Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 12:51
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Armukadedus abielus? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Armukadedus abielus?  (Loetud 5153 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Armukadedus abielus?
« on: 15.12.2006, kell 21:36 »Armukadedus abielus?

Iga asjaga on tasakaal. Kui on vaja taskaalu ehk keskteel püsimist on ka olemas kraavid! Nii ka selle teemaga!

Armukadedus on TABU

Esimene kraav, mida maail pähe määrib on see, et selline asi nagu armukadedus on väiklane, nõme, isekas, pedantlik, vanamoeline jms. Et käi ajaga kaasas, üks väike flirt ja muu sarnane käib asja juurde, te hoida särtsu ja pinget õhus.

Oi jah! Mida kõike kurat tõe pähe ei müü ja pähe ei määri!

Me teame, et Jumal on armukade - püha armasytusega Jumal - kes ootab meilt täit südant jms.

Ef.5,1 Siis võtke nüüd Jumal enestele eeskujuks nagu armsad lapsed

Haiglane ARMUKADEDUS

See on teine kraav, kus abielus tõuseb üles tülisid tekitav tähelepanu puudus - enesekeskuse - imtelmise positsiooni nõrgenemine ja kerkivad üles tunded, mis on kõrvaltvaadates vastikud. Aastatega oleb kohanud, et osad kristlastest mehed või naised (naised tihedamini) saavad Jumala armastusest - üksteise armastamisest ja truudusest veidi kääksuga aru ja nad tahaks teist inimest omandada. Tahavd kontrollida - olla ihalduse ja eneseimetlemise onjekt kõiges ja lati ja see on nede SUUR MINA ja SUUR ISEKUS mis seda liiki armukadedust kristlases eile toob! Nagu mainisin on teatud porportsioonis armukadedus täitsa õige asi nagua ka punastamine on ju nii loomulik asi.

Seda võib esineda ka muudes suhetes! Kus kadedus on tunginud inimese hinge - täitnud tema südame ja meeled ning see segab elamast normaaset elu.

Jumala armastus usub parimat igast inimesest, see ei kahtlusta, see ei urgitse jms.

Mis on sinu - kristlase kokkupuude armukadedusega?

Kas vallalise õena, oled kohanud kristlastest abielunaiste kadedaid - tõrjuvaid pilke - EEMALE MU MEHEST vms.!

Kas mõni kristlasest vend on nö. liiga armukade oma naise suhtes?
Logged

Monte Cristo
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 164


Temas oli elu ja elu oli inimeste valgus...


Vastus: Armukadedus abielus?
« Vasta #1 on: 08.01.2007, kell 23:23 »

Olen elus kaks korda armukadedust kogenud. Mõlemal korral see hävitas suhte. Tagantjärele analüüsides olen mõistnud mõlema põhjust. Esimesel korral oli põhjuseks partneri käitumine, mis mulle tundus liiga vaba ja teisel korral oli põhjuseks mu enda ebakindlus, kuna mulle tundus, et ma ei kõlba oma partnerile. Mõlemal korral hakkasin muutuma üha närvilisemaks ja nii kõik lagunes. Praegu olen olnud 14 aastat Issandas abielus ja kõik on hoopis teistmoodi. Võib olla sellepärast, et Jeesus annab kõikuvale hingele kindlust juurde ja asjad ei lähe liiga kaugele.
Logged

Sest Tema täiusest me kõik oleme saanud ja armu armu peale!
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam