Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.02.2018, kell 12:39
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  Oikutolerantsi pealetung ja KIRIKUPOLIITIKA! Lõpuaja action meie ees vaagnal! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Oikutolerantsi pealetung ja KIRIKUPOLIITIKA! Lõpuaja action meie ees vaagnal!  (Loetud 3971 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Oikutolerantsi pealetung ja KIRIKUPOLIITIKA! Lõpuaja action meie ees vaagnal!
« on: 22.06.2007, kell 14:46 »Oikutolerantsi pealetung ja KIRIKUPOLIITIKA! Lõpuaja action meie ees vaagnal!

Ühes teises teemas, mis oli ühe raamatu arutelu, kasvas välja minu arust põnev teema ISMIDEST kristluses. Elame ju murrangulisel oikutolerantsi pealetungi ajastul! Kui sulle ei meeldi meie värk, siis kas liitu meiega ja saa meie sarnaseks või jääd meie KRIKIUPOLIITIKA teerulli alla vms.

Kord olin ühes koguduses, kus tunnistaja jagas ees muret, et näed kogudusest räägiti ajakirjanduses taga ja laimu vms, üks väide oli, et see kogudus on võrreldes katoliku kiriku vms. nagu sekt jms. Siis tõusis üks vanem õde üles ja peaaegu käsi rusikas ütles - tunnistas: "Aga meie oleme riigi poolt tunnustatud ja lugupeetud EESTI KIRIKUTE NÕUKOGU LIIKMED - meie kogudus on liikmekonfessiooni liige ning meil on TUNNUSTATUD - LUGUPEETUD - MAINEKAS - PRESTIIZHIKAS NIMI/MAINE. MAISED VALITSEJAD ja EESTI ÜHISKOND TUNNUSTAB MEID. ME EI OLE mingi sekt." Ma poleks eriti imestanud, kui ta oleks veel lisanud: "Me ei ole mingi f....ng sekt," kuna ta oli nii äge ja bravuurikas, nii lihalik ja inimlik.

Kuuldes seda, võtsin ma kahe käega peast kinni ja ütlesin vaikse häälega: "Jumal halasta, kuhu me oleme jõudnud, kas on võimalik sügavamale vajuda? Taevas halasta, Jeesus päästa!"

Kui tobe muretseda paganate ordenite, riiklike autasude, riigieelarve rahade jms. eest - üle. Taevas halasta, kas seda tegi ALGKOGUDUS??? Kas nad kiivalt otsisid Jumala palet või seda, mida paganad neist arvavad ja mõtlevad, kas ikka saada tunnustus ja medaljon jms. Peale Johannest tuli algkogudusse religioon mühinal sisse. Isegi Paulus omal ajal võitles mitmel pool selle vastu, see pressis juba siis peale.

Nüüd siis oleme silmitsi ka PEALETUNGIGA! Iga liiki saatana riugaste, maailmameelsuse, kirikupoliitika, kultuurikristluse, mõistuseusu jms PEALETUNGIGA!

Osad kristlased flirdivad MAAILMAGA ja selle patuflirdi tulemusena (nende kristlik õpetus seguneb maailma õpetusega - tulemus on poslamasla) SÜNNIB tavaliselt uus IISMAEL, kes hakkab jumalarahvast ja Jeesuse jüngreid taga kiusama! See on ajaloos kogu aeg ennast kopeerinud ja tõestanud - see mudel töötab ka tänases Eestis!

Püha Vaim kutsub meid läbi Jumala Sõna üles pühitsusele ja puhastumisele, et me KIRIKUPOLIITIKAST osa võttes ei määriks ennast. Need on üsna räpased afäärid ja jõud! Poliitikud KASUTAVAD ära kirikut ja kristlasi - seda pea alati! Kirikud, kes seovad ennast maailma parteide ja erakondade ja võtmepersoonidega, võivad juba ette arvestada, et nende usaldatav partner laulab soodsal ajal nende laulu, aga ebasoodsal ajal viskab üle aisa!!!

Elame ohtlikel ja täis eksitust aegadel ja peame olema vaimselt ergad, et mitte oikutolerantsi survele järgi anda ja mitte loobuda oma radikaalsusest Piibli tõdedes ning südameusust. Vahetades südameusu mõistuseusu vastu, võid juba ette oma Piibli antikvariaati ära anda ja kristlaseks olemises puhkuse võtta - kuna reegleid ei olegi ja Pühal Vaimul on 13 erinevat tõde ja seisukohta!

Kivi lendas lendu, kas ka saame näksida ja hammustada, seda näitab aeg! Ma olen saanud juba hambad kannikasse, aga Issanda töö läheb võimsalt edasi. Au Jumalale, kiitus Jeesusele - aga EI RELIGIOONILE! Jeesus Kristus oli pinnuks tolle aja religiooni tippmeestele ja Tema sulased ja kogudused  on ka tänapäeval  prohvetliku pasunahüüuga pinnuks silmas ja rikuvad ära harmoonilise OIKUTOLERANTSI leviku. Neile kleebitakse selga silt "KETSER ja SEKTANT" ning "radikaalne äärmuslane" ja siis sitsitakse, et aga näe, meie KLUBIS teile istekohta ei ole. Ristija Johannes hüüaks selle peale: "Muretsege pigem, et teil üleüldse istekoht taevas oleks!" Flirt maailma - võimu - afääri - raha - mõju - kuulsuse - tuntusega võib osadele maksma minna terve nende vaimuliku elu ja kutsumise, võidmise ning isegi HINGE!!!

Miks meie maal arve KUNSTLIKULT upitatakse? Suured luteri kirikud seisavad pooltühjalt - kumisevad. Õigeusu kirikutest ärme üleüldse siin evangeelses ja vabakoguduslikus foorumis räägi. Paberil on liikmeid sadu, pühapäeviti käib koos 600 asemel 6 püsiliiget? Kas see on Kristuse kogudus? Kas Kristuse koguduse liikmeteks on tavalised patused? Üks osa Eestimaa kirikuid tuleks sulgeda ja nimetada mausoleum - muuseumideks ning olemasolevatele inimestele muuseumide rahadega ehitada väiksed palvemajad, nagu olid vennastekogudustel (need ei olnud väiksed, rahvast oli neil murdu).

Oikumeenialiikumine toodab sisutühja kristlust. Et kui ei ole originaali, elu enda sees, oleme ju kõik läbi proovinud, aga miski ei tööta jms, siis pannakse rõhk sellele, mis on väline. Hakatakse otsima alternatiive tõelisusele ja praktilisele lihtsale kristlikule elule. See on aga flirt maailmaga ja oi, kui paljud kristlased flirdivad!

Aga seda KUNSTLIKULT riiklikul tasemel upitamist peaks küll hakkama nimetama mitte suurusehullustuseks, vaid veel hullemini - mingi kompleksina. Mehed saunas kord ütlesid, et mees, kellel on väike muskel ja väike "x asi jalgevahel", ärpleb kõige rohkem. Et nagu mis sunnib osasid kristlasi isegi avalikus meedias upitama, vehkima, poosetama, uhkustama: "Oi, meie oleme vanim - suurim - asjalikum ja see õigem kirik Eestimaal!" Samuti on sarnane klubi EKN, kus käib väga kahtlane rahvas - osad on uuestisündimata ja Püha Vaimu mittetunnistav seltskond.

Olge tulised vaimus ja püsige ärkvel ...

P.S. Õigekirjavead filtreeri välja, siirad vabandused, lendan jälle mõneks ajaks eemale.

vend R.Crusoe

Eesti Kirikute Nõukogu teemal on meil veel siin varem juttu olnud:

Meie seisukoht kirikupoliitikasse ja kirikutevahelisse oikumeeniasse? Eesti Kirikute Nõukogu?
http://foorum.usk.ee/index.php/topic,2524.0.html

Samuti haakub teemaga:

SUHKRUVATI KRISTLUS ?
http://foorum.usk.ee/index.php/topic,1424.0.html
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam