Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 10:27
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Perekond, kodu, lapsed ja laste kasvatamine  |  Lapsed lähevad taeva. Kas kõik ja kus on hea ja kurja tundmise piir? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Lapsed lähevad taeva. Kas kõik ja kus on hea ja kurja tundmise piir?  (Loetud 5162 korda)
Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Lapsed lähevad taeva. Kas kõik ja kus on hea ja kurja tundmise piir?
« on: 07.01.2007, kell 02:07 »Lapsed lähevad taeva. Kas kõik ja kus on hea ja kurja tundmise piir?

Kuskil teemas vilksas läbi huvitav teema, mis väärib eraldi tähelepanu. Erandiks tooks siis kohe siin välja ,et ma räägin lastest - maailmas, kes ei tunne Jeesust. Usklike lastest on ka Piiblis räägitud: Gal 4:2 Osad usuvad, et laps on kristlike vanemate katte all, nagu vihmavarju all, kuni täiskasvanuks saamiseni, nii füüsilises kui ka vaimses mõttes. Aga see on kõrvalteema ja me räägime siin lastest üldiselt - või tahaks rääkida.

Tsiteeri
Sest selliste (lapsukeste)päralt on Jumala riik!"  Patt on küll inimesele sündimisest kaasa antud. Kuid väikesed lapsed ei tea sest veel midagi ja ei ole patutundmist. Patutundmisele tuleb inimlaps kasvades, õppides tundma head ja kurja. Siis on ka vajalik pääste ja ristimine. Ja siis tema enda valik ja otsus! Kõik lapsed on Jumala kaitse all ja Tema kätes.


Patt on 1 Aadama kohustuslik pärand, mis antakse edasi vere kaudu, lihalik seeme. Tõenäoliselt mingi veidi üleloomulikum asi kui DNA kääks. See patu seeme, voolab veres! Ootab oma aega, millal pead tõsta ja salvata! Kui ta salvab (imeväike ga tahtlik - südame rikutusest - kurjusele andumisest  üleastumine käsust, täidad 999 aga 1 eksid).

Ro.5,12
Sellepärast, otsekui ühe inimese kaudu patt tuli maailma ja patu läbi surm, nõnda on ka surm tunginud kõigisse inimestesse, sest nad kõik on pattu teinud.


Vesteldes kord ühe pastoriga tõdes ta , et on evangeeliumi rahva ses kuulutades näinud, kuidas juba 5 aastane võib olla Jumala pilkaja või täis kurjust. Ta ei olnud absoluutselt päri sellega, et kõik lapsed saavad nö. niisama lambist viisa taevasse. ta nõustus beebide suhtes, vankrilaste suhtes, kuna Jumala prohvetid on neid ka näinud ülesvõtmisel ülesvõetavate seas olevat! Jutt käib beebidest ja vankrilastest ja eelkooli ealistest! Olen aja jooksul kuulnud ,et seda TÄISEA - OMA VASTUTUSE piiri nihutatakse vastavalt kulutuurile jms. aga üsna suvalt.

Jälgides oma eelkooliealisi lapsi, mul on küll reaalne teadmine, et nad vajavad millalgi päästet või siis juba on päästetud, kuna nad on pöördunud ja kahetsenud kordi Jumala ees ja palunud. See on nö. märkamatu üleminek aga peale kooliiga tuleb see veel esile osadel aga selline murdeline aeg veel teismelisena kus lapsepõlve pääste usk tuleb taas pühitseda või taas tõotus Jumalal anda kuna seda kipuvad noored vahel unustama. Ega ma ka laste pärast ei muretse, poiss räägib juba ammu Jumala õhtuti ja vahel öösel, omad jutud peab maha ja kui on pahandust teinud, siis kahetseb veidi oma voodis ja mõtleb järele ning räägib Jumalaga. Teda on paaril korral ka hüütud nagu Saamueli, küsib meilt mis on, Jumal on Teda nimepidi kõnetanud, hilisel tundidel me kõhud kõveras, et see ei olnud meie see oli Jumal vasta talle! Lastel on oma DIIL Jumalaga, ma ei kahtle selles.

KÜLL AGA MA EI NÕUSTU, et see iga on mingi 12 aasta või hiljem. tegelikult olen ma kohati selle pastoriga päri nähes lasteaias eelkooliealisi. Kord nägin lasteaias pealt kahe tüdruku kaklust ja peksmist, nad tulid riietusruumi rabelesid nagu seestunud, asjad lendasid ja tagusid üksteist. Käratasin neile peale, kuna lapse sõrmed jäid kapi ukse vahele. Ja nad ei kuulnud siis, läksin võtsin varrukast kinni ja lahutasin nad. Üks neist vaatas hullunud (olen näinud hullunuid, narkomaane, viinahulle - deemonlik pilk) pilguga otsa, ei kuulnud mida ma rääkisin jms.

Mt.15,18
Aga mis suust väljub, see lähtub südamest ja see rüvetab inimese.


Oled sa kuulnud mõnda eelkooliealist vandumas, ropendamas, jumalat pilkamas jms. Ma olen. Meenub ühes kohas üks alla 10 aastane poiss kes segas ühte evangeelset koosolekut karjudes väljas ukse taga Jeesus on ... Jumal on ... Minge ... usklikud, mine ... te usu..., vastikud ... ... Ma loodan ,et mu postitus ja teema esiletoomine kainestab, et me nii kergelt ei loobi sloganeid, LAPSED AUTOMAATSELT SAAVAD TAEVA!

Mt.15,19-20
Sest südamest lähtub kurje mõtteid, mõrvu, abielurikkumisi, hoorust, vargusi, valetunnistusi, jumalapilget.  Need on, mis rüvetavad inimese;


Vargus, vale, kurje mõtteid Lisaks sõnakuulmatus vanemate vastu Piibli esimene KÄSK millel on TÕOTUS! kas lapsed võivad puhta vaimuga - südamega vilistada selle peale, kuna ei tunne head ja kurja. Ei kallid lapsed sünnivad süütutena ja puhaste südametega. Imikud näevad tihtipeale ingleid ja Jumala maailma! Jumal ei loo emaihus ühtegi musta - räpase vaimuga olendit. Inimene on vaimne igavene olend, tal on hing - persoon - tunded ja tahe ning ta elab ihus. Laps sünnib süütuna aga pärandiks Aadama järglasena on tal veres surma kood! Seda nimetad Piibel liikmetes või ihus olevaks patuks. See ootab oma tundi, millal salvata! peale salvamist vajab iga laps sama palju ja moodi pääset, kui täiskasvanud!

Mt.19,14
Ent Jeesus ütles: "Jätke lapsukesed rahule ja ärge keelake neid minu juurde tulemast, sest niisuguste päralt on taevariik!"


Lapsed teatud eani oma puhta ja rikkumatu vaimuga pääsevad otse taeva! Aga teatud eani vaid! Mis on see iga, ma ei tea Jumal teab ja kui vaja siis otsijatele ka ilmutab, Iga laps ja olukord on erinev!  Jeesus aga ülistas laste juures midagi, kuna ta ütles NIISUGUSTE päralt! NIISUGUSTE - SELLISTE, mitte millised nad on vaid MIS NEIL ON! Mida Jeesus veel esile tõi mujal - südame usk ja siirus! Vot see on lastel .Lastel on imelihtne päästetud saada, mille aga osad kaotavad täiskasvanuks saades, päästet on võimalik kaotada, sellest on mujal juttu, see on siin offtopic!

5.Mo.6,7
Kinnita neid oma lastele kõvasti ja kõnele neist kojas istudes ja teed käies, magama heites ja üles tõustes!


Aastaid tagasi rääkis Jumal mu südamesse, et see käsk ei olnud vaid selleks, et lapsed saaks JUMALAKRTUSE pärandiks ja eluks kaasa, ehk õpeta poisile teed, mida ta peab käima ja ta ei lahku sellest ka vanas eas! Selles KINNITA NEID KÕVASTI selles on ka LASTE ENDI pääste mängus - Jumalal on ka nende oma rida, isegi kui see nii uskmatu ja jama tundub. Osad jutlustajad on vihjanud juutide 12 aasta eale, kus laps sai nö. sotsiaalseks küpseks ja tema vanemad ei vastutanud enam tema tegude eest vaid ta pidi ise vastutust kandma! isegi kui see peaks olema selline iga, siis on kindlasti erandeid, kuna ma tean väga jubedaid näiteid alla 10 aastaste laste juures. Kunagi elades vanas elukohas, läksin päeval õue ja usklik naabritädi oli pahandas poistega ja oli nii löödud. Siis üks poisiraisk võttis kaika ja nagu virutaks kaugelt sellele mammile ja ütles: sa vanamuti raisk, kortsus kõbi, ma löön su maha, raiun pea otsast ja lõikan su tükkideks. Neid päästsid vaid väledad jalad! Tegemist oli tublilt alla alla 10 aastaste poistega. Seega tuleme luuludest välja ja ärkame TÕE tundmisele - lapsed vajavad päästet varem kui me vahel arvame!

Kallid ärge saage eksitatud, et KÕIKIDE ja KÕIK LAPSED aga automaatselt pääsevad taeva, olen seda nii palju kordi kuulnud - oo lapsed pärivad ju taevariigi. Kahjuks saab surma astel - hea ja kurja tundmine, Jumala käsust üleastumine mõne lapse isegi liiga vara kätte! Uskuge, osad vajavad juba 6 aastasena päästmist, kuna on täis kurjust ja tigedust ja kõike, mis on käsu vastu! Ma ise ei usu mingisse 12 aastasse piiri, et selles momendis käib klõps ja siis oled sa juba elumerel ja pead ise veepeal püsima, muidu kandis sind vaid Jumala arm.

Jah see piir on iga lapse puhul erinev ja Jumal on õiglane! Aga uskuge mind kui see patu seeme tärkab ja see salvab on 1:0 ilma Kristuseta ei ole tagasiteed! Patu seeme me ihudes, seepärast see ongi surelik, seda iseloomustab hea näide kibuvitstest ja roosidest. Kord kevadel mu vanemad hoolitsesid oma rooside eest ja lõikasid ära imeilusaid helerohelisi, okkaid täis võsusid mis rooside alt olid üles ajanud ja nii paljulubavalt kasvu viskasid. Nüüd roosikasvatajad teavad, et see on METSIK KIBUVITS, millele roosid peale poogitakse või pannakse. Patu seeme on ka inimese ihus, kui anda talle voli, õigus, roheline tuli, nunnutada ja poputada viskab see kohe pea välja ja hakkab kasvama ja võimust võtma!

Mulle meeldib draama TAEVA VÄRAVAD JA PÕRGU LEEGID! Seaa on väeline sõnum, mis on tegelikkus! Isa pojaga põrgus ja ema, kes jääb taeva ukse taha jms. See on kohutav reaalsus! Kas Jumal on ebaõiglane, ei ole! Kas tema arm ei ole suur ja heldus otsatu? On küll. tema pikk meel on arvatavasti teatud kohtades nii pikk, et me üllatume keda me vel taevas võime näha. Sinna pääseb aga läbi Jeesuse, ma ei pea silmas et Jumalala hakkab lihtsalt hale meel ja otsustab Pandivere vanadekodu vanuritele teha erandi ja nad kõik taeva võtta lahus Jeesuse vastuvõtmisest või südametunnistuse puhtust järgides.

Ei kõik lapsed ei saa taevasse, kui peame lapsi nö. kuni 18 aastaste alaealiste nime all, mis sellest et hilise lapsepõlve staadiumis nimetatakse neid teismelisteks ja siis noorteks! Jeerum on ju maailm korduvalt kuulnud alla 10 aastastest jõhkratest mõrvaritest ja jubeduste tegijatest!

Seega katsuge oma õpetused läbi!

Austusest Jumala teede vastu ...

vend Robinson


Logged

Monte Cristo
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 164


Temas oli elu ja elu oli inimeste valgus...


Vastus: Lapsed lähevad taeva. Kas kõik ja kus on hea ja kurja tundmise piir?
« Vasta #1 on: 09.01.2007, kell 20:33 »

Juba aastaid olen uskunud samamoodi, et kõik lapsed automaatselt ei lähe taevasse. Sel juhul oleks ju kõige kindlam kõik lapsed maha lüüa - mis see tühine maine elu igavese elu kõrval ikka väärt on - ja nii saadaksime nad ilusti taevasse. Ja Jumal oleks ka väga ebaõiglane.
Olen leidnud Piiblist hoopis sellise lause: "Õelad on loobunud Jumalast emaihust alates." (Kümme punkti, kes leiab üles).
Ja veel mõned laused: "Enne ma elasin ilma käsuta, aga siis tuli käsusõna ja surmas mind".
"Kus ei ole käsku, seal ei ole ka üleastumist". "Käsk tekitab viha".

Ilmselt vastsündinud laps on siiski puhas ja patt tuleb tema ellu alles siis kui ta saab käsu alla. Vanust on siin raske öelda ja ilmselt on see individuaalne, aga tõenäoliselt juhtub see juba esimestel eluaastatel (näiteks minu pooleteise aastane laps läheb käsu all vahel päris vihaseks juba).  Siis Sõna järgi otsustades - seal kus lapses on näha juba viha märke, on ta saanud käsu alla ehk siis vaimulikult surmatud.

Uskliku lapsed on Jumala armu all vanemate tõttu ja usun, et umbes kaheksateistkümnenda eluaastani, sest Kaanani maale pääsesid ainult Joosua ja Kaaleb (ustavad täiskasvanud) ja kõik alla kaheksateistkümne aastased. Nii et Jumala rahva lapsed hakkasid vastutama alates kaheksateistkümnendast eluaastast.

Veel on huvitav vanus 12 aastat - iga juudi poiss viidi selles vanuses Jeruusalemma templisse ja pühitseti Jumalale. Võib olla see on see iga,  kus laps võib hakata juba teadlikult Jumalat teenima.

Usun, et see kõik pole siiski määrav taevassepääsemisel. Jumal on Vaim ja ka inimene on vaim. Esimese kirjakoha järgi võib arvata, et inimene kontakteerub Jumalaga juba emaihus ja on ka võimeline tegema otsuse Jumalast loobuda. On tõenäoline, et see ongi määrav, milline laps kuhu läheb.
Logged

Sest Tema täiusest me kõik oleme saanud ja armu armu peale!
Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Lapsed lähevad taeva. Kas kõik ja kus on hea ja kurja tundmise piir?
« Vasta #2 on: 09.02.2010, kell 18:58 »

Selle asjaga on nii, et päris eitada me seda teemat ei saa, kuid väga selget vastust ei ole üheti pastori ja piibliõpetaja suust ka kuulnud:

L.58,4
Õelad on loobunud Jumalast lapsekojast alates, valetajad on eksinud sünnist saadik!


Üks asi on selge, päris nii ka ei ole, et kuni 16 või 18 aastaseni on kõik lapsed ja siis edasi juba vajab uussündi.

Mõned 3 aastased lapsed juba peksavad lasteaias, röögivad roppusi jms. sellised vajavad ka ühel päeval uussündi, päästmist!

Midagi see kirjakoht siiski tähendab!
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam