaoks): Ma mitte ie usu, seda mida ma räägin vaid ma ELAN SEDA - SEE ON MU ELU! Sellepeale ta tõusis püsti ja ütles, et tal rohkem küsimusi ei ole ja et ta ei oskagi rohkem küsida. Õhtu läbi tuli ikka mu juurde ja ütles, sa panid mul suu kinni. Ma nüüd veidi aiman mida sa mõtlesid.

Kui me elame Kristuses, siis elame me teisel tasandil. Kui me õpetame oma lapsi ja tutvustame neile igapäevaelus seda tasandit, see jätab kordumatu ja igavese jälje, mille Püha Vaimu pitser langeb ja Jumala tuli taevast tuleb ja sööb ära ohvri ning tuleb sa tulega soolatab selle jäljendi inimvaimu. Tema SÕNA ja VAIM ei tule tühjalt tagasi!

...

Margus
Külaline

« Vasta #8 on: 26.11.2006, kell 15:19 »

Ma arvan, et minu lapsed väärivad seda küll, juba sel põhjusel et kui nad seda ei saa, siis nad ei suuda mõista erinevusi, ei suuda taibata nende maailma, kes pole kristlased. Ma ei usu, et selline asi muutub kellelegi ajuloputuseks või kuidagi mööda külge maha jookseb. Ei jookse ikka küll. Ja tuleb igal juhul kasuks ning avardab inimese silmaringi. Kuid selleks et teha evangeelset tööd, on lausa hädavajalik "rääkida" nende isikutele arusaadavas keeles ja asjade läbi et end üldse mõistetavaks teha. Ka Paulus käitus nii (1Kr 9:19-23). Nii on ka täna, kui keegi tahab evangeeliumi viia inimestele kes on teisest usust või kultuurist, peab ta kõigepealt õppima aru saama erinevustest, vastasel korral kukub tema misjon haledalt läbi. Kes põlgavad ära selle võimaluse, siis tahaksin teada, kus te teate et Jumal selle ära põlgas? Kus te teate, et Jumal ei või seda kasutada päästeks?
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala

Vastust: 1451

alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika

« Vasta #9 on: 26.11.2006, kell 15:31 »

Kui me elame Kristuses, siis elame me teisel tasandil. Kui me õpetame oma lapsi ja tutvustame neile igapäevaelus seda tasandit, see jätab kordumatu ja igavese jälje, mille Püha Vaimu pitser langeb ja Jumala tuli taevast tuleb ja sööb ära ohvri ning tuleb sa tulega soolatab selle jäljendi inimvaimu. Tema SÕNA ja VAIM ei tule tühjalt tagasi!

Vaat siin on see kui...
Olen nõus, et sellist õpetust esmaselt tuleb anda kodus, aga... Kui kodus ei olda selleks suutelised (ja see on juba mitme põlvkonna probleem), siis on koolis pakutav üheks võimaluseks ja ka üheks ukseks.

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #10 on: 27.11.2006, kell 11:56 »

Roll Eyes et nagu tuleb vist ikka, noor pubeka eas wabariik peab veidi veel vinduma ja kannatama, siis inimesed jõuavad eluteekeste lõppristi ja seal on suur silt: materjalismi, ateismi jms. lõpp - ummikristmik.

Ma ise arvan ka küll ta tuleb.

Toomas Jürgenstein: Religiooniõpetus tuleb
http://www.delfi.ee/archive/article.php?id=14369586&categoryID=9738762&ndate=1164060000

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #11 on: 27.11.2006, kell 12:31 »

Mis puudutab haridust ja religiooniõpetust, siis siin on midagi huvitavat:

Religiooniõpetuse probleeme tänases Eestis
RELIGIOONIÕPETUSE PROBLEEME TÄNASES EESTIS

http://opetajakoolitus.kolhoos.ee/stories/storyReader$25

Tsiteeri
Ma ei usu, et selline asi muutub kellelegi ajuloputuseks või kuidagi mööda külge maha jookseb. Ei jookse ikka küll.

Aga kuidas nimetada seda, siis et islamist on meile edasi antud eluvõõras ja väänatud maailmapilt. Kas see ei ole mitte ajuloputus?

Islam, IV kooliastmele
 Usundiõpetus gümnaasiumis. Islam. Religiooniõpetus, 10 - 12 klass. Illustreeritud slaidikava ja tunnikava islami usu põhitõdede tutvustamiseks.

Tsiteeri
Usundiõpetus Gümnaasiumis

Teema: Islam

Aeg: 12 tundi

I.   Mõisted
II.   Sümboolika
III.   Arv ja levik tänapäeval
IV.   Tekkimine
V.   Islami rajaja –Muhamedi eluloolised andmed
VI.   Pühad tekstid
VII.   Õpetuse põhipunktid
VIII.   Islami usu viis alussammast
IX.   Põhivoolud Usu viis alussammast
X.   Naiste staatus islamis
XI.   Test

Tunnikava

Teema: Islami viis usu alussammast
Tunnikava autor: Kaie Karpa
Kool: Noarootsi Gümnaasium
Eesmärgid: Tutvustada islami usutõdede ja rituaalide läbiviimist, tähtsust moslemitele ning nende sotsiaalset olemust.
Sisu: 1. Usutunnistus
         2. Palvetamine
         3. Paastumine
         4. Maksu tasumine
         5. Palverännak Mekasse

sellist jura on kõikjal ja see on ka kooliõppes, ja kui seda võrrelda TEGELIKU infoga:

Islam, judaism ja kristlus
http://foorum.usk.ee/index.php?board=26&action=display&threadid=524

Tegelik ISLAM! Islami varjatud pale.
http://my.tele2.ee/islamvp/esileht.htm

Tsiteeri
Ja tuleb igal juhul kasuks ning avardab inimese silmaringi. Kuid selleks et teha evangeelset tööd, on lausa hädavajalik "rääkida" nende isikutele arusaadavas keeles ja asjade läbi et end üldse mõistetavaks teha. Ka Paulus käitus nii (1Kr 9:19-23).

Misjonäridele on ikka enne väljasõitu x maasse omad koolid ja elementaarne ettevalmistus. Mina oma lastele ISLAMIMULA küll ei taha pähe määrida lasta. Las loevad uudiseid iisraelist, märtrite häält jms. mis räägib selle usu olemusest ja saatana kummardamisest. Elementaarse ülevaate sellest usundist saavd ajaloo või kunstitunnis ja erinevates maailmaavastus raamatutest.

Tsiteeri
Nii on ka täna, kui keegi tahab evangeeliumi viia inimestele kes on teisest usust või kultuurist, peab ta kõigepealt õppima aru saama erinevustest, vastasel korral kukub tema misjon haledalt läbi.

Et nagu põhikoolis peaks ettevalmistama misjonäre? Ma ikka aravn, et enamjaolt võiks seal parimal juhul Piiblile lihtsalt teise usundite seas reklaami teha. Või sa pidasid silmas n. misjonäride lapsi?

Tsiteeri
Kes põlgavad ära selle võimaluse, siis tahaksin teada, kus te teate et Jumal selle ära põlgas? Kus te teate, et Jumal ei või seda kasutada päästeks?

Põlgas  Smiley kes siin rääkind on, et Jumal põlgas. Ta tõesti saab kasutada asju - olukordi jms. millest meil isegi aimu ei ole. Arvestades selles usundõppes islamivalesid (enamus islamit tutvustavad lühiülevaated on Stalini aegsed ülistava NSVL materjalid - tegelik elu ja pärisislam räägib muud) jms. siis kust sa võtad, et TA ei ole ära paõlanud? Et nagu sellest vaatenurgast ei ole mnõtet edasi rääkida, kuna Tema võib ja on põlanud asju, mis meile nii kenad ja toredad tunduvad!

1.Ko.1,20
Kus on targad? Kus kirjatundjad? Kus selle ajastu arutlejad? Eks Jumal ole selle maailma tarkuse teinud jõleduseks?

1.Ko.1,21
Sest maailm Jumala tarkuses ei õppinud tundma Jumalat tarkuse kaudu ja seepärast oli Jumalale meelepärast jõleda jutluse kaudu päästa need, kes usuvad.

1.Ko.1,22
Sest juudid nõuavad tunnustähti ja kreeklased otsivad tarkust,

1.Ko.1,23
aga meie kuulutame ristilöödud Kristust, kes on juutidele pahandus ja paganaile jõledus,

1.Ko.1,24
kuid neile nende seast, kes on kutsutud, niihästi juutidele kui kreeklastele, me kuulutame Kristust, Jumala väge ja Jumala tarkust.

1.Ko.1,25
Sest mis jõle on Jumala ees, on targem kui inimesed, ja mis nõder on Jumala ees, on vägevam kui inimesed.

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam