Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 11:00
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine? « eelmine järgmine »
Leheküljed: 1 2 [3] | Liigu alla
Autor Teema: KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?  (Loetud 21607 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?
« Vasta #30 on: 20.03.2009, kell 10:21 »

Jään oma arvamuse juurde ja ei nõustu Crusoe ülevaltoodud taoliste avaldustega nagu  "suur osa arste ei tea mida suust välja ajavad jne". See on liiga lai üldistus, mida esitab keegi, kes ise pole arst.

Selleks et arste (nende kohvilembelisi artikleid või arvamusi) kritiseerida peab olema ise arst?

Ma täpsustan, ei ole mitte mu hoiak lahmiv ega süüdistav. Mu blogilehel on juttu veel lisaks kohvist jms. PIGEM UURIV! Aga kuna see teema osasid häirib (nad joovad igapäevaselt ja osad PALJU) siis on vaja kleepida kohe silt külge "veider". Tegelikult hakkasin ma veidi lugema ja uurima juba aastaid tagasi ja siis ei söandanud küll kohe kusagil väita et see jook mürgine on. Aga tänaseks selle info juures ma julgen väita, et kui võimalik ja tervis kallis siis võiks sellest eemale hoida!

Ei see ei ole lahmiv üldistus. Aastaid mis ja kus iganes on minuni jõudnud artikleid kohvist, siis alati on need vaid ühte väravasse! Ja osad neist või osade artiklite sees on JUST arstid andmas oma positiivset arvustust kohvi heaks. Et nopivad selle ja tolle uuringu tulemusi, näed mõjub hästi sellele või tollele.

No tõesti on osad nö. artiklid "kanakaka" ja seda just stiilis: mingid pere või naiste ajakirjad, kus mingi "artikkel" kohvi kasulikkuse kohta. Samuti olen seda silmanud päevalehtede vahel tervise lisade või tava artiklite puhul kus kohvi teemat puudutatud. Kohvi kahjulikkuse kohta olen üliharva midagi üleüldse lugenud. Sama on netis, suur osa infot on: ei ole, ei ole - olge rahulikud me kinnitame, me lubame, me garanteerime jooge, jooge jms. kiidulaul. Aga on just keemikute ja teadlaste analüüse kohvi koostisosadest, et milledes võib olla suur risk tervisele. Tavaliselt analüüsitakse kas ühte koostisainet vms. Üldiselt see on keerukas tõestada, et nüüd näed see aine on põhjustanud seda ja toda, kuna teadusmaailmas selline tõestus tähendaks väga suurt ja mahukat ettevõtmist, et ainuüksi ühe koostisaine kohta teha analüüs ja teaduslik uuring. Selliseid väiksemaid on tehtud mujal maailmas aga peamiselt et püüda tõestada, et kohvi on kasulik. Küsoge endalt 2 korda, kas selliste uurimistulemuste taga võivad olla kohvikompaniid Smiley kuna igasugune teaduslik uuring läänes on ikka väga kallis lõbu!

Tõesti arstid ei ole pädevad kohvi koostisosa arvustama VAID nende koostiosade mõju organismile. Aga probleem on selles, et nad kas teadlikult või tahtmatult (pole kursis infoga) võtavad vaid need elemendid, mis tõesti mõjuvad teatud organitele positiivselt või "hästi". Probleem aga seisneb selles, et kohvi sisaldab väga palju keemilisi ühendeid, millest üks osa on puht  - üsna mürgised elemendid.

Suitsetamisese kohta on tehtud tabeleid, et näed suitsus on üle 200 kahjuliku ühendi ja osa neist on sellised. Siis on plakat ja seal peal, aineühendid ning siis seal lahustid jms. elemendid, millega saab teha seda ja toda. Analoogset plakatit annaks ka kohvist teha, mitte nii värvikat ja õudsat nagu tubakast aga siiski on elemente mis võivad isegi vähki tekitada (soodustada).

Kohvil on üks positiivne omadus, kui värskelt jahvatatud uba nuusutada siis sellel on hea lõhn (kõigile ei meeldi) aga paljudele meeldib kohvi lõhn.

Eks jah kohvi joomine andrus on SÜGAVALT igaühe isiklik asi! Näed me koguduses ka juuakse kohvi ja teed ja mahlasid ja vett - igaüks valib oma.

Seega kui sind ei huvita teema joo aga edasi ja usu - arva - eelda vms. mida iganes Smiley no problemo!

 Smiley
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?
« Vasta #31 on: 20.03.2009, kell 10:29 »

Tunnistan, eks teema pealkiri on selline, nuh kohvi fännidele karvu püsti ajav!

No aga igavaid teemasid eriti ka ei loeta sellega peab ka arvestama. Et mingi postituse ja artikli pealkiri peab olema ka veidi selline millele ka klikitakse.

Sorry kui kedagi närvi olen ajanud. Jeesus tõotas oma rahu anda meile, püsige selles aga vaadakem et see ei oleks enda sisendatud nö. võltsrahu ja sisendus: kõik on korras nagu Norras!

Peace!
Logged

Andrus
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 355

määä


Vastus: KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?
« Vasta #32 on: 20.03.2009, kell 10:33 »

Kui mind poleks see teema huvitanud, poleks ma ka kirjutanud  Cool.
Samuti võib ju mõni arvamus, sinu omale vastanduda, nii nagu sinu mõtted vastanduvad vahel teistele. Täiesti tavaline foorumites.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?
« Vasta #33 on: 20.03.2009, kell 20:13 »

Kui mind poleks see teema huvitanud, poleks ma ka kirjutanud  Cool.

OK - arusaadav.

Mis marki muidu ise eelistad, kannu - kesmine röst vms.

-------------------------------------------------------------------------

Veel teemasse:

Mõned ajad lugemiseks, kunagi kogusin neid linke, et neid läbi vaadata ja tuua esile on üsna suur ettevõtmine. Panen mõned mis silma jäid:

What are all the ingredients in coffee?

The Toxic Effects Of Coffee

Unhealthy Coffee?

Coffee contains chlorogenic acids. Caffeine and chlorogenic acids act as diuretics and irritate the digestive tract. Coffee may also lead to changes in cardiac rhythm, or arrhythmia.


Aga noh kohvis leidub ka aineid mis nö. teadupärats peaks või võivad mõjuda ka positiivselt. Ning iga liikumise - mõttelaadi jms. esindaja väänab endale kasuliku info välja. Stiilinäide:

Coffee Boosters

Veidi videosid ka:

Truth About Caffeine


Vahel kui mingil teemal räägid, siis osad ütleva noh tõesta, anna materjale, viiteid ja asju mis räägiks sellest või tollest. Aga ega ikka ei anna küll andagi vahel, ajalehe väljalõiked ja viited raamatus ainuüksi neid asju tuleb ka arvutisse toksida. Veebis on materjalide otsimine võtab aega ja kui soov siis see salvestada ning taasesitada on suur ja mahukas ettevõtmine (n. teed väikse kodulehe teemal kus viited jms.).

Materjal on äärmiselt mahukas ja eeldab nädalaid ja kuid selle analüüsimist - läbivaatamist - leida usaldusväärseid artikleid ja viiteid teaduses kõlblikele viidetele jms. Ütleme nii kena ettevõtmine.

Ma eelnevas postituses pidasin silmas ainuüksi teaduslik uurimistöö ettevõtmine mujal maailmas on väga suurte rahadega seoses. Analüüsitakse katsealuseid, neid peab olema x arv. enne ja pärast tervise uuringud jms. ning isegi kui midagi kaardistatakse, siis vaid 1 keemilise ühendi (mis kohvis leidub) ainuüksi et teha kindlaks tõestada või ümber lükata, on vaja meeletult suuri resursse , rahasid, katsealuseid, inimeis kes tegeleks sellega. Sarnaseid asju on ka ette võetud ja peamiselt kofeiini (mõju organismile) uurimisega. Aga on ka üleüldiseid uuringuid tehtud millele mitmed doktorid ja teadlased viitavad.

Meie maal on TOTAALNE MUTIAUK - eestikeelset materjali vähemalt veebis pole - saate aru NULL! Ümmargune null ja kui keegi julgeb mainida või ütleme otse öelda KOHVI ON (ok võib olla) OHTLIK siis vaadake kui veidrat või imelikku, kes meie kohvitamist ja elustiili ja elulaadi häirib oma Joona jamaga ...

Kahjuks paljud kristlased omavad ka ettekujutust et enamusel ja suurel massil - laial elujõel on alati õigus. Kui kõik nii teevad - elavad - arvavad jms. siis ju peab olema kõigil õigus. Et kui see peaks ka olema seotud terviseriskiga (n. kohvi joomine) miks igal pool sellest ei räägita jne. - kahjuks ei ela me nii roosas ja lapsikus maailmas. Kunagi küsis üks õpilane koolis ühelt arstilt aga kui see ei ole tervisele kasulik miks seda toodet siis toodetakse? Arst hakkas selle peale naerma ja ütles: toodetakse, kuna ostetakse, kuna on tuhandeid lolle kes seda ostavad - küsimata endalt kas ja kuidas või mismoodi see mõjub mu organismile ja tervisele! Väga hästi öeldud!

Tänapäeva olukorras kui Jeesus tervendaks mõnda inimest (ise maa peal olles) ei paneks ta mitte mõnele inimesele kätt peapeale ja ei ütleks OLE TERVE vaid ütleks, mine ja ära joo enam kohvi, õgi rämpstoitu ja pugi keemait näost sisse! Ma olen selles täielikult kindel, see on ka põhjus miks paljud usu läbi terveks ei saa kuna tahtlikult (liha himudes) söövad mida TAHAVAD mida himustavad - on see siis keemia või nö. rämpstoit (kiirtoidud - või liiga ühekülgne toit).

Aga me elame nii mugavndunud ja tarbimishullusega vaenatud ajastul, et inimeste kõht - mugavus - elustiilid on nende "iumalaks" muutunud ning see määrab - otsustab kuidas ja mismoodi. Tervislikud ja muud asjaolud on alles tagapool kui "kõhuiumal" ja "mugavuseisand" on oma noosi saanud! Ja ma tean et see ei ole meeldiv jutt ka paljudele kristlastele. Aga kui astuda sellest "kiirrongist" maha ja jääda vaikseks ja hakata kuulama mida Püha Vaim ka temaatikas räägib siis tõde on üsna kibe ja valus. Mind on isiklikult Jumal südamehäälega juhendanud ka mida süüa ja millest hoiduda! See töötab!

R.Crusoe
Logged

sillet
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 19

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...


Vastus: KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?
« Vasta #34 on: 23.03.2009, kell 19:30 »

Mina joon kohvi. Olenevalt perioodist kord vähem, siis rohkem. Viimasel ajal mõjus kohv mu enesetundele halvasti. Seega asendan kohvijoomist mõnikord teega. Kohv on täpselt selline aine, mis lõppkokkuvõttes võib ka tervist rikkuda. Tuleb mõõdukuse piires tarbida. Siiski nii ohtlik nagu suits, kohv ei ole.
Logged
Alyna
Algaja
**
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 73


Tsau kõigile!


Vastus: KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?
« Vasta #35 on: 19.11.2009, kell 21:06 »

olen joonud kohvi 14 aastat
sõltuvust pole
aga kuna mul on vererõhk nii madal, siis tööpäevadel ma joon hommikul tassi kohvi
kui ma ei joo, siis ma olen terve päev unine ja võin isegi püstijalu magama jääda

vahest olen nii uimane, et pean ka päeval tassi kohvi jooma

vabadel päevadel ma ei joo kohvi ja ei tunne sellest ka puudust,kui ma seda ei tarbi
ju siis sellepärast, et joon ka teed, mis sisaldab samuti kohveiini

arst ütles, et ma näen välja kui surnud, näost valge ja enesetunne just ongi selline ka, loid

ja arst ütles veel ka seda, et mul on kopsumaht sama väike nagu suitsetajal, kuigi ma pole suitsu proovindki mitte ja sellest on ka tingitud see väsimus

pole veel palvetanud selle asja pärast, sest ei soovi kõrget vererõhku, kuna see on veel hullem

eks igal ihul omad iseärasused, kelle tekib sõltuvus, kellel mitte

Logged

Soovides sul head...
Alyna
Algaja
**
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 73


Tsau kõigile!


Vastus: KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?
« Vasta #36 on: 19.11.2009, kell 21:22 »

aga kui jään lapseootele, siis kindlasti ma ei hakka kohvi jooma, eks ma siis magan pool päeva

ma olen katsetanud õhtul kohvi juua ja ma olen ikka magama jäänud

aga vot energiajook küll ei lase magada, uni on aga magada ei saa
kord eksamite ajal tarbisin
ma ei suutnud õppimisele keskendudagi
mul oli energiat nii palju, et oli tunne, et pean paar ringi ümber maja jooksma

minu üks töökaaslane jõi igapäev energiajooki
tal hakkas pilt taskusse minema
ja siis jättis maha
Logged

Soovides sul head...
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?
« Vasta #37 on: 19.11.2009, kell 22:52 »

Tsiteeri
olen joonud kohvi 14 aastat
sõltuvust pole
aga kuna mul on vererõhk nii madal, siis tööpäevadel ma joon hommikul tassi kohvi
kui ma ei joo, siis ma olen terve päev unine ja võin isegi püstijalu magama jääda

 Tongue

Sõltuvust pole aga ... ilma ka ei saa! Kui Jumal nägi meid luues et me ei saaks kohvita siis oleks kohviuba teistsuguse taimena ja umbes nagu orashein või muu globaalselt levinud umbrohi, mida TASUTA saaks õuest murult võtta ja siis kannu toppida. Mitte kuhugi x paika maailmas, kus seda läbi häda ja viletsuse kätte saab nuumates vaheltlõikajaid (Piibli järgi liigkasuvõtjaid), et meil oleks hea enesetunne!

Kohviäri on aga kohati väga räpane äri, sel teemal on ka siin kusagil veidi juttu ... valged peavad kohviriike kui näruste orjadena ja nad ei suuda siegi kohvikasvatamise eest lastele süüa osta - ehk siis neetud äri kohati!

Ärge pahandage kohvisõbrad aga vahel tuleb ka asjast rääkida ...

ÜKS ASI ON TÄHTIS ära joo kaheldes!

R.Crusoe
Logged

Alyna
Algaja
**
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 73


Tsau kõigile!


Vastus: KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?
« Vasta #38 on: 21.11.2009, kell 19:08 »

on olemas ka heategevuskohvi ja kakaod, kus mustanahalised Aafrikas toodavad seda ja tänu sellele saavad lapsed koolis käia, kahjuks ei mäleta nimetust

teiste kohvide kohta ei oska öelda
kahjuks ei ole mina oma majas peremees, niiet ma ei saa valida ,millist kohvi ostan
kui ma oleksin peremees, siis ostaksin heategevuslikke asju

ma ei tea, miks juuakse kohvi, kui on normaalne vererõhk?
Logged

Soovides sul head...
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?
« Vasta #39 on: 13.05.2010, kell 22:53 »

Kui võimalik märgi palun oma kalendrisse ja vaata seda filmi, siis mõistad veidi ka pinnavirvenduse alla, mida tähendab sõna "must kuld" ja mis ka siin jutuks on olnud ...

---------------------------------------------------------------------------------------------

25. mail kell 21.25 Dokumentaalfilm Must kuld (Black Gold, Inglise 2006)

Film ühe mehe võitlusest õiglase hinna eest. Samal ajal kui läänemaailm naudib cappuccino'sid ja latte'sid, närib Etioopia kohvikasvatajaid kibe ebaõigluse tunne. Kuigi kohvitassi hind on üsna kõrge, jõuab tegeliku kohvikasvatajani sellest vaid väike osa.
Logged

clarsyy
Uustulnuk
*
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 39Vastus: KOHVI! Kas sa oled ka KOHVISÕLTLANE? Kohvihoolikute paljastamine?
« Vasta #40 on: 22.05.2010, kell 22:04 »

Olen nii kaua joonud kohvi, kui iseennast mäletan, terve pere alati kohvi 'kaaninud'. Cheesy
Logged
Leheküljed: 1 2 [3] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam