Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
17.01.2018, kell 21:47
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Maailm TÄNA (poliitika, äri, meedia, sündmused)  |  Anna allkiri Balti mere kaitseks! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Anna allkiri Balti mere kaitseks!  (Loetud 5353 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Anna allkiri Balti mere kaitseks!
« on: 24.05.2007, kell 09:17 »KAITSE BALTI MERD, KUNI EI OLE VEEL HILJA!

BALTI MERI on meie ühine varandus! Balti mere ökoloogilisest olukorrast sõltub meie igapäevase elu kvaliteet ja meie riikide majanduslik heaolu.

Üsna hiljaaegu alustati uue hiigelprojektiga, mis algatati sooviga teenida keskkonnakaitse arvel. Nord Stream gaasijuhe, mille Vene ja Saksamaa kontsernid kavatsevad rajada, tahetakse ehitada Balti merre, lõhates ja kaevates selleks merepõhja, ja trass venib 1200 km ulatuses piki kogu Balti merd põhjast lõunasse. Nimetatud projekti tagajärjed keskkonnale teevad väga suurt muret meile, noortele, kes soovivad elada puhta ja turvalise Balti mere ääres.

Balti mere saastatus on erakordselt suur. Tema põhjas on täielikult väljasurnud piirkondi, kus saastatuse tase on nii lämmatav, et ükski elusolend ei suuda seal elada. Seda on tunnistanud eksperdid, kes on juba kaua aastaid Balti mere põhja uurinud ja nad on omistanud merele saastatuse suhtes eriti tundliku mere staatuse. Nad tõendavad, et üle kogu Balti mere on põhjas sadu tuhandeid tonne keemiarelva saasta. Isegi Saksa ja Vene eksperdid on tunnistanud, et keemiarelva ei ole võimalik üles tõsta ilma teda „äratamata“. Vastutustundetute inimeste tõttu on Balti meri muutunud keemiarelva kalmistuks.

Kahtlemata äratab gaasitrassi ehitamine magava draakoni. Keemiarelva – ipriiti, tabuuni, fosgeeni – mis on mõeldud tervise rikkumiseks ja elu hävitamiseks, ja kõiki muid põhja sadestunud aineid – pliid, fosforit, elavhõbedat, kaadmiumi – liigutatakse algava gaasitrassi ehitamisel paigast. Raske on mõõta kahju võimalikku ulatust Balti mere keskkonnale, mere ja ranniku floorale ja faunale ning inimestele, kelleni see mitmekihiline saastatus jõuab takistamatult juba kas või toiduahele kaudu.

Tahame väljendada oma eitavat suhtumist vastutustundetu ja sel korral lausa kuritegeliku energiakompaniide ja poliitikute tegevuse kohta ja nõuame reaalset vastutamist ja vastuseid sellele, missugune saab olema tegelik PROJEKTI MÕJU Balti merele, Balti mere äärsetele riikidele ja kõigile 85 miljonile inimesele, kes elavad Balti mere basseinis. Tahame olla kindlad, et ei pea merekaldal merevaigutükikeste asemel hakkama korjama ipriidi- ja fosforitükikesi, et me ei näe surevat loomastikku ning me võime ennast julgesti kasta Balti mere voogudesse, ilma et peame kartma ohtu iseenda ja oma laste tervisele.

PÖÖRDUME kõikide vastutustundlike inimeste poole mitte jääda ükskõikseteks ja väljendada oma hääle andmisega muret Balti mere ökosüsteemi pärast.

Allkirjad esitatakse Euroopa Liidu institutsioonidele – Europarlamendile, Euroopa Komisjonile ja Euroliidu eesistuja maale ühes valitsusväliste organisatsioonide palvega uurida gaasitrassi ehitamise mõju keskkonnale.

ANNA OMA ALLKIRI: http://www.balticsea.lt/ee

Logged

LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Euroopa merede olukorrast
« Vasta #1 on: 08.06.2007, kell 16:37 »

Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam