Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
21.01.2018, kell 23:55
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] 2 3 | Liigu alla
Autor Teema: KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?  (Loetud 21632 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?
« on: 18.01.2007, kell 16:43 »

KOHV.  Kohv on kohvipuu röstitud seemnetest ja veest valmistatud virgutava toimega aromaatne jook. 16. saj. teati kohvijoogist, araablaste poolt. Kohvi botaanika liike on palju, pärinevad Etioopiast. Kasutati küttematerjalina. Euroopasse jõudis 17. saj. algus, Eestisse 17. saj. lõpul. Esimene kohvik Eestis (Tartus) 1895.a “Verner”. Kohviuba on kohvipuuseeme. Valmis kohvipuuvili kirsisuurune, punase värvusega. Vilja sees on 2 rohelist seemet. Röstimata kohviuba sisaldab 1200 erinevat aineid (tuntakse neist 200 aineid), nt kofeiin 0,9-2% (mõjub närvisüsteemile, ergutavaine, peavalu), suhkur 10%, rasva, valku 10%, vett 10%, B-vitamiin, mineraalained. Kohvioasordid erinevad üksteisest ubade kuju, suuruse, värvuse, maitseomaduste, aroomainete sisalduste poolest. Kohviubat mõjutab maapind, kliima, temperatuur jne. Toor kohviuba enne röstimist lastakse seista 3-10 aastat, paranevad maitset.

Kõige levinum kohvisort on:

1) Araabika (Araabiast pärit)

2) Robusta (Kangost, nõrga aroomiga)

3) Kolumbia (Ladina-Ameerikast)

4) Kostariko (Kesk-Ameerikast)

5) Santos (Brasiiliast)

6) Haraari (Etioopiast)

Oma õige maitse ja aroomi omandab kohviuba röstimise käigus, värvus muutub pruuniks, suureneb uba maht 1,5 korda, kaal aga väheneb – muutub kergemaks.

Kohv saabub müügile:

1) naturaalkohvina – röstitud, röstimata oad, tervelt ja jahvatatult

2) lahustuv kohvina – tehakse kange kohviekstrakti ja sellest aurustatakse kohv välja; kofeiinivaba kohv võib olla pulbrina, graanulidena; lahustuva kohvi võib valmistada ka piimatoodena

3) maitsekohvid – lisatakse maitseaineid

4) viljakohv – röstitud, sigur, teraviljad (oder, kaer), tammetõrusid, pähklid, kastanid, naturaalkohvi mõne %; esineb ka lahustuv kujul.

Allikas internet

-----------------------------------

Kohvi Grin paljudele TÕSINE tabuteema Cheesy On palju kristlastest kohvisõltlasi. See on FAKT! Lips Sealed Kas sa oled? Selleks võiks ühe testi teha, kuskil netis oli, ei leidnud kohe üles. Sarananes suitsetaja testile. Aga kas saad ilma kohvita hakkama?

Lips Sealed

Kas oled ka kohviordu liige, kelle lipud ja kilpe kaunistavad MÜÜDID - vererõhust (madal - kõrge emba kuma arakumba!) arst KÄSKIS, see pidavat ühe naisteajakirja järgi kasulik olema sellele ja tollele.

Kas teadisid et kohv sisaldab ka imeväikeses osas toksilisi aineid. Viimased on vähki tekitavad ained! Samuti on kohvis peamiselt alkaloide - on lämmastikku sisaldavad, aluselise reaktsiooniga taimsed ühendid, millel on loomorganismidele tugev füsioloogiline mõju.

Milleks ennast petta.

Kõikide hüvede nautimisel on oma hind. Paadunud kofeiinisõbrad ei märkagi seda, et alkaloid on nad vaikselt ja salakavalalt oma haardesse võtnud. Nii nagu paljude teiste alkaloidide tarbimisel, nii kujuneb ka kofeiinist sõltuvus! Arvatakse, et umbes kuuekümnel protsendil iga päev kohvi joovatest inimestest on tekkinud kofeiinisõltuvus ja ligikaudu kaheksakümnel protsendil on väga raske kohvinautlemist katkestada. Sõltuvuse aste on otseses seoses päevast päeva sissejoodud kohvi hulgaga.

Loe lisa:

KOHV: mõju tervisele

Viie või rohkema tassi joomine päevas kasvatab angiini haigestumise riski, kuigi kohvi erinevate vormide mõju angiinile on ebaselge.

Kõrge ärevustasemega inimesed on vastuvõtlikumad kofeiini mõjule.

Enamus uurimustulemusi on näidanud, et kohvijoojatel on suurem põievähki haigestumise risk.

Mõnel inimesel põhjustab mitme kohvitassi joomine päevas kõhulahtisust.

On olnud juhtumeid, kui rohkelt kohvi tarbinud ekseemiga inimesed vältisid kohvi ning ekseem paranes.

Naised, kes tarbivad rohkem kui 5 grammi kofeiini kuus (umbes 1,5 tassi päevas), on enam aldis endometrioosile.

Kohvi tarbimine tõstab homotsüsteiini taset veres, mis on südamehaiguste riskifaktor. Need leiud on kooskõlas uurimustega, mis on seostanud kohvi tarbimist kardiovaskulaarsete haigusega.

Mõned uurimused on leidnud, et kofeiin kasvatab viljatust. Arstid soovitavad naistel, kes tahavad rasedaks jääda kofeiini vältida.

Kofeiini mõju, mis on tugev stimulant võib kesta isegi kuni 20 tundi, nii et mõnede inimeste uni on häiritud isegi kui viimane tassitäis kohvi joodi hommikul.

Osteoporoos. Kofeiin viib uriiniga kaltsiumi organismist välja. Kohvi tarbimine tõstab puusaluu murdude ja vähese luumassi riski naistel, kes manustavad vähe kaltsiumi.

Maohaavad. Kohv, kaasa arvatud kofeiinivaba ärritab ja segab maohaavade paranemist.

Rasedus. Mõned uurimused seostavad liigset kohvi tarbimist raseduse ajal kasvupeetuse, madala sünnikaalu ja iseeneslike abortidega.

Allikas internet!

...................................................................

Kofeiinirikkad taimed - needus või õnnistus?
http://www.loodus.ee/el/vanaweb/9903/kofeiin.html

Keskmise suurusega tass kohvi sisaldab, sõltuvalt valmistamisviisist, kofeiini 60–140 mg; tass teed 25–90 mg; kruus kakaod 5–30 mg, klaasitäis koolajooki 10–30 mg ning viimase aja moeröögatus, energiajook, 11–32 mg/100 ml kohta.

Kuulus teadlane uuris kohvi ja leidis sellest üle 100 kahjuliku aine, tegi siis kokkuvõtva järelduse:

KOHVI ON KASULIK VAID EDASIMÜÜJATEL - VAHENDAJATELE, kasvajtajad saavad tavaliselt sandikopikaid ja elavad vaesuses (kohvi on ka must äri selles mõttes, vaestle visatakse sanikopikaid, osad rigid ei osta sellistest riikidest kohvi ja mõned tarbijad on selles suhtes nõudlikud ei taha toetada orjapidamist jms. nähtusi).

Kiss

KOHVI TERVISLIKUSE ARTIKLID ON aga totaalselt lapsik ulme ja fantasitika riiulile liigitavad arvamused. Seda väitis üks toiduainetööstuse keemik, kes uuris kohvi mõjusid inimorganismile.

Ja siis need KOFEIINIHOOLIKUD vehivad näpud püsti, energiajoogid (olen olnud nende sõltlane aastaid tagasi) on jube asi jms. oi suitsetamine on sõltuvus ja põrgupatt (on ka jube patt ihu vastu ja suitsu-saatana orjus), AGA KUIDAS ON KOHVIHOOLIKUTEGA

Cool

Olen neid näinud, käed värisevad hommikul ja mõni närib küüni - aah saaks tassi musta või kui mõni tunnbe kohviaroome siis jääb elu seisma ma pean saama oma nutsaka kätte,

Oleme ausad see on sõltuvus! Kelle kergem ja kellel raskem juhtum!

Või kuidas ...

Roll Eyes

Andrus
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 355

määä

Vastus: Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?
« Vasta #1 on: 18.01.2007, kell 18:21 »

Jep, kohv mulle maitseb!
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #2 on: 18.01.2007, kell 19:26 »

Mulle energiajoogid ka maitsesid, noh väsinud hommikul jube hea reibastav võtta hea mekiga limonaadi. Aga ma õnneks loobusin sellest jamast, peale seda kui jõudis kohale, et mida see sisaldab.

Kohvist lugu ei pea, ek sp. saan siin ka kobiseda  Tongue

Me koguduses pakutakse enamjaolt teed aga ka kohvi joojatele kohvi, kuigi nõudlus on väike ei ole erilisi kohvihoolikuid, samas on esile kerkinud teegurmaane, need kes ostavad neid kalleid kvaliteetteesid, must ja roheline tee sisaldab ka kofeiini! Kuigi nad on rohkem taimeteede ja lahustunud kofeiiniga tee joojad.

Ma ise joon mahlasid, lemmikmahl on kodune õnamahl ja vesi.

---------------------------------------------------------------------------------

KÜSIMUSED - VASTUSED

1) Millal jood peale hommikust ärkamist oma esimese tassikese?

2) Kas Sulle valmistab raskust minna söögikohta, kus ei müüda kohvi?

3) Milline kõigist päeva jooksul joodud tassike on kõige parem?

4) Mitu tassi kohvi sa jood ööpäevas?

5) Kas sa muutud närviliseks, kui su abikaasa, lähedane, tuttav ei toonud sulle poest kohvi?

6) Kas lähed teed kohvi isegi siis, kui pead haigena olema enamiku päevast voodis?

7) Kas sind häirib jutt kohvi kahjulikkusest või sõltuvusest?

Vasta iseendale ja analüüsi vastueid, kas sa saad VABALT - LAMBIST öelda, eh mis see siis on ma homme olen kohvita või järgmine nädal TERVE NÄDAL. Siis proovi seda ka teha ja siis märkad ja avastad oma TÕELIST KOHVISÕLTUVUST!

Ted
Külaline

« Vasta #3 on: 21.03.2007, kell 14:29 »

Vasta iseendale ja analüüsi vastueid, kas sa saad VABALT - LAMBIST öelda, eh mis see siis on ma homme olen kohvita või järgmine nädal TERVE NÄDAL. Siis proovi seda ka teha ja siis märkad ja avastad oma TÕELIST KOHVISÕLTUVUST!

No kuule, Crusoe, samahästi võib siis ju ka öelda, et olen leivata terve järgmine nädal, ja proovides seda teha, avastatakse oma TÄIELIK LEIVASÕLTUVUS. Sa, Crusoe, unustad ka lihtlabase harjumuse jõu. Sissekujunenud harjumuste murdmine on alati raske. See, et on rakse vabaneda kohvijoomise HARJUMUSEST, ei tähenda, et ollakse KOHVISÕLTLASED.
Kelli
Uustulnuk
*

Sugu: Naine
Vastust: 30

Jumal, ma armastan Sind tohutult palju :)

Vastus: KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?
« Vasta #4 on: 22.03.2007, kell 23:01 »

Kui hull see kohvijoomine siis on???
Aga ma saan aru, et alkoholi tarvitamine suures koguses on juba mingi sõltuvusse sattumine, kui sellest ei suuda loobuda vms. Sama ka suitsetamine. Aga kohv - kui suur patt see on vms Huh

Luuka 6:37 "Ärge mõistke kohut, ja ka teie üle ei mõisteta kohut! Ärge mõistke hukka, ja ka teid ei mõisteta hukka! Andke andeks, ja teile antakse andeks!"
Andrus
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

määä

« Vasta #5 on: 23.03.2007, kell 02:50 »

Kui hull see kohvijoomine siis on???
Aga ma saan aru, et alkoholi tarvitamine suures koguses on juba mingi sõltuvusse sattumine, kui sellest ei suuda loobuda vms. Sama ka suitsetamine. Aga kohv - kui suur patt see on vms Huh

Kui keegi väidab, et kohvi on patt, siis see inimene on lihtsalt rumal. Siis võib samuti öelda, et autod, tv, coca, tee, mood, matkamine, sport ... kõik need on patud. Tegelikult ei ole miski iseenesest ebapüha, kui see just otseselt ei riku sinu ihu. Inimesed on sõltuvad paljudest asjadest ja Jumal on loonud meid üldiselt nii, et ideaalis ei peaks meid miski valitsema, peale armastuse. Samuti võiks siin tekstis vahetada kohv tee vastu välja. Nagu ütleb kirigi, et ära lase teha endale määrusi, et seda tohib ja seda ei tohi jms... see kõik on Jumala looming,  Kohv on samuti Jumala looming ja nauditav nagu mõni muu jook, kuid tõsi ta on et on aineid kohvis, mis võivad tekitada mingil määral sõltuvust, lihtsalt peab ise piiri pidama aga see käib kõigi asjade kohta, mitte üksi mingi kohvi kohta. Minul näiteks kohv meeldib ja ma võtan seda vastu tänuga.  Smiley
Kelli
Uustulnuk
*

« Vasta #6 on: 23.03.2007, kell 11:04 »

Okei, suur tänu vastuse eest Smiley .
Samas tahtsin ka teada selle kohvi joomise kohta üldse. Aga täname vastuse eest - sain vastuse kätte Cheesy Grin

Luuka 6:37 "Ärge mõistke kohut, ja ka teie üle ei mõisteta kohut! Ärge mõistke hukka, ja ka teid ei mõisteta hukka! Andke andeks, ja teile antakse andeks!"
saara
Uustulnuk
*

Vastust: 2

« Vasta #7 on: 02.04.2007, kell 11:18 »

Andrusel on täiesti õigus. Ei ole ükski asi ebapüha, kui seda mõistlikult tarbida, õiges kohas (tähendab, näiteks alkohol on väga asjalik desinfitseerimisvahend, ja tubakalehtede tõmmisega pritsitakse lilli, et kahjurputukatest lahti saada.  Cheesy). Natukehaaval kohvi juua võib, hulluks läheb lugu siis, kui ilma kohvita ärgata ei suuda või kui mingil põhjusel kohvist loobudes peavalud tekivad. Peavalu ja uimasus pididki olema põhilised kohvisõltlase võõrutusseisundid. Arstid ei soovita minu mäletamist mööda üle kahe tassi päevas juua, muidu võib tõesti liiga palju saada.

... kui mul oleks kõik usk, nõnda et võiksin mägesid teisale paigutada, aga mul poleks armastust, siis ei oleks minust ühtigi!
Kelli
Uustulnuk
*

« Vasta #8 on: 03.04.2007, kell 14:28 »

Mul kunagi oli kohvisõltuvus. Mõtlesin, et ma enam ei joo nii palju kohvi, aga ma ei suutnud. Ma pidin jooma kohvi. Ma nagu ei suutnud ilma kohvita elada, aga ma sain sellest hiljem üle. Nüüd kui mõtlen, et teen kohvi, siis tekib selline vastikus, et ega ei taha küll kohvi. Ma ei mäleta kuidas ma sellest üle sain, et enam nii väga kohvi ei taha juua. Roll Eyes

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #9 on: 04.04.2007, kell 16:12 »

Tsiteeri
Kui keegi väidab, et kohvi on patt, siis see inimene on lihtsalt rumal. Siis võib samuti öelda, et autod, tv, coca, tee, mood, matkamine, sport ... kõik need on patud.

Ei ole kuulnud, et keeg iseda ütleks. Kunagi samas üks arst möönis, et see seda on tervislikel kaalutlustel, see arst ei olnud muide kristlane!

Tsiteeri
Tegelikult ei ole miski iseenesest ebapüha, kui see just otseselt ei riku sinu ihu.

Eks viimasest vist veidi ikka juttu ka ole, kui esmapostitusse veidi süveneda. Ma kopi+pastesin siia lihtsalt veidi mittepopulaarset infot kofi kohta.

Samuti võiks siin tekstis vahetada kohv tee vastu välja.

Tsiteeri
Nagu ütleb kirigi, et ära lase teha endale määrusi, et seda tohib ja seda ei tohi jms... see kõik on Jumala looming.

Jube mugav määrus. Kanepisuitsetajad võivad seda sama tsiteerida. vat see on kaasaegne mugav tõlgendus, mis mulle ei meeldi ja on vastuvõtamatu vms. siis kohe krijakohatadega kaitsema, mis räägivad hoopis muust!

Tsiteeri
Kohv on samuti Jumala looming ja nauditav nagu mõni muu jook, kuid tõsi ta on et on aineid kohvis, mis võivad tekitada mingil määral sõltuvust, lihtsalt peab ise piiri pidama aga see käib kõigi asjade kohta, mitte üksi mingi kohvi kohta.

Aga KANEP on ka ju soojemas kliimas kasvab ÕNNISTATUD TAIM! No ma ei tea, kui me igat taime, mis looduses on ÕNNISTUSEKs kohe pidama hakkame, siis on varem või hiljem sellien suhtumine upakil!

Tsiteeri
Minul näiteks kohv meeldib ja ma võtan seda vastu tänuga. 

Mul ei ole selle vastu, et seda keegi või ko,ams joob ja lakub. Ma ise piirdun vee ja mahladega.

Aga kohvihoolikutele ütlesk külkl ,et kas te tahate üldse kuulata, lugeda, aru saada ja mõista. Paljud mitte, olen seda vasturekatsiooni seltskondades kohanud. Olen nüüd paar aastat 2 suitsetamisvastase kampaaniga seotud veidi ja no annab tõmmata veisi parareelle küll, suur osa suitsetajaid ei NÕUSTU uskumast - kuulamast, et see info ehk on tõene.

Õnneks on kohvi joomine väikestes kogustes osade arvates süütu - osade arvates taunitav (pean silmas arste ja toiduainekeemia sptse). Samaso n ka teega, et teest kofeiin kaoks, peab seda laskma tõmmata paar minutit, siis kaob enamus kofeiini teest! Selle suhtes kõneles üks arst Raadio 7 millagi ja andis inimestele nõu.

Ärme ärritu kui keegi meie hommikuspordi ala kohta söandab midagi kriitilist öelda!

Roll Eyes

Mis siin vassida - ütleme ausalt, et kofeiin on looduslik ERGUTI! Tunnen mitmeid elumehi, endisi viinamehi kes täna usus Kristusesse tunnistavad, et loobusid õlledest, energiajookidest ja muudest ERGUTITEST, Kristus ise annab ENERGIAT neile! Seda on lausa lust vahel kuulata. Meenub aastaid tagasi, kui limpsisin vahel energiajooke ja siis üks sarnane vend mulle ütles, mida sa siin lutsud oma ergutit, kas Kristuse elustavast väest ja rõõmust jääb väheseks! See võttis pikaks ajaks isu ära ja pidin tõdema, et vend rääkis õigust!

Andrus
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

määä

« Vasta #10 on: 04.04.2007, kell 19:48 »

Teatud juhtudel arstid isegi soovitavad juua kohvi. Minu tekstis ja sinu tekstis kanepi ja kohvi võrdlus on kohatu, kui mitte öelda rumal, sa mahlalakkuja (viide sinu stiilile). 
Ma lihtsalt vastasin ühe inimese küsimusele.

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #11 on: 04.04.2007, kell 21:33 »

Tegelt ei ole kohatu. Kui hakata analüüsima ja küsima ense käest TAIMEDE päritolu ja mis otstarbeks need kasvavad, siis on inimesed siin igasuguseid riukaid ise välja mõelnud. Kanep näiteks on ju tavaline köiekiu materjal läbi iidsete aegade olnud. Osad aga avastasid, et kui teda tossutada teeb pea uimaseks jms. - muide karuputkt teeb ka, sai kunagi posikestena sigareid neist tehtud - kulu sisse ja siis otsast põlema, vedas et mürgitust ei saanud see poistekamp. Jube naiivne panna mürgist karuüutke otsast põlema ja tossata. Sama naiivne aga on osades kultuurides ja arstide arvates teatud taimeleotiste - lahuste manustamine, mis lõppkokkuvõttes ei ole kasulik.

Nõustun, et kohvi on hea stimulaator, ergutaja.Maitse tal ei ole suurem asi, mõru tökat. Aga need on vaid mõned asjad kohvis. Kohvi koostist ja selle mõju inimorganismile uurinud teadlane oma kokkuvõttes kirjutas: kohvis on üle umbes suurusjärgus 120 kahjulikku keemilist ühendit ning kohvi on kasulik vaid EDASIMÜÜJATELE - VAHENDAJATELE, kuna kasvatajad on tavaliselt orjatööö tegijad.

Mu isiklik seisukoht on kohviga ei maksa liialdada ja kui keegi avastab, et on sõltlane, siis ootab teda ees vabanemise vaevaline tee  Tongue

Äitäh heade soovituste eest, ma tõesti tahan olla mahlalakkuja. Just sai lakutud kümnete liitrite viisi kasemahla küllastuseni (bioloogiline toormematerjal).

Päikest tökatisõbrad  Roll Eyes

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #12 on: 04.04.2007, kell 21:40 »

Ega selles teemas ja esmapostituses ei olegi rõhuasetus VAIMULIKKUS vms. Me räägime vaid tervislikust eluviisist. Esmapostituses Kopi+Pastesin siia lihtsalt teksti kokku. Oleme ju Püha Vaimu tempel ja püüame seda mitte reostada.

See et sarnastel teemadel tuuakse sisse väljendus: aga siis ei saa midagi teha - kõik on mürgine ja saastunud jms.

Saab küll ja EI OLE KÕIK! See on ilmselge liialdus ja jama jutt teema mujale veeretamiseks. Me oleme oma abikaasaga viimase 5 aastaga üsna suure kannapöörde teinud ökoloogilise, loodussäästva, tervislike, looduslähedaste toodete - toidu jms. tarbimisega. Ei mõttetule keemiale ja enese teadlikule mürgitamisele.

Keegi kunagi ütles aga kui need asjad ei ole kasulikud, siis neid asju ju ei müüdaks. Oi jah! Nii sinislmne ka ei tasu olla. Tegelikult on tööstushaid ja ka toiduainete tööstus reguleeritud pigem tulu ja kasumi peale ning sinu mõttetu töösipeldga - tarbijajulla peale keegi suurt küll pead ei murra. Oma viga et seda värilist, säilivusaeg 2037, maitsetugevndajaid, maitseparandajaid ja muid tugevndajaid ja parandjaid täis SOLKI sisse ajad! - ütlevad nad! Miks sa siis ostad! Meie toodame kuna ostetakse - kõik on JOKK - juriidiliselt korrektne - lubatud ained jms.

Ärme siis imesta hullupööra haiguste, allergiate jms. koormast, mida tänane inimkond kannab. Üks osa sellest on needusest - saatanast ja languse tulem. Teine osa aga on inimeste oma lollus ja kerglane lähenemine oma elusse ja tervisesse.

Püüdkem elada tervislikult!

Roll Eyes

Einstein
Uustulnuk
*

Vastust: 10

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #13 on: 05.04.2007, kell 22:16 »

Joon kohvi igal hommikul kaks tassi ja päeval ühe tassi. Loogiline, et kofeiin tekitab sõltuvust!! Aga kohvi juues ei kao mu mõistus nagu nt alkoholi puhul. On päevi, kus ma ei tahagi kohvi ja suudan elada ilma selleta väga edukalt. Kuid on päevi, kus ilma kohvi joomata söön peavalutablette. Eks ta ole - minu keha on kofeiinidoosiga harjunud. Olen püüdnud asendada seda nt rohelise teega, mis ka ju ergutab.
Olen selle kohvivärgi peale palju-palju mõtelnud ja oma südametunnistust kuulanud (nagu ka kõikide muude eluasjade puhul) ning oodanud Jumala käest tarkust jne jne, kuid miskipärast minu südametunnistus ei funksi selle teema puhul eriti. Ei tea miks?  Huh
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #14 on: 05.04.2007, kell 23:13 »

Rohelises ja ka mustas tees on kofeiini küll tunduvalt vähem kui kohvis aga kui tahetakse neist saada kofeiini laksu, siis keev vesi peale ja kuni 60 sekundit - tõmmata lasta. Tees on nimelt parkained, mis lahustavad pea täielikult kofeiini! Kui teel lasta tõmmata tulevad parkained esile ja need isegi MAOS veel lahustuvad kofeiini. Seega kui teed lasta kaua tõmmata, siis parkained tulevad esile ja kofeiin lahutub - kaob ja seda isegi veel peale joomist maos. Nüüd ei mäleta ülitäpselt aga see oli vist 3-4 minutit vähemlat tõmmata lasta.

Kvaliteettee neis marketites ja kohvipoodides on üsna kange ja puhas, Ja osades rohelise teede sortides on kofeiini üsna palju. Kui sellest teha keeva veega kiirtõmmist saab sealt kofeiini kätte!

Maulle meeldivad osad teesordid ja väärtteed. Vahel kärab ka odav india puru suvalises punases pappkarbis. Aga üldiselt on nad maitsetud ja lahtunud.

Kofeiini väldin, kuigi aastaid tagasi olin läbi energiajoogi sellest vaikselt sõltlaseks saamas. See on jube kuidas organism seda vajama hakkas nagu haigus. Teadlikult naerad, eh mis nüüd, ma ei ole sõltlane, ma olen üle - ma suudan jms. aga siis kräääääsh tahaks üht lonksu vms.

Muide sama on maguse liialdamisega, mis on ka mittetervislik ja millega ma vahel maadlen. Olen andnunud sokolaadi ja väärtmaiustuste fänn. Kui magusanälg siis kõlbab ka batoonike ja peetrike.  Roll Eyes Aga selles mõni teine kord mujal teemas  Tongue

Leheküljed: [1] 2 3 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam