Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 13:07
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Kristlastest naised, teile midagi ... mehe vajadus näha oma naise ilu! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Kristlastest naised, teile midagi ... mehe vajadus näha oma naise ilu!  (Loetud 4371 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Kristlastest naised, teile midagi ... mehe vajadus näha oma naise ilu!
« on: 17.04.2007, kell 11:38 »

Mehe vajadustest kolmandal kohal on vajadus näha oma naise ilu.

Mees vajab, et ta naine oleks kaunis nii väliselt kui ka sisemiselt.

1. Pe. 3:3,4 (Ampl) “Ärgu olgu teil üksnes väline ehtimine keerukate juuksepõimimiste ja –sõlmimistega, ehete kandmisega või riiete vahetamisega, aga olgu see sisemine ehtimine ja varjatud südameinimese ilu, õrna ja rahuliku vaimu, kadumatu ja närtsimatu veetlusega…, mis on väga kallis Jumala silmis.”

Enamik naisi paneb väga palju tähelepanu oma väljanägemisele, ja see ei ole vale, aga Jumal ütleb, et meie põhirõhk peaks olema sellel, et kaunistada oma sisemist inimest – arendada iseloomu, omada sellist õrna ja rahulikku vaimu, millest Piibel räägib.

Väline ilu tõmbab mehe silma, sisemine ta südant. See sisemine ilu tuleb osadusest Jumalaga. Gal. 5:22 (Ampl) “Aga (püha) Vaimu vili (töö, mis Tema osadus meis saavutab), on armastus, rõõm, rahu, pikk meel, lahkus, headus, ustavus, tasadus, enesekontroll”. Eks ole ju tõsi, et naine, kelle silmad säravad rõõmust, kelle naeratusest õhkub soojust ja armastust, on väga ilus, ja naine, kellel võib olla “viimasepeal “ väline kest, aga kes on ülbe ja kõrk või labane, kelle suust tulevad räiged sõnad, on inetu. Õp. 11:22 “Otsegu kuldrõngas sea kärsas on ilus naine, kel puudub peenetundelisus”. Kas kuldrõngas sea kärsas kaunistab siga? Kärsaga ta songib maad ja kuld ei paista muda alt väljagi. Samamoodi, ütleb Piibel, et naise labasus varjutab ta välise ilu.

Naise teeb ilusaks naiselikkus, ja see ei ole ainult väline, vaid ka sisemine omadus. Nii nagu meestki ei tee mehelikuks ainult ta musklid, vaid teatud iseloomuomadused. Naiselik naine ei võitle selle eest, et olla mees – et omada meestega võrdseid õigusi, vaid ta tahab olla naine – ta teab oma rolli mehe abina ja toetajana ning ta naudib selle täitmist!

Mida ilusam on naine sisemiselt, seda ilusam on ta välimiselt. Las Jumala armastus ja rõõm ja headus tõusevad ülesse su pinnale sind kaunistama! 1Pe. 3:4-6 räägib, et naise ehteks on õrn ja tasane vaim ja see, kui ta on alistuv oma mehele. Ära püüa oma meest “emmetada”! Ta tahtis endale naist, mitte uut ema, kes kamandaks ja käsiks ja korrale kutsuks, ja muretseks (on sul ikka taskurätt kaasas? Soe pesu seljas?) See, kui sa kohtled oma meest kui üht oma lastest, teeb sind tema silmis inetuks.

Märka, et salmis 4 ütleb Jumal, et see sisemine ilu on kadumatu. See jääb kestma ka siis, kui me ihud vananevad ja muutuvad. Nii et esmalt peaksime ehtima end sisemiselt!

Ma tean, et mõned on õpetanud 1Pe. 3 põhjal, et jumalakartlikud naised ei tohiks üldse kanda ehteid, meiki või “liiga” ilusaid riideid. Aga see ei ole tõde! Jumal ütleb, et ärge kandke hoolt ÜKSNES oma välise ilu eest. Ta ei ütle: “Ära näe hea välja”, vaid “pane rõhk asjadele, mis on tähtsamad ja kestavad igavesti”. Me peame hoolt kandma ka oma välise ilu eest! Mõni naine vajub pärast “tanu alla” saamist täiesti vormist välja. “Ah, mu mees armastab mind just sellisena nagu ma olen.” Aga milline sa olid, kui ta sinusse armus? Näe hea välja, kanna hoolt oma ihu eest! Naine on oma mehe kroon, tema auhiilgus – las su mees tunneb uhkust, et sina oled ta kõrval! Pane end korraks mehe olukorda: ta läheb hommikul kodunt välja ja suhtleb maailmaga, mis on täis pilkupüüdvaid naisi: müüjad, sekretärid jne, kes on endaga vaeva näinud, et just “viimasepeal” välja näha. Siis tuleb mees õhtul koju ja tema oma naine on alles kammimata, hommikumantlis, beebiröga õla peal “oh, sina juba kodus? Ma pole veel jõudnud hambaidki pesta.” Aga sa tahad ju, et su mehe silmad oleksid sinu peal! Naised, me peame kaitsma oma abielusid ka sellega, et näeme head välja. Ja seda oma mehe jaoks! Ära siis mõtle laupäeva hommikul, et ah, täna ei pea kuskile minema, ma ei viitsigi end korda teha. Ole ilus ka oma kodus, oma mehe jaoks.

Ja lase tal imetleda ka su ihu kaunidust! Mõni naine on nii krampis oma välimuse pärast, et riietab end lahti kapiukse taga ja siis – supsti! – tekkide alla. Loe ülemlaulu, kuidas Saalomon imetles oma naise ilu. Kottpimedas toas või läbi tekkide ta vaevalt oleks saanud seda niimoodi kirjeldada. “Su kaks rinda on nagu kaks vasikakest, gaselli kaksikut, kes söövad lillekeste keskel! Su süli on granaatõunapuude aed valitud viljaga, su puusade kaared on nagu ehted, kunstniku käte töö! Su naba on ümmargune kausike, milles segatud vein ei puudu! Su kõht on nisuhunnik, mis lillekestega on ümbritsetud!” Siit saavad õppida ka mehed: ülista oma naisele ta ilu! Mida rohkem sa talle ta kaunidust kinnitad, seda ilusamaks ta muutub. Ja mida turvalisemalt naine end tunneb mehe armastuses, seda täielikumalt saab ta end temale anda.

1Tim. 2:9a (Ampl) “Ma tahan ka, et naised ehiksid end kombekalt ja sobivalt ja mõistlikult sündsate riietega” Jumalakartlik naine peaks riietama kombekalt ja sündsalt. Ära lase ennast ajakirjade esikaantel (“Kuidas olla seksikam?” “Sekundiga seksikaks!” jne) kaasa tõmmata valearusaama, nagu ilu ja seksikus oleksid sünonüümid. On olemas ka puhas ilu, mille eesmärk ei ole igat vastutulevat meesterahvast seksuaalselt äratada. Ülinapid või üliliibuvad või läbipaistvad riided – kanna neid kodus, et mängida oma mehega! Tänavale minnes ära unusta, et mehed on stimuleeritud nägemise läbi – riietu kombekalt, et sa ei oleks kellegi seksuaalfantaasiate objekt. Sa ju tahad, et sind vaadataks imetlusega, mitte himustamisega!

Naiste vajadustest kolmandal kohal on mehe ausus ja ustavus.

See on elutähtis tugeva abielu ehitamiseks! Mitte miski ei saa abielupaari vahele lüüa suuremat kiilu, kui ebaaususest tingitud usalduse puudumine. Naisel on vaja, et ta saaks oma meest usaldada, temale alati toetuda – see annab naisele turvatunde, mida ta nii väga vajab. Usaldust on palju kergem säilitada, kui seda hiljem uuesti üles ehitada, sellepärast, mehed, olge ausad ka näiliselt tühistes asjades! Näiteks ostsid endale midagi, teades, et see lööb perekonna eelarvesse korraliku augu, ja ei julge naisele asja tegelikku hinda öelda (“heal põhjusel” – et ta ei muretseks ilmaasjata). Ütled siis näiteks, et maksis pisut üle tuhande. Hiljem pesu pestes leiab naine püksitaskust tšeki: 1999 krooni. Kohe ta mõtleb: “Miks ta ei võinud mulle öelda? Miks ta minu eest varjab? Ei tea, mis ta mulle veel valetanud on?” Ja kurat on kohe kahtlustega platsis. Kahtluste külvamine on üks tema meetodeid. Kahtlused hävitasid inimese ja Jumala vahelise suhte Eedeni aias ja sama võttega püüab kurat hävitada suhteid abikaasade vahel. Ära jäta kahtlusteks ruumi! Kaitse oma abielu sellega, et oled kõiges aus ja ka sellega, et kommunikeerid! Kui ilmud koju mitu tundi tavalisest hiljem ja naine küsib, kus sa käisid, siis vastus: “Ah, niisama linna peal” jätab kahtlustele uksed valla.

Teine asi, mis teeb naisele raskeks oma meest usaldada, on sõnapidamatus! Kuidas naine saab usaldada oma meest, kui ta ei saa usaldada tema sõna? Kog. 5:4 “Parem on, et sa ei luba, kui sa lubad ega täida!” Kui sa ütled: “ma tulen kell viis,” siis see ei peaks tähendama: ”ma vaatan, mis kell ma jõuan”. Sa võib-olla mõtled, et see on nii väike asi! Aga kuidas naine saab sulle toetuda siis, kui tuleb ette tõsine olukord? Kui sa oled pidevalt talle tõestanud, et su sõnadel ei ole mingit kaalu?! Ole oma sõna mees!

Üks naine, kes on abielus olnud 25 aastat, ütles: “Armastuse kirg on põnev, aga see, mis teeb abielu igapäeva ilusaks, on jagatud usaldus.” Jagatud usaldus toob abiellu turvalisuse. Kui sul on ustav sõber, kes on sinu jaoks olemas, kui sa teda vajad, kellega koos saad olla sina ise, end täielikult avada, kõik südamelt ära rääkida, väljendada oma sisemisi tundeid, kartusi, võitlusi, kahtlusi, valu, teades, et leiad mõistmist ja tuge, mitte kriitikat ja hukkamõistu. Ustav sõber, kellele võid igas olukorras loota ka siis, kui asjad ei lähe hästi. Oled sa selline sõber oma naisele? Ustavus on nii tähtis! Kui sa tunned, et pead oma haavatasaamisi abikaasa eest peitma, on teie suhtes midagi valesti! Abikaasa peaks olema teisele kui kaitsesadam välise maailma karmuse eest.

Kuulsin ühest perest, kus mehel oli oma firma, mis tõi algul kõvasti raha sisse. Naine ja lapsed harjusid laialt elama. Kui siis aga äriasjad hakkasid allamäge minema ja tekkisid võlad, ei julgenud mees naisele rääkida. Ta teadis, et nad peaksid oma uue auto maha müüma, aga ei julgenud naisele öelda. Ta lootis, et rabeleb olukorrast kuidagi välja, aga võlad üha kasvasid, ja mees hakkas isegi perele kõige igapäevasemate asjade ostmiseks raha laenama. Naine kuulis sellest ühelt peretuttavalt. See oli talle šokk, ta tundis mehe vastu viha ja põlgust. Kulus viis aastat, enne kui naine suutis sellega leppida.

Sellised usaldamatusest, valest ja varjamisest löödud haavad kasvavad aja jooksul kinni ja valu kaob, aga armid jäävad alatiseks. Juhtunut olematuks ei muuda. Võid andestada ja püüda suhet taastada, aga need armid jäävad. Nii et hoidke ja ehitage usaldust! See on palju palju kergem, kui selle taastamine!

Anu Bollverk

Allikas: Armumisest abielunihttp://abielu.hosianna.ee/?Abielu

* (Ampl) - Amplified Bible - Laiendatud piiblitõlke versioon (väga hea tõge!)
Logged

fennek
Külaline


E-mail
Vastus: Kristlastest naised, teile midagi ... mehe vajadus näha oma naise ilu!
« Vasta #1 on: 17.04.2007, kell 14:55 »

mees meheks, meie eesmark siin elus on Looja teenimine. Ja see, kes on Loojaga lahedane, ei tee kunagi inetuid tegusid. voi kui teeb, siis tahtmata ja oma veast aru saades kahetseb seda..

ja sama kehtib ka muide meeste puhul. meie meestekeskses maailmas eeldatakse alati naistelt, et need ennnast pungestaksid meeste meelehea nimel. Minu arusaamist mooda on peamine,et me pingutaksime endid Loojale meelejargi olemise nimel ja partner, kes jagab sama seisukohta, oskab seda hinnata ja austada. Samas peab see soov tulema meie endi seest. valjaspoolt moraalilugemisest pole eriti kasu - kes usub, teab seda niigi ja kes ei usu, sellele jookseb see jutt nagu hane selga vesi.
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam