Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 12:57
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Saun, viht, leil ja väike õlleke ... Kuidas suhtud saunas käimisse? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Saun, viht, leil ja väike õlleke ... Kuidas suhtud saunas käimisse?  (Loetud 8515 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Saun, viht, leil ja väike õlleke ... Kuidas suhtud saunas käimisse?
« on: 15.12.2006, kell 16:41 »

Endal kodus sauna ei ole! Ei ole ka eriti suur sauna fänn. Ometigi on mul mitmel sõbral ja tuttaval saunad.

Kunagi oma koju tahaks ka sauna välja ehitada, raudselt kohe ...

Kas kellegil on siia lisada sauna poolt ja vastu argumente.

Miks sa käid, fännad sauna ja millest jäävad need ilma, kes seal ei käi?

Miks sind saun ei tõmba, miks sa ei fänna sauna?

Kuidas on kristlastest vennad saunas ühe õllega? Mittekristlastega sauna sattudes ilma nö. õltsita üldse mehed sinna ei roni.

Mis veel hullem, avaba turumajandus ja seksuaalrevolutsioon on osadel nö. häbitunde täielikult ära kaotanud, et see ei ole "maailmas" nö. mittekristalste seas üldse üliharuldus, et laval istuvad nii mehed, kui naised. Mulle see värk käib vastu - täiega.

Saun ja saunamõnud ...

Hüva leili või kuidas see oli, head kommenteerimist ...

Logged

Michel
Algaja
**
Offline

Vastust: 54


Olen üks paljudest


Vastus: Saun, viht, leil ja väike õlleke ... Kuidas suhtud saunas käimisse?
« Vasta #1 on: 15.12.2006, kell 18:48 »

Saun seostub sõnaga tervis. Higistamine, vihtlemine, organismi puhastamine, mõnikord ka ravikuurid, hingamisteedele head aurud. Toots tegi saunas omale ürtidega kuuma vanni, puust tünnis jooksvavalu leevenduse jaoks. Saun oma kodus on kui terviseallikas. Mina olen üles kasvanud eramajas kus oli soome saun ja traditsioonilised igalaupäevased saunaskäimised, oli tihti ka külalisi, kuid naised ja mehed käisid raudselt eraldi, reeglina kuumema leili ajal mehed esimesena ja siis naised+lapsed nõrgema leiliga hiljem.

Aga mujal ma jah eriti saunas pole käinud, sest tihtipeale on saunapidu mittekristlastele ka võimalus siivutu suunitlusega pidu panna, millel enam pere tervise ja organismi puhastumisega midagi pistmist pole. Minu kodus olid peale sauna reegliks puhtad voodilinad, vahetatud lõhnavad ja värsked voodipesud, kuhu vahele oli nii finišeerivalt mõnus ennast laupäeva õhtul puhkama sättida...
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Saun, viht, leil ja väike õlleke ... Kuidas suhtud saunas käimisse?
« Vasta #2 on: 15.12.2006, kell 19:31 »

Tsiteeri
Mina olen üles kasvanud eramajas kus oli soome saun ja traditsioonilised igalaupäevased saunaskäimised,  Minu kodus olid peale sauna reegliks puhtad voodilinad, vahetatud lõhnavad ja värsked voodipesud, kuhu vahele oli nii finišeerivalt mõnus ennast laupäeva õhtul puhkama sättida...

Meil see lapsepõlves puudus aga tean sõpru ja paljusid kellel see on olnud. See võib üsna vahva traditsioon ja komme olla.

Ise unistan ,et omas majas siis lapäevaks mõne sõbra ka külla kutsud ja siis pärast mängid biljardit või koroonat vms. või lebotad terassil ja kuulad suvel linnulalulu või talvel istud lehtlas ja vaatad kuupaistel põldusid jametsatukkaisd.

Jep saunaga käib kaasas oma fiiling jms.
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Saun, viht, leil ja väike õlleke ... Kuidas suhtud saunas käimisse?
« Vasta #3 on: 13.09.2007, kell 11:09 »

Käisin hiljuti ühe koguduse hoones, kus oli ehitatud saun. Vendade saunaõhtud ja siis ka õdede saunaõhtud olevat seal üsna populaarsed.

Ka koguduse vanemaid liikmeid, kes elasid kaugel taludes ja puudus saun siis regulaarselt anti neil võimalus käija pesemas - sõidutati autoga lausa.

Seega kui keegi hakkab kogudusehoonet ehitama siis see on hea praktiline soovitus teha sinna saun.
Logged

Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: Saun, viht, leil ja väike õlleke ... Kuidas suhtud saunas käimisse?
« Vasta #4 on: 24.10.2011, kell 00:27 »

Saun on vahva asi! Eriti siis kui on talv ja jääauk ka, ning sõbrad koos. Saunal on tore sotsiaalse siduvuse lisaväärtus. Tihtilugu leilitame ja käime jääaugus sõpradega terve päeva. Ükskskord juhtus isegi nii, et tegime sauna 6 päeva jutti ja poole igast päevast veetsime laval ja jääaugus - läks lihtsalt nii, hoog oli sees.
Õlu ja saun - kindlasti sobivad need kokku, sest kõik mille tarbid higistad ka välja, purju kindlasti ei õnnestu jääda. Vot ainuke häda, et endale õlu eriti ei istu, pigem kali.
Kas ka leilitamine on tervislik? Tegelikult nii ja naa, sest koos kahjulike ainetega lähevad kehast ka kõik muud välja. Kui peale leilitamist grill liha süüa, siis see eriti hea organismile pole, kui natuke liha ja kõvasti puu- ja koogivilju, siis väga hea.
Aga miks meestel munandid kehast eemal ripuvad? Et nad külmemas oleksid. Siin tuleb ka välja leilitamise üks kõrvalmõju. Spermatosoididele leil hästi ei mõju, mehe paljunemisvõime on peale leilitamist oluliselt madalam ja kui liiga tihti kuumas leilis viibida, siis võib see munanditele pikemas perspektiivis nö ebaviljakalt mõjuda Undecided.
Aga ikkagi on saun mõnus koht ja saun ilma jääauguta on sama, mis ratsutamine ilma sadulata hobusega.
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Saun, viht, leil ja väike õlleke ... Kuidas suhtud saunas käimisse?
« Vasta #5 on: 05.11.2011, kell 14:51 »

Jääaukl kas see pole siiski vaid väga hea toonusega - tervisega ja eelkarastusega inimestele. Tean mitmeid doktoreid, kes seda ei soovita - on igasuguseid asju mis juhtub hetkel kui keha tunneb külmašokki. Vere soonkonnale ei mõju hästi!
Logged

Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: Saun, viht, leil ja väike õlleke ... Kuidas suhtud saunas käimisse?
« Vasta #6 on: 06.11.2011, kell 17:05 »

Jah ega tervise üle ma kurta ei saa küll. Sellisele keskeale käheneva meesterahva kohta olen ilmselt paras purikas küll. Aga kus sa ennast mujal ikka karastamas käid kui jääaugus ja kust see tugev tervis mujalt ikka tuleb. Huvitav ongi see, et külma dušši all seismist ma ei talu üldse ja lumes ka hea meelega eriti ei püherda, aga samas väike jääaugus sulistamine mõjub küll kuidagi hästi ja ei tundu eriti raske tegevusena.
Need väited mida mõned totrid räägivad jääaugus käimise kahjulikusest tunduvuad mulle natuke kahtlased. Ilmselt on need tohtrid ära hellitatud nõrgukesed ja üsna vedelad vennad. Tugevat tervist on ikka võimalik saada siis, kui panna oma keha erinevatesse äärmuslikesse tingimustesse.
Olen lugenud, et karastamine ja liigsest steriilsusest hoidumine hoiab immuunsüsteemi heas vormis. Kindlasti see väide peab paika, sest ega ei mäleta küll kuna viimati end haigena tundsin ja kui isegi mõne grippava inimesega kokku puutun, siis reeglina see külge ei hakka.
Siinkohal ettepanek kõikidele julgetele vendadele! Korraldame talvel korraliku pakasega ühe saunatamise ja ma õpetn teid jääauku nautima. Saun ja koht minu poolt. Lisa poonusena teeksime lumest iglu ja ööbiksime selles. Kuda tundub, kas teeme ära!? 
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam