Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
17.01.2018, kell 21:58
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Maailm TÄNA (poliitika, äri, meedia, sündmused)  |  Tunne ajalugu - Holodomor, vene identiteet ja Eesti! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Tunne ajalugu - Holodomor, vene identiteet ja Eesti!  (Loetud 5005 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Tunne ajalugu - Holodomor, vene identiteet ja Eesti!
« on: 27.04.2007, kell 18:53 »

Tunne ajalugu

ANDRES LAIAPEA: Holodomor, vene identiteet ja Eesti

Tänavu möödub 75 aastat suure näljahäda (holodomor) algusest Ukrainas. Nõukogude Liidu juhtide poolt kunstlikult esile kutsutud näljahäda on paljud riigid, teiste hulgas Eesti, tunnistanud genotsiidiks. Hinnanguliselt kuni kümne miljoni ukrainlase elu nõudnud holodomor kuulub kahtlemata 20. sajandi suurimate kuritegude hulka. Kuid leidub üks riik, mis seda kuidagi tunnistada ei taha - Venemaa, Nõukogude Liidu õigusjärglane.

Näljahäda kutsus täiesti sihilikult esile kurikuulsa Vjatseslav Molotovi juhitud erikomisjon, mis korraldas 1932. aasta sügisel teravilja konfiskeerimise Ukraina talupoegadelt. Kui vili ära oli võetud, siis asuti konfiskeerima juur- ja köögiviljavarusid. Ikka selleks, et ukrainlased massiliselt nälga sureksid ning ellujäänud vaguramalt nõukogude võimule kuuletuksid.

300000 sundkollektiviseerimisele vastu punninud jõukamat talupoega küüditati oma kodumaalt. Kuni selle ajani Ukrainas jätkunud relvastatud vastupanu vaibus, sest hävitatud oli seda toetanud vaba talurahvas - inimesed olid kas kolhoosidesse aetud või küüditatud. Kommunistide genotsiidipoliitika oli andnud soovitud tulemuse. Sama kogemust rakendati Teise maailmasõja järel ka Eestis.

Nõukogude Liit üritas holodomori toimumise maha vaikida. Seda eitati täielikult. Kuid rahva mälu on pikk ja nii hakati Ukrainas impeeriumi ikest vabanemise järel holodomorist rääkima aina valjemini. Alates möödunud aastast mälestatakse iga aasta 25. novembril selle koletu kuriteo ohvreid Ukrainas riiklikul tasemel.

Vene Föderatsioon, mis loeb end ise Nõukogude Liidu õigusjärglaseks, ei eita küll enam näljahäda toimumist, kuid seab endiselt kahtluse alla selle ulatuse ning väidab, et seda ei kutsutud esile teadlikult. Vene ajaloolaste hulgas leidub aga jätkuvalt isendeid, kes kinnitavad justkui veendunult, et mingit näljahäda tegelikult üldse ei olnudki.

Miks ei taha Venemaa seda kuritegu tunnistada? Nõukogude Liidu õigusjärglasena võidakse ju karta, et ukrainlased hakkavad nõudma valuraha maksmist. Ja kui kõigi Nõukogude Liidu kuritegude eest tuleks Venemaa tänastele naabritele valuraha maksta, siis läheks Vene Föderatsioon kohe pankrotti. Aga ukrainlased ei nõua valuraha, vaid üksnes tõe tunnistamist - nii nagu kõik teised Ida-Euroopa riigid.

Nähtavasti ongi probleem selles, et see tõde on liiga kole ega sobi seetõttu kokku Kremli tänaste huvidega. Kui tunnistataks, et Jossif Stalin & Co. üritasid ukrainlasi lihtsalt rahvusena tasalülitada ning venestamispoliitika jätkus ka pärast Stalini surma, siis ei saaks Vene välisministeerium ning poliitikud ju täna enam jultunult naabermaa siseasjadesse sekkuda - nende tegevuse ebasündsus muutuks liiga ilmseks.

Nõukogude Liidu kuritegude tunnistamise asemel üritab Vene Föderatsioon hoopis rajada oma alamate identiteeti Suures Isamaasõjas saavutatud võidule: venelased on võitjarahvas, mis vabastas Euroopa fasismist. Selleks ongi võetud Vene uuemates kooliõpikutes taas kasutusele moonutatud ajalookäsitlus, millest vahepeal juba loobuda jõuti.

Vladimir Putini ajal on lihtsalt soojendatud üles Nõukogude Liidu juhtiva ideoloogi Mihhail Suslovi keedetud supp, mis Eestil ja teistel Ida-Euroopa riikidel vähemalt oma elanike ajudest välja tuleb rookida. Seetõttu ongi nüüd Ukrainas asutud holodomori ohvreid mälestama lausa riiklikul tasemel. Seetõttu seisavad poolakad hea selle eest, et Auschwitz-Birkenaus tapetud Ida-Euroopa riikide elanikud ei oleks kuulutatud Nõukogude Liidu kodanikeks. Ja seetõttu tuleb võtta neostalinistidelt ära Tõnismäel asuv pronkssõdur.

Sõna "neostalinistid" kõlab võib-olla mõne jaoks liiga karmilt, aga ei ole seda mitte. Kui ikkagi Vene telekanalitel jooksevad juba seriaalid, milles Stalinit kujutatakse meeldiva inimesena (kas keegi kujutaks sama ette Saksamaal, Hitleri puhul!?), suur osa venelastest hindab Stalini rolli ajaloos positiivseks ning ilmub ridamisi raamatuid, milles visandatakse nägemusi impeeriumi taastamisest vähemalt selle varasemates piirides, siis on see sõna täiesti omal kohal.

Raivo Vettik, üks neist tosinast professorist kes nõuavad pronkssõduri rahule jätmist, ütles ETV saatele Terevisioon, et Tõnismäele maetute säilmed võiks ümber matta, kuid pronkssõdurit ei tohi mingil juhul liigutada, sest see on osa paljude venelaste identiteedist. Kuid just seetõttu, minu arvates, ongi vaja pronkssõduri probleemiga tegeleda, et muuta nende venelaste identiteeti - lasta välja see mäda, mille Mihhail Suslov sinna toppis ja mis nüüd Putini ajal taas haisema on hakanud.

Allikas:

Terve Mõistuse Sündikaat
http://www.syndikaat.ee/news.php?uID=1046&lang=est
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Tunne ajalugu - Holodomor, vene identiteet ja Eesti!
« Vasta #1 on: 02.05.2007, kell 02:42 »

ÄRA SEDA UNUSTA!

Religioon Eestis 1940-1991
http://www.okupatsioon.ee/1940/religioon.html

----------------------------------------------------------------------

Okupatsiooniaegne trükitsensuur Eestis.http://www.okupatsioon.ee/1940/okupatsiooniaegne_trykistsensuur.html

----------------------------------------------------------------------

1940–1992. Nõukogude periood ja iseseisvuse taastamine
http://www.estonica.org/est/lugu.html?kateg=8&menyy_id=50&alam=12&tekst_id=272

----------------------------------------------------------------------

Mine oma perega, räägi ja näita neile ajalugu!

Okupatsioonimuuseum
http://www.okupatsioon.ee/sihtasutusest/koikfreim.html

Muuseum asub aadressil Tallinnas, Toompea tn 8, Toompea tänava ja Kaarli puiestee nurgal ja on aastaringi avatud teisipäevast pühapäevani, kella 11.00-18.00, v.a. riiklikel pühadel. Vaata kaarti.

Piletite hinnad on täiskasvanutele 10EEKi ja õpilastele 5EEKi,

----------------------------------------------------------------------

Kes vene keelt oskab, siis võid lugeda:

GULAG
http://www.gulag.ipvnews.org/article20070225.php
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam