Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.02.2018, kell 12:48
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  Jõuluvana - saatana sigidik või Jumalast saadetud! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Jõuluvana - saatana sigidik või Jumalast saadetud!  (Loetud 9329 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Jõuluvana - saatana sigidik või Jumalast saadetud!
« on: 04.12.2006, kell 15:57 » Grin  Cheesy  Roll Eyes  Kiss

Meenub Viimse Reliikvia filmist tsitaat:

- Jumala loodud olendite seas pole teda täheldatud!
- Järelikult ta on SAATANAST

Muha  Grin

Jõuluvana - saatana sigidik või Jumalast saadetud!

See artikkel on veidi väänatud aga omamoodi uudis tõesti:

Kristlikud rühmitused tahavad jõulutaadi ära keelata
http://www.postimees.ee/041206/lisad/euro/232318.php

Kindlasti on neil demokraatiaga tagatud õigus OMA LAATADEL keelata neid punakuu ja valge habemega onusid :p Ehk nad teevad seda õigesti ,kuna kohalikud pedofiilid on maiad jõuluvana kostüümi järele. Sellised uudised on juba aastaid.

Tants ja trall jõuluavana ümber on ju juba pikemat aega. Pervo Eruoopa ju upub pedofiiliasse ja ka jõuluvana nähakse kohati ju seksuaalselt veidra onuna, kes ei tohiks lapsi põlveotsa võtta. Oi kui perversseks on maailm läind oma nilbustega.
Logged

LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Vastus: Jõuluvana - saatana sigidik või Jumalast saadetud!
« Vasta #1 on: 04.12.2006, kell 16:38 »

Minu teada oli jõuluvana prototüüp Myra (praegune Türgi) piiskop Nicolaus, kes vaeseid (ka lapsi)aitas. Ja see "traditsioon", heategevus (andmine, kinkimine) on kristlaste  seas  jõulude ajal omal kohal. 
Teine jõuluvana tüüp on aga pigem mingi Põhjala külma- või tuisutaat. Ded Moroz. Joulupukki. St. personifitseeritud loodusnähtus. Selle tegelasega koos käivad siis päkapikud ehk kääbikud ehk loodusvaimud.
Pigem räägiks lastele jõulude ajal taevainglitest ja mängiks inglimängu.
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Jõuluvana - saatana sigidik või Jumalast saadetud!
« Vasta #2 on: 04.12.2006, kell 16:56 »

Kommentaare netists sellele artiklile:

Tsiteeri
Siin on uudisest oluline jupp "tõlkes kaduma läinud":

1) tegu pole kampaaniaga mitte niivõrd jõuluvana vastu, vaid ameerikalike (või üldiselt ameerikalikuks peetud) ostujõulude vastu

2) teine eesmärk on tõsta taas au sisse kohalik, traditsiooniline kingitooja Nikolaus. Jõuluvana on ju tegelikult tema edasiarendus (Santa Claus!), aga õige Nikolaus käib külas nigulapäeval ehk 6. detsembril.


Tsiteeri
Asi on selles, et igal maal on oma kombed ja traditsioonid. Meil Skandinaavias on jõuluvana, meie moodi muhe jõuluvana, aga ka mitte päris see ameerika ho-ho-hootav Santa Claus. Austria lastele toob traditsiooniliselt kingitusi Christkindl, jõululapsuke, keda tavaliselt kuldsete tiibadega inglikesena ette kujutatakse (miks just, pole vist teadagi). Teda ei näe kunagi keegi, kingitused poetab ta jõuluõhtul suletud ustega elutoas ehitud kuuse alla. Kui pereema elutoa ukse ees kellukest kõlistab, tohivad lapsed ukse avada: kuusel põlevad küünlad ja kingid on puu all reas.

Selge see, et lapsed satuvad segadusse, kui korraga tuleb juttu ka mingisugustest jõulumeestest, kes telereklaamides möllavad ja kujudena majaseinu mööda üles ronivad. Nikolaus, kes 6. detsembril ringi käib - ja keda vanasti saatis vitsakimbuga punane kuradike Krampus - toob lastele põhiliselt pähkleid, õunu, kuivatatud puuvilja ja šokolaadi. Erinevalt jõuluvanast kannab ta valget mantlit ja tiaarat püha kirikumehe järele. Šokolaadimehikesed olid vanasti nikolausemaadel ka tiaarade ja sauadega, aga nüüd segab jõuluvanade pealetung kombed ja vanakesed segiläbi nagu pudru ja kapsad.

Loomulik, et hingele teeb haiget, kui oma maa vanad kombed unustatakse, ja uued üheülbalised telekast ja poereklaamist peale tungivad. Kristlusega polegi sel väga pistmist. Aga kurioosne on hoopis see, et Viini lasteaedades taheti tänavu tõsimeeli ära keelata Nikolaus - suur võõras habemik mees, ajavat lastele hirmu peale. Või on kristlikud kombed hoopis pinnuks silmas sisserändajatest moslemitele, kes mõni aasta tagasi nõudsid traditsioonilise katoliikliku maa risti eemaldamist avalike asutuste seintelt, kuna see haavavat nende religioosseid tundeid?Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Jõuluvana - saatana sigidik või Jumalast saadetud!
« Vasta #3 on: 04.12.2006, kell 17:01 »

Tsiteeri
Selle tegelasega koos käivad siis päkapikud ehk kääbikud ehk loodusvaimud.

Jah on ka aegu olnud, kus ei olnud nad päkapikud vaid trollid!

Vat neid mehikesi ma ei taha oma koju, kuna nad sümboliseerivadi vaid ühtesi ühe tüübi käsilöasi. Meil on päkapikud käinud akna taga x asjaoludel, kuna me ise ei ole seda organiseerinudki. Mujal maailm rõhub nendele ja lasteaed aga sai siis ära seletatud lastelem, et on olemas VAID 1 HEA ISA TAEVAS ja ta lon palju INGLEID ja ABILISI, me teenime Seda Jumalat, kes paneb meie südamesse igatsuse ja soovi teha head ja kingitusi - ja seda mitte vaid üksteisele vaid hulka kaugemale võib see mõõtu ulatuda. Mul on olnud au juba aastaid ameerika laste kingitusi üle Eestima laiali jagada ja oh seda rõõmu ja õnnistust - mida andmisrõõm esile toob.
Logged

hmm
Algaja
**
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 90Vastus: Jõuluvana - saatana sigidik või Jumalast saadetud!
« Vasta #4 on: 15.11.2012, kell 02:34 »

Ma arvan, et jõuluvana on pigem positiivne nähtus!
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam