Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 00:22
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Lai MAAILM (rahvad, riigid, misjon jms.)  |  Gruusia piiskop: "Kõik baptistid ja nelipühilased tuleb maha lasta!" « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Gruusia piiskop: "Kõik baptistid ja nelipühilased tuleb maha lasta!"  (Loetud 6111 korda)
Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Gruusia piiskop: "Kõik baptistid ja nelipühilased tuleb maha lasta!"
« on: 18.01.2007, kell 15:19 »

Gruusia piiskop: «Kõik baptistid ja nelipühilased tuleb maha lasta!»
 
Gruusia ortoboksi-kiriku piiskop Atanase Tšakhasvili ütles oma 10. veebruari tele-esinemises erakanalil Rustavi-2 otsesõnu, et «kõik sektandid tuleks maha lasta,» nimetades nende hulka jehoovatunnistajad, baptistid, nelipühilased ning anglikaanid.

Gruusia patriarhaat mõistab küll sellised väljaütlemised hukka, kuid need annavad siiski tunnistust juba toimuvast «nõiajahist» gruusia uskkondade vastu sõnalistes väljendustes.
«Seda kampaaniat ei viida läbi rahumeelselt. Tuleb kasutada jõudu. Rahumeelsed meetodid ei aita,» on Tshakhasvili öelnud.

Lugejale küllap tuntud ning kristlikes ringkondades armastatud rootsi jutlustaja Carl-Gustaf Severin oli hiljutisel reisil Gruusiasse nende tendentslike sündmuste tunnistajaks.

«Pidin ühel hommikusel koosolekul jutlustama, kui koguduseliikmed said teada, et ortodoksidest tülinorijad plaanivad koosoleku nurjata,» räägib Severin. Ka baptistid olid sellest teada saanud. Siis juhtus midagi fantastilist – baptistipiiskop võttis 20-25 suurt ja tugevat noormeest kaasa ning tuli meie koosolekule. Neil olid kotiriidest ristikujutisega ürbid seljas, nende alla aga peideti malakad. Mehed ümbritsesid terve hoone. «Meie kohus on siin olla ja teid kaitsta,» selgitas piiskop.

Carl-Gustaf Severin kirjeldab viimastel kuudel toimunut: «Enne jõule ründas kogudust preestri saadetud 70 huligaani. Jutlustaja võttis just ohvriandi üles, kui pätid talle kallale tungisid ning läbi peksid. Vägivallatsejad lõid pikali ka naisterahvast ülistusjuhi.

Politsei kommenteeris vägivallajuhtumit ükskõikselt: «Te peate suutma ennast ise kaitsta. Preestrite vastu ei saa meie midagi ette võtta.» 

Ähvardused koguduste aadressil on pidevalt jätkunud. Mõne aja eest tungis sama vandaalijõuk nelipühikogudussse ning ründas inimesi. Baptistide kirjastuses põletati ära piiblid ja raamatud.

«Sellised jõugud on väga jõhkrad, nad lihtsalt tulevad suurte kaigastega ja löövad nii naisi kui lapsi,» ütleb Severin. Ta on palunud kohalikel kristlaste taolised üle terve riigi aset leidvad vaenuaktsioonid  dokumenteerida. «Tahan, et Euroopa Nõukogu võtaks selles küsimuses midagi ette ning et asjakohane info jõuaks ka Ameerika Kongressini. Gruusia valitsus ise ei astu vägivalla peatamiseks ühtegi sammu. Seal valitseb täielik seadusetus,» on Severin veendnud.

Allikas: Världen idag, 2002

Logged

Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Gruusia piiskop: "Kõik baptistid ja nelipühilased tuleb maha lasta!"
« Vasta #1 on: 18.01.2007, kell 15:19 »

Pead on tõstamas võidmisevastane vaim, kes imub ka kirikumaailmasse! Olge valvel!
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam