Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 10:29
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Perekond, kodu, lapsed ja laste kasvatamine  |  Gordoni perekool - kas haakub kristlike põhimõtetega? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Gordoni perekool - kas haakub kristlike põhimõtetega?  (Loetud 5793 korda)
anni
Külaline


E-mail
Gordoni perekool - kas haakub kristlike põhimõtetega?
« on: 15.12.2006, kell 14:55 »

tere,

olen lugenud Thomas Gordoni raamatuid "tark lapsevanem" ja "millist laste te tahate", ning raamatutes toodud mõtted tunduvad toredad. nt see, et arutada asjad läbi, leida ühine parim lahendus probleemile, tehtavale tööle, eriarvamustele, mitte kasutada vanemlikku võimu laste sundimiseks millegi tegemiseks  ning neid sellega alla suruda.kuid osad mõtted on hoopis erinevad sellest kuidas kristlikus peres lapsi kasvatatakse. nt karistust pole vaja. mul endal lapsi veel pole aga teema huvitab, et kuidas üldse lastega hästi läbi saada, arvestades lapse vajadusi ja ka enda omi. kas keegi on veel lugenud või kokku puutunud Gordoni perekooliga ning oskab öelda, kas kristlikust vaatevinklist need ideed on õiged  kasutada?

tervitades,

anni
Logged
Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Gordoni perekool - kas haakub kristlike põhimõtetega?
« Vasta #1 on: 15.12.2006, kell 16:03 »

Tsiteeri
mitte kasutada vanemlikku võimu laste sundimiseks millegi tegemiseks  ning neid sellega alla suruda.

Tuttav laul - lähenemine. Huvitav Jumala Sõna räägib vanematele alistumisest, miks - kas aegunud printsiip. Jumal loomulikult eeldab, et vanemad ise kuulaks Tema Sõna ja ARMASTAKS oma lapsi ja elaks ise jumalakartuses!

Soovitan kristlikust raamatupoest läbi astuda ja seal on perekonna ja laste teemal nii mõndagi võtta lugeda!

Kristlik kasvatus usub VITSA VÕIMU. Mäletad Nukitsamehe laulu, vits on vilets oksake ja selles ei ole jõudu, jms. JUBE HINGELISELT LIIGUTAV - PUUDUTAV  LUGU!

Aga see laul ja selle laulu IDEE on vale. Jah vits on alati viimane - viimane võimalus, enne me armastuses korrigeerime, vahel püüame olukorda lahendada pakkuda paremat - alternatiivi, siis sõnadega, siis karistada millestki SYPRICE-st ilma jättes vms. Aga kui laps oma isekuses PÕKKU kokku vanemate tahtega, mis on 180 kraadi, siis tuleb vits või taoline Jumalakartuses distsipliin mängu. Kui seda ei ole ja ei võta, siis need vanemad oma lapsed ära ka rikuvad. Sellistest kasvavad nö. MA OLEN PARIMA INIMENE MAAILMAS ja KÜIK TEISED EKSIVAd, MA TEEN MIS TAHAN, MIND AUTORITEET EI TÕMBA, MIND EI HUVITA SEE VÄRK ET KEEGI ON ÜLE MINU!Sel teemal võiks rohkem materjale panna üles, mis rolli mängib vits Jumala plaanis! Vits on Jumala karistuse sümbol - ükski halb tegu ei jää karistamata. Jah andekspalumine, kahetsus võib muuta teatud olukordi ja tuua halastuse. Meie kodus see nii on. Aga mõne ajaga lapsed õppisid ka selle ära, suus on andeks palumine ja kahetsus aga südames ei ole. Ja paaril korral on saanud vitsa ka siis kui on andeks palutud, kuna see tegu oli seda väärt, et järele mõelda ja Piibli mõttes ihulikku nuhtlust saada. Kui me räägime süüdilisest karistusest on see siiski nö. sümboolne. Samas ei ole see nö. vitsaga pepule silitamine, et lapsed naeravad selle peale vaid see teeb veidi ka haiget. Me ei räägi laste peksmisest või löömisest!

Ma soovitan last karistada vitsaga (osades peredes on see pannilabidas, sümboolne karistuse sümbol). Kui oma enesevalitust kaotades ta peale röökida, närvitseda või veel hullem last lüüa - müksata jms.

Vabakasvatus on niivõrd haige ja vigane maailmapilt, et kes on selle pooldajad soovitan minna Rootsi! Just tuttav tuli ja rääkis (elab Rootsis) mida täna teeb vabakasvatuses üles kasvanud põlvkond. Lapsed, kes ei ole lapsepõlves saanud karistada ei tunne hirmu millegi ees, isegi Jumala ees ja see maksab nende eludes väga rängalt kätte. Kui emme issi poutavad ja LIBAARMASTAVAD me noh hoolime nii temast et vitsa ei anna, siis kui inimene irvitab Jumala seadustele ja rikub neid, siis JUMAL ÜHEL PÄEVAL KA MATSU ANNAB -- mõne koristab see igavikku mõni lakub elu lõpuni haavu! Jumal võtab oma kaitsvad käed ära ja ongi vits käes inimesele!

Õp.13:24 “Kes vitsa ei tarvita, vihkab oma poega, aga kes teda armastab, karistab teda aegsasti!”

Õp. 29:15 “Vits ja noomimine annavad tarkust, aga üleannetu poiss teeb häbi oma emale.”

Õp. 22:15 “Meeletus on seotud poisi südamesse, aga karistusvits saadab selle temast kaugele.”

 

PIIBEL - Jumal oma Sõnas on otsekohene ja ütleb, et VITSAL on roll, see on meelevalla ja Jumaliku õigluse, põhjus tagajärg, üleastumine - karistus SÜMBOL ja VÕRDKUJU! Need kes selle teemal nalja teevad nad irvitavad Jumala Seaduste üle!

OSAD vabakasvatust pooldavad kristlased, teoloogid jt. on hakanud omaarust JUMALAT ÕPETAMA! Teda kes on loonud inimese, teab mis on mis ja kes on kes ja kuidas ja miks midagi üldse teha, mis on selle tagajärg jms. Mul hakkab paha neid inimesi kuulates, NEMAD ANNAVAD JUMALALE NÕU või ON JUMALAST TARGEMAD et hakkavad kirjakohti tühjaks tegema! Nõme ...

Enamus kristlastest vabakasvatajaid ütlevad, et see on iganenud mudel, see sisaldab vägivalda ja on vale! Huvitav, aga ometigi Piibel räägib. Palju vägivaldsem on nende ISEKAS RONGAEMA ARMASTUS, mis kasvatab tulevikus ülbeid, eneseimetlejatest, maailmanabadest, julmadest isiksusi - sellega on silmitsi vabakasvatuse ühiskonnad.

Anu Bollverk: Lapsevanem, kes ei karista vastuhakkavat last selle pärast, et see “ei tundu” mõnus, on isekas — ta hoolib rohkem sellest, kuidas ta hetkel oma lapsele “tundub” ja ei hooli tema tulevikust.

Aamen, see on hästi öeldud!

Samas ei ole vitsa probleem tõeline probleem. Kõige suurem probleem on JUMALA ARMASTUSE puudumine kodus, see on seda liiki armastus mis on väga sügav ja lõputu. Paljud vanemad väidavad et nad armastavad oma lapsi, mis on ka õige aga osalt ka isekas. Pannakse lapsed kooli, kuna ise ei käidud seal kooslis, lapsed ringidesse trennidesse, kuna ise lapsepõlves ei saanud seda teha. Oma laste peal elatakse välja oma komplekse jms. Maailm on niivõrd isekalt haigeks muutunud.

Kristlaste kodus, kus on palve, Jumala Sõna ja jumalakarts on Issanda Vaim ja seal kus on tema Vaim on ka vabadus - see on parim õhkkond lastel kasvamiseks! Halleluuja!

Vitsa teemal vaimset tarkust on siin:

http://abielu.hosianna.ee/?Lapsed

1. ÄRA LÖÖ LAST ? KARU NÄEB ? 1.osa
2.ÄRA LÖÖ LAST ? KARU NÄEB ? 2.osa


Logged

anni
Külaline


E-mail
Vastus: Gordoni perekool - kas haakub kristlike põhimõtetega?
« Vasta #2 on: 16.12.2006, kell 10:27 »

tere,

see on tore et kirjutasite pika kirja. tegelikult ootasin et räägiksid inimesed kes on Gordoni perekooli või raamatutega kokku puutunud, mitte ei võtaks üksikuid näiteid minu postitusest, mida lihtsalt näiteks tõin. raamatutes on nii palju enam kirjas kui mina jõuan siia kirjutada. ja peamine asi polgi selles kas karistada last või mitte, vaid suhtumine lapsesse. mõtlesin eile õhtul sellel pikalt ning minu arvamus on selline et kui last väiksest peale kasvatada enda ja teiste vajaduste eest hoolivaks ning arendada nö emotsionaalselt intelligentsust siis on võimalik et hilisem karistamine jääb ära või on minimaalne. ehk on peamine asi kuidas lapsesse suhtutakse. seepärast mulle väga meeldis kord Pereraadios kuuldu et laps on nagu külaline, kes on oma vanemate hoolde usaldatud mingiks ajaks, ta pole päris vanemate oma, sest ühel päeval ta lahkub. vanemad saavad anda kaasa oma parimad soovid,  õpetused ja paluda tema eest.

seepärast ma soovitan lugeda Thomas Gordoni raamatuid mis ilmunud eesti keeles, et noppida sealt välja head mõtted, see pole mingi filosoofia vaid hea strateegia vanema ja lapse ühiseks arenguks ja suhtlemiseks.
Logged
Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Gordoni perekool - kas haakub kristlike põhimõtetega?
« Vasta #3 on: 16.12.2006, kell 14:07 »

Tsiteeri
seepärast mulle väga meeldis kord Pereraadios kuuldu et laps on nagu külaline, kes on oma vanemate hoolde usaldatud mingiks ajaks, ta pole päris vanemate oma, sest ühel päeval ta lahkub. vanemad saavad anda kaasa oma parimad soovid,  õpetused ja paluda tema eest.


Nii see ongi!

Olen selle mehe raamatutest viiteid ja tsitaate lugenud. Ta endi raamatuid kahjusk ei ole. Ma niisama kommenteerisin nö. VITSATA KARISTUSE ideoloogiat. Kui sulle oli see teemaväline, siis usun mõne siia sattujale ehk ei olnud.

Sa oled õigel teel, soovitan sulle kristlikke lastekasvatamise raamatuid ...
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam