Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 10:26
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Perekond, kodu, lapsed ja laste kasvatamine  |  Uus raamat! Lapse südame juhatamine. « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Uus raamat! Lapse südame juhatamine.  (Loetud 7272 korda)
Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Uus raamat! Lapse südame juhatamine.
« on: 12.04.2007, kell 10:38 »Lapse südame juhatamine

Dr Tedd Tripp'il on rohkem kui kahekümne aasta kogemused pastori, nõustaja, koolidirektori ja isana, et jagada väärtuslikke nõuandeid vanematele.

Lapse südame juhatamine on lapsega rääkimisest. Kõik, mida sinu laps ütleb ja teeb, tuleb tema südamest. Luuka 6:45 määratleb selle nii: "...ta suu räägib sellest, millest on tulvil ta süda." Olles kirjutatud igale lapsevanemale, annab see raamat eesmärgi ja tee selleni, kuidas sinu lapse südant ette valmistada tegeliku elu jaoks. Lapse südame juhatamine täidab värske piibelliku lastekasvatuse õpetuse puudust.

"Tedd Tripp teab, millest räägib ja kellele räägib. Ta tunneb lapsi, lapsevanemaid ... ja Jumala teid. See raamat õpetab, millised peaksid olema sinu eesmärgid ning kuidas neid tegelikult saavutada. See õpetab, kuidas ja millest lapsega rääkida. See õpetab sulle, kuidas sinu eesmärgid muutuvad, kui beebist saab laps ja kui lapsest saab teismeline."
Dr David Powlison, Westminsteri teoloogiline seminar

"Suure materjalihulgaga raamat lapsevanemaks olemisest ja perekonnast on üllatav - ja ärritav - näidates kui vähesed raamatud on tõeliselt piibellikud. See on värskendav erand. Lapse südame juhatamises pakub Tedd Tripp usaldatavat ja tõelist piibellikku abi lapsevanematele. Kui sa otsid õigeid eesmärke ja praktilist abi jumalikuks lastekasvatamiseks, ei saaks sa leida täiuslikumat juhendit."
John MacArthur, pastor, kirjanik, piibliõpetaja raadios

"Dr Tripp’i materjal lastekasvatusest on selgeim, kõige piibellikumalt põhjendatud ning kasulikum kõigest, mida olen kunagi kohanud. See on olnud selgrooks minu oma laste kasvatamisel - ja mitte ainult minu laste kasvatamisel. Tema seminari lindid on kõige sagedamini nõutavad piibellikud õppematerjalid minu õpilaste, nõustatavate ja sõprade keskel."
Dr Ed Weich, Kristlik nõustamise ja hariduse fond

Raamatut müüakse siin: http://pood.usk.ee/index.php?act=viewProd&productId=226

Hetkel laos ei ole - nõudlus on üsna suur selle järgi.
Logged

Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Uus raamat! Lapse südame juhatamine.
« Vasta #1 on: 14.06.2007, kell 10:34 »

Väga hea raamat!
Logged

KLS
Usaldatav foormulane
Algaja
**
Offline

Vastust: 59


Oot ma mõtlen veel...


Vastus: Uus raamat! Lapse südame juhatamine.
« Vasta #2 on: 19.06.2007, kell 17:36 »

Väga hea raamat!

Kahjuks ei ole seda ise lugenud aga olen kuulnud et see autor pidavat laste kasvatamise asja suhteliselt karmilt käsitlema.
Logged

that`s true- HE`S ALIVE!
Ted
Külaline


E-mail
Vastus: Uus raamat! Lapse südame juhatamine.
« Vasta #3 on: 19.06.2007, kell 21:27 »

Karmilt, väga karmilt! Lastele soovitatakse vitsa anda, nii et nahk narmendab........ Angry
Logged
Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Uus raamat! Lapse südame juhatamine.
« Vasta #4 on: 20.06.2007, kell 10:09 »

Karmilt, väga karmilt! Lastele soovitatakse vitsa anda, nii et nahk narmendab........ Angry

Kuidas võivad usklikud avalikus veebis nii madalale langeda ja mitte vaid valetada vaid mõnitada. Autor ei väida ega räägi sellest kusagil raamatus. Enne soovitan ikka raamatu hankida, siis läbi lugeda ja kui midagi tsiteerida, siis paluks panna lk. numbreid jms.

Ei meeldi sellised asjad, kristlikes keskkondades võiks selliseid sõnavõtte südamerahus kustutada ja bännida, sellistel alustel ja põhimõtetel ei ole mõtet vestelda ja mitte midagi teha.

Mine ela oma "narmendab komplekse" mujal välja!
Logged

Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Uus raamat! Lapse südame juhatamine.
« Vasta #5 on: 22.06.2007, kell 12:16 »

Sel teemal ei ole midagi vaielda ega argumenteerida isegi.

Pole ju ime, et uuestisündinud kristlased kes on Jeesuse oma südamesse vastu võtnud, et nende õpetus - maailmapilt - Jumala SÕna tõlgitsus erineb kardinaalselt neile, kelle juured on psüholoogias, mõtteteaduses ja inimlikes tarkustes.

Kas Jumalat saba usaldada? Jah saab, Ta on targem ja ütleb et vitsaga saab poissi päästa põrgust ja punkt. Kõik AGAD ja muud kobisemised esitada põrgusse infolauda või põrgu kahtluse osakonna sekretärile. Jumal on ustav, tõene ja väga usutav! Ta räägib armastuses dissipleneerimisest, mille sisse mahub ka vitsa andmine, mis on füüsiline karistus.

Liberaalteoloogiale ja maailma psüholoogiale toetuvad vabakasvatuslikke ideid propageerivaid autoreid ei soovita üleüldse lugeda!

Mott - ei ole millesti sel teemas rääkida. Ühed tahavad asju nii näha ja teised nii ja ongi kõik. Äärmiselt tobe on hakata siis veel vaidlema - see ei vii kuhugi. Ausaltöeldses mind ei huvita karvavõrdki tegelikult arutelud, kus läheb jutt sinna väravasse, kas Jumal ikka on tõene või ei ole? Kas Ta Sõna on ikka usaldusväärne või ei ole. Sellised foorumid, suhtluskeskonnad, vestlusringid, osadused, sõprused peletavad eemale ja ei anna mitte midagi su vaimule. Teatud liiku radikaalsust ja põhimõttelist suhtumist meie elus peab olema, muidu muutume läägeks massiks ja lakeks lurriks. Säilitage oma soolasus!

Hilisem märkus. Kuna see Lii oma raamatuarvustuses nimetas seda eksiõpetuseks või siis kaheldava väärtusega teoseks:

Tsiteeri
Seetõttu on kahetsusväärne, kui nende lugemislauale satub kasvatusalane raamat, mille mitmed seisukohad ja soovitused on sedavõrd kaheldava väärtusega.

Kui ta vastandab ennast Piibliga ja piibli kirjakohtadega ei ole tema jutt väärt et seda siin kristlikus foorumis üleüldse linkida, seega kustutasin seda. Mitte ghetke ajendi - tunnete tasandil vaid säästes neid rohelisi ja kes saaksid eksitatud. Las haigutab seal x lehel see jutt, mitte siin. Midagi ei ole teah, siin foorumis ei ole au sees inimesed kes naeruvääristavad piibli õpetust!

No ma mitte ei ole selle Lii raamatuarvustusega päri. Aga pole ka imestada, mis ajast on luterlased ja vabakoguduslased mõningates "vaimukäsitluse" teemades ühel meelel? Isegi baptistid ju on kärmed ÜLE RISTIMA lueteri kiriku lapseristimis üle ristima. See on küll veider kuulda aga tegelikus - päriselus üsna tõsi. Luteri kirikutes ju on ainuüksi Püha Vaimu ristimise kohta totaalne teadmatus - aga kui me jätame Püha Vaimu mängust välja, kuidas me kodeerime lahti Piiblisse sihvreeritud mõnda õpetuslikku ilmutust, mis ju on Püha Vaimu pitseriga sinna pandud.

Seega siin foorumis aga ka tavaelus põrkuvad kokku misasjad? Piibli tõlgendamise asjad, kuna osa inimesi tahab Jumala Sõnale alati taha riputada: Jumal ütles AGA MEIE ARVAME, AGA PSÜHOLOOGIA TOETUB AGA TEOLOOGIA VÄIDAB! Kas Püha Vaim on jagatud 12 eri osaks, kas on olemas 34 erinevat TÕDE! Ei ole! Uues liberaalses postmodernses inimesekeskses kirikus võib olla jah 13 erinevat tüõde, nägemust, teed Jumala juurde jms. aga tegelikult on vaid 1 tee, see on Jeesus Kristus - ning uuestisünd Temas, ristimine Püha VAimu väes annab meile osa sellest TÕEST mis sai lihaks!

Lihtsalt ära on hakanud tüütama et siin ja seal määritakse TÕE pähe mingit inimlikku jampsi. Keerad pereraadio lahti ja sealt tuleb selline luterlik ja katolik religioosne targutamine, mis on kuiv sisutühi ja elujõetu. Religioonis ei ole väge, et elada uues elus, selles ei ole rõõmu ja innukust! Kõik taandub inimlikkuse tasandile - kuiv - igav - mõistuseusk!
Logged

LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Vastus: Uus raamat! Lapse südame juhatamine.
« Vasta #6 on: 22.06.2007, kell 18:10 »

1) Lii Lilleoja teab suurepäraselt, mida kristlasele tähendab mõiste "süda". Tema väide oli hoopis, et raamatu autor ei seleta seda mõistet lahti ja lugejale, kes kristliku terminoloogiaga kursis ei ole, jääb seega see mõiste arusaamatuks.

2) Kas sa tahad väita, et kristlikus kontekstis mõisted "süda" ja "vaim" on identsed?

Jah, kui raamatut loeb mittekristlane, siis ta küll ei saaks ilmselt aru, mis see süda siis on.  Eeldatavasti kirjutas autor raamatu vaimulikele kristlastele. Jah, süda ja vaim on minu jaoks identsed mõisted. Inimvaimu tegevus avaldub südametunnistuse ja intuitsiooni kaudu.
Logged

Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Uus raamat! Lapse südame juhatamine.
« Vasta #7 on: 16.09.2007, kell 11:36 »

Ma vabandan, aga foorumist välja linkides ehk siis väliseid viiteid lisades vaatame, et nad sobiks teemaga või sisuga. Mittekristlikele lehtedele viitamised kontrollib administraator üle!

read2 lingid võiks olla ülesehitavad ja kristliku usku mitte mahategevad
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam