Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 00:13
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Lai MAAILM (rahvad, riigid, misjon jms.)  |  Evangeelium moslemi rahvastele « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] 2 3 4 | Liigu alla
Autor Teema: Evangeelium moslemi rahvastele  (Loetud 32136 korda)
LXX
Moderaator
Tegija

Sugu: Naine
Vastust: 827

Jeesus elab!

Evangeelium moslemi rahvastele
« on: 25.11.2006, kell 00:22 »

Leidsin Kuressaare pereraadio uudistest.

Maailmas on rohkem kui miljard inimest, kes nimetavad end moslemiteks. Kogu islami maailmas, alates Gaza’st kuni Londonini, on moslemid vastamas ülamaailmsele jihadi kutsele, mille eesmärgiks on võita maailm islamile. Kogu 1400 aastase islami ajaloo jooksul on moslemid kristlikule evangeeliumile vastu seisnud. Paljud kristlased on püüdnud nendeni jõuda, kuid saavutanud väga vähe edu. Kuid paljude Lähis-Ida raportite põhjal ja mujal maailmas, on see ajalugu muutumas. „Ma näen palju araabiakeelt kõnelevaid inimesi pöördumas Kristuse poole, võttes tema Issanda ja Päästjana vastu,” ütles Nizar Shaheen, võõrustaja kristlikule programmile, Valgus Rahvastele, mis läheb eetrisse kogu moslemi maailmas. „See on toimumas kogu Araabia maailmas. See toimub Põhja-Aafrikas, see toimub Lähis-Idas. See toimub Pärsia riikides. See toimub Euroopas ja Kanadas ja Ameerika Ühendriikides, araabiakeelt kõnelevas maailmas. Inimesed on kõikjal võtmas Jeesust vastu.” Isa Zakaria Henein, Egiptuse kopti preester, kes on üks suurimaid evangeliste moslemi maailmas, ütles: „See, mis praegu toimub moslemi maailmas, ei ole kunagi varem toimunud.” Ta ütleb, et igasugu moslemeid on Jeesust Kristust vastu võtmas. „Noored ja vanad, haritud ja mitte haritud, mehed ja naised, isegi äärmuslased.” Üks moslemi äärmuslane, kes tuli usule Jeesusesse Kristusesse, on Samer Achmad Muhammed. Ta oli aastaid õppinud selleks, et saada Wahabbi ðeikiks, mis on islami usu üks mürgisemaid vorme. Ta vihkas kristlasi ja kirikut, aga ta süda muutus, kui ta kuulis evangeeliumi. „Ma pühendasin oma elu Jeesusele Kristusele, Jeesus andis mulle patud andeks,” ütles ta. „Ta andis mulle igavese elu ja rahu. Teine asi oli see, et oma igapäeva elus, ma väga kannatasin, aga mul oli rahu ja rõõm, sest Jeesus tuli mu südamesse.” Muhammed on vaid üks paljudest, kes on Jeesuse juurde tulnud. Heidi Baker, Iris Ministries’t, näeb tuhendeid Aafrika moslemeid võtmas Jeesust vastu ja saamas ristitud. „See on arvatavasti ainuke paik maailmas, kus inimesed tulevad nii kiiresti,” ütles proua Baker. „Paljud inimesed näevad unenägusid. Nad näevad, kuidas Jeesus ilmub neile. Arvatavasti pooled meie pastoritest olid varem juhid, imaamid moslemi Moðeedes. Nad olid juhid moðeedes, nüüd on nad pastorid.” Teine märkimisväärne evangeelne liikumine moslemite hulgas seob Hiina ja Jeruusalemma. Hiina kodukogudused planeerivad saata vähemalt 100 000 evangelisti Hiinast, peamiselt paljude moslemi rahvaste kaudu, Jeruusalemmani välja. See vaikne, kuid võimas evangelistide rändliikumine, on toomas lugu Jeesusest Kristusest moslemi maailma südamesse. Ka satelliit televisiooni ja interneti tehnoloogiad on läbistamas islami maailma. Aga paljud räägivad, et üle tehnoloogia, on üleloomulik dimensioon toimimas kogu islami maailmas. „Lõpuaja fenomen on toimimas unenägude ja nägemuste kaudu,” ütles Christine Darg, kes on autor raamatule Jeesus Nägemused: Imed ja Tunnustähed Moslemi Maailmas. „Jeesus on minemas moslemi maailma ja ilmutamas eriti viimast 24 tundi oma elust, kuidas ta suri ristil, mida islam ei õpeta; kuidas ta tõusis surnuist, mida samuti islam ei õpeta; ja kuidas tema on Jumala Poeg, tõusnud üles väes.” „Me saame palju kirju inimestest, kes on näinud unenägusid Issandast, nägemusi, isegi imesid,” ütles Shaheen. „Kui nad vaatavad  programmi, ütlevad nad jah, meil oli unenägu või nägemus ja nad võtavad Jeesuse Issandana vastu.” Aga moslemid, kes Jeesuse vastu võtavad, satuvad tagakiusu, diskrimineerimise kätte või isegi surma. Vaatamata ohtudele, jätkavad paljud oma usu välja elamist ja teiste juhtimist Jeesuse Kristuse juurde. „Jeesus armastab kõiki inimesi, Jeesus muudab kõiki ja tema on see, kes toob armastust ja rahu,” ütles Shaheen. „Mina ei olnud selline, aga Jeesus muutis mu elu ja ma ei karda Jeesusest rääkida, sest kiitus peab temale tulema.” Mõned usuvad, et kiriku vastus jihadile peab olema kartmatu evangeeliumi kuulutamine moslemitele. Palve ja evangelismi kaudu, näevad paljud võrratut võimalust evangeeliumile. „Ma ootan seda peagi - võib-olla kahe või kolme aasta jooksul saame nägema suurimat lõikust kogu ajaloos,” ütles Shaheen  

Waba Wend
Administraator
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

Re:Evangeelium moslemi rahvastele
« Vasta #1 on: 25.11.2006, kell 19:13 »

Selle kohta on palju ettekuulutusi Jumala Vaimust esile tulnud, et osad islamimaades saab Jumala Sõna levima vaatamata kõigile keeldudele ja ähvardustele.

LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

Vastus: Evangeelium moslemi rahvastele
« Vasta #2 on: 14.02.2007, kell 19:09 »

Tundmatuks jääda soovinud USA tootja andis välja videode seeria, kus taasetendatakse moslemite tunnistusi, kes tulid päästmisele peale imelisi unenägusid ja visioone Jeesusest. Seda seeriat kasutatakse evangelismi vahendina islami maailmas. Enamusel inimestest, kelle tunnistusi jagatakse sellel viie plaadiga seerial More Than Dreams (Rohkem kui unenäod), ei olnud mitte mingisuguseid eelnevaid teadmisi Kristusest, kui nad usule tulid ning nad elasid moslemimaades, kus pöördumine kristlusesse võis sageli tähendada surmaotsust. USA produtsendid ütlesid, et kõik need tunnistuse andjad olid otsinud Jumala tundmist, kui korraga nägid unenäo Kristusest. Esimene DVD sellest seeriast keskendub Khalil’ile, ta oli olnud radikaalne Egiptuse terrorist, kes põlgas kristlasi ja juute ning püüdis väsimatult tõestada, et Piibel on kasutu asi. Peale seda, kui Jeesus talle unenäos ilmus, andis ta oma elu Kristusele ning ta ütleb, et ta on täiesti muutunud. Filmi loojad loodavad, taolised tunnistused nagu Khalil’il, juhivad ka teisi moslemeid päästele. Nad teevad koostööd paljude teenistustega, et jagada välja 10 miljonit koopiat. Tänaseks on see seeria jooksnud ühes araabiakeelses satelliittelevisioonis ning seda jagati tuhandetele inimestele, kes võtsid osa Saksamaal 2006. aasta jalgpalli maailmakarika võistlustest, milles võistlesid Saudi-Araabia ja Tuneesia meeskonnad. Tootjad on neid videosid jaganud ka reisijatele, kes sõidavad praamiga Põhja-Aafrika ja Lõuna-Euroopa vahet. Seeria on välja antud araabia, indoneesia, hausa, farsi ja türgi keeles – kõik keeled, mida kõneldakse moslemi kogukondades. Peagi loodetakse videoseeriat pakkuda veel viies keeles, kaasaarvatud inglise keeles. Mõned videod selgitavad, kuidas Kristust vastu võtta, need pakuvad juhiseid kristlikuks jüngerluseks ja nendega käib kaasas ka elektroonilisel kujul Piibel.

Allikas: Kuressaare pereraadio

LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

« Vasta #3 on: 20.02.2007, kell 16:59 »

22. juuni 2004. aastal tapsid Iraagi terroristid Korea misjonäri, Kim Sun II. Kim oli ühele Lõuna-Korea firmale Iraagis tõlgiks, kuid jagas moslemitega  ka oma kristlikku usku. Tema isiklike asjade hulgas, mis saadeti tagasi tema vennale, pastor Jang Jin Kook’ile, olid Piibel, araabiakeelsed juturaamatud ja pildid Kim’ist koos Iraagi noortega, kellele ta oli jaganud Jumala armastusest. „Tema elu soov oli omada sellist usku, et ta võiks surra Kristuse eest ja olla võimeline Teda teenima,” ütles pastor Jang. Pastor ütleb ka, et on andestanud nendele iraaklastele, kes Kimi tapsid ja ta on leidnud lohutust Jumala eesmärgist, tema venna surmas. Pastor Jang Jin Kook ütles: „Peale tema surma on palju uskmatuid tulnud Kristuse juurde. Minu vanemad, kes olid varem ateistid, said kristlasteks ja läksid kirikusse. Mu vanem õde sai ka päästetud ja õpetab nüüd lapsi pühapäevakoolis.” Kim oli vaid üks tuhandetest Lõuna-Korea kristlikest misjonäridest, kes oli valmis oma eluga riskima selleks, et evangeeliumi levitada kogu maailmas. Sajast misjonäre väljasaatvast grupist, mis Koreas baseeruvad, on 30 oma sihtgrupiks võtnud moslemi rahvad. Abikaasade meeskond, Young Wok Sung ja Young Mi Kang, on valmistumas oma reisiks Kashmir’i, põhja Indiasse, sel aastal. Wok ütles: „Indias ei ole palju misjonäre …ja Kashmiris, põhja Indias, on palju moslemeid. Mulle meeldib noortele arvutit õpetada ja jagada neile Jeesusest Kristusest.” See abielupaar on osa Interco-op’ist, see on organisatsioon, mille sihtgrupiks on moslemi rahvad, peamine töövaldkond on humanitaartöö ja palvemarsid. Mi ütleb, et Jumal kutsus neid Indiasse, peale seda, kui üks palvemarss Afganistanis tühistati. „Mulle ei antud Afganistani viisat, nii ma siis olin sunnitud olema 2,5 nädalat põhja Indias,” ütles Mi. „Aga ma ei kahetse seda. Kui nägin neid väikeseid lapsi … nad olid väga vaesed, kerjates koos oma emaga terve päeva – ma ei saa neile anda materiaalseid asju, aga Jumal andis mulle emasüdame, et nende eest hoolitseda ja puudutada neid Jumala armastusega.” Pastor Choi Han Woo on Interco-op direktor. Ta ütleb, et alates 11. septembri sündmustest, on aasialased moslemite evangeliseerimisel efektiivsemad, kui lääne inimesed. „Sellepärast, et nii paljud moslemid vihkavad kristlust oma kogemuse pärast, mis lääne riikidest on tulnud, impeeriumid on koloniseerinud nende riike. See on ajalooline probleem,” ütleb pastor Choi. Korealased on väga innukad, kui asi puudutab misjonitööd. Tegelikult on mõne viimase aasta jooksul välja saadetud ligi 14 000 misjonäri, umbes 160 riiki. Sel aastal tähistavad Lõuna-Korea kogudused 1907. aasta Pyongyang’i ärkamise sajandat juubelit. Samal ajal on nad ka palumas teist ärkamist, mis juhiks kahe Korea ühinemisele ja et 2030. aastaks saaks mobiliseeritud sada tuhat misjonäri veel.

Kuressaare pereraadio

LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

« Vasta #4 on: 08.03.2007, kell 18:50 »

"Üks  islami tippjuhte Iraanis võttis vastu Kristuse ja lahkus riigist peale seda, kui teda ähvardati tappa ja vangi panna," räägib üks Iraani pastor, kes elab USA-s. “See mees oli vaadanud kristlikke televisiooni programme viimased kaks aastat,” rääkis pastor Elnathan Baghestani, Iraan Kristusele Teenistuse rajaja (www.iranforchrist.com). Pastor Baghestani ja tema naine teevad kristlikku programmi Mohabat Network satelliittelevisioonis, mis annab saateid eetrisse 24/7 Iraanis ja teistes Kesk-Ida riikides. See islami imaam helistas ühele telefoninõustajale ja palvetas koos temaga, et Kristust vastu võtta. See juhtus veebruari alguses. Baghestani räägib: “See mees oli kristlikke televisiooni programme vaadanud viimased kaks aastat. Ta ütles, et hakkas uskuma kohe siis, kui ta neid saateid vaatama hakkas, aga tema päästmine sai pitseri siis, kui ta oma tunnistuse andis.” “See mees teab kogu Koraani peast,” lisas ta. “Kui ta saateid hakkas vaatama, tuli kahtlus tema südamesse islami usu kohta.” Kui ta oli radikaalse islami vägivalla kahtluse alla seadnud, pandi ta üheksaks kuuks vangi. Peale vangist vabanemist, seisis ta silmitsi mitmete surmaähvardustega, misjärel ta põgenes riigist. Mitmed teised religioossed juhid võivad järgneda sellele eeskujule. “Ta teab veel nelja kõrget imaami, kes on samas olukorras ja tahavad Iraanist lahkuda,” rääkis Baghestani. Kuigi Iraanis on ebaseaduslik satelliittaldrikut omada, peidavad paljud neid oma katustel või teistes kohtades oma hoovis. “Inimesi arreteeritakse selle eest, et neil on satelliittaldrikud, sest nad teavad, et kristlikud televisiooniprogrammid on väga efektiivsed,” märkis pastor. Iraanist lahkunud imaam jättis kõik maha. “Tema palk oli igas kuus 700 000 nende valuutas. Ta oli austatud ja respekteeritud, aga kui evangeelium jõudis temani, siis ta kaotas kõik. Nüüd on ta vaene põgenik, võõral maal,” rääkis Baghestani. “Jumal on raputamas islami aluseid Iraanis. Oleme palvetanud mõningate peamiste valitsusametnike eest, et nemad tuleksid Kristuse juurde, ja Jumal on meile vastamas,” teatab ta. “Minu palve on, et Jumal avaks meile veel uksi, et saaksime evangeeliumi saata Kesk-Idasse.”

Kuressaare pereraadio

LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

« Vasta #5 on: 13.03.2007, kell 23:19 »

Mõningate statistikate põhjal moodustavad moslemid 15 kuni 20% vene rahvusest. Ukrainas on see vaid 4%. Kuid Venemaa Teenistus on valmistunud muudatusteks selles arvus. Teenistuse Asepresident, Sergei Rakhuba, ütleb, et Jossif Stalin sundis paljusid Krimmi tatarlasi, kes on nimepoolest moslemid, Ukrainast välja ning pagendas nad Siberisse ja teistesse endise Nõukogude Liidu aladele. Aga nad on tulemas tagasi. “Tänaseks on hinnatavalt üle 250 000 Krimmi tatarlase liikunud tagasi Krimmi ja nende külad ja väikesed linnakesed on kasvamas tohutu kiirusega. Nad ehitavad možeesid,” räägib Rakhuba. Venemaa Teenistuse regionaalkeskus Sevastoopolis, Ukrainas, pidas hiljuti konverentsi, et julgustada kogudusi viima evangeeliumi moslemitele, eriti tatarlastele. Rakhuba ütleb: “See on võimalus ja kuna nad on pigem moslemid vaid nime poolest, siis on kergem jõuda nende noorema põlvkonnani ja kui noored kristlased saavad õigesti varustatud, siis tuleb esile palju vilja.” Uus kristlaste põlvkond on juba ehitanud sildu oma tatari naabritega. Peamiselt on see toimunud evangeelsete suvelaagrite  kaudu, pühapäevakooli teenistuse jm ürituste kaudu, kus noored kristlasest juhid on loonud kontakte moslemi perekondadega. Hirm on raske takistus usklikele, et minna moslemi kultuuri. Rakhuba ütleb, et mõned moslemid Põhja-Kaukasuses on radikaalsed. “Põhja-Kaukasuses peame olema väga ettevaatlikud ja sealne olukord on meie inimestele ja misjonäridele väga ohtlik.” Kuid Rakhuba usub, et tatarlased ei ole väga radikaalsed ja nemad võivad olla võtmeks sügavamale moslemi kultuuri jõudmisel Kesk-Aasias. Teenistuskeskuse ja muude õppeprogrammide kaudu saavad noored Krimmi tatarlased võimaluse paremale varustusele, mistõttu nad saavad ise oma rahva keskel teha evangeelset tööd. Väljaõpe on juba toimimas, räägib Rakhuba: “Meil on mitmeid noori tatarlasi ja oleme põnevil sellest, et neid õpetades saame paremini jõuda selle tatari ja moslemi rahvani.”

--------------------------------------------------------------------------------

Me oleme kuulnud mitmeid uudiseid sellest, et Jumal on Araabia maailmas tegemas tööd moslemitega. Aga The Bridge International´iga koostöötav evangelist, Aril Edvardsen, räägib, et moslemite elud on saamas muudetud ka Põhja-Ameerikas. Väikesest Norra külast pärit Edvardsen on jagamas kõikjal maailmas päästesõnumit, mitte ainult raadio ja televisioni kaudu, vaid ka interneti teel. Tuhanded inimesed vastavad tema araabiakeelsetele saadetele moslemi maailmast, räägibEdvardsen. “Mis mind üllatas ja šokeeris, oli tohutu hulk vastuseid, mis tulevad Ameerika Ühendriikides ja Kanadas elavatelt araablastelt. Viimase paari kuu jooksul on üle 30 000 Põhja-Ameerikas elavat araablast võtnud meiega ühendust ja on huvitatud päästmisest ja evangeeliumist.” Edvardsen räägib, et Ühendriikide araablsed on valmis evangeeliumi jaoks. “See on lõikusvalmis põld. Me võime neile viia evangeeliumi ja evangeelium annab inimestele rahu. Olen veidi üllatunud, et mitmed televisioonievangelistid Ameerikas, ei ole keskendunud nendele inimestele.” Sõnum, mida Edvardsen jagab, on evangeelium, kuid mitte jutlustamise kaudu. Peamiselt on tegu lugudega elust, reaalsetelt inimestelt, kes on kogenud imet. Programmi nimi ongi “ime”. Ja see ime, millest nad räägivad, on peamiselt päästmise ime. Palju on selliseid moslemeid, kes on seda imet kogenud. Moslemid ei reageeri ainult Põhja-Ameerikas, vaid ka teistes maailmaosades. Mõnesid nendest paikadest peetakse vaenlase kantsideks. “Alles möödunud kuul tahtsid umbes 1000 inimest Saudi Araabiast saada päästetud,” lisab ta. Edvardsenil on teooria selle kohta, miks nii paljud moslemid tahavad Kristust järgida. “Nad on surmani tüdinenud oma religioonis eksisteerivast terrorismist. Ma arvan, et nad on avatud, kuna näevad, et ka nö kristlikes maades on rohkem rahu.” Moslemi maailmas ei ole hetkel rahu. Enesetaputerroristid võtavad oma kaasmoslmemitelt elu iga päev. Alles möödunud nädalal sai üle 100 inimese surma moslemitevahelises rünnakus. Kristlased läänes peaksid õppima, kuidas nendeni jõuda armastusega.

Kuressaare pereraadio

LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

« Vasta #6 on: 05.04.2007, kell 10:46 »

Taas põnevaid uudiseid Kuressaare pereraadiolt:

Benny Hinn räägib: “Võimalused meie ees on praegu suuremad kui need, mida ma kunagi näinud olen oma kolmekümne teenistusaasta jooksul. Uksed, mida Jumal on avanud rahvaste juurde, on tõeliselt imelised. Hiljuti kohtusin Washington D.C.-s grupi Araabia suursaadikutega. Nad kutsusid mind Araabia maailma ning pakkusid oma staadione. Nüüd mõnda aega tagasi olin taas Washington D.C.-s, kohtusin Egiptuse ja Kuveidi suursaadikutega. Egiptuse suursaadik ütles mulle taas selgelt, et olen teretulnud, kui töötame välja mõningad pisiasjad. Kinnitasin talle, et kanname nende pisiasjade eest hoolt. Olin niivõrd rõõmus, kuuldes tema kutset oma riiki!” jagab Benny Hinn. Ta jätkab: “Issand on tõeliselt avamas Araabia maailma evangeeliumi kuulutamisele niivõrd märkimisväärsel viisil. Samuti oli Kuveidii suursaadik väga armuline ja avatud, et ma võiksin nende riiki tulla. Tean, et see on Issanda võimas kätetöö. Tema on see, kes avab uksi kõige probleemsemasse maailma osasse. Nii palju muid uksi on jätkuvalt avanemas kõikjal Lähis-Idas, kuid ka Lõuna-Ameerikas, Aafrikas ja isegi Hiinas. Need uksed  avavad tegelikult evangeeliumi kuulutamise miljonitele inimestele, kes ei ole kunagi varem evangeeliumi kuulnud,” räägib pastor Benny Hinn. “Olen täielikult hämmingus sellest, mida Issand on neil päevil tegemas. Maailm täna ei ole mitte ainult valmis evangeeliumi jaoks, vaid ta lausa hüüab, et keegi räägiks neile! Mitte kunagi oma 33 teenimise aasta jooksul ei ole ma näinud inimesi nii meeleheitlikult vajamas kuulda häid sõnumeid päästest. Kes oleks arvanud, et maailma rahvad hakkavad meid nõnda kutsuma, nagu nad seda praegu teevad? See toimub sellepärast, et aega on jäänud väheks. Meie aeg hakkab tõepoolest otsa lõppema, sest Issand on öelnud oma Sõnas, et viimseil päevil teeb ta kiire töö. See kiire töö on alanud. Kahjuks mõned inimesed on ikka veel uinumas ja ei ole teadlikud sellest, et Jumal on liikumas selleks, et viimaseid päevi kokku võtta sellega, et evangeeliumi kuulutatakse igale hingele.”

Jääb üle vaid Jumalat paluda, et ka Eesti rahvas tunneks ära oma armuaja (suur arm ja Valgus on tulnud KÕIKIDE rahvaste ligi) ja hakkaks otsima Jumala Sõna!

fennek
Külaline

« Vasta #7 on: 18.04.2007, kell 01:51 »

Rahu teile!

ma yldse ei imesta kui see nii on et yha rohkem moslemeid hakkab araabia riikides poorduma kristlusesse. kui vaadata, mida sealsele rahvale islami pahe opetatakse..  ma olen vahepeal yhe huvitava avastuse teinud ja joudnud jareldusele, et suur enamus moslemeist ei jargi tegelikult Koraani opetusi. Nad on rutiinsetes rituaalides kinni, liialt maiste tegemistega ametis, et unustavad oma hinge eest hoolt kanda.

Votame  naiteks sunniidid - umbes 90 % moslemitest.. Nende opetus pohineb Koraanil+sunnal. Samas kui see sunna (sunna tahendab "tee", "viis") ise on paris raiges vastuolus Koraani endaga.

Shiidid - suuruselt teine sekt islamis - jallegi ei jargi ainult Koraani..

Samas on ots lahti tehtud - yha rohkem ja rohkem moslemeid avastab enese jaoks Koraani. Kyll varsti ka suurem labimurre tuleb, kui Looja seda soovib. Islam, mida sisaldab endas Koraan, on yllatavalt vaba ja lihtne jargida. Sisuliselt ainus suurem erinevus kristlusest ongi see, et Jeesust ei tunnistata Jumalana, kuid vaga tahtsa sonumitoojana - ta oli sisuliselt elav Jumala sona (Piiblis oli vist ka ju miski selline koht et sona sai lihaks Wink )

Fakt, millest ei saa yle ega ymber: islam on ainult see, mis on kirjas Koraanis. Koik muu, mida islamile kylge kleebitakse, aga millele Koraanist kinnitust ei saa, pole islam - see on Koraanis endas kirjas Cheesy Taiesti hammastav, kui pimedad selle fakti suhtes ollakse.

Aga jaan huviga ootama seda massilist "moslemite" kristlasteks poordumist saab naha, kas ennustused taide lahevad.

Selle kohta on palju ettekuulutusi Jumala Vaimust esile tulnud, et osad islamimaades saab Jumala Sõna levima vaatamata kõigile keeldudele ja ähvardustele.
Jumal tanatud! Viimane aeg ka juba.
LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

« Vasta #8 on: 18.04.2007, kell 12:12 »

Näiteid Soome misjoniorganisatsiooni Fida International (www.fida.info )moslemitöö 2007. aasta uudistest.

SUFIVAIMULIK OTSIS TÕDE ÜLE  40 AASTA

Bengallane Sahadat ja tema naine Jamina tegutsesid India kirdeosas aastakümneid islami sufi usulahu liikmetena.  Sufism on islami müstiline suund, kus rõhutatakse otsese ja isikliku jumalasuhte saavutamist ning hinge tõe leidmist jumalikule armastusele rajatud harjutuste kaudu. Sufid kasutavad palju rütmilist muusikat vahendina jõudmaks soovitud seisundisse.

„Ma otsisin Jumalat 40 aastat, Teda leidmata. Kui elus puudub õige alus, siis ei saa saavutada mingit tõelist kogemust ega ühendust Jumalaga,“ tõdeb endine sufi juht tõsiselt.

LÕPUKS  SAI  SEE  LEITUD

Aasta eest sattus ta turul kokku Fida poolt saadetud moslemitöö misjonärevangelistiga ja sellest algas Sahadati ja Jamina otsingutee vabadusse. Kontakti süvenedes meie misjonäriga leidis abielupaar elu Jeesuses. Nad said ristitud ja  nad kuuluvad nüüd seal paigas kogunevasse kasvavasse usklike rühma. Sahadat ei käi enam külades kutsumas inimesi sufismi müstitsismi teele, vaid tema tunnistuse peateemaks on nüüd evangeeliumi poolt pakutav osadus elava Jumalaga. Paljud tema kogukonna liikmed on avatud kuulama seda sõnumit ja osad on otsuse tegemise lähedal.

„Armuevangeelium  tõi mu ellu suuna ja korra ning nüüd ma kogen sellist rahulolu, mida ei ole kunagi varem kogenud,“ räägib Sahadat. „Kui me leidsime kauaotsitud tõe Jeesuses, on meil nüüd hea elada!“

MALI  MISJONITÖÖ EDENEB

Me oleme mõne aasta jooksul toetanud Malisse suunatud misjonitööd Burkina Fasos Lääne –Aafrikas. Sinna lähetatud Joachim on kogenud edu selles töös. Siin on üks osa tema ettekandest:

Siinse regiooni põhiusk on sunni-islam, mille järgijaid ei ole kerge võita Kristusele. Nii juhatas Issand mind kohaliku rahvusraadio kaudu alustama raadiotööd ja me panime oma saate nimeks „Otsustamise tund“. Teie abiga  sain ma osta eetriaega ja laiendada tegevust ka teistesse Mali piirkondadesse. Meie saadetega tuttavaks saanud inimesed julgesid tulla meie kogunemistele ja paljud on Jeesuse Päästjaks vastu võtnud. Selle töö tulemusena on sündinud kaks uut kogudust ja me oleme koosolekutega alustanud mitmetes uutes kohtades. Ma olen istunud paljude moslemijuhtide kodudes ja kuulutanud neile evangeeliumi. Üks pöördunud moslem on pärit Mauretaaniast. See on mu südame rõõmsaks teinud, sest ma usun, et ühel päeval saab see maa kuulda Jumala Sõna jutlust usklike mauride kaudu.

Järgneb...

LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

« Vasta #9 on: 18.04.2007, kell 12:19 »

Järg...

KÄES ON IRAANLASTE AEG

Iraani poliitiline ja usuline areng sünnitab täna mitmesuguseid hirme. Paljude meelest tundub Iraan olevat evangeeliumile suletud hiiglasena. Kuid Jumal on hakanud oma Vaimu valama iraanlaste üle ennenägematul viisil. Tuhanded iraani moslemid on leidnud Jeesuse Vabastajana. Ühed on teinud avastuse Iraanis, teised võõrsil pagulastena.

Soomes tehtud töö iraanlastega on samuti kandnud püsivat vilja. Sellele viitab see, et Helsingis koguneb rühm usuletulnud iraanlasi. Seda väikest kogudust juhatab vend Mohammad, kes on tähtis lüli iraanitöö rahvusvahelises võrgus. Tegevuse eesmärk on koordineerida, arendada ja toetada maailma eri paigus sündinud iraanlaste rühmi. Paljud põrandaalused kogudustejuhid vajavad kiiresti koolitust. Kuna Iraanis on raske neid vajaminevaid kursusi korraldada, siis käivad paljud juhid naabermaades „turismireisidel“, kus neile õpetatakse piiblit ja nad saavad juhikoolitust.  Selles rahvusvahelises töös kohtub Mohammad nende võtmeisikutega ja õpetab neid. Ta on toimetamas farsikeelseid TV-saateid, mille kaudu paljud iraanlased on kogenud vaimset ärkamist.

IRAANLANE MOHAMMAD

Mohammad sündis 1963. aastal Iraani moslemiperekonnas. Teismeliseeas huvitus ta islami šariaadist. Huvi innustas teda õppima islami teoloogiat, mida ta uuris paar aastat.

1979. aastal toimus Iraanis riigipööre. Ajatolla Khomeini tuli peagi kogu maailma üldsuse teadvusesse. Sel ajal alustas Mohammad tööd Iraani televisioonis, kus ta töötas kuu aega Iraani ja Iraagi vahelise sõja uudistelugejana. Pärast sõda õppis Mohammad Teherani Ülikoolis teatrijuhtimist ja teletööd. Sealt leidis ta kontakti usklike ja kogudusetööga, kuid usuline fanatism takistas teda võtmast vastu päästet Kristuses.

Kui ta aastal 1992 abiellus, siis tema suureks üllatuseks tuli tema naine usule. Läks mööda tervelt 12 aastat, enne kui ta ise oli valmis tegema sama otsust. Muhammad kuulis Istanbulis päästesõnumit, mille tagajärjel tema vastuseis murdus ja ta leidis Jeesuse.

Kohe peale pöördumist tuli kutse vaimulikule teenimistööle. Piibli õpetamine, noorte karjatsemine, teenimine iraanlaste seas abipastorina on kuulunud tema kutsumusse. Praegu juhatab ta Helsingis kogunevat  iraanlaste rühma, ta töötab rahvusvahelise õpetajana ja farsikeelsete televisioonisaadete töös.   

Jumal tegutseb pärsia keelt kõnelejate keskel!

Fida moslemitöö poolt toetatav vend Ali räägib oma kirjas innustavatest uudistest:

Veebruaris 2007  osalesin ma ühel Euroopa tervenduskonverentsil. Meid oli palveteenistuses nii iraanlasi kui eurooplasi.  Koosolekud toimusid kolmel õhtul algusega kl. 19.30, jätkudes kuni 23.00ni. Inimesed ei tahtnud koosolekutelt kuidagi lahkuda! Kohale oli tulnud 500-600 inimest, kellest 80% ei olnud usklikud. Oli võimas ülistus ja Jumala teod olid käegakatsutavad! Me nägime, kuidas paljud vabanesid kurjadest vaimudest, tervenesid ja kuidas palju iraanlasi tuli usule. Meie palvetiim teenis ettetulnuid andunult. Sügav ühtsus iraanlaste ja eurooplastest töötegijate keskel tõi kaasa õnnistuse ja tõi esile Püha Vaimu ligiolu. Me palvetasime koos  päevi ja treenisime  koosolekutel eestpalvetajatena toimimist. Ühel päeval me evangeliseerisime isegi linnatänavatel. Nende koosolekute eest oli palvetatud palju. Mitmed mitteusklikud rääkisid, et nad tunnetavat nendel üritustel Jumala ligiolu.   
Üks ratastoolis euroopa mees sai terveks, tõusis püsti ja tantsis Issanda auks.
Üritust korraldava koguduse inimesed ütlesid, et nad nägid esimest korda, mida Jumal iraanlaste seas teeb ja otsustati alustada pärsiakeelse rühmaga.

LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

« Vasta #10 on: 18.04.2007, kell 12:28 »

Ja...

PÄEVAKOHANE PROHVETLIK SÕNUM JESAJALT

Prohvet Jesaja prohveteerib oma raamatu 19. peatükis ühest erilisest ajast Lähis – Idas.Tuleviku kohta käivast kirjalõigust leiame Egiptuse, Assuri ja Iisraeli ühinemise läbi levivast õnnistusest seal piirkonnas. Muistseid Assuri ehk Assüüria alasid asustavad praegu mitmed Lähis – Ida moslemirahvad. Selle piirkonna juhtiv moslemiriik on Egiptus, küllalt suurele kristlaskonnale vaatmata. On tõesti märkimisväärne, et just need rahvad, kes on määratud olema Jumala õnnistuse väljundiks Jumala plaanis, on tänasel päeval kõikide inimeste kõneaineks. Praegusel hetkel on nad tõesti negatiivseks näiteks lootusetus konfliktis, millele ei leita kuidagi lahendust. Ometi toob lähitulevik Lähis – Itta suuri muutusi. Egiptus ja teised araabiarahvad hakkavad aru saama, et ainuke viis saada Jesaja prohveteeringu õnnistuse osaliseks on seista Iisraeli kõrval. Enne kui see juhtuda võib, peavad selle piirkonna rahvaste silmad avanema vaimuliku reaalsuse nägemisele. Aabrahami suurim poeg tõstetakse sellele kohale, mis kuulub vaid Talle. Vabastaja jalgade juures hajub aastasadade kibedus ja viha. Süngete väljavaadete sees on hea julgustada palvele ning juutide ja moslemite päästetöö jätkamisele. Kuigi olukord on muutumas kummatigi lootusetumaks, siis pidagem meeles, et parim on ees!                    

Fida moslemitöö koordinaator

LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

« Vasta #11 on: 24.04.2007, kell 16:02 »

Rahu teile!

ma yldse ei imesta kui see nii on et yha rohkem moslemeid hakkab araabia riikides poorduma kristlusesse. kui vaadata, mida sealsele rahvale islami pahe opetatakse..  ma olen vahepeal yhe huvitava avastuse teinud ja joudnud jareldusele, et suur enamus moslemeist ei jargi tegelikult Koraani opetusi. Nad on rutiinsetes rituaalides kinni, liialt maiste tegemistega ametis, et unustavad oma hinge eest hoolt kanda.

Votame  naiteks sunniidid - umbes 90 % moslemitest.. Nende opetus pohineb Koraanil+sunnal. Samas kui see sunna (sunna tahendab "tee", "viis") ise on paris raiges vastuolus Koraani endaga.

Shiidid - suuruselt teine sekt islamis - jallegi ei jargi ainult Koraani..

Samas on ots lahti tehtud - yha rohkem ja rohkem moslemeid avastab enese jaoks Koraani. Kyll varsti ka suurem labimurre tuleb, kui Looja seda soovib. Islam, mida sisaldab endas Koraan, on yllatavalt vaba ja lihtne jargida. Sisuliselt ainus suurem erinevus kristlusest ongi see, et Jeesust ei tunnistata Jumalana, kuid vaga tahtsa sonumitoojana - ta oli sisuliselt elav Jumala sona (Piiblis oli vist ka ju miski selline koht et sona sai lihaks Wink )
Tsiteeri

Kui Jeesust ei tunnistata Jumalana ja jäädakse uskuma, mida Koraan õpetab, siis on see Jumala Sõna väänamine. Jah tänapäeva moodne ja mugandunud humanistlik islam on hoopis midagi muud, kui aastasadadetagune religioon, kuid see ei tee seda veel õigeks(väär vaimne alus jääb ikka kehtima) ega saa seda lähendada ja ühe mütsi alla panna piibelliku kristlusega ega päästesõnumiga. Fennekitaolisele moslemile nõu:  Ei ole mõtet kuidagi seda vastuolu püüda taoliste nippidega siluda, püüdes väita, et ega kristlusel ja islamil mingit vahet justkui polegi ja läheme nüüd kõik, islam ja kristlus ja budism ja..., rõõmsasti "ühe uue euroopaliku religiooni" mütsi alla.  Ja, noh, mingid "pisierinevused" ei mängi mingit rolli.
Kuid paljud leiged ja ebateadlikud kristlased ilmselt sellega kaasa lähevad. See ei võida mosleme teps mitte Elavale Jumalale ega pane neid mõtlema ega tahtma sedasama vabadust Kristuses, mis kristlastel on. Ga 2:4,5

LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

« Vasta #12 on: 16.05.2007, kell 12:33 »

Dearborn, Michiganis, USAs, vaid paar kilomeetrit Fordi Tööstuse peakorterist, kutsutakse moslemeid valju hüüdega palvele. Pärast reedeseid palvetunde, seisab mošee kõrval üks pastor ja jagab kristlikku kirjandust, kõneledes julgelt igaühega, kes tema kõnet kuulma jääb. Pastor George Saieg, Arabic Christian Perspective (Araabia kristlik perspektiiv) asutaja (www.ministrytomuslims.com), ütleb: “Tahan näha seda, et igal moslemil Ameerikas oleks võimalus kuulda evangeeliumi.” Pastor Saieg, kes on pärit Põhja-Sudaanist, kasvas üles kristlikus perekonnas, kuid nende pere jäi nende rahvast üle käinud genotsiidi laine alla. 1996. aastal võitis ta rohelise kaardi loterii, mistõttu ta pääses 1996. aastal Ühendriikidesse. Nagu enamik immigrante, oli ta esimesed aastad tugevalt tööga seotud. Kuid pärast 11. septembri rünnakuid, pani Jumal ühe koorma tema südamele, et evangeeliumiga jõuda oma kaas araabia-ameeriklasteni. Üsna pea avast ta oma esimese Araabiakeelse Kristliku raamatupoe. “Jumal avas üha enam uksi,” ütleb ta. Tema raamatupood on Anaheimi linnaosas, mida tuntakse “väikese Araabia” nime all, kus elab umbkaudu 150 000 Araabia Ameeriklast. Möödunud aastal võttis ta osa Araabia Rahvusvahelisest Festivalist, mida peeti Dearbornis, Mischiganis. Mischigani osariigis elab umbes 490 000 Araabia ameeriklast. Festivalist võttis osa 300 000 inimest. Dearbornis on terveid linnaosasid kus elavad ainult moslemid ja nemad juhivad ka sealseid ametiasutusi. Paar aastat tagasi võitsid moslemid kohtu kaudu ka õiguse hüüda viis korda päevas valjuhääldite kaudu välja moslemitele palve tunde. “Dearbornis on palju mošeesid ja meid hoiatati, et me ei läheks sinna reedeti peale palvetundi. Meile öeldi, et meid aetakse sealt ära või tapetakse,” meenutab ta. “Aga tundsin, et pean sinna minema. Pealegi me pole ju Saudi Araabias, vaid Ameerika Ühendriikides.” Araabia Rahvusvahelisel festivalil Dearbornis, jagas pastor Saieg Jeesus Filmi DVD-sid, samuti traktaate. “Vaatasin neid tuhandeid ja tuhndeid inimesi enda ümber ja nutsin sisemiselt,” meenutab ta. “Nad olid nagu lambad, kellel ei ole karjast. Jeesus tahab, et tooksime nad mošeedest välja. Kirikul ei ole veel piisavalt sõnakuulelikkust, et minna,” jagab ta. Saiegi on ka füüsiliselt rünnatud tema töö pärast, kuid ta ütleb: “Ma tean, et Jumal kaitseb mind ja ükski juuksekarv mu peast ei lange maha ilma tema teadmata. Enne kui mu töö on tehtud, ei saa keegi mu elu võtta. Aga kui mu töö saab tehtud, siis miks peaksin tahtma veel ühtki päeva kauem elada?” küsib ta. “Ma tahan olla koos oma Päästjaga.” “Kogudus peab olema julge ja seisma selleks, et jagada Kristuse armastust ka moslemi rahvale. Meil on terve igavik, et tunda elust rõõmu, kuid ainult väga lühike aeg, et inimesteni evangeeliumiga jõuda.”

LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

« Vasta #13 on: 18.05.2007, kell 17:53 »

ÜKS SÕNUM PAKISTANIST: Istun korteris, kus koos oma perega järgmised 3 kuud elame. Olen Kot Lakhpatis Lahore maakonnas Pakistanis, India piiri lähedal. Õues kõlab Azan, kutse palvele. Samal ajal on minu elukohast 100 m kaugusel kritslik koosolek rohkem kui 3000 inimesega. Selles linnaosas on suur hulk kristlasi, kuigi kogu Pakistanis on vaid 2% kristlasi.  96% maa elanikest on moslemid. Oleme abiks Pakistani Täisevengeelsel liidul. Õpetame põhiliselt piiblikoolis, kus on praegu umb 50 õpilast. Need on pastorid või vaimuliku töö tegijad üle kogu Pakistani, kes pärast lõpetamist naasevad oma kodukirikutesse. Paar nädalat tagasi kothusin pastoriga, kes koos oma meeskonnaga oli üle 10000 brožüüri välja jaganud ühel moslemi festivalil. Lõpuks võtsid moslemid nad kinni ja kogu meeskond langes tagakiusu osaliseks. Moselmid karjusid nende peale, et kas Bush saatis teid? Nüüd, kui te olete üle võtnud Afganistani ja Iragi, kas tulete Pakistani üle võtma?  Hiljem vahistati nad politsei poolt ning lõpuks lasti vabaks. Sellest samast piirkonnast läksid 10000 vabatahtlikku mõned aastad tagasi Talibani poolele Afganistaani appi USA vägede vastu sõdima. Kohtasin Faisalabadis kirikus ühte meest, kes töötas Saudi Araabias. Ta sai päästateud mõned aastad tagasi ja on praegu kodukiriku pea Jeddah linnas. Ta ütles, et nüüdseks on seal üle 900 kodukiriu. Jeddah asub Punase Mere ääres ja on Saudi Araabias suuruselt teine linn 3,4 milj elanikuga. Huvitav selle linna kiire koguduste kasvu juures on aga see, et Jeddah linna peetakse kogu islami maailma kõige pühama linna Mekka väravaks. Mekka on Muhamedi sünnipaik. Enamus Jedda 900 kodukiriku liikmest on siiski võõrtööjõud.

LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

« Vasta #14 on: 24.05.2007, kell 10:13 »

Kristlased Pakistanis on võtnud julge seisukoha, seistes vastakuti islami äärmuslaste ähvardustega. Kristlased Charsaddas said islami äärmuslastelt ähvardusi, et nad peavad kas põgenema sellest linnast või vastasel juhul kannatama selle tegemata jätmise tagajärgi. Sellele ähvardusele vastasid kristlased deklaratsiooniga, et nad on valmis oma elud ohverdama Jeesuse Kristuse eest ja ei hülga Kristust. Selle deklaratsiooni esitasid nad pressikonverentsil, mille korraldas Kõigi Pakistani Vähemusrahvaste Allianss Islamabadis. Charsadda ja Murdani kristlike kogukondade juhid, pastorid, piiskop Anthony Lobo, Assamblee vähemusliikmed ja Vähemusrahvaste Alliansi esimees hr Shahbaz Bhatti, kõnelesid konverentsil. Bhatti ütles: „Mõistame tugevasti hukka ähvarduskirja ja ultimaatumi, mis kristlastele Charsadda’s esitati. Pakistani kristlasi ei saa hirmutada sundmeetoditega; me võime surra, aga me ei või teha oma usuga kompromisse. Me oleme Pakistani patriootlikud kodanikud ning ei või kunagi kummarduda islami äärmuslaste ja sõjajõudude ette.” Kristlased Charsadda linnas, Pakistani loode osas, Afganistani piiri ääres, said ähvarduskirju, mis esitasid neile ultimaatumi, andes neile 10 päeva pöörduda islami usku või kannatada äärmiste tagajärgede ja pommiplahvatuste all. Ultimaatumi viimane päev lõppes 17. mail.

Leheküljed: [1] 2 3 4 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam