Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 12:42
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  MITMESUGUST - erinevad rubriigid  |  Eksitused, valeõpetused, väärreligioonid  |  rooma paavst. katoliku kiriku juht ja nõidus « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: rooma paavst. katoliku kiriku juht ja nõidus  (Loetud 8132 korda)
Truthful
Algaja
**
Offline

Vastust: 60


Jumal otsib neid, kes teda tões ja vaimus teenivad


WWW
rooma paavst. katoliku kiriku juht ja nõidus
« on: 14.01.2007, kell 02:31 »


katoliku kiriku juht ja nõidus

Sest need inimesed on valeapostlid, petised töötegijad, kes endid moondavad Kristuse apostleiks. Ja see ei ole ime; sest saatan ise moondab ennast valguseingliks. Sellepärast ei ole suur asi, kui ka tema abilised endid moondavad õiguse abilisteks. Ent nende ots on nende tegude järgi. 2.Ko.11,13-15

new age ajastu - vesimehe ajastu on käes:

http://www.hot.ee/palvehelmed/paavst.ja.ebajumalad.ning.okultism.htmRooma paavst tegemas mida? Palvetamas erinevate religioonide peadega maailma rahu eest? J.Paulus II nõustumispalves Dalai Laamaga.Katoliku kiriku pea - Rooma Paavst võtab vastu Voodoo "kõrgeima preestri" 1993 Beninis - Neigeerias. Käesirutus ja ühine lõunasöök ülemnõia ja teiste Voodoo kardatavamate kujudega.


Logged

Seepärast ma mõistan kohut teie üle, Iisraeli sugu, igaühe üle ta eluviiside kohaselt, ütleb Issand Jehoova! Pöörduge ja taganege kõigist oma üleastumistest, et teie süü ei saaks teile komistuseks! Hs.18,30
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: rooma paavst. katoliku kiriku juht ja nõidus
« Vasta #1 on: 18.01.2007, kell 13:18 »

Dalai Laama käis ju ka Tallinna ühes kirikus kõnelemas, kus koos ka palvetati!

Paavstlus on ma arvan üsna tõsine eksitus, Piibel ei räägi sellest Peetruste järglasest ja koguduse alusest midagi. Vaid Kristus on koguduse alus.

Paavst suudelmas Koraani, see ütleb minuarust kõik, kuhu suunas on asjad minemas. Antikristus saab valistema, tema abilisteks on VALEPROHVET ja HOOR. Valeprohvet on NewAge spiritist ja suure väega meedium aga HOOR saab olema langenud kirik, kes sõlmib religioonidega liidu: EHK ME TEENIME SAMA JUMALAT. See peaks kõik sündima aga peale koguduse ülesvõttu, ettevalmistused käivad agaralt, sellle teemal on uudiseid kogu aeg.
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: rooma paavst. katoliku kiriku juht ja nõidus
« Vasta #2 on: 18.01.2007, kell 13:19 »

liigutasin selle siia lõpuaegade teemasse, siin haakub se kategooria üldsuunaga.
Logged

LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Vastus: rooma paavst. katoliku kiriku juht ja nõidus
« Vasta #3 on: 18.01.2007, kell 18:06 »

Katkend Johnny Foglanderi artiklist "Ärkamise ajalugu"
02.06.2000 "Elu Sõna Leht"                                             
  

Koguduse ajaloos on olnud palju inimesi, kes oma eluga selle eest maksid, et meile nii loomulikuks muutunud kristlikud tõed levida võiksid. Tänu sellistele eelkäijatele on meil täna hindamatu vaimne pärand.
Usu pärast on läbi aegade märtrisurma surnud rohkem inimesi kui muudel juhtudel, miljonid on hukkunud lihtsalt seetõttu, et võtsid vastu evangeeliumi tõe. Peame Jumalat tänama, et alati leidus keegi, kes oli Tema pärast valmis surema, keegi, kes hoidis tule põlevana ja leegi puhtana.
Saatana eesmärk on olnud kristluse nime all esineva koguduse imitatsiooni ehitamine. Ta on alati tahtnud Jumala kogudust seestpoolt rüvetada ja kristlikku evangeeliumi moonutada, et see muutuks religioosseks traditsiooniks, mitte ei jääks selleks väeks, mille Jumal Jeesuse ristisurma läbi vabastas.


Esimese põlvkonna koguduse juhtkond oli karismaatiline: see tähendab, et nad olid võitud, neil oli Jumala and ning nende vaim oli elav.
Piiblist näeme, et toonase koguduse juhtkonnal oli nii kohalik kui reisiv funktsioon, esindatud olid ka kõik viis teenimisametit: apostel, prohvet, evangelist, pastor ja õpetaja. Ent kurat püüdis jutlustajate liikumisvabadust piirata valega, nagu peaks koguduse juhtkond olema ainult kohalik ning see idee omistas reisivatele jumalasulastele madalama väärtuse.
Johannese 3. kirjas on juttu kellestki Diotrefesest, kes püüab olla ülem ega võta vastu vendi, vaid takistab neid, kes seda teha tahaksid ning arvab nad kogudusest välja. Maad võtab õpetus, mille kohaselt on koguduse juht piiskop ja üksi reisiv jutlustaja ei ole temaga võrdne.
Johannes seisab sellele ilmingule küll vastu, ent pärast tema surma rakendatakse idee ikkagi ellu. Paar aastat pärast Johannese surma ilmub raamat „Didact“, mis ütleb, et apostel võib kogudusse tulla ainult üheks päevaks. Kui ta peaks seal viibima üle kolme päeva, on kindlasti tegemist valeapostliga. Raamatus öeldakse veel, et apostlile ei tohi midagi anda, kui ta aga midagi ise paluma peaks, on ta ilmselgelt valeõpetaja.
See on vastuolus seni kehtinud praktika ja Pauluse kirjadega, kus öeldakse, et kogudused vastutavad jutlustajate käekäigu eest, et need oma teenistust jätkata saaksid.
Aastal 115 käib Antiookia piiskop Ignatius välja konkreetse mõtte, et kogudust peab juhtima piiskop. II sajandi lõpus läheb liikvele valedoktriin, mille järgi eitatakse päästmist väljaspool katoliku kirikut. Ometigi ütleb piibel, et Jumala vägi päästmiseks on evangeelium, mitte kogudus või kirik. Inimeste päästmine on Jeesuse töö. Kui keegi usub evangeeliumisse, sünnib ta uuesti ja saab koguduse liikmeks. II sajandi lõpuks on paljud tõed piibli ja Ap t. raamatu eeskujuga võrreldes muutunud.
Pärast veeuputust Noa päevil püüdis saatan inimkonna üle taas võimust võtta. Antikristuse(võidmise vastase) eesmärk on inimesi Jumala vastu ühendada ning ta teeb seda tavaliselt poliitilise ja religioosse süsteemi kombinatsioonis. Piibel räägib, et Antikristus ei ole ainult poliitiline kuju, vaid selle mehe esiletõustes seisab tema kõrval ükskord ka religioosne juht, keda piibel valeprohvetiks nimetab.

Baabüloni kultus

Piibel räägib, et Noa pojapoeg Nimrod rajas praeguse Iraagi territooriumile impeeriumi, mille keskuseks sai Baabüloni linn. Peetrus kirjutab ühes oma kirjades samuti „kaasvalitud kogudusest Baabülonis“, kuigi ta ise veetis oma elu viimased päevad Roomas ja seda kirja kirjutades ei eksisteeerinud Baabüloni-nimelist linna. Mida ta silmas pidas?
Nimrod rajas nn müsteeriumiühiskonna, millest lähtuvad kõik vanad religioonid: Kreeka, Rooma, Egiptuse, India. Nende rahvaste kummardatavad jumalad olid sarnaste loomuomadustega, kuigi pärinesid justkui erinevatest kultuuridest ja kandsid erinevaid nimesid.
Nimrodi kummardati Baabüloni rahva peajumala Peeli nime all, kelle kuningannaks oli Semiramis. Naine väideti olevat neitsi ning tema eeskujul pidid  naised ja mehed elama eraldatult. See nähtus aitas kaasa homoseksualismi levikule.
Kui Nimrod suri, osutus Semiramis olevat rase. Naine väitis, et on neitsina käima peale saanud ning tema väike poeg on taaskehastunud Nimrod. Pojast sai uus kummardamisobjekt ning tema sümboliks kuu.
Semiramis ehk Taevakuninganna on kõikide vanade religioonide jumalannade algkujuks. Näiteks oli piiblis kirjeldatava kreeka jumalanna Astrate poja üks nimedest Tammus, kes kehastas viljakusejumalat ning keda kummardati kesktalvel, pühitsedes tema surma ja taasündi ning usuti et siis pikenevad päevad ja maa annab saaki, Hesekiel pt. 8.
Kogu ebajumalatevastane võitlus VTs koondus kaananlaste variandi vastu nö Paabeli saladusest.

Pontius-maximus

Müsteeriumi-ringkonna laienedes sai selle ülimaks juhiks pontius-maximus, keda peeti Nimrodi enese järeltulijaks. Kultus väljus rahvuslikest raamidest, kui Pärsia kuningas Ahasveeros selle esindajad Baabülonist välja ajas ja uut paika otsima hakati, kuhu oma keskust rajada. Selleks sai Pergamon(praeguses Türgis), mille koguduse kohta Jeesus Ilmutuse raamatus ütleb: „Sina, kes elad seal, kus on saatana troon.“
Hiljem kolis keskus ümber Rooma, paika, millest pidi saama tulevase meelevalla kants. Kultuse juhi positsiooni pakuti Rooma imperaatoritele: teiste hulgas ka Julius Caesarile. Keisrid pärisid ameti kui ühe osa positsioonist. Ajalugu räägib samal põhjusel paljude Rooma keisrite homoseksuaalsetest kalduvustest.
Aastal 330 tunnustas imperaator Constantinus kristlust ja kuulutas selle ametlikuks religiooniks. 367. aastal sai võimule imperaator Gratianus, kes oli uuestisündinud usklik ning keeldus pontius-maximuse tiitlist. Järgmiseks pakuti seda Rooma piiskopile Damaskusele, kes koha meelsasti vastu võttis. Sellest ajast on pontius-maximuse tiitel katoliku kirikus tänapäevani säilinud. Nii segunes igivana Baabüloni kultus Rooma kirikuga. Paari aasta pärast hakati austama Mariat, kelle isik seostati taevakuningannaga ning järgmiseks tuli pühakute austamine ja surnute eest eestpalvete palumine, ja seda kristluse nime all.

Jumalaema

60 aastat hiljem kuulutas kirikunõukogu Maria Jumalaemaks, kes väidetavalt oli patuta, jäi neitsiks ning äratati surnuist üles taevasse. Piibel seda ei kinnita, vaid ütleb, et Maarjal sündis peale Jeesust veel neli poega ja tütreid. Ajalooliselt oli ta neitsi vaid selle ajani, kuni astus pärast Jeesuse sündi oma mehe Joosepiga normaalsesse abielusuhtesse.
Valeõpetused, mis salamahti kirikusse hiilisid, muutsid selle hooraks, kellest Ilmutuse raamat kõneleb. Sellepärast tekkis ka konflikt kiriku ja nende inimeste vahel, kes Jeesuses tõelist uuestisündi kogesid ja Jumala sõna kuulutasid. Neile sai osaks verine tagakius.

Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: rooma paavst. katoliku kiriku juht ja nõidus
« Vasta #4 on: 23.01.2007, kell 14:24 »

Tsiteeri
Saatana eesmärk on olnud kristluse nime all esineva koguduse imitatsiooni ehitamine. Ta on alati tahtnud Jumala kogudust seestpoolt rüvetada ja kristlikku evangeeliumi moonutada, et see muutuks religioosseks traditsiooniks, mitte ei jääks selleks väeks, mille Jumal Jeesuse ristisurma läbi vabastas.

See on väga hästi sõnastatud!

HUVITAV kas sellist tõlgendamist ja lähenemist käsitletakse ka liberaalsest tõlgendamisest , religioosse kirikuajaloo ajalookäsitlusest läbiimbunud teoloogiakoolides. Vastus on EI!
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: rooma paavst. katoliku kiriku juht ja nõidus
« Vasta #5 on: 23.01.2007, kell 14:45 »

Katkend Johnny Foglanderi artiklist "Ärkamise ajalugu" 02.06.2000 "Elu Sõna Leht"                                             
  

Koguduse ajaloos on olnud palju inimesi, kes oma eluga selle eest maksid, et meile nii loomulikuks muutunud kristlikud tõed levida võiksid. Tänu sellistele eelkäijatele on meil täna hindamatu vaimne pärand.
Usu pärast on läbi aegade märtrisurma surnud rohkem inimesi kui muudel juhtudel, miljonid on hukkunud lihtsalt seetõttu, et võtsid vastu evangeeliumi tõe. Peame Jumalat tänama, et alati leidus keegi, kes oli Tema pärast valmis surema, keegi, kes hoidis tule põlevana ja leegi puhtana.
Saatana eesmärk on olnud kristluse nime all esineva koguduse imitatsiooni ehitamine. Ta on alati tahtnud Jumala kogudust seestpoolt rüvetada ja kristlikku evangeeliumi moonutada, et see muutuks religioosseks traditsiooniks, mitte ei jääks selleks väeks, mille Jumal Jeesuse ristisurma läbi vabastas.


Esimese põlvkonna koguduse juhtkond oli karismaatiline: see tähendab, et nad olid võitud, neil oli Jumala and ning nende vaim oli elav.
Piiblist näeme, et toonase koguduse juhtkonnal oli nii kohalik kui reisiv funktsioon, esindatud olid ka kõik viis teenimisametit: apostel, prohvet, evangelist, pastor ja õpetaja. Ent kurat püüdis jutlustajate liikumisvabadust piirata valega, nagu peaks koguduse juhtkond olema ainult kohalik ning see idee omistas reisivatele jumalasulastele madalama väärtuse.
Johannese 3. kirjas on juttu kellestki Diotrefesest, kes püüab olla ülem ega võta vastu vendi, vaid takistab neid, kes seda teha tahaksid ning arvab nad kogudusest välja. Maad võtab õpetus, mille kohaselt on koguduse juht piiskop ja üksi reisiv jutlustaja ei ole temaga võrdne.
Johannes seisab sellele ilmingule küll vastu, ent pärast tema surma rakendatakse idee ikkagi ellu. Paar aastat pärast Johannese surma ilmub raamat „Didact“, mis ütleb, et apostel võib kogudusse tulla ainult üheks päevaks. Kui ta peaks seal viibima üle kolme päeva, on kindlasti tegemist valeapostliga. Raamatus öeldakse veel, et apostlile ei tohi midagi anda, kui ta aga midagi ise paluma peaks, on ta ilmselgelt valeõpetaja.
See on vastuolus seni kehtinud praktika ja Pauluse kirjadega, kus öeldakse, et kogudused vastutavad jutlustajate käekäigu eest, et need oma teenistust jätkata saaksid.
Aasatl 115 käib Antiookia piiskop Ignatius välja konkreetse mõtte, et kogudust peab juhtima piiskop. II sajandi lõpus läheb liikvele valedoktriin, mille järgi eitatakse päästmist väljaspool katoliku kirikut. Ometigi ütleb piibel, et Jumala vägi päästmiseks on evangeelium, mitte kogudus või kirik. Inimeste päästmine on Jeesuse töö. Kui keegi usub evangeeliumisse, sünnib ta uuesti ja saab koguduse liikmeks. II sajandi lõpuks on paljud tõed piibli ja Ap t. raamatu eeskujuga võrreldes muutunud.
Pärast veeuputust Noa päevil püüdis saatan inimkonna üle taas võimust võtta. Antikristuse(võidmise vastase) eesmärk on inimesi Jumala avstu ühendada ning ta teeb seda tavaliselt poliitilise ja religioosse süsteemi kombinatsioonis. Piibel räägib, et Antikristus ei ole ainult poliitiline kuju, vaid selle mehe esiletõustes seisab tema kõrval ükskord ka religioosne juht, keda piibel valeprohvetiks nimetab.

Baabüloni kultus

Piibel räägib, et Noa pojapoeg Nimrod rajas praeguse Iraagi territooriumile impeeeriumi, mille keskuseks sai Baabüloni linn. Peetrus kirjutab ühes oma kirjades samuti „kaasvalitud kogudusest Baabülonis“, kuigi ta ise veetis oma elu viimased päevad Roomas ja seda kirja kirjutades ei eksisteeerinud Baabüloni-nimelist linna. Mida ta silmas pidas?
Nimrod rajas nn müsteeriumiühiskonna, millest lähtuvad kõik vanad religioonid: Kreeka, Rooma, Egiptuse, India. Nende rahvaste kummardatavad jumalad olid sarnaste loomuomadustega, kuigi pärinesid justkui erinevatest kultuuridest ja kandsid erinevaid nimesid.
Nimrodi kummardati Babüloni rahva peajumala Peeli nime all, kelle kuningannaks oli Semiramis. Naine väideti olevat neitsi ning tema eeskujul pidid  naised ja mehed elama eraldatult. See nähtus aitas kaasa homoseksualismi levikule.
Kui Nimrod suri, osutus Semiramis olevat rase. Naine väitis, et on neitsina käima peale saanud ning tema väike poeg on taaskehastunud Nimrod. Pojast sai uus kummardamisobjekt ning tema sümboliks kuu.
Semiramis ehk Taevakuninganna on kõikide vanade religioonide jumalannade algkujuks. Näiteks oli piiblis kirjeldatava kreeka jumalanna Astrate poja üks nimedest Tammus, kes kehastas viljakusejumalat ning keda kummardati kesktalvel, pühitsedes tema surma ja taasündi ning usuti et siis pikenevad päevad ja maa annab saaki, Hesekiel pt. 8.
Kogu ebajumalatevastane võitlus VTs koondus kaananlaste variandi vastu nö Paabeli saladusest.

Pontius-maximus

Müsteeriumi-ringkonna laienedes sai selle ülimaks juhiks pontius-maximus, keda peeti Nimrodi enese järeltulijaks. Kultus väljus rahvuslikest raamidest, kui Pärsia kuningas Ahasveeros selle esindajad Baabülonist välja ajas ja uut paika otsima hakati, kuhu oma keskust rajada. Selleks sai Pergamon, mille koguduse kohta Jeesus Ilmutuse raamatus ütleb: „Sina, eks elad seal, kus on saatana troon.“
Hiljem kolis keskus ümber Rooma, paika, millest pidi saama tulevase meelevalla kants. Kultuse juhi positsiooni pakuti Rooma imperaatoritele: teiste hulgas ka Julius Caesarile. Keisrid pärisid ameti kui ühe osa positsioonist. Ajalugu räägib samal põhjusel paljude Rooma keisrite homoseksuaalsetest kalduvustest.
Aastal 330 tunnustas imperaator Constantinus kristlust ja kuulutas selle ametlikuks religiooniks. 367. aastal sai võimule imperaator Gratainus, kes oli uuestisündinud usklik ning keeldus pontius-maximuse tiitlist. Järgmiseks pakuti seda Rooma piiskopile Damaskusele, kes koha meelsasti vastu võttis. Sellest ajast on pontius-maximuse tiitel katoliku kirikus tänapäevani säilinud. Nii segunes igivana Baabüloni kultus Rooma kirikuga. Paari aasta pärast hakati austama Mariat, kelle isik seostati taevakuningannaga ning järgmiseks tuli pühakute austamine ja surnute eest eestpalvete palumine, ja seda kristluse nime all.

Jumalaema

60 aastat hiljem kuulutas kirikunõukogu Maria Jumalaemaks, kes väidetavalt oli patuta, jäi neitsiks ning äratati surnuist üles taevasse. Piibel seda ei kinnita, vaid ütleb, et Maarjal sündis peale Jeesust veel neli poega ja tütreid. Ajalooliselt oli ta neitsi vaid selle ajani, kuni astus pärast Jeesuse sündi oma mehe Joosepiga normaalsesse abielusuhtesse.
Valeõpetused, mis salamahti kirikusse hiilisid, muutsid selle hooraks, kellest Ilmutuse raamat kõneleb. Sellepärast tekkis ka konflikt kiriku ja nende inimeste vahel, kes Jeesuses tõelist uuestisündi kogesid ja Jumala sõna kuulutasid. Neile sai osaks verine tagakius.OSAD EI TAHA ENAM TÕDE NÄHA - NAD LIHTSALT EI TAHA SEDA USKUDA EGA SELLEGA NÕUSTUDA NEILE MEELDIB ENNE SEE MIDA NAD SENINI ON TÕE PÄHE ALLA VÕTNU!

Võigas on see:

Tsiteeri
Järgmiseks pakuti seda Rooma piiskopile Damaskusele, kes koha meelsasti vastu võttis. Sellest ajast on pontius-maximuse tiitel katoliku kirikus tänapäevani säilinud. Nii segunes igivana Baabüloni kultus Rooma kirikuga. Paari aasta pärast hakati austama Mariat, kelle isik seostati taevakuningannaga ning järgmiseks tuli pühakute austamine ja surnute eest eestpalvete palumine, ja seda kristluse nime all.

Kas piibel ei räägi VALGUSINGLI eksitusest!

Tsiteeri
Valeõpetused, mis salamahti kirikusse hiilisid, muutsid selle hooraks, kellest Ilmutuse raamat kõneleb. Sellepärast tekkis ka konflikt kiriku ja nende inimeste vahel, kes Jeesuses tõelist uuestisündi kogesid ja Jumala sõna kuulutasid. Neile sai osaks verine tagakius.

Ku on siis nüüd teoloogianäpp vibutavad vennad ja õed? Räägiks õige avatud kaartidega, kas ikka tasub Piiblitõdedega kompromissi tegema hakata selle hinnaga, et saad PühaKirjalt ka enda selga templi EBAJUMALAKUMMARDAJA!

Olge ttevaatlikud selle katoliku kiriku värgiga - väga ettevaatlikud, kui tahate oma hinge päästa ja pühade ülestvõtust osa saada! Nõidus ja ebajumalkummardamine on tunginud Kristuse Ihusse ja Püha Vaim on seda paljastamas!

Tsiteeri
Nimrodi kummardati Babüloni rahva peajumala Peeli nime all, kelle kuningannaks oli Semiramis. Naine väideti olevat neitsi ning tema eeskujul pidid  naised ja mehed elama eraldatult. See nähtus aitas kaasa homoseksualismi levikule.

See võigas ja saatanlik plaan levib nõiduse uduna kõikjal maailmas. On levinud läbi ajastute ja leidnud vastuvõttu! See on esindatud ka lengenud kirikus, kus keelatakse abiellumast. Nende viljast te tunnete nad! On kirikuid, kus preestrite homosekusaalsus ja pedofiiliadeemonite lembelisus on läbi paljude skandaalide paljastatud!

Homoseksualism on Paabeli vaimu üks VÕTMETEEMASID ja küsimusi. Laodikea vaim - võidmisevastane vaimsus toob selle teema ka üsna varsti ka meie maale täie lakuga ja on ka neid kes kaasa lähevad.
Logged

Alyna
Algaja
**
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 73


Tsau kõigile!


Vastus: rooma paavst. katoliku kiriku juht ja nõidus
« Vasta #6 on: 15.09.2009, kell 20:31 »

Ma nüüd ei oska öelda, selle kohta erilist tarka midagi, kuid käisin Vatikanis, Peetri kirikus ja Itaalias ja Sitsiilias. Kirjeldan lihtsalt seda vaatepilti, mida nägin, eks igaüks arvaku ise sellest, mis arvab.

Jalutades erinevates Sitsiilia külades ja linnades, olid tänavad ja majad, maja seintesse oli raiutud siuke auk, kus klaasi taga oli siis kas Maarja kuju või pilt või siis lauda pilt, kus on Joosep ja Maarja ja Jeesuslapsuke. Peaaegu igal tänaval võis seda näha.

Üsna paljudes kohtades olid altarite moodi asjad, kus siis seisis enamasti Maarja kuju. Kohalikud viisid sinna küünlaid ja süütasid need, tõid lilli ja palvetasid seal. Lõid risti ette. Mõnes linnas oli Jeesuse kuju Maarja asemel.

Pea igas poes ja restoranis oli seinal Jeesus risti peal. Uskumatu aga tõsi, mu üllatus oli suur. kui nägin seda ka alkoholi poes.

Poodides müüdi Maarja kujusid, paavsti pilte. Peetri kirikus , Vatikanis siis, müüdi spets küünlid, Maarjaripatseid, roosikrantsi helmeid , igasuguseid siukseid helmeid, püha vett, mis oli siis plastik Maarja kuju sees. Mõtlesin ,et mis sellega küll peale hakata? Siis müüdi veel käevõrusid paavsti ja pühakute ja Maarja piltidega.

Kuidas siis kirikud välja nägid? Kõik olid nagu ühe puuga löödud, kopitand, täis nikerdatud, täis maalitud, täis kujusid ja riste. ja kootud vaipe, mis olid nagu maalid seina peal. Seal olid mitu altari moodi asja. Enamasti oli kolm varianti. Üks oli Maarja maaliga, mille ees olid spets pingid, kus sai põlvitada, laud küünalde panemiseks, palve ajal tuli küünal süüdata. Siis teine oli mingi pühakuga maal ja samamoodi spets astmed ja asjad seal ees, ning kolmas Jeesusega risti peal, ja seal ka siuksed pingid ja astmed.

Sitsiilia pealinnas siis ühes kirikus ma jälgisin, millise altari juurde rahvas läheb. Maarja juurde, süütavad küünlad, palvetavad, põlvitavad ja löövad risti ette.

Vatikanis läks rahvas pühaku altari juurde, seal oli üks metallist plaat seina peal, nad panid sinna käe vastu ja palvetasid ja siis lõid risti ette. See metallist plaat asus siis pühaku maali all. Jumalateenistusele oli eraldi plats, sinna turiste ei lastud, teistesse kirikutesse võis küll minna Jumala teenistusele.

Kõik kirikud olid enamasti pungil täis turiste, kes plõksutasid kaameratega, nagu muuseumis. Seal oligi nagu muuseumis.

Algul kui Sitsiiliasse jõudsin, olin õnnelik, et ohh kui usklik maa, tundsin end kui kodus, kuid palju veidrust oli seal, mida ma ennem näind ei olnud.

Minu mittekristlasest reisukaaslane ütles, et Eestis käiakse küll ikka usu pärast koguduses, sest meie kodumaal küll ei ole nii uhkeid pilte ja kujusid ja suurt ilu.

siukene lühike reisukirjeldus

Logged

Soovides sul head...
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: rooma paavst. katoliku kiriku juht ja nõidus
« Vasta #7 on: 16.09.2009, kell 08:11 »

Tsiteeri
Sitsiilia pealinnas siis ühes kirikus ma jälgisin, millise altari juurde rahvas läheb. Maarja juurde, süütavad küünlad, palvetavad, põlvitavad ja löövad risti ette.

Vatikanis läks rahvas pühaku altari juurde, seal oli üks metallist plaat seina peal, nad panid sinna käe vastu ja palvetasid ja siis lõid risti ette. See metallist plaat asus siis pühaku maali all. Jumalateenistusele oli eraldi plats, sinna turiste ei lastud, teistesse kirikutesse võis küll minna Jumala teenistusele.

See ei tulnud uudiseks aga hea siiski kinnitust saada.

Ega seal Elava Jumalaga ja Kuningate Kuningaga küll suurt midagi pistmist ei ole. Religioon on inimesed oma kammitsasse võtnud. Itaalia on Euroopa ainuke maa, kus isegi baptiste ja luterlasi nö. "taga kiusatakse" ärme nelipühilastest jms. räägigi, see maa on katoliku kiriku ikke all! See maa vajab vabastust ja päästet Jeesuses, nendest kujudest ja ebajumala kummardamistest nn. "pühakodades".

Tänud reisikirjelduse eest.
Logged

Alyna
Algaja
**
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 73


Tsau kõigile!


Vastus: rooma paavst. katoliku kiriku juht ja nõidus
« Vasta #8 on: 03.10.2009, kell 15:25 »

kas Eesti katoliiklikes kirikutes on ka nii?
Logged

Soovides sul head...
stemi
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 26

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...


Vastus: rooma paavst. katoliku kiriku juht ja nõidus
« Vasta #9 on: 03.10.2009, kell 18:22 »

On ka midagi head katoliku kirikus,usun et nende pihtimiskambrid on väga teretulnud.Inimesed on tihti usuasjades arad ja tagasihoidlikud,aga selline viis suhelda teeb asja palju lihtsamaks.Muidugi kui on teises kambris inimene kes aidata oskab.Eesti inimeste,eriti meeste  jaoks on see eriti teretulnud.Minu arusaam..,eesti mehelt tuleb lausa kangutada sõnad suust,enne läheb või põrgu,aga rääkida ei julge.
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam