Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 10:26
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Perekond, kodu, lapsed ja laste kasvatamine  |  Meelevald vaimus. Perekonnas ja laste kasuks. « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Meelevald vaimus. Perekonnas ja laste kasuks.  (Loetud 3792 korda)
Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Meelevald vaimus. Perekonnas ja laste kasuks.
« on: 12.01.2007, kell 12:03 »

"Sest me ei maadle ei liha ega verega [võideldes vaid füüsiliste vastastega], vaid selle praeguse pimeduse maailma hirmuvalitsejatega, võimudega [valitsevate vaimudega], vaimsete vägedega taevases (üleloomulikus) sfääris."  (Efeslastele 6:12)
 
Mõned päevad tagasi sai mu hea sõber selge kinnituse, et see on nõnda - me ei võitle inimestega vaid pimeduse vaimudega, kes püüavad nende inimeste üle võimu võtta ning neid valitseda.  Mu sõbral on kolm last.  Kõige vanem neist on teismeline.  Nii meeletult palju on kiusatusi, mis on loodud just laste ja noorte jaoks.  Lastele meeldivad eriliselt arvutimängud ning nad ei pane ise tähele kuidas nende käitumine muutub neid mänge mängides.  Mu sõber pani üha rohkem tähele, et kui poisid mängisid arvutimänge, muutusid nad üksteise suhtes vägivaldseks ning kasutasid jubedaid sõnu üksteise sõimamiseks.  Mu sõber hakkas otsima Jumalat, et kuidas olukord lahendada.
 
Ta tundis, et tal tuleb need arvutimängud hävitada.  Nõnda ta siis istutas oma pojad maha ning selgitas neile, et need arvutimängud muudavad nende käitumise vägivaldseks.  Ta ütles, et tal tuleb need mängid arvutist kustutada.  Kui ta seda ütles, hakkas ta vanem poeg karjuma ja nutma.  Mu sõber oli ehmunud sellisest käitumisest, teadmata mida teha.  Ta tahtis mängud kustutada.  Ta ei tahtnud teha mingeid kompromisse vaenlasega kuid samas ei tahtnud ta esile kutsuda ka sellist stseeni, mille ta vanem poeg korraldas, kui kuulis, et temalt võetakse ta mängud ära.  Mu sõber võttis ning otsis Jumalat selles, et saada tarkust ning juhtnööre.  Jumal näitas talle selge tee.
 
1 Peetruse 5:8 ütleb: "Teie vaenlane, kurat, uitab ringi nagu möirgav lõvi [metsikus näljas], otsides kedagi, kellele kallale karata ning see alla kugistada."
 
Jakoobuse 4:7 ütleb: "Alistuge seetõttu Jumalale.  Seiske vastu kuradile ja ta põgeneb teie juurest."   Jumal ootab, et me alistuks Temale ning seejärel on meil vägi kuradile vastu seista.  Kurat seevastu ei oota kellegi alistumist, ta lihtsalt otsib kellegi, kes käib sõnakuulmatuses või mõnes muus patus ning läheb ja kugistab oma ohvri.
 
1 Johannese 4:4 ütleb: "Väiksed lapsed, te olete Jumalast [te kuulute Temale] ja olete [juba] põgenema löönud ja võitnud neid [antikristuse saadikuid], sest Tema, Kes elab teie sees on suurem (võimsam) kui see, kes on maailmas."  Kui me oleme Jumalale alistunud, siis elab Jumala Püha Vaim meie sees, kelle vägi suurem kui ükski vaenlase vägi.  Meie sees on Elava Jumala Vägi, mida kasutada vaenlase vastu.
 
Matteuse 12:29 ütleb: "Või kuidas saab keegi minna vägeva mehe maija ning viia minema tema vara (kõik, mis ta majas on), ilma, et ta eelnevalt seoks vägeva mehe kinni?  Siis on tal võimalik ta maja tühjendada."
 
Luuka 19:10 ütleb: "Vaata!  Ma olen andnud sulle autoriteedi/meelevalla ja väe, et astuda madude ja skorpjonide peale ning kõik [füüsilise ja vaimse tugevuse ja võime] kõige vaenlase väe üle [mida ta omab] ja mitte miski ei tee sulle haiget." 
 
Filiplastele 2:10 ütleb: "Jeesuse nimes peab nõtkuma iga põlv nii taevas kui maal kui maa all."  Meil ei ole iseendas väge vaenlase üle.  Meie vägi on Jeesuse Kristuse nimes.  Kui usklik räägib välja Jeesuse nime, siis vaenlase vaimud tunnevad selle ära ning peavad sellele alistuma.
 
Matteuse 16:19 ütleb: "Ma annan teile jumalariigi võtmed, mida iganes te seote maapeal on seotud taevas ja mida iganes te päästate valla maapeal on päästetud valla taevas."   Jumal on andnud meile väe ja tarkuse, et tegutseda vaimumaailmas meelevallaga, muutes selle, mis on valesti.
 
Mu sõber, mõistes, et need on vaimsed valitsejad, kes püüavad tema poegi oma meelevalla all hoida, võttis selle väe ja meelevalla, mis talle, kui usklikule on antud ning kasutades Jeesuse Kristuse nime, sidus kogu vaenlase väe oma poegade üle.  Ta sidus need deemonid, kes püüdsid valitseda ta poegade üle ning käskis neil oma pojad lahti lasta ning kaduda tema majast.  Seejärel palus ta Jumalalt andeks, et oli lubanud poistel selliseid mänge mängida ning võttes vastu Jumala andestuse, vabastas ta Jumala kohalolu, Tema armastuse, rahu ja rõõmu oma poiste üle ja kodu üle, pühitsedes oma kodu Jumalale.
 
Järgmisel päeval, kui ta oli otsustanud, et tulgu mis tuleb, ta kustutab ära need arvutimängud... ootas teda üllatus.  Poisid ei teinud piuksugi, nad ei nutnud ega karjunud ega isegi ei protesteerinud selle vastu, et nende mängud neilt ära võeti.  Ta pojad olid täiesti rahulikud.  Ta kodu oli täis rahu.
 
Vau!  Tohutu erinevus nende kahe katse vahel kustutada negatiivselt mõjuvad mängud.  Mis tekitas selle muutuse?  Mu sõber otsis Jumalat ning Jumal andis talle vastuse ning näitas mida ta peab tegema.  Mu sõber võttis selle autoriteedi, mis talle, kui usklikule on antud ning kasutas seda meelevalda Jeesuse Kristuse nime väes.  Ta ei olnud seda kunagi enne teinud.  Tal oli pidevalt olnud probleeme oma vanema pojaga ja ta ei suutnud saavutada tasakaalu nende suhtes ega kodus... senikaua kuni ta sai aru kes on tema tõeline vaenlane ning kuidas tema üle meelevalda kasutada.  Ta ei võidelnud oma poja vastu.  Ta võitles vaenlase vastu, kes püüdis tema poja üle meelevalda võtta.  Ta ei võidelnud ka mitte inimlikus jõus ega väes.  Ta võttis meelevalla Jeesuse Kristuse nime väes, nimes, mis on "kõrgelt üle kõige valitsuse ja meelevalla ja väe ja võimu ja iga nime, mida nimetatakse [kõrgemal igast tiitlist, mida antakse], mitte ainult selles ajas ja maailmas vaid ka ajas ja maailmas, mis on alles tulemas."  (Efeslastele 1:21)
 
Kõik võitlus käib meelevalla saavutamises meie mõtete üle.  Meie ümber on seda nii tohutult palju ning kui me seda teadlikult endale ei teadvusta, siis ka meie mõtted saavad manipuleeritud kellegi teise meelevalla läbi.  Mis on see mõtete kontrollimine?  See on püüe suunata meid mõtlema teatud viisil... viisil kuidas keegi teine tahab, et me mõtleksime.  Kõik reklaam on püüe manipuleerida meie mõtteid ning suunata meid teatud viisil käituma... kuid see on siiski pehmem viis kui New Age või mõni muu uus usund, mis ülistab inimese võimeid ning suunab meid uskuma, et me oleme kõikvõimsad ja kõikväelised.  See on vale otse vaenlaselt.  Me võime püüda kontrollida ennast ja teisi inimesi... kuid siis avastades, et me ise ei ole võimelised isegi kontrollima omaenda emotsioone ega käitumist... (loodetavasti selleks ajaks) mõistes, et keegi meist palju tugevam püüab meid kontrollida.  Ilmutuse raamat Piiblis ütleb, et "kogu maailm on kurja meelevalla all." ...KOGU maailm, mitte vaid osa sellest, on kurja meelevalla all.  Me petame iseennast, arvates, et asjad on meie kontrolli all.  Kui me ei ole alistunud Jumalale, siis me oleme täiesti kindlalt kurja meelevalla all.  Kuid kui me oleme alistunud Jumalale, siis on meie sees Jumala Enda vägi ja tarkus ning meil on lubadus Temalt:
 
"Mitte ükski inimene ei suuda sulle vastu seista kogu sinu eluaja.  Nõnda nagu Mina olin Moosesega, nõndasamuti Olen Ma sinuga.  Ma ei vea sind alt ega jäta sind maha.  Kas Mina ei ole sind käskinud?  Ole tugev, täis jõudu ja väga julge.  Ära karda ja ära ole ehmunud, sest Isand, sinu Jumal on sinuga kõikjal, kuhu sa lähed."  (Joosua 1:5,9)
 
Palju, palju õnnistusi Teile kõigile,
 
õde Eve
Logged

Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Meelevald vaimus. Perekonnas ja laste kasuks.
« Vasta #1 on: 12.01.2007, kell 12:04 »

Panin selle siia mitte NÄRIMISEKS vaid äkki on kellegile kasuks, kes maadleb sama jamadega jms.

Närimise kustutan, kuna see tuli mu E-mailile ja tundus hea olla teistele jagada siis on avalik veebis rikkumine ka üsna haavatavus. Aga ma seda õde ei lase närida  Roll Eyes
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam