Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
17.01.2018, kell 21:57
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Maailm TÄNA (poliitika, äri, meedia, sündmused)  |  Saddam Hussein tõmmati oksa! « eelmine järgmine »
Leheküljed: 1 [2] 3 4 | Liigu alla
Autor Teema: Saddam Hussein tõmmati oksa!  (Loetud 24596 korda)
Margus
Külaline


E-mail
Vastus: Saddam Hussein tõmmati oksa!
« Vasta #15 on: 31.12.2006, kell 16:23 »

Tõesti ma ütlen sulle, ära aja jura!!!
Logged
Margus
Külaline


E-mail
Vastus: Saddam Hussein tõmmati oksa!
« Vasta #16 on: 31.12.2006, kell 16:33 »

Mis argument sul on?

Minu argument on see, et ta ei võtnud Kristust vastu. Jumala sõna kohaselt tegi ta otsuse pörgu kasuks.
Ma ei tea mis vend sa selline üldse oled, kui siin sellist jura ajad! Sest Jumala sõna kohaselt on Sadam pörgus, kuid sina ajad siin mingit udu. Kuid vaata parem mida piibel kirjutab. Ja lähtu sellest!
Logged
LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Vastus: Saddam Hussein tõmmati oksa!
« Vasta #17 on: 31.12.2006, kell 16:36 »

Piibli seisukoht on, et me ei mõistaks kohut. Kohtumõistmine on vaid Jumala pädevuses. On ka võimalus, nagu Jumala Sõna räägib Rooma kirjas, kui su südametunnistus sind mõistab süüdi, siis oled ka Jumala ees süüdi. Kui ei mõista(Saddam  minu teada rääkis, et tema on kõik õigesti ja hästi teinud,seega tema süda teda ei süüdista ja tal ei olnud tema arusaamise järgi tarvis midagi kahetseda- tema tegutsedes ja elades islami seaduste ja islami kultuuri järgi), siis ei ole ka Jumala ees süüdi. Jumal mõistab kohut inimese südametunnistuse järgi. Siis kas südame mõtted süüdistavad inimest või kostavad tema eest Jumala ees. Ro 2:14-16  See kehtib iga inimese kohta. Olgu kristlane või mitte. Sest mitte kõik inimesed siin maamuna peal ei ole teps mitte uuestisündinud kristlased ega ole Jeesusest midagi kuulnud. Ja nad ei ole süüdi selles, et nad ei ole kuulnud. Vaid Jumal mõistab õiglast kohut.

Jah loomulikult, ei tea meie mitte keegi, mida Saddam oma elu viimasel hetkel mõtles või tegi. Valiku mõttes.

Soovin rahu meile kõigile.

Logged

Margus
Külaline


E-mail
Vastus: Saddam Hussein tõmmati oksa!
« Vasta #18 on: 31.12.2006, kell 16:47 »

Kuid sellist sorti valelootuste levitamine tuleb küll hukka mõista!

Tõde on klaar. Pole kahtlustki et igaüks kes Jeesust ei tunnista, läheb põrgu. Sadam on põrgus. Ning see pole mingi kohtu mõistmine, vaid faktiväide.

Logged
Margus
Külaline


E-mail
Vastus: Saddam Hussein tõmmati oksa!
« Vasta #19 on: 31.12.2006, kell 16:55 »

(Saddam  minu teada rääkis, et tema on kõik õigesti ja hästi teinud,seega tema süda teda ei süüdista ja tal ei olnud tema arusaamise järgi tarvis midagi kahetseda- tema tegutsedes ja elades islami seaduste ja islami kultuuri järgi), siis ei ole ka Jumala ees süüdi. Jumal mõistab kohut inimese südametunnistuse järgi. Siis kas südame mõtted süüdistavad inimest või kostavad tema eest Jumala ees. Ro 2:14-16  See kehtib iga inimese kohta. Olgu kristlane või mitte. Sest mitte kõik inimesed siin maamuna peal ei ole teps mitte uuestisündinud kristlased ega ole Jeesusest midagi kuulnud. Ja nad ei ole süüdi selles, et nad ei ole kuulnud.  

Aga sulle Lily, loe nüüd uuesti see lõik läbi ja mõtle hästi järgi mida sa siin väidad.
Logged
Margus
Külaline


E-mail
Vastus: Saddam Hussein tõmmati oksa!
« Vasta #20 on: 31.12.2006, kell 16:57 »

Sekkun veel korra, kust sa marx seda tead, et Saddam ei pöördunud oma viimasel elutunnil või minutil Jeesuse poole. Ta võis seda teha ja võis seda ka mitte teha, igastahes ei tea meist inimestest mitte keegi, mis tegelikult toimus. Seepärast ärgem mõistkem kohut ja saatkem kedagi põrgu - see vast Jumala otsustada kuhu meist keegi peale surma satub.

Kui sa tood mulle selge faktiväite, et ta pöördus, siis ma söön oma sõnu, seni aga oled ajanud inimestele mullikesi ja andnud maailmale valetunnistuse, kuna annad valelootust. Kuid asjad on väga konkreetsed. Pole siin mingit aga.
Logged
Margus
Külaline


E-mail
Vastus: Saddam Hussein tõmmati oksa!
« Vasta #21 on: 31.12.2006, kell 17:11 »

Absalom - Vaata sõber, just siin kohas sa eksidki! Kas sa tahad teada miks? Aga seetõttu, et meil on kõigile antud teada taeva saamise tingimused ja pole siin mingit vahekohut, kus siis otsustatakse mis meist saab, kas me ikka saame lõpuks taeva või mitte. See mida sa väidad on pesuehtne valeõpetus ja ma ei hakka siinkohal näpuga näitama, kust see tuleb. Kuid sina ära seda levita. Sest Jumal on juba kõik ette taha ära määranud, mis saab neist kes Jeesuse vastu võtavad ja mis saab neist, kes ei võta. Simple. Kui see poleks nii, siis oleks ka meie usk tühine ja me võiks siin foorumis oma asjad kokku pakkida ja käsi laiutada, me ei tea täpselt mis meist saab. Õnneks aga teame küll. Tea nüüd seda sinagi ja mõtle järgi.

Kuna Sadam ei pöördunud ega võtnud vastu Kristust, seega on ta põrgus.
Logged
Margus
Külaline


E-mail
Vastus: Saddam Hussein tõmmati oksa!
« Vasta #22 on: 31.12.2006, kell 17:30 »

Kuid neile, kes veel ei tea, siis iga hukkamise juures on oma protseduuri reeglid, milles osalevad vaimulikud. Ja seda rakendati ka Sadami puhul, tal anti võimalus. Kuid me teame, kuidas ta suhtus Kristusesse ja üldse kristlikku maailma ja tema tegusid, rääkimata juutide rakettidega pommitamisest. See kõik on teada ja keegi ärgu väitku et Sadam kukkus kuu pealt maale ega pole midagi kuulnud Kristusest. veel enam, kui Bush, kes oli ta vihavaenlane nr 1, on ju avalikult tunnistanud oma usku Jeesusesse. Kuid arvestage ka sellega, et kui Sadam oleks pöördunud, poleks Albu Nashiri hõim teda matnud. See oleks neile pühaduseteotus. See on fakt.
Logged
Murphy
Usaldatav foormulane
Algaja
**
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 92


Vastus: Saddam Hussein tõmmati oksa!
« Vasta #23 on: 31.12.2006, kell 17:37 »

Vastuseks Absalomi väidetele, et surmanuhtlus pole karistus, vaid kättemaks.
Surmanuhtlus on Jumala poolt sisse seatud karistus. Vana Testament loetleb 42 kuritegu, mille eest Jumal käskis surmanuhtlust rakendada (vt.2.Mo.21:12-17 näiteks). 1.Mo.9:6, Mt.26:52 ja Ilm.13:10 kinnitavad ühest suust, et see kes mõõga tõmbab, peab ka mõõga läbi hukkuma. See kehtib ka Saddami kohta. Ro.13:1-6 räägib sellest, et Jumal on andnud riigi võimule õiguse kasutada relva karistuseks kurjategijaile. NB! Seejuures nimetab Paulus neid valitsejaid Jumala teenijateks. Ajaloolises kontekstis oli tegemist paganliku Rooma impeeriumiga, mis polnud Iisraelis sugugi erapooletum ja õiglasem kui liitlased Iraagis.
Loomulikult tuleb enne hukkamist inimese süü tõestada. Saddami kohtuprotsess  kestis terve aasta ja tema süü on selgelt tõestatud. Mees oli massimõrvar. Selge on ka see, et ta tappis palju rohkem inimesi kui tõestada suudeti. Kurdidele ja paljudele teistele, keda Hussein tappis ei võimaldanud ta mingit kohut. Erapooletuset ja õiglusest rääkimata.
Vastuseks Lily väidetele:
Südametunnistus on programmeeritav. Seda saab väga tõhusalt paadutada, nii et see enam alarmi ei anna. See ei tähenda, et selline inimene ei vastuta enam oma kuritegude eest. Sarimõrvar Tšikatilo ütles samuti, et ta ei tunne mingeid südametunnistuse piinu, vaatamata sellele, et ta oli sadistlikult tapnud üle 50 inimese. Kas see, et tema süda teda hukka ei mõistnud, teeb ta Jumala ees õigeks? Absoluutselt mitte. Selle mehe kõige esimene ohver oli ta oma südametunnistus, mille ta lihtsalt mõrvas. Loomulikult ei anna surnud südametunnistus enam signaali. See on nagu alarm. Kui ma röökiva alarmi välja lülitan, siis ei kõrvalda see probleemi.
Jumal mõistab ikkagi kohut kõigepealt oma sõna järgi, mitte iga inimese subjektiivse südametunnistuse järgi. Ro.2:11-16, mida sa tsiteerisid, ütleb, et südametunnistus kas kostab inimese eest või süüdistab teda (pane tähele) SEL PÄEVAL, MIL JUMAL MÕISTAB KOHUT INIMESTE ÜLE. Jutt on inimese südametunnistusest Jumala kohtujärje ees kohtupäeval, mitte siin ja praegu.
Saddam Husseini valitsuskabineti üks minister oli kristlane, nii et ei saa väita, et ta sellest teemast midagi ei teadnud.  
Logged
LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Vastus: Saddam Hussein tõmmati oksa!
« Vasta #24 on: 31.12.2006, kell 18:34 »

Hea vastus, murphy. Kuid mina ei mõelnudki maist kohtumõistmist siin ja praegu. Vaid seda, et see, kes läheb põrgu või ei lähe on vaid Jumala kohtuotsuse pädevuses. Ja seal vaatab Jumal kogu inimese elu ja südamepõhjad läbi. Kahju, et marx mu eelmise postituse kustutas. Inimene näeb, mis silme ees, Jumal näeb, mis südames.
Logged

Margus
Külaline


E-mail
Vastus: Saddam Hussein tõmmati oksa!
« Vasta #25 on: 31.12.2006, kell 18:54 »

Vaata lily, tegelikult on juba teada kes kuhu läheb enne minekut, Jumal pole seda asja jätnud teadmatusse, see sama dilemma tekkis ka Absalomil. Asi pole mitte selles, et justkui meie ütleksime kes kuhu läheb, vaid selles, et me toetume Jumala Sõnale ja seetõttu ütleme. Kuna Jumal on nii seadnud.

Logged
LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Vastus: Saddam Hussein tõmmati oksa!
« Vasta #26 on: 31.12.2006, kell 19:53 »

"Inimesel on antud üks kord surra ja peale seda on KOHUS."  Seega me ei saa automaatselt öelda, et see või teine inimene läks peale surma kas põrgusse või taevasse. Seda otsustab Jumalik kohtupäev. Me võime öelda, et see või teine inimene on oli TEEL kas taeva või põrgu poole,vastavalt tema valikut ja eluviisi mööda.  Ja lõplik piinapaik on hoopis tulejärv - so teine surm.
Logged

Aksel
Algaja
**
Offline

Vastust: 97


Mõtlesin, et kirjutan ka...


Vastus: Saddam Hussein tõmmati oksa!
« Vasta #27 on: 31.12.2006, kell 20:35 »

6. Aga õigus, mis tuleb usust, ütleb nõnda: „Ära ütle oma südames: kes läheb üles taevasse? See on: Kristust alla tooma;
7. või: kes läheb alla sügavusse? See on: Kristust surnuist üles tooma!”
(Rooma 10:6-7)

Vaid üks väike detail: enne poomist Saddam palvetas.
Keda, miks ja milleks - need küsimused jäävad siiski vastuseta, meile inimestele.
Logged
Murphy
Usaldatav foormulane
Algaja
**
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 92


Vastus: Saddam Hussein tõmmati oksa!
« Vasta #28 on: 31.12.2006, kell 20:58 »

Jeesus ütles juba enne Juudase enesetappu, et ta on kaotanud selle jüngri. Seda vaatamata sellele, et Juudas pärast Jeesuse reetmist mõistis, et ta on pattu teinud. Juudas läks põrgusse ja Jeesus teadis seda enne Juudase surma.
Kui Jeesuse kõrval ristil olnud röövel "päästetud sai", siis ei kuulnud tema palvet ja Jeesuse vastust tõenäoliselt suurem osa kõrvalseisjatest. Nemad ilmselt arvasid, et see röövel oli oma elu ära raisanud ja nüüd sureb varsti ning läheb põrgusse. See oli n-ö "surivoodil pöördumine".
Alati jääb võimalus, et inimene pöördub viimasel hetkel. Kellelgi meist pole koopiat ega väljavõtet Eluraamatust ning me ei saa absoluutse kindlusega väita, et keegi läks põrgusse.
Logged
LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Vastus: Saddam Hussein tõmmati oksa!
« Vasta #29 on: 31.12.2006, kell 21:16 »

Tahaks öelda ka seda, et kõik, kellel ei olegi võimalust olnud Kristuse Sõna, päästeevangeeliumi kuulda ega (tea Jeesuset midagi) ja pöördumise otsust teha(ja selliseid rahvaid, inimesi on  tänapäevalgi), siis Jumal ei saada neid automaatselt põrgusse, kuna nad ju Jeesust ei tunnista. (Saddam vast nende hulka ei kuulunud, moslemid tunnevad nii VT kui UTi.) Siis jääb Ro 2:14-16.  Jeesus oli prohvet ja Jumala Poeg. Jumal teab inimeste valikuid ette ja taha. Meie inimestena ei tea ega näe kõike.

Ilusat aastavahetust!
Logged

Leheküljed: 1 [2] 3 4 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam