Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 11:32
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  suuseks ja mõned küsimused veel « eelmine järgmine »
Leheküljed: 1 ... 5 6 [7] | Liigu alla
Autor Teema: suuseks ja mõned küsimused veel  (Loetud 61860 korda)
Posta
Usaldatav foormulane
Tegija
****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 996

Issanda kartus on tunnetuse algus.


Re:suuseks ja mõned küsimused veel
« Vasta #90 on: 20.07.2005, kell 00:40 »

aga suudlused?
noh,osades kultuurides ei olegi olnud sellist asja....näit indiaanlased? (a võib olla eskimod hoopis,või veel mingid kolmandad),neil oli ninaga partneri nina puudutamine....
Logged
Posta
Usaldatav foormulane
Tegija
****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 996

Issanda kartus on tunnetuse algus.


Re:suuseks ja mõned küsimused veel
« Vasta #91 on: 20.07.2005, kell 00:42 »

Loomulikult on see sinu oma valik.. Ka neitsiabilu võib ju elada..

Samas miks mitte oma partnerile head seksuaalset naudingut valmistada või lasta tal seda endale valmistada.. See on minu arvates ka suhtumine oma partnerisse... Kui sa teda armastad siis ei saa sinu jaoks olla ka probleem tema ihu suudelda, sh tema häbet.

tjah,vat siin meie arusaamine armastuse väljunditest läheb lahku.
Logged
Mahavokk
Külaline


E-mail
Re:suuseks ja mõned küsimused veel
« Vasta #92 on: 20.07.2005, kell 08:14 »

Et te mitte ka ei väsi teineteise veenmisest. Selge see, et iga inimene käitub oma arusaamade järgi ning ma ei saa aru, mis siin üldse vaielda on.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:suuseks ja mõned küsimused veel
« Vasta #93 on: 20.07.2005, kell 09:41 »

Ometigi on see teema laineid löönud. Vaatasin ühel õhtul serveri statistikat ja oi-oi-oi kui palju sellele teemale kuskil netis viidatakse. Osad irvitavad - lugege kompleksides usklikke ja osad panevad vaid imestanud näod alla.

Kuigi see teema võiks tabuteema alla liigutada, siis las ta olla siin kuna seal ei loeta niipalju. Palun kõigil osapooltel mitte hakata mudaga loopima stiilis:

- mida sa õiendad selline rõveduste tegija

- re: ära ise õienda selline kohitsetud tundetud moraalitseja

Loomulikulkt ei öelda selliseid sõnu aga südames mõeldakse. Püüdkem rahumeelselt asju arutada. Kui kedagi solvatakse, selleks on kaebus moderaatorile nupp!
Logged

Posta
Usaldatav foormulane
Tegija
****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 996

Issanda kartus on tunnetuse algus.


Re:suuseks ja mõned küsimused veel
« Vasta #94 on: 20.07.2005, kell 22:07 »

 Grin Grin Grin
1Jh 2:27
Aga võidmine, mille te olete saanud Temalt, püsib ju teis ning teil pole vaja, et keegi teid õpetaks; vaid nii nagu Tema võidmine teid kõiges õpetab - see on tõde, mitte vale - ja nii nagu Tema teid on õpetanud, nõnda püsige Kristuses.

niisiis esmatähtis on püsida Kristuses.
Logged
pupsik
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 239


Oot ma mõtlen veel...


Re:suuseks ja mõned küsimused veel
« Vasta #95 on: 21.07.2005, kell 09:19 »

niisiis esmatähtis on püsida Kristuses.

Aamen. Smiley
Logged
Usamees
Külaline


E-mail
Re:suuseks ja mõned küsimused veel
« Vasta #96 on: 21.07.2005, kell 23:23 »

Huvitav teema muidugi,aga paistab et see on igayhe jaoks  erinev. Tee teisele seda mida sa tahad et teine ka sulle teeks..........Kui partnerid m@lemad seda tahavad milles on kysimus? Ma usun et teiste tagara'a'kimine on suurem patt kui  abielus inimeste omavaheline suhe. Piiblis on taunitud vaid homo(lesbi) - anaalseks ja loomadega.Mehe naise vaheline on nende omavaheline asi.Vaadake Salomoni ....
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:suuseks ja mõned küsimused veel
« Vasta #97 on: 31.10.2006, kell 16:01 »

KAS SUUSEKS ON PIIBELLIKULT VALE ABIELUS OLLES?
 
KÜSIMUS: „Minu naine ja mina armastame Issandat kogu oma südamest ja me ei taha teha mingit pattu Tema vastu. Meie küsimus on suuseksi kohta. Kas Pühakiri mõistab valeks abielus olevale paarile suuseksi?“

Vastus: Piiblis seda ei keelata ega arutata. Pole ühtki piibellikku tõendit, et see on patt Jumala vastu, kui omavahel abielus olev mees ja naine väljendavad armastust teineteise vastu selliselt. Isegi 2.Moosese Raamat, mis mainib paljusid Vana Testamendi seksiga seotud keelde ja reegleid iisraellastele, kunagi ei maini seda. Me ei näe mingit põhjust uskumaks, et selline kiindumuse väljendus oma abikaasa suhtes oleks keelatud või kahjustaks nende retke Jumalaga.

Me oleme teadlikud, et mõned on püüdnud teha piibelliku probleemi kehaosadest, mida abielus olev paar võib ja ei või suudelda. Nende arvates on ainult üks piibellik seksuaalse väljenduse vorm abielus olles, seksuaalne vahekord. Nad püüavad kaitsta oma vaatepunkti piibellikul tasandil – püüdes teha seda pühaduse probleemiks. Siiski, me ei näe kuskil Pühakirjas selliseid piire seksuaalsele suhtele omavahel abielus olevate mehe ja naise vahel.

Kõige teadlikumad ja vaimsemad küpsed kristlased mõistavad, et Jumal on seksi ja armastuse ja iga inimkeha looja ja Ta kavatses seda suhet mehe ja naise vahele, et see oleks armastav, kaunis, rõõmus, loov ja täis naudingut.

Jumal tegeleb sinu armastusega teineteise vastu. Ta tahab, et kõik kristlased, kaasaarvatud naised ja mehed, oleksid kenad, kannatlikud, austavad ja isetud teineteise vastu. Ülim armastus on puhas motiividelt ja tegudelt. Järgi seda eesmärki ja siis sa ei pea muretsema, et midagi viltu läheb.

Kuidas on Soodomaga?

Võibolla sa oled kuulnud kedagi väitmas, et oraalne armatsemine abielus on vale ja seda seostatakse iidsete Soodoma ja Gomorra linnadega. Selline võrdlus on eksitav ja solvav. On üsna selge, et Soodoma probleemiks polnud see, kui jumalikud, armastavad abielupartnerid olid väljenduselt teineteise vastu.

Vastupidi, seal puudus igasugune jumalikkus, armastus, heteroseksuaalne abielu partnerite vahel Soodoma linnas (va. Lott ja tema naine). Me ei hakka nimetama paljusid jõledaid ja deemonlikult inspireeritud kurjusi, mis arvatavasti leidsid aset sealsete õelate hulgas. „Aga Soodoma mehed olid väga pahad ja patused Issanda ees“ (1.Moosese 13:13). Tõsised Piibli uurijad ja arheoloogid teavad, et sellised asjad, mis toimusid Soodomas, oldi sooritatud äärmiselt jumalatute inimeste poolt, kes väljendasid ääretut isekust, täielikku armastuse puudumist, äärmuslikku vaimset hooramist ja suureskaalalist mässu Jumala vastu. Teiste sõnadega, sekselu jumalike abikaasade vahel polnud probleemiks ning samuti polnud need seotud hävinguga.

Kuigi Piibel on vaikne sel teemal, mida sa küsisid, kuid seksi koha pealt abielus ei ole Piibel nii vaikne.
 
Allikas: Kristlik Elu
Logged

Leheküljed: 1 ... 5 6 [7] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam