Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
17.01.2018, kell 22:05
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  Rasvumine ja ülekaalulisus kas laiskus,lihalikkus ja enesekontrolli puudumine? « eelmine järgmine »
Poll
Küsimus: Mida sina arvad, miks osad suurem osa on ülekaalulis`i?
Nad on väga lihalikud
Nad on väga laisad ja ei viitsi muutuda
Nad on vale mõtlemise vangid
Enamusel neist on rasvumistõbi, neil on haigus
Kõik eelnevad ning võib olla füsioloogiline kalduvus rasvumisele
Ah mind nad ei sega, las kosuda ja ostku siis endale suuremad riided

Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Rasvumine ja ülekaalulisus kas laiskus,lihalikkus ja enesekontrolli puudumine?  (Loetud 8937 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

Rasvumine ja ülekaalulisus kas laiskus,lihalikkus ja enesekontrolli puudumine?
« on: 06.07.2007, kell 15:13 »

Küsimuste täpsustus:

1) Nad on väga lihalikud ja neil puudub enesekontroll, nad ei taha lihamõnudest loobuda ja oma söögiisu taltsutada.

2) Nad on väga laisad ja ei viitsi sisse aetud kaloreid põletada, nad ei viitsi muutuda. Nad ei viitsi HINDA MAKSTA ja läbi uute toitumisharjumuste sisseviimist, läbi tervisespordi jms. läbi asuda muutuste teele. Nad on omas vanas kinni LAISKUSE köitega!

3) Kõik on kinni mõtlemises. Nad on kinni oma eluviisis, neil ei ole stiimulit ja ajendit muutuda. Kui kiirabis on ja voolikute küljes siis tuleb mõistus koju. Kui on riidekapi ees, mis on riideid täis ja pole enam midagi slega panna, siis on kopp-kopp reaalsus sisse astumas.

4) Enamusel neist on rasvumistõbi, neil on haigus millega peab võitlema nii meditsiiniliselt aga ka läbi Jumala Sõna ja usu! Nad vajavad tervenemist!

5) Kõik eelnevad ning võib olla füsioloogiline kalduvus rasvumisele. Et siis ülekaalulistel on PEAMISEKS põhjuseks füsioloogiline kalduvus rasvumiseks, millele lisanduvad need eelmised põhjused.

6) Ah mind nad ei sega, las kosuda ja ostku siis endale suuremad riided ... nende probleem!

-----------------------------------------------------------------

Rasvumine ja ülekaalulisus kas laiskus, lihalikkus ja enesekontrolli puudumine?

Olen ise silmitsi, et peab mõned kilod alla saama, kontoritöö tulemus. Peab rohkem matkamise, vaba aja veetmise ning tervisespordiga uuesti tegelema hakkama. Olen kunagi aastaid käinud jõusaalis, jooksmas ja tegelenud tervisspordiga. Kui juba abielus oldud mingi 10 aastat hakkasid lisakilod tulema.

Jumal pani mulle selle teema südamesse, veidi sel teemal ka jagada õpetust ja jutlustada. meie maal on see TABUTEEMA! Sellest ei taheta kantslites rääkida, kuna solvutaks ja minnakse minema. Me peaks armastuses rääkima tõde, mitte kellelegi näpuga näitama aga TÕDE ei saa varjata! Hea oleks kui selle teemat käsitlevad taktitundega need, kes selles valdkonnas on olnud kinni või võidelnud selle probleemiga.

Ma tean ka et see on teema mis jälle nagu TÕE puhul on mõne siit minema peletab, kuna osad tegelevad asjadega, mis neid ei häiri ja kuulavad vaid selliseid õpetusi ja asju, mis neid ei sega ega torgi! Seega TÕEL on alati hind!

Olen aastate jooksul kuulnud palju jutlusi audios ja lugenud raamatuid, artikleid jms. ning mis silma on hakanud mujal maailmas ütlevad vahel pastorid ja jutlustajad üsna rängalt välja ülekaaluliste peamise probleemi:

NAD ON LIHALIKUD selles valdkonnas ja lasevad "tervise köiel" lohiseda.

See on üsna Jumalakartmatu tegu, kuna meie ihu on Püha Vaimu tempel ja me ei peaks sellega mängima trips-traps-trulli! See on püha ja kes rikub selle templi, selle rikub Jumal - ütleb Sõna. Ometigi me tahame TÕDE ja REAALSUST leevendada ja lahjendada ja paljude pastorite pasun annab segast häält! Nende koguduses on ülekaalulisi inimesi ja nad ei taha neid SOLVATA ja EI TAHA ET NAD ÄRA LÄHEVAD! Nii saabki tõde kinni mätsitud ja maetud!

Sellest tuleb avalikult rääkida. Jumala rahva seas on LIIGA PALJU ülekaalulisi! osadel on see meditsiiniline probleem ja nö. pärilik DNA omadus rasvuda! Ka siin aitab tegelikult meditsiin üsna palju ning Jumala Sõna muudab DNA struktuuri - parandab seda!

Suur osa aga ülekaalulistest aga ei suuda võita oma KOLJATIT, kelle jaoks on vaja VIITE siledat kivi ojast ja Jumala abiga maha lüüa see VAENLANE mis võib sind varem - enne õiget aega siit ilmast ära koristada. Mõnele on see postitus prohvetlik hoiatus, et kas tapad sina selle või tapab see sind! Räägin rasvumisest ja lihalikust eluviisist! See ei ole nali!

Viis kivi ojast, mis aitavad:

- Muuta oma toitumisharjumust, hakata arvestama õige toitumise kolmnurka! Vajadusel liitu kaalujälgijatega või otsi abi sarnasest õppematerjalist.
- Tegeleda tervisespordiga ja seda regulaarselt, muuta oma päeva - nädalaplaani, siduda ennast sellega elu lõpuni, kirjutada see sisse oma eelarvesse jms.
- Liikuda rohkem jala ja rattaga, muuta oma elustiili ja harjumusi.
- Võtta ennast kokku, paluda lähedastelt abi ja toetust. Lõpetada enese haletsemise ja uskumise, et sinu olukord on väga eriline. Võida valed oma peas ja nimeta asju õigete nimedega - rasvumine on üldiselt ja laias laastus lihalikkus!
- Otsida rohkem Jumalat. Iga õhtuse lisa võileiva asemel lugeda Jumala Sõna ja palvetada! Millal sa viimati paastusid, ole aus sa vist polegi seda teinud!

Viie kivi ilmutus - powered by Püha Vaim ja R.Crusoe  Roll Eyes

Rasvumine ja ülekaalulisus kas laiskus, lihalikkus ja enesekontrolli puudumine?

No nii algus siis tehtud!

-----------------------------------------------------------

Mis arvad? Mida ise näed?

Mis on sinu kogemus - tunnetus vesteldes nendega kel on selles valdkonnas probleeme?

Kas ka sul on olnud selles võitlemist ja oled olnud ülekaaluline? Miks sa olid - kuidas leidsid muutuste tee ja mis ajendas sind muutuma!

Vasta, su postitus võib olla kellegi muutuste tee alguseks! Räägime tõtt ARMASTUSES!

Kui sul on julgust, siis saada see teema kellelegi, kes vajab seda! Kui sa tõeliselt Vaimus ja Tões kedagi armastad, kes sellega kimpus on, siis sa soovid teda säästa ja et ta saaks vabaks - siis sa JULGED talle soovitada seda teemat ja saata viide! Ükskõiksus aga näitab sinu hoolimatust ja sul tegelikult ei lähe korda kuidas ta käsi käib! NIMETAME ASJU ÕIGETE NIMEDEGA! Armastus ka hoiatab ja räägib valusatest teemadest jms.

Kel südames selle teemal kirjutada artiklit, teha kristliku sisuga koduleht (usk.ee/ylekaal) panna üles materjale abistamiseks (kristlikke), siis võta ühendust kmeedia (ätt) usk.ee See võib päästa mõne inimese elu ja muuta see 100% liselt teiseks!

Olge õnnistatud!

Ilusta suve ja nautige toidulaual palju rohelist ja värsket!

R.Crusoe

Ted
Külaline

Vastus: Rasvumine ja ülekaalulisus kas laiskus,lihalikkus ja enesekontrolli puudumine?
« Vasta #1 on: 06.07.2007, kell 19:58 »

Küsitluses on antud üksteist välistavad vastused, ent õige vastus võib olla nii see kui teine. Osa ülekaalulisi on ilmselgelt haiged inimesed, mingi endokriinse haigusega, ent osade kaalutõusu põhjus on sama ilmselt enesekontrolli puudumine või vale mõtlemine.
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Vastus: Rasvumine ja ülekaalulisus kas laiskus,lihalikkus ja enesekontrolli puudumine?
« Vasta #2 on: 07.07.2007, kell 00:23 »

Küsitluses on antud üksteist välistavad vastused, ent õige vastus võib olla nii see kui teine. Osa ülekaalulisi on ilmselgelt haiged inimesed, mingi endokriinse haigusega, ent osade kaalutõusu põhjus on sama ilmselt enesekontrolli puudumine või vale mõtlemine.

Täiuslikkust pole siin foorumist mõtet ka otsida  Roll Eyes Ainuüksi selliste küsimuste kokkupanek oli mõtlemisainet, kindlasti saab teha täiuslikuma ja keegi kusagil ka ehk teeb. Samuti ei suuda mitte kunagi ükski küsitlus katta täielikult mingit teemat!

See on teisejärguline asi, peamine rõhk on nende peal, kes on oma liigkaalus kinni, kes ei taha muutuda ja ei viitsi jms. vabandavad ja halavad ennast, et nende olukord on eriline! Selles on küsimus!

Püüame teinekord paremat asja üles panna aga alguseks SUPER HEA!

NB! NB! NB! NB!

Kuna moetööstus, "maailma meedia", avalik "normaalne" arvamus rõhub ja alandab ülekaalulisi üsna JÕHKRALT, siis on ÜLIOLULINE mõista mis lähtenurgast me vaatame ja asjast räägime. Kui me räägiks avalikust arvamusest, noormaalsusest, moest siis võiks öelda, et igaüks ise teab mida sööb ja kui paks-peenike on! Õige! Aga me räägime hoopis muust asjast!

Kui Poeg teid vabaks teeb, siis olete te tõeliselt vabad. See on ka selles teemas ALUSEKS! Vaimulik ilmutus ja tõdemus ning arusaamine, et need üleliigsed 30 kg ei austa Jumalat mu elus - ihus. Ma olen isekas, söön ja õgin, mõnulen ja naudin ja siis ostan suurema numbriga riided, kui palju läheb see kallis lõbu meile maksma, selle asemel teha selle rahaga midagi head (riideostu raha).

Me räägime vaimsest ilmutusest, kuna osad ülekaalulised on ammu koorma, süüdistuste ja alanduse all! Jeesus teeb neid vabaks kui nad tulevad tema juurde, nad saavad hineliselt PRESSIST ja SURVEST vabaks, kogevad Jumala riigi rõõmu ja rahu! Ja nad peatuvad seal ja ülim rahulolu täidab neid veidi ebatervel moel, nimelt nad arvavad et Jeesus patsutab nende pekkidele ja lodevusele ning ütleb mu poeg-tütar need on aulised-taevased PEKID! Kallid EI! Peatu! Jube! Õudne! Pöördu sellsielt mugavndumise teelt - rahulolemise teelt! ära harju oma liigse 40 kiloga, sa kannad rasket koormat!

Seega saage aru, mu meelsus on väga siiras, puhas ja ilma inimliku süüdistuseta ja alanduseta (nagu maailm seda teeb) vaid ma räägin TÕDE ARMASTUSES, mis on mõnele nagu mõõgapisted, kuna rasv lotendab ja segab vaimul olemaks vaba!

Halleluuja, ma sain õhtul palves ilmutuse, ja Sõna tuli taevast, et see artikkel saab olema mõne inimese elus UUTE ASJADE ALGUS! Jumal toob vabaduse liigsööjad! Neid kes parandavad oma lihalikkusest meelt ja kes selle ögimise aja kulutavad Jumala Sõna mediteerimise ja lugemise peale (Jumala Sõna on RAVIM!) ja palvetamise peale, osasid saab Jumala vägi ka tervendama - ma räägin ELU SÕNA murtud koodiga ja nihkes struktuuriga DNA üle - Jumala vägi vabastab ja tervendab rasvumistõevst, see nässus reostusallikas keertakse vaimust kinni ja ihu hakkab funktsioneerima tervelt. Samas see ei tähenda, et ie pea vaeva nägema, valima dieedielu (st tervislik toit), sporti tegema jms. Pole kuulnud et ükski jutlustaja pekkidest käte peale panemise läbi vabastaks!

Jeesus on ISAND!

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #3 on: 07.07.2007, kell 01:22 »

Ühe tähtsa asja jätsin välja!

KIUSATUS! Kuigi ma sõnastasin seda ühes valdkonnas laiskuse ja lihamõnude all võib seda eraldi kategoorikas tunnistada.

Osad TEAVAD see ja teine ja arstid räägivad kolmandat asja aga mulle meeldib LIHA ÕGIDA , MAGUSAT SISSE AJADA kg viisi jms.

Sel juhul tuleb varustada ennast vaimuliku sõjavarustusega ja TÕUSTA üles ja seista usus ja võita oma meeltes lahing - kiusatus!

clarsyy
Uustulnuk
*

Sugu: Naine
Vastust: 39

« Vasta #4 on: 24.10.2009, kell 15:01 »

Muidugi võib see olla ka tingitud mõnest haigusest, kuid üldiselt ütleksin siiski, et laiskus, kuna sellel on lihtne süsteem.. söö ja liiguta (proovi põletada sama palju või rohkem kaloreid päevas, kui sa neid sisse sööd).
Tony
Edasijõudnu

Vastust: 198

« Vasta #5 on: 09.11.2011, kell 21:40 »

Olen seda teemat siin mitu korda läbi lugenud, jälle ja jälle. Tegelikult ma ei soovi enam vastu panna sellele mida endas tunnen. Seega ei jää muud ilmselt üle kui see välja öelda.
Kui nüüd seda postitust sattub lugema vend või õde kellel on oma kehakaalu pärast mure, siis ta võib minuga ühendust võtta - usun et saan abiks olla.
Sellest kuidas, aga ainult nendele kellel see mure tõesti on!

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Roland
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 112

Lunastatud Issanda vere läbi

« Vasta #6 on: 10.11.2011, kell 09:30 »

Olen seda teemat siin mitu korda läbi lugenud, jälle ja jälle. Tegelikult ma ei soovi enam vastu panna sellele mida endas tunnen. Seega ei jää muud ilmselt üle kui see välja öelda.
Kui nüüd seda postitust sattub lugema vend või õde kellel on oma kehakaalu pärast mure, siis ta võib minuga ühendust võtta - usun et saan abiks olla.

Minul on küll tõesti see suureks mureks. Kaalun 96 kg, kuigi peaksin oma pikkuse juures kaaluma 80 kg. Maksimum olen suutnud alla võtta 91 kg-ni. Nii ma siis panengi aastast aastasse jojo'd. Smiley

Forsaking All I Trust Him - FAITH
Tony
Edasijõudnu

Vastust: 198

« Vasta #7 on: 10.11.2011, kell 14:36 »

Tere Roland!
Päris mitu inimest on reageerinud minu kirjutisele. Ma ise mõtlesin, et natuke ootaks, kui äkki veel keegi ühendust võtab ja siis võiksi vaataks nö. iga kaasuse eraldi üle ja pärast nuputaks välja kellega kuidas ja mida ette võtta, kas personaalselt asjale läheneda või võtame kõik pehmekesed kokku ja hakkame näiteks ühiselt trenni tegemea ja porgandit näksima - mina samal ajal istun tugitoolis ja söön peekonit koos trühvli koogiga Wink.

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Lote23
Uustulnuk
*

Sugu: Naine
Vastust: 33

Päev, mis lõpeb tänuga, algas palvega...T.TÜÜR

« Vasta #8 on: 16.12.2011, kell 19:58 »

Jagan teiega siinkohal ühe tunnistuse oma elust.
Olen kogenud mitmeid kordi, et mõnikord lubab Jumal meil jõuda sellise meeleheite punktini, kus lihtsalt ei jää muud üle, kui jätta vastupunnimine, võtta oma jalad kõhu alt välja ja hakata liikuma. On olnud ka nii, et Jumal ütleb „Mine!“, samas ma veel ei tea, kuhu ma peaksin minema ja mida täpselt tegema.

Olen 4 aasta jooksul sünnitanud 3 last  ja kõik see on jätnud organismile jälje lisakilode näol. Ma ei muretsenud üleliia nende kilode pärast, olin kindel, et sügisel trennis käima hakates saan oma endise kaalunumbri kiiresti tagasi. Ent nii lihtne see paraku ei olnud.  Alates septembrist tegin 3x nädalas trenni ja kaal langes vaevu 3kg. Sain aru, et ainult trennist ei piisa ja rahutus mu sees kasvas juba nii suureks, et lihtsalt pidin hakkama kuhugi poole liikuma. Tajusin ka, et midagi oli tulnud minu ja Jumala vahele ning see tegi eriti ärevaks. Jumal lihtsalt ütles mulle ühe väga lihtsa lause, mis mind väga ehmatas ja see oligi see, mis pani asjad lõpuks liikuma.  Kuigi olukord oli juba piisavalt ebemugav, siis ometigi ei osanud ma mitte kuskilt alustada. Mul lihtsalt puudusid teadmised ja kogemus. Otsisin ja lugesin läbi väga palju infot trenni ja tervisliku toitumise kohta. Mida rohkem lugesin, seda rohkem omadega umbe jooksin, sest osa infost oli minu jaoks selgelt vastuoluline. Püüdsin leida võimalust, kuidas langetada kaalu nii, et see mu tervisele jälle teistpidi kahjuks ei tuleks ehk siis mitte dieet, vaid õige toitumine.  Ma lihtsalt ei suutnud ennast sellest info hulgast kuidagi läbi närida. Palvetasin lihtsa palve ja palusin, et Jumal mind kuidagi juhataks või aitaks. Samas juhtusin põikama korra siia foorumisse ja uute postituste all oli just see, mida vajasin. Vend Tony oli postitanud:

See oli siis pisut enam kui kuu tagasi. Tegin selle sammu ja võtsin temaga ühendust teadmata, kas see on see, mida otsin või siis mitte...Aga juba esimeste nõuannete ja paari päevaga hakkas kaal   märksa kiiremini langema. Muidugi käisin ka trennis edasi.
Pean tunnistama, et kui mõne inimese jaoks oleks tegemist vaid pisimuutustega, siis minu jaoks olid muutused päris suured. Nüüdseks olen seda uut elustiili praktiseerinud natuke üle kuu ja kaal on langenud 7,5 kg. Ehkki ma praegu vigastuse tõttu trennis ei saa käia, siis ometigi langeb kaal stabiilselt vaikses tempos. Samas ei ole ma pidanud ennast ei näljutama ega dieeditama (selle all pean siis silmas kõikvõimalikke imelisi ja vähem-imelisi dieete, mis inimesed on välja mõelnud). Kui on tekkinud küsimusi või seisakuid, siis olen Venna nõuannete järgi toimides taas saanud edasi minna. Pisut rohkem kui pool teed on veel ees, aga olen vägagi kindel, et saavutan eesmärgi. Liiga lihtne see nüüd ka ei ole olnud. Vahel on motivatsioonipuudus, vahel olen tundnud ennast väsinuna, vahel tõstab liha kisa Smiley  Allan Kroll on selle kohta väga ilusasti öelnud, kuigi pisut teises kontekstis, aga siiski: “Ei saa elada võidukat usuelu, kui liha ruulib!” Täpselt nii ma tundsingi selles olukorras. Otseselt nagu midagi hullu lahti mu vaimuliku eluga ei olnud ega ole, aga mõnikord tajusin väga selgelt, et midagi varjutab seda osadust.
Ma julgustan väga, armsad õed-vennad, et kui kellelgi on sarnaseid muresid, siis ei peaks häbenema. Tean, et seda on lihtsam öelda, kui teha, kuid siiski. Küsi Jumala käest, palveta, usu, lahendus on olemas. Ei luba, et see lihtne saab olema, aga kui on tõeline vajadus, siis on ka vastus olemas. Olge väga õnnistatud!

Armastusel on meelevald inimest muuta, mitte armastatut, vaid armastajat ennast...
T.TÜÜR
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam