Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.02.2018, kell 12:38
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] 2 | Liigu alla
Autor Teema: Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?  (Loetud 12509 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?
« on: 18.09.2007, kell 09:21 »


Pildi allikas: internet

Samal ajal kui kirikuõpetaja ajas operaatorit alla, ründas tema naine mind!

KÄSIKÄHMLUS PASTORIPROUAGA: Peeter Võsa ütleb, et pastoriproua lõi teda mitu korda, nii et koguni mikrofon lendas käest. Kanal 2 («Võsareporter»)"Kokku lõi pastoriproua mind kolmel korral, ühel korral lendas ka mikrofon käest," süüdistab Peeter Võsa. Puka vabakoguduse hinge-karjane Taavi Palm kinnitab aga, et Võsa ise oli kurja juur: tükkinud jumala-teenistust segama, kopsinud akende taga ja filminud ilma loata.

...

Loe artiklit ...

-----------------------------------------------------------------------

Panen siia ka erinevaid pealkirju, et näidata kui lihtsalt saab pealkirja ja lühiväitega uudist just nii panna paistma kuidas keegi seda näeb ja tahab näha! Paneme sellele loole hoopis parema pealkirja, meedial on võim väänata ja käänata uudist või asja nii nagu vajadus on - tegelik uudis on:

VÕSA PETS HOIDIS 6 TUNDI
KOGUDUSE INIMESI PANTVANGIS KES EI TAHTNUD TEMA SAATES OSALEDAVõsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?

Kommentaar päevakohasele uudisnupule ja teles nähtule:

 VõsaPetsi tõeotsingud cg ei kanna vilja? Läheks siis rahulikult kogudusse Jumalat otsima ei vaja ikka minna ronida üle müüri - otse ja omadega nagu see fraas ühel reisifirmal on!

Kes üleüldse vaatab seda P.Võsa haiget saadet? Keskmine eestlane - Harju keskmine eestlane, osad igavusest, osad kuna on telerisõltlased ja osad kuna neid tõmbab haiglane negativism ja provokatsioon ja sellised REALITY SHOWD! Olen ise näinud vaid paaril korral seda saadet ja no mage - oi kui mage. Mees vaevleb tõsiste uudiste käes, saate lõpus anub ja palub saatke meile teemasid, kuna noh nägite selles saates ei olnud ju teemasid olid sellised magedad lood jms.

Mujal maailmas on tele täis selliseid "reality showsid" ja veel jubedamas astmes. Meenub Ameerikas, kus üks selline realyt show (üks USA kuulsamaid tegijaid) sai peksa ja teda tulistati kui püüdis sisse tungida ühte poodi vms. – ütleme nii eesti kontekstis pealtnägija + 30x hullem ärapanija ja mees noris noris ja sai lõpuks! Paparatsod on mujal maailmas NEETUD pealetükkivad ja fotokaadri suhtes avalikus kohas on nad nõus kõigeks. Kui keegi satub uudistekünnisele siis pigem naerata kaamerasse, kui hakkad eest ära jooksma, kuna nad saavad siis selliseid kaadreid jms. mis kokkuvõttes on nende võit!

Nägin siis eile seda klippi, hüüdsin veel naisele et tule vaata ajuvabadust ja usuvabaduste ahistamist. V.Petsi jutt ja see loole lähenemine oli kohe alguses segane. Segane mis arvetest jutt on, hakata kohtuasja lahkama jms. Tavaliselt on iga ÜÜRIVÕLGNIK ilmsüüta ja ohver, ma olen selliseid näinud küll ja küll. Seega hakata asju, mis on antud kohtuvaidlusse eetris ajama on ausalt öeldes ka üsna ohtlik kuna nii lihtne on kallutada ja halades panna kaalukauss - vaataja poolehoid kellegi poole - poolehoiuks.

 icon_blackeye  89

Aga mis peale seda oli AJUVABADUS! Hea et see asi ka juhtus - Jumal pöörab asju mis me vastu (õe ja venna) on suunatud kasuks. SELLES ASJAS PEAKS SELLE KANALI KOHTUSSE KAEBAMA (hagejaid oleks mitu ja see tasuks ära, üksikisik tavaliselt lööb käega kui suure telekompanii vastu läheb)

Soovitan PUKA KOGUDUSELE, JUHATUSELE VÕI MÕNELE AHISTATUL (kes osales jumalateenistusel) NÕUDA KANAL 2 MEEDIAKOMPANIILT valuraha umes 500 000 - 1 000 000 krooni. Mõni mammi keda seal ahistati või need pastorid ise võiks nõuda - kui avaliku häbistamise ja/või usuvabaduse rikkumise.

See et hakatakse kaameraid toppima juba akende taha, kardina pilust filmima, siis mikrofoni suruma vastu klaasi on AJUVABADUS!

 Cry

Jah Jumalateenistus on avalik üritus aga seda seni kuni KOOSOLEKU KORRALDAJA seda lubab või võimaldab! Kui koosolek toimub avalikus hoones (rahvamaja, klubihoone, üürisaal) ja tänaval on aknad siis loomulikult võivad nad suruda mikreid vastu klaasi ja kardinapiludest filmida, samas võib hoone - kinnisvara omanik selle keelata. Samuti võib keelata KINNISTU - ERAMAA omanik sellel loata viibimise - isegi kui silti ei ole - siis ühekordsest suulisest keelust ja palvest lahkuda piisab. See lugu näitab meile ILMEKALT

 angel7 - arusaam kristlasest - kui budism - mäejutlus - pühakust kes on joogitopsikuks ja keegi keda on alati hea võtta seltskonnas - töökollektiivis keda irvitada ja kellest mingi nali formuleerida.

VÕSA PETS AJAS USURAHVA MARRU 6 TUNDI VÄLDANUD NALJAGA MILLEST KEEGI ARU EI SAANUD


Jah see lugu näitab ka et me oleme tavalised inimesed ja ei ole mingid ebareaalsed pühakud. Kas kristlast võib ka närvi ajada? JAH! Kas kristlased on ka inimesed? JAH! Kui neid solvata, mõnitada ja ahistada, kas võib tekkida nurkaaetud ohtu tajuva inimese refleks - JAH! Milleks mängida sellega, mõelda vaid, V.Pets peaks tänama Jumalat, et koguduses ei viibinud näiteks äsja vangimajast tulnud - 38 aastat kinnistunud - äsja päästetud saanud - usus nõrga - ebastabiilse närvikavaga vend Issandas, kes ehk oleks seal trepil olles ja ahistamisrünnakut tõrjunud, kuidas ta vanglas oli harjunud. Seega milleks mängida inimeste tunnetel ja vii nad piiri peale! Põhimõtteliselt oleks võinud mõni vanaproua koer Petsi näksida ja seda oleks saanud vabalt tõlgendada kui PIMEDA JUHTKOERA kaitset oma peremehe suhtes - kaitset mikrofoniga ja ärajoonud näoga jultunud papartso eest!

NÜÜD AGA ON HEA USKMATUTEL IRVITADA! Eriti peenet naeru lasevad mõned KULTUURIKRISTLASED et näed „vabakoguduslased“ või baptistid (nad ei tee vahet) peksavad vms. APPPI! Mis siis oleks saanud kui sellel pastoril oleks olnud poeg ja suur tugev ja astunud välja ema kaitseks - et mida see ärajoonud näoga (äkki mingi maniakk) mees mu ema selle suure asjaga surgib. Ja kui siis oleks see poeg palunud lahkuda ja tõuganud korraks seda provokaatorit - siis oleks olnud uudistes VÕSA PETS SA IJÄLLE PEKSA AGA KIRIKUS SAI PEKSA - LOLL SAAB KA KIRIKUS PEKSA! Siis oleks ma öelnud Aamen - LOLL SAAB TÕESTI PEKSA KA KIRIKUS!

 ai

AGA MIDA NAD SIIS OOTASID? ET SIIS LÕPUNI ALANDADA - LÕPUNI LOLLIKS TEHA - LÕUNI SAANUD FILMIDA JA SIIS VÄLJA LÕIKUDA KAADREID - STUUDIOS KÕHUD KÕVERAS LÕIKUNUD JA MONTAAZI TEINUD? Mida siis maailm - ärapanijad - irvitajad ootavad! Mis siis oleks olnud kui kogudusel oleks olnud turvatöötaja (nagu mõnel kogudusel ka on) või elementaarne uskehoidja - kohanäitaja, kes oleks Petsil kenasti palunud ära minna ja lahkuda. Kogudused võiks ikka selgeks teha, kuhumaani on ikka nende õu ja ikka iga mats ja jobu ei tolkne tõesti ERAVALDUSES ilma omaniku loata veel KAAMERATEGA ja SELLEKS VEEL ET MINGI LUGU TEHA! Aru ma ei saa, mis "vabariik" see on, POLITSEI nagu WREMJA INSPEKTOR KUKEKE kõrval pontšikuid - sõõrikuid matsutamas ja nagu SIMPSONITE SERIAALIS SHERIFF muhedalt asjade käiku lihtsalt pealt vaatamas. Et näed oo mee saame ka staarideks nii lahe OTSESAÖLVESTUSEL olla ja Petsi lahedad Showd vaadata! APPI!

VÕSA PETSI EBAÕNNESTUNUD KATSE SAADA USKLIKUKS KUKKUS LÄBI
 


Ok, võtame siis asja kokku. Jumal keerab selle olukorra kasuks!

1) Usume et see kogudus ja teised teenistujad jms. võiks analüüsida ja ennast ette valmistada, mida teha ja kuidas käitud sellise meediarünnaku puhul - olla väga tark kuna mida iganes alati nad saavad lõikudes klippe jms. sind patuoinaks teha! Loodame, et tulevikus võiks läbi viia ka  vaimulikele töötegijatele koolituse suhtlemiseks meediaga jms.

2) Las see lugu olla kõigile meediatöölistele ja paparatsi suhtumisega tegelastele HOIATAVAKS näiteks. Sellele usuvabadust ja iga isiku õigus privaatsusele - eraelule ja usule (see ei ole teistele teles eksponeerimiseks) toimunud rünnakule PEAKS järgnema avalik vabandus või siis kohtukeiss . Tavaliselt kristlased andestavad ja unustavad ja ei tee numbrit, nad külvavad enne 30 000 EEK mõnele lastekodule vms. halastustööle kui heas ülikonnas ja hästisöönud advokaadile! Samas peaks mõni asi vahel ja eluterve praktika ning hoiatava näitena ka KOHTUSSE JÕUDMA!

 bc

järgneb ...
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?
« Vasta #1 on: 18.09.2007, kell 09:21 »

...

Palvetage Puka Vabakoguduse eest aga eriti vend Taavi Palmi ja Marge Palmi eest, kuna ma umbes aiman. mida nad tunda võivad - kui sind avalikult häbistatakse ja sulle tahetakse "ära panna". Samas see sõltub kui palju liha - ego - "mina" - oi mida teised minust arvavad su elus valitseb - kui Kristus valitseb siis sa pead sellist avalikku pilget vms. lõpuks pühkmeiks ja vaimus TAEVASES OLUKORRAS naerad selle üle, kuna sina oled Issanda kindluses ja nooled sinna turvapaika ei jõua - need ei jõua sinna et teha sulle haiget sa oled varjus Jumalas! See on nagu nä. tatistamine tänaval näkku! Armastus ja alandlikkus pühib tati ära, tõstab pilgu Jeesusele ja läheb edasi. Samas meie riik, EV põhiseadus, õigusloome ei luba teisele näkku sülitada (Rooma ajal võis - Jeesuse ajal sa olid kaitsetu, juudina olid sa null roomlase ees). ja KRISATLANE peaks lisaks oma KOHUSTUSTELE ka kasutama ÕIGUSI mida pakub see vabariik, põhiseadus ja seadusloome! Kodanikel on õigused! Ja igaühel on õigus usuvabadusele - privaatsusele jms.

 happy0159

Aga Peeter Võsa eest kutsun ma üles avalikult kristlasi paluma. Ja on seda ennegi juhtunud et kui kristlased hakkavad kangesti paluma siis keegi saab ka päästetud - varem või hiljem. Ma südames tajub et see elu ja möllu mees V.Pets on südames õnnetu mees ning rahutu ja otsib seda jäädavat armastust, mida vaid Jeesus Kristus talle pakkuda võib - saab! Jeesus Kristus suri Võsa Petsi eest, et Võsa Pets võiks saada andestust oma pattudele ja rahu südamesse. Mees võiks ju hakata korraliku ristiinimese elu elama ja olla tõeliseks meheks oma kodus, naisele, lastele ning õnnistuseks kogu oma kogukonnale ja suhtluslävele. Millegipärast paljud juba pelgavad teda, kui ta mikrofoniga kusagil välja ilmub!

Olge õnnistatud ...

vend R.Crusoe

Paneme sellele loole hoopis partema pealkirja, meedial on võim väänata ja käänata uudist või asja nii nagu vajadus on - tegelik uudis on:

VÕSA PETSi ja TEMA KAAMERAMEES PEREMEHETSEISD VÕÕRAL KINNISTUL JA KÄSUTASID ISEGI POLITSEINIKKE


b]Kommnetaare artiklist:[/b]

Tsiteeri
"Minu jaoks on mõistetamatu ja hämmastav, mille järgi siis Puka kogudus valib, kes tohib jumalakotta siseneda ja kes mitte. Ma ei läinud ju kavatsusega seal midagi rikkuda. Aga keelati ära!" räägib Võsa.

Mida õed ja vennad kostavad selle peale? Kas jumalateenistusest saab teha TSIRKUSE! Meile ka kord helistas üks ajakirjanik et tahab lugu kirjutada ja soovib tulla inimesi pildistama ning siis kirjutab midagi, Kui pärisin mida ta kirjutab siis jooksis jutt vanal umbe ja hakkas segast peksma. Siis veel üllatus et ta ei tohigi oma kaameraga tulla klõpsima meie inimesi. Püüdsin siis talle 2 min jooksul selgeks teha, et kuidas on see seotud EV põhiseadusega ja usuvabadusega, siis tema ajunatukesse hakkas valgus koitma. USK ei ole KELLEGI ODAVAKS DEMOSTREERIMISEKS (kui uskuja ise teeb - tahab siis on teine asi) ja USK EI OLE  NII LIHTSALT KELLEGI VÄÄNATA - PILKAMISEKS. Enamus inimesi ei käi jumalateenistustel selle eesmärgiga, et keegi temast pilte teeb, teda filmib ja siis teeb selle materjaliga mida tahab - OH EI HOIDKE KIRIKUD SELLISEST HUMANISTLIKUST IGAMATSI ÕIGUSEST VABAD! Inimestel on õigus privaatsusele! Kui avalikule koosolek toimub ruumides võib koosoleku korraldaja kehtestada mis iganes piirangud, ka nõuda pressi ja meedia lube ning siis otsustada kas ta lubab seal filmida või mitte. Sama kehtib piirdega välikoosoleku kohta - aga seal aga saab ja võib teleobjektiiviga ikkagi pildistada ja mikrofoniga kaugemalt salvestada, seda ei saa keelata mitte keegi. Aga häirivad väited et ikka võib igaüks teha mida tahab, ei või. DEMOKRAATILIK VABADUS ei tööta ilma KOHUSTUSTEGA, nõuda vaid vabadust ja naerda kohustuste peale selline asi haiseb – kahjuks haisevad paljud ajakirjanikud selles mõttes juba ette!

Pildistamise, mis haakub ka filmimisega, sel teemal on juttu siin.

Aga mis Võsa Petsi jutu peale öelda, et IGA REGISTREERITUD KOGUDUS (ka registreerimata, kuna EV põhiseadus lubab ka avalikke kogunemisi, registreerimata seltsinguid ja muid usuvabaduses võimaldatud tegevusi) omab EV seaduste polt tulenevaid ÕIGUSI ja ka KAITSET!

Kogudused peaks olema - mõtlema selle peale, kui jumalateenistusele jookseb - tormab - pressib HULIGAAN - KURJATEGIJA - SEESTUNUD - PROVOKAATOR - KODURAHU RIKKUJA - RUSIKATEGA VEHKIJA jms. (ma olen seda päriselus näinud mitmeid kordi!) Igal kogudusel võiks ja peaks olema nö. "hea teada" kodueeskiiri mida siis teha, kuidas käituda (helistada politseisse jms.). Igal koosoleku, jumalateenistuse ja ürituse juhil on ÕIGUS mitte lubada osaleda mõnel inimesel sellel üritusel - see on paraku DEMOKRAATI - VABADUSE teine pool, mis teha see on vabadus KEHTESTADA KA PIIRE JA ÕIGUSI NING REGELEID!

VÕSA PETS ÄHVARDAS KANAL2
LOGOGA MUSTA TORUGA PASTORI NAIST


Tsiteeri
Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokuröri abi Valdo Gerassimovi sõnul on juhtunu suhtes algatatud kriminaalmenetlus kehalise väärkohtlemise paragrahvi tunnustel.

What? ANDKE ANDEKS aga kelle suhtes, kes keda ründas. Kas Võsa Pets oma suure musta nuiaga või pastoriproua oma lahtise käega. Viktoriaegses maailmapildis oli DAAMIDEL õigus lahtise käega lüüa teda häbistanud matsi. Huvitav, kas Võsa Pets oleks tahtnud vastu virutada. Ega temast seda ei imestaks, KAKELDA NAISEGA - seda ta vist HIMUSTAS. Korda eemale tõrjutud (VÕSA PETS ju lausa füüsiliselt lähenes) ta kordab ikka sama, mida ta siis ootas KALLISTUSI ja MUSISID pastoriproalt? On ikka JOBU ja MATS see Võsa Pets! Mingi maniakaalsete kalduvustega!

Prokuratuuri saab igaüks teha avaldusi aga kes mida teeb. Ma soovitaks sellel naisel ka teha, kui ahistamiskatses - äkki oli Võsa Petsil käes kumminui ja ta tahtis mind sellega rünnata? Prokuratuur peab ka sellise avalduse vastu võtma ja alustama väärteomenetlust kuni asi selgusele jõuab, kas švammist otsaga mikrofoni saab käsitelda kui RÜNDERELVANA ja prokuratuur peaks tegema vastava uurimiskomisjoni kas maailma praktikas on mikrofoni kasutatud ründerelvana ja tegema CIA katsetusi laborites kas mikrofoniründe tagajärjel võib inimene ka vigastatud saada. Kui jah siis on pastoriproual ju õigus tõrjuda rünnakut? Võid kuidas ... Roll Eyes

ON IKKA KINO ruudus siin väikses vabariigis ja no suvi läbi KÕIGIL ON JU IGAV!

PASTORIL ÕNNESTUS PÄÄSEDA MIKROFONIGA JA KAAMERAGA VARUSTATUD KINNISTULE SISSETUNGIJATE KÄEST

Logged

Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 309


Usk,lootus, armastus.


Vastus: Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?
« Vasta #2 on: 18.09.2007, kell 09:45 »

      Jälle vaimne rünnak kristlaste vastu!  Eetikareegli kohaselt oleks pidanud reporter ikka ette helistama ja paluma pastorilt luba mingil kokkulepitud ajal tulla kaameraga filmima.                     "Saatan püüab meid mängust välja tõrjuda, et saada endale tagasi seda meelevalda, millest Jeesus ta ilma jättis".
  2Korintlastele 6:14-18   " Hoiatus sõpruse eest uskmatutega. Ärge hakake võõras ikkes vedama ühes USKMATUTEGA, sest mis ühist on õigusel ja ülekohtul.Minge ära nende keskelt ja eralduge neist!"
   Ma olen ammu tahtnud targemate käest küsida, kuidas seda Piiblikohta lahti mõtestada? ( olen isegi selle järgi talitanud,aga.......kas see mitte vale käitumine minu poolt pole olnud??    icon_study 
Logged

Läbi looklevate teede, läbi suvede, talvede, kevade, sügisvihmade - sajandi!? - pikkuse igatsuse, komistamiste, kukkumiste, haavade, kriimude lappimiste saatel ta tuli - Jeesus - mu ellu!
ennww
Usaldatav foormulane
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 46


Soli Deo Gloria


Vastus: Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba mee
« Vasta #3 on: 18.09.2007, kell 11:34 »

petsile oli juba varemalt öeldud, et Taavi palm ei soovi sellel teemal ENNE KOHUT teles esineda.
Loogiline ja loomulik. Vastapool aga ajas Võsareporteri kohale ja need onggi ju proveotseerimise peal väljas. Kui aga pulli saaks... Kahjuks see ka õnnestus. Lugesin lehekommentaare, suur osa neist on ilmselt seotud 2üürivõlgnikega", t. palmi nimetatakse kurjategijaks ja milleks iganes. Ilmne soov üldsust ja kohut kallutada.

Ühinen Crusoe ettepanekuga. Palvetame Puka koguduse ja pastoripere eest.

Ja ka moraal: Mõtleme, kuidas ise samas olukorras käituksime. Päris ilmselt on näha, et kui keegi soovib kristlast (pastorit, kogudust) sopaga üle kallata, siis piisava nahaalsuse korral tal see ka õnnestub. Kui midagi ei ole, siis tullakse vällja valedega. Enda kaitsmine on mõnes olukorras pea võimatu....Logged
laug
Külaline


E-mail
Vastus: Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?
« Vasta #4 on: 18.09.2007, kell 11:42 »

Ajakirjandus ei hiilga kunagi mingi puhta tõega.
Jeesus ütleb,et arvake heaks teile tulevaid kannatusi Jeesuse nime pärast.Meie ei pea maailma kohtute poole pöörduma,meie kohtunik on meie Isa.Pean silmas hetkel konkreetselt Võsaga seonduvat.Üürivõlglased tihti on tõesti inimesed,kes pole vastutust võtnud ja paraku nendega käib asi kohtu kaudu.
Võsa otsis nalja ja intriigi ja seda kristlased Pukast talle ka lahkesti pakkusid.Võsa käitub nagu maailm ikka.Kristlased ei tohi käituda nagu maailm.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?
« Vasta #5 on: 18.09.2007, kell 11:58 »

VÕSA PETS VEDAS INSPEKTOR KUKEKEST NINAPIDI JA JÄTKAS JUMALATEENISTUSE SEGAMIST


Veel meediairvituse alla sattunud pastoripere kaitseks. Mõned väga asjalikud kommnetaarid mis veebis vedelesid. Õnneks on neid kes tegelikult ka saavad aru, et mis ja kus on piir ning kuidas asjad tegelikult käivad.

---------------------------------------------------------------------------------

Kommentaare netist:

Tsiteeri
See oli ikka Võsa jultumus ka," leiab hingekarjane. "Et ta hakkas intervjueerima, kui inimene on selgelt öelnud: ei soovi rääkida. - Mina vaatasin ka seda saadet, algul oli kirikuproua väga heas tujus, et saab võsaga aega veeta. Aga mis juhtus?Kas Võsa ei ajanud mammile ligi?

Äkki püüdis Võsa seksuaalselt ahistada? Selline käitumine ühelt "labaselt elumehelt"!

Tsiteeri
Juhuu: Peaks mingi annetuse tegema sellele kirikule. Üle hulga aja võttis vaevaks keegi sellele debiilikule veidi õpetust jagada. Muidugi meesterahvast oleks vast veidi rohkem abi olnud, neil jõudu rohkem. Aga tore oli ikka vaadata kuidas pastoriproua tegutsema hakkas. Üldiselt peab ikka kaamerat sihtima. Muidu vaat mis välja tuleb, need värdjad filmivad ju ikka, ka siis kui sa ei taha.

Ei poolda küll vägivalda aga ründe puhul võiks aku küll välja kiskuda eriti kui ollakse territooriumi valdaja loata ja filmitakse loata! AKUD VÄLJA ja laks! See on läänes nii tavaline et see polegi uudis, kaamerate objektiividele müüakse ja pannakse ekstra kaitsed kuna kaamerad on tänapäeval ühed rünnatud asjad. Osad ei talu tõde ja filmimist aga osad paparatsid lakuvad loomalike instinktide labasesse füüsilisse kontakti siis tekib mõnel au ja väärikust omaval kodanikul julgus tervitada kaamerameest seal klaasi taga!

Tsiteeri
Küll juhtub Peeter Võsaga veel hullemaid asju, kui ta üritab jõhkralt inimeste ellu sisse sõita. Selleks ei ole tal mitte mingisugust õigust. Tavalised inimesed ei ole avalik sektor, kus kõik iseenesestmõistevalt peavad ajakirjanikega suhtlema. Igal inimesel on põhiseaduslik õigus oma isikliku elu ja kodu puutumatusele. Ühegi inimese elamisse ei ole kellelgi peale seadusega sätestatud institutsioonide (politsei, päästeteenistus jm.) ilma omaniku loata siseneda. Seda põhimõtet rikub Peeter Võsa alailma ja küllap leab ta ka kusagil tõsise vastulöögi.

Tsiteeri
aare06:   vaatasin saadet. võsa on ikka mats mis mats. ahistada tundide viisi inimesi, panna kaameramees pastori auto ette, et takistada väljasõitu,kloppida keelust hoolimata kiriku akendele ja ustele. talle õeldakse vähemalt kümme korda, et intervjuud ei anta aga mats ikka aru ei saa. Ja siis imestab, et sai üle kurgi, *****  talle oleks ikka pidand labidaga andma. mõnikord toob korralik kolakas mõistuse koju tagasi.

Üks maamees vms. otse ja omadega asjast arvamas, naljakas aga kas tõesti on selline maailmavaade kadumas - õnneks kristlased ei ole vägivaldsed  Cheesy

Tsiteeri
Pastoriproua endast väljaminek on tõepoolest näotu. Teiselt poolt vaadatuna on ilmselge, et Võsa läks sinna provotseerima. See tal ka õnnestus. Viiest tunnist lindimaterjalist pandi saatesse 7-8 minutit kõige sobilikumat materjali. Saatesse läheb üldse vaid see, mis sobib saate formaadiga. Seda on öelnud muuseas saate produtsent ise. Tean, mis räägin, sest olen Võsareporteri tegemist üsna lähedalt näinud. Seda küll seoses ühe teise looga. Seetõttu soovitan aktiivsetel kommenteerijatel siiski üritada lugeda ka kaadrite vahelt ning mitte ahmida sisse vaid Võsapeetri nn "ühepoolset tõde".

Tsiteeri
Saaremaalt, Vaatasin ka eile saadet ja lugesin kommentaare.Ma ei saa aru, kas suurem osa kommenteerijatest ei ole mõtlemisvõimelised.Saate alguses helistas Võsa pastor Palmile, kes selge sõnaga ütles,et on nõus rääkima siis, kui kohtuprotsess on lõppenud.Siin on ju kõik selge, miks pidi Võsa minema kiriku juurde oma kambaga.Minu meelest oli väga inetu,kuidas kaameratega läbi akna filmiti, mis koguduses toimus.Võsa võiks natuke eetikat ka õppida.Normaalne inimene ei lähe läbi võõra akna filmima.Minu meelest käitusid koguduse liikmed väga õigesti, kui ukse lukku kerasid ja välja ei tulnud.Samuti oli normaalne,et pastor vaikis ja ei hakanud vaidlema.Võsal poleks vaja olnud minna oma mikrofoniga pastoriproua nina alla vehkima ja teda provatseerima.Haritud inimene ( Võsa) peaks sellest aru saama.Rääkinud ilma mikrofoni ja kaamerat kasutamata ja inimlikult, ilma mõnitamata,arvan et ta oleks jutule võetud. Ja see proua ,kes oma üüriarved maksmata jättis,kui on juba kümme tuhat võlgu,see ei ole ühe kuu võlg, vaid üsna mitme ja iga kuu eest koguneb ka viivis, seda vist proua ei tea.Jälle ei mõista, inimesel, kes elab korteris ja ei maksa oma üüriarveid, jääb veel õigust ülegi,et tulla avalikuse ette õiendama ja saatejuht läheb sellega kaasa.Mõistmatu lugu.Mulle meeldis ka Võsa saateid vaadata aga nüüd enam ei vaata.

Veel huvitav tähelepanek meediat veidi jälgides ja nö. sellist anonüümse solgi suundi vahel inspekteerides.

ALANUD ON USKLIKE - KRISTLASTE AVALIK peedistamine. Seda ei tehta INIMLIKULT organiseerides, et näed lepime kokku ja peedistame! EI! Seda ma ei väida ei ole vandenõuteoreetik aga see on VAIMNE korraldus, keegi vaimselt juhib neid asju inimeste teadmata! Saatana poolt seotud ja vaimsest maailmast koordineeritud kurjuse jõud on aktiveerunud - maausulised, ateistid, võitlevad ateistid (üllatus aga nad on uuesti tagasi - peenemal moel) jt. on oma agente kasutamas meedias - kommentaariumites - et pritsida mustust - salvates läbi sõnakunsti jms.  Shocked VÕITEV ATEISM ON TAGASI: Selle kinnituseks palun lugege neid kommnetaare:

Tsiteeri
saadet ei näinud, aga Võsa Pets on vastikult ülbe, rõhutatult (tv jaoks) viisakas, nõme, üritab olla rahvamees, tõesti joodik ja matslik inimene. Kuidagi tundub et eestlase prototüüp lausa. Pole vist kordagi vaadanud seda saadet, aga loen et see saade on pidevalt ühes saadete top-pis, uskumatu, et see võiks olla eestlaste üks lemmiksaateid. Kurb, et selline madal, teisi alandav, ülbe, irooniline, joodikust reporter on eestlaste lemmik. Uskumatu ja väga väga kurb...

Tsiteeri
Võiks endalt küsida, kuidas mina käitun, kui mind on päev otsa peedistatud mingi odava show saamise nimel? Enne selle klipi tegemist selgitati ajakirjanikele, et kohtuprotssessi huvides ei anta mitte ühtegi kommentaari ega intervjuud. Inimesed ei soovinud osaleda võsa petsi saates. Kahjuks ei tulnud see mitteosalemine hästi välja. Sellises saates auga väljatulemine nõuab väga meediakogenud inimese oskusi. Tuleb arvestada, et sinu lauseid ja sõna kasutatakse valikuliselt ja kontekstist välja rebituna. Reporteri provokatsioon jäetakse kaadrist välja, kuid sinu reaktsioon sellele monteeritakse mõnusasti lambatalle mängiva reporteri intervjuusse sisse.

VÕSA PETS LÄLLAS 6 TUNDI
OMANIKU LOATA KINNISTUL


Tsiteeri
selge,et kui keegi tahab tulla kirikusse meelt parandama,käitub korralikult on pestud,puhastes riietes ei haise,et teda lastakse kirikusse sisse.antud juhul oli võsa petsi väliselt rahulik intervjuu ettekavatsetud rünnak.kuna praegu on ateistid eestis lendu tõusnud ristiusu ja kristluse vastu,et selles olukorras vaadata,mis nad teevad ja kuidas käituvad ja provotseerida millelegi,millest pärast saab kinni võtta.tegelikult oli see võsa petsi poolt rünnak ristiusu institutsiooni vastu.ateistidele aga tahaks paari asja siiski rõhutada.eesti kristlik kirik ja ristiusu institutsioonid on piisavalt tugeval usulisel alusel ja ei ehmu sellistest provokatsioonidest ja teiseks ateistid ei kirjuta ette kuidas kristlased erinevates situatsioonides käituma peavad,et vot siis nad on usklikud.antud situatsioonis oli õpetaja proua käitumine põhjendatud sest võsa pets oma mikrofoniga tahtis suruda oma õlise näo vastu tema põske,tuli nii lähedale.iga normaalne naisterahvas vastab sellisele käitumisele tõrjuvalt kõrvakiiluga.kui niimoodi otseselt rünnatakse on ikkagit vaja sellele kristlasel vastu hakata.las võsa pets annab asja kohtusse nüüd kui julgeb.samahästi võib sellise rünnaku eest ka võsa petsi kohtusse kaevata.tegelikult palju kära ei millestki.Vot!

AAMEN! NAISED HOIDKE OMA VÄÄRIKUST ja näidake matsidele koht kätte! Pooldan - vend R.Crusoe. Mõned mehed on sellised miilutsejad, tulevad panevad käe õlale, seljale, puusadele ... jne. ja siis ajavad mesimagusat juttu - VõsaPets sarnaneb sellise profiiliga tegelasele, see peaks tekitama VÕIGASTUST ühele korralikule - väärikale naisele - PTÜI KÄED EEMALE SA RÄPANE MATS!  Grin  laugh  Cheesy jes, sellised naised teavad latti ja ei lase ennast käperdada!

Tsiteeri
Vat sihukesed need usujüngrid ongi tegelikult.Igaljuhul tundes-teades usuringkondades paljusid väidan kindlalt,et usujüngrid on hundid lambanahas.Aga ega seda nagunii ei usuta.

Tsiteeri
Oli kommentaar - kustutati - üleskutse USKLIKUD MAHA LÜÜA, vat nii on asjalood, mingi räpane saatanlik mäng on käimas.

Tsiteeri

NEED USUVABADUSE - DEOMKRAATI AHISTAJAd on hakanud kasutama sõnu:

- LAPSED ÄRA VÕTTA
- ISOLEERIDA ÜHISKONNAST
- KOGUDUSED KINNI PANNA
- PIIBLID ÄRA PÕLETADA
- USKLIKUD VANGI PANNA
- HAKATA NENDE JÄRGI NUUSKIMA
- KEELATA USKUMINE MIS IGANES KUJUL

jms.


jms. selles asjas peab olema valvas - need on HITLERI - STALIN (antikristuse vaim st. jumala otsimise ja kummardamise vastase vaimuga seotud inimesed) pisikuga kujud! Nende väikesed valed kui neid aastakümneid pidevalt ette söödetakse siis võivad mõnedele mõjuma hakata!

ALATI PEAB MÕNDA ASJA KA VEIDI HUUMORIGA VÕTMA, SIIS ON LIHTSAM!

Mõned uskmatud on üllatavalt originaalsed ja vaimukad:

Tsiteeri
keex
Kujutan ette, kuidas pastoriproua karjatas Võsa nähes:"Tagane saatan!!" Kui saatan ei taganenud, siis proovis proua ristimärgi ja küüslauguga ja kui see ka ei aidanud, siis võttis asja käsitsi ette.

 angry30

Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?
« Vasta #6 on: 18.09.2007, kell 12:28 »

VÕSA PETSI EI LASTUD KIRIKUSSE SOOV LEIDA JUMALAT OLI NII SUUR ET 6 TUNDI PIILUS ÜMBER HOONE ja SALVESTAS AKNA PRAOST JUTTU


 ch

Tsiteeri
Ja ka moraal: Mõtleme, kuidas ise samas olukorras käituksime. Päris ilmselt on näha, et kui keegi soovib kristlast (pastorit, kogudust) sopaga üle kallata, siis piisava nahaalsuse korral tal see ka õnnestub. Kui midagi ei ole, siis tullakse vällja valedega. Enda kaitsmine on mõnes olukorras pea võimatu....

Muide keegi kuskil mainis kaamerad surisesid 6 tundi ja sellest võeti kokku 10 minutit. Uskuge seal oli tundide viisi kaadreid mis oleks Võsa Petsi hoopis teises valguses näidanud, idiootsed ja debiilsed küsimused, nõmedad naljad, haiglane ümber maja hiilimine jms.

Jep! See ei ole esimene kord ega ka viimane, mujal maailmas vaat et tulevad korstnast sisse nagu 3 põrsakese loos. Käivad salaja suurkoosolekutel filmimas, nüüd ju iga telefon filmib ja fotokas teeb klõpsu. Oli ju PEALTNÄGIJAS see Amway lugu kus keegi Tallinnas kaamera põues juba filmis!

Siit moraal. Hoidke silmi lahti ja ennast naiivselt ninapidi ja ullikeseks pole vaja ka lasta teha. Samas kui kristlasi vahel vaadatakse ja imetletakse kui nö. muuseumi eksponaate või nagu haruldast looma, siis naerata vastu, ole sõbralik ja õnnista.  bye2

Aga muide nad ju pidid sealt piiramisrõngast lausa PÕGENEMA!!! Nad ju piirasid seda hoonet mõelda vaid lõunast kuni õhtu kuueni - APPI! vanemad õed ja vennad koguduses väsisid ära, mulle meeldis see vanem vend, kes oma eale väärikalt tuli kepp käes välja aga andke andeks kaameramees tahtis talle sisse sõita ja ta pidi nagu mingile hulkuva peni jaoks kepi kõrgemale tõstma. et „uts kas sa saad minema“!

 KAAMERAMEHED on jube nahaalsed ja idiootlikult julged, nad ju on sõjakolletes vahel lausa toru ees, neid tõmbab kuumad kaadrid - klipid ja haruldased kaadrid. Vat kui pole olnud võimalus selle ees ise olla, see jälitab sind, filmib siit ja sealt jms. siis see lõpuks ajab närvi. Alles oli üks liiklusõnnetuse klipp, kus "DEBIIL-OPERAATOR" tuli räsitud inimesi filmima ja seal oli üks mees kes kiskus aku ära ja oi-oi-oi ta oli kohutav kurjategija. See on idiootsuse TIPP tulla filmima liiklusõnnetuse ohvreid lähedalt filmima seda šokki – läbiemalise hirmust toibumata inimesi. VAAT selline ongi selle RÄPASE MEEDIA tegelikkus neid "ei koti" sina kui inimesena ja isikuna, need kaamera-hullud on nagu narkolaksu näljas KAADRIHAIGED, kes tahavad tabada seda "JESS kaadrit" ja sellega kuulsust, preemiat vms. tööandjalt saada ja oma portfooliosse ka lisada "õnnestunud ahistamise"! Loomulikult on kõigil tele ja foto kaamerameeste seas veel härrasmehi ja neid kes on ikkagi inimesed ja ei tähtsusta oma tegevust üle!


ÕUDUSTE PÜHAPÄEV PUKAS JULTUNUD TELESHOW JUHT RÖÖVIS 6 TUNNIKS INIMESTE VABADUSE KES EI TAHTNUD OSALEDA TEMA SAATES

Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?
« Vasta #7 on: 18.09.2007, kell 13:21 »

VÕSA PETS EBAÕNNESTUNUD VÄSITUSTAKTIKA JA OHVRITE VALLUTUSRETK PUKA KOOGUDUSSE, 6 TUNDI VÄLDANUD PIIRAMINE LÕPPES TULUTULT


Väide:
Tsiteeri
Paulus peksti korduvalt armutult poolsurnuks,kas ta pöördus mingite õigusorganite poole. Miks ei või filmida teenistust,kus kuulutatakse sõnumit Päästjast?

Aga SELLE VÄITJA  ei olnud PUKAS ja kui oleks olnud eks me siis oleks saanud vaadata tema VÄGEVAID USUTEGUSID! Andke andeks aga mulle vahel iei meeldi vennad-õed kes kargavad ÜLIVAIMULIKE loosungitega välja seal kus seda ei pea, kus pigem palvetada ja toetata vendi ja õdesid.

Paulus kasutas oma ROOMA KODANIKU õigust mitmel korral ja 2 korral see päästis ta elu ja talt paluti pool põlvili kõik kuri ka andeks - loe Piiblit! Veel enam ta NÕUDIS KEISRI KOHUT ja keisri ette ta saigi! EI rahuldunud mingite alam-kuningate ehk provintside-bossidega vaid rooma kodanikuna KEISRI ETTE SAAMIST (Rooma kodanikul oli see õigus).

Küll oli ta elus tagakiusu deemon ja ta elu koosneski tagakiusust! Kas peab ka meie elu, nii ehk naa see koosnebki AGAAAAAAAAAAA kui sa elad usuvabadust toetavas ja kaitsvas ühiskonnas, kus lisaks seadustest tulenevatest kohustustest on sul õigused, siis ON PATT NEID MITTE KASUTADA. Poeme nurka kannatame ja palume, oli aeropaagil kui neid heideti lõvide ette ja mis seal ikka muud teha. Kui sind tabav jõud on üle sinu, sa oled võimetu jms. siis mis seal ikka sa kannatad. Kas kristlasest mees - naine võib ennast kaitsta tänaval purjus kaagi eest  - ikka! On asju mille vastu me ei saa, seal jääb lihtsalt paluda armu, abi Jumalat või minna rõõmu ja rahu südames läbi neist asjadest.

Aga see on jama kui osad hakkavad vahel rääkima, et me peaks kannatusi otsima - neid vabatahtlikult enda peale võtma (kui on ka teisi lahendusi) jms.

Kas see pastori naise käelöök oli õige? Mõni patune kommentaarides on öelnud, õige mees oleks seda naise eest teinud või siis läinud naisele appi jms. No kes oleme meie et me seda otsustame - arvame ja hindame!!! Mida meie teeme oma eraelus kui naaber lööb su kassi maha, kui su tuttav tegi seda või lähedased tegid seda: siis mõned küll kisavad, teevad häält (hoopis tükki teistsugust mida kirikus palves teevad) jms. ME KÕIK EKSIME ja mitte vähe aga me püüdleme täiuse poole. Ega see nüüd äigamine polnud SUUREKS EESKUJUKS ja kõigile õppimiseks aga muide sealt ei olegi midagi õppida ta lõi mööda, ta oleks pidanud kõrvakiilu andma. Halleluuja tegu ei olnud aga mida sa ise oleks teinud? Püüa venna ja õena aru saada, et Võsa Pets ahistas seal inimesi, oli loata KINNISTUL (kui kinnistu omanik keelab siis on see seaduserikkumine), rikkus inimeste usuvabadust - kogudus võib mis iganes ajal mis iganes koosolekut sättida kuidas nemad soovivad see ei ole väljaspool olijate otsustada, ei allunud HOONE valdaja - KOGUDUSE KOOSOLEKU JUHI palvele, jätta rahule ja ära minna - kui need asjad ka enam ei loe ega kehti siis see on ANARHIA!

UUE PEALKIRJA PEAKS PANEMA! VÕSA PETS HOIDSI 6 TUNDI INIMESI PANTVANGIS! või

VÕSA PETSI EI LASTUD KIRIKUSSE - MADIN KESTIS 6 TUNDI JA LÕPPES ÕHTUTUNDIDELbee6

Ma toetan palves neid vendi ja õdesid ja mind HÄMMASTAB kui vahel kristlased sellises olukorras hakkavad seda torkimise - suskamise asja panema - häbi!  See laseb veega alla kõik eelnevad vägevad ilmutused ja asjad! Raskustes ja kriitilistes olukordades tuleb esile, kes on su tegelikud sõbrad või õed-vennad! Kurb et osad kristlased rasketel aegadel ei oska üks teist toetada!

Ma tegin (miks kulutasin selle aja) selle postituse selle koguduse, pastoripere ahistamiseloo jms. toetuseks! See oli vale tegu nende vastu! Ka pastorite naised on inimesed ja ikka suvalisele füüsiliselt käperdama hakkavale matsile võib ikka naine anda küll kõrvakiilu!

Mul läks eriti südamesse, üks vanem õde, kes hoidis mütsi näo ees ja ronis autosse. Kujutate ette vanas eas inimest mõnitatakse ja pingsalt filmitakse jms. mida ta võis tunda. Nooremaid ja kellel kama mida teised arvavad see ei häiri (mind ka ei häiriks niivõrd kuivõrd, olene kohast ja viisist kuidas seda tehakse!) aga vana inimest - PIIBEL HOIATAB VANA NAIST kuidas noomida - suhtuda ja väärikalt kohelda! Kui mõni mees oleks olnud selle vana naise poeg ja ütleme ta ei tunneks Jumalat ja ma oleks tulnud oma elatanud emale autoga järgi ja näinud seda jama, siis ma oleks läinud andnud sellel kaameramehele vastu lõugu ja veel Petsile ka kui oleks vaja olnud! Nüüd kristlasena me ei pea vihastuma, ägestuma ja me ei tohiks lasta nii tühistel asjadel ennast välja - vihastada või üle ärritada ja meil on RAHU Jumalas ja Jumal kes annab tagakiusus ja kannatamistes jõudu et me läheme rõõmuga läbi, mitte ie õelutse ja ei närvelda ja ei vihka neid kes meisse ebasõbralikult suhtuvad ja meid valesti kohtlevad. Aga mõni söakas mittekristlane oleks oma elatanud ema selliselt ahistanud mehele andnud vastu vahtimist - niipalju on mõnel „maailma inimesel“  au ja mehelikku julgust, et seista teatud väärtuste eest. Aga kuna meie maa on nõrk ja isegi tänaval pekstavatele appi ei minda siis mida sa ootad et inimesed läheks ja kehtestaks „kaamerajobudele“ (osad seda kindlasti on just seda nime väärivad kandma – ei häbene seda ütlemaks ilma lilledeta!) piirid! Sp. kasvabki sellistel julgus olla veel jultunum ja ronida kasvõi su köögi aknast sisse vms.

 es

Raskustes püüame ikka ÕIGE pool valida, see näitab meie tegelikku vaimselt kaalu!

Ärge ärrituge  gg kõik sellised asjad  boxing ei ole head, jääme  flirt2 toetama oma vendi ja õdesid. Küsimus ei ole selle loo ja asja ÕIGUSLIKUS POOLES - sellega tegeleb kohus jms. tegemist on ühe jumalateenistuse segamisega ja usklike peedistamisega. Ja kui sulle õde see meeldiks siis lase käia helista Võsa Petsile ja kustu siis oma kogudusse. Saa aru alati peab küsima KUIDAS FILMITAKSE ja MIKS FILMITAKSE jms. Tavaliselt võetakse üles 3-4 tundi head materjali ja sellest näidatakse 3-4 minuti mis iganes ämbreid ja veidraid kaadreid kontekstist väljas, maailm tahab ära panna kristlastele. Kasva suureks  baby02 mind jubedalt häirivad sellised eluvõõrad ja "ülivaimulikud fraasid" aga eriti vales kohas!

Loodan et see teema on paljudele mõtlemisaineks ja teadmiseks, et me ei ela roosas maailmas ja iga kaameraga, fotokaga, ajakirjanik ei tule meilt ALATI kuulama päästet, jms. asju vaid neil on muud tagamõtted.

Meenub Austraalia jutlustaja - väelised koosolekud ja imed. Kõik ajalehed kirjutasid neist sündmustest mitu nädalat. Ühe ajalehe toimetuses kogunes grupp ajakirjanikke, kes otsustasid selle vale paljastada ja näidata rahvale et see jutlustaja on võlts. Läksid siis koosolekule, üks neist maskeeris ennast pimedaks, teised pildistasid ja üks kirjutas lugu. Nii asi kulmineerus, mees oli palvejärjekorras lava ees ja kohe pidi tulema imelugu. (Neil oli plaan et see "pime" saab nägijaks ja rahvas läheb kaasa ja siis hiljem seda võltsrõõmu ja mis iganes välja tuua artiklis). Jõudis siis "pimeda ajakirjaniku" kord jumalamehe ette, Jumalamees küsis, mis sul viga on? Ajakirjanik ütles, ma olen pime! Jumalamees selle peale: nii saagu Jeesuse nimel! ja see mees jäi elu lõpuni pimedaks ja sellest kirjutas terve Austraalia ajakirjandus!

On teatud asju, millega ei tasu mängida, mis on pühad (kogudus, jumalateenistused) ja kui me oma lihas - nõtruses aga ka vahel saamatuses ennast ei oska ise kaitsta (ma ei pea õigeks et iga "ärapanija-ajakirjanik" jalutab jumalateenistusel ringi, filmib - pildistab mida keda tahab ja siis teeb materjaliga mida tahab!) SIIS KAITSEB JUMAL! Mul on ka Eestimaa suhtes selliseid lugusid pajatada oma kümmekond, mitte nii õudseid ja košmaarseid aga sinna kanti, paaril juhul lõppes asi väga kurvalt!

JUMAL EI LASE OMA PÜHADE RIITUSTEGA NALJA TEHA!

Alles hiljuti ju suri parimates aastates KUULUS AVALIK kristlaste, koguduse peedistaja kunagine metallikuningas R.Lepikson. Otsustas et paljudes asjades on süüdi ja jalus just kirik ja kristlased. Hakkas avalikes artiklites kirikut ja kristlikke väärtusi maha tegema, võta ja otsi veidi leiad kohe need artiklid. Aga kas oli vaja hakata avalikult artiklites, riigikogus jm. kirikut ja usku alavääristama ja Jumalat otse mõnitama! Ei! See läks sellel mehel väga kallilt maksma! Sõrmenips ja Jumala arm ja inglid taanduvad ja inimene antakse üle jõledale - koletule vaimsele ebardile saatanale, kes viib kiirelt kohtuotsuse täide. Lugege ja värisege, vaimsete asjadega ei mängita - kui Jumalat ei usu, siis OK! Aga ära hakka TULEGA MÄNGIMA, iga enamvähem terve mõistusega mees ei hakka kiriku ümber lällama veel hullem surnuaial lolli mängima.

armastuses vend R.crusoe
Logged

Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 309


Usk,lootus, armastus.


Vastus: Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?
« Vasta #8 on: 18.09.2007, kell 13:43 »

     Naine ( pastori abikaasa ),(arvata võib), polnud elus kunagi kokku puutunud tõelise nahhaalsusega, lausa ahistamisega, vägisi pealesurumisega. Endast lugupidav ja heas mõttes uhke naine võib enda kaitseks küll kõrvakiilu anda.( Ausalt, teeks ise ka nii, kui mingi äärmiselt ebaviisaka käitumisega mees nõnda talitaks nagu antud olukorras reporter).     Roll Eyes    Huh     bye2   
Logged

Läbi looklevate teede, läbi suvede, talvede, kevade, sügisvihmade - sajandi!? - pikkuse igatsuse, komistamiste, kukkumiste, haavade, kriimude lappimiste saatel ta tuli - Jeesus - mu ellu!
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?
« Vasta #9 on: 18.09.2007, kell 13:47 »

Kuna teema on üsna aktuaalne ja uudiste treimine on meedialas nii tavaline ja igapäevane töö, siis ma nö. proovi mõttes katsetasin siia sisse susata erinevaid silmahakkavaid pealkiru. Asja mõte on teile näidata, et MEEDIAL on väga suur mõju ja jõud ja sellega tehakse kohutavalt ka kurja ja inimestele haiget. Mingit infot - uudist . juhtunut on võimalik kajastada täpselt nii nagu keegi nõuab, ootab, tahteakse. PEALKIRJAD on vahel jube ekistavad aga NB! Osad vaid pealkirju loevad ja niid ehitatakse müüdile järgmine müüt ja nii need linnalegendid ja asjad kasvavad.

Üks mu tuttav pakkus sellist peakirja:

VÕSA PETS RÜNDAS PEHMEOTSALISE MUSTA SAUAGA KIRIKULISI KES EI SOOVINUD KÄSUST HOOLIMATA TEMA VAIMUKAS SAATES OSALEMA


Paku ka taolisi peakirja  Wink see on nö. meedialane eksperiment! Kui palju on võimalik BLANK uudist käänata - või vormida pealkirja läbi.
Logged

laug
Külaline


E-mail
Vastus: Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?
« Vasta #10 on: 18.09.2007, kell 14:15 »

Võsa on  päästmata inimene.Mida enamat temalt tahta on?
Küll aga on meil palju õppida.Meie peame oma risti kandma ju või käituma nagu maailm?Kas kristlasd peavad võsaga sarnaselt käituma?Meie teele ja meie lihvimiseks saadetaksegi sellised inimesed.See oli väga ränk õppetund Puka pastoriperele.Ma tahan öelda,et kristlased,kes liiguvad edasi Kristuses,nad saavadki selliseid õppetunde tunda.See on kasvamiseks vajalik.
Aga kui on ikka kristlasel palju uhkust,palju ambitsioone ja vana loomus õitseb täiega,siis on hea kui tulevad läbikatsumiseks sellised asjad.(Olgu öeldud,et ma ei tunne Puka pastorit ja tema peret ja see oli üldistus,mitte nende pihta visatud).
Ma räägin oma elu najal seda.Vahel mõtlen hirmuga,millist suremata osa Jumal mulle järgmisena näitab.
See oli üpris alles,kui seisin Jumala ees faktiga,et mulle liiga tehtud.Mis Ta mulle vastas.Ta ütles:"Mis see sinu asi on!Mis see sulle teeb,kui mina olen sinuga.Õnnista seda inimest."
Nii et ma pigem õnnistan Puka pastori peret väga,et nad võiksid tõusta oma usutee uuele astmele ja Jumalaga edasi minna,aga palun Jumala muutvat väge ka Võsa Peetri ellu,et  ahelad mis teda seovad võiks Jeesuse nime ja vere väega langeda,Jeesuse nimel.Et Jumal tabaks teda ta südames.Et Jumala meelevald ja Tõe Vaim oleks vabaks lastud ja vallanduks tema üle.Kõik see energia ja jõud,mis ta on kasutanud lolluste tegemiseks ,saaks pööratud ümber ja temast saaks Jumala hea tööriist.Jeesuse nimel.
Tema materdamine ei too kasu vaid seob teda veelgi enam.Ärme palun räägime kellegi ellu needvaid sõnu.
Õnnistusi...
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?
« Vasta #11 on: 18.09.2007, kell 14:37 »

Ja ongi hitt videoklipp ! Ainuke asi nad ei ole India filmidele kohaselt lisanud matsu, tegelik sound näitab et mikrofoni mahakukkumise tümpsu on tahtlikult peale keeratud hiljem video-editis et võimendada matsu.

Ma seda aimasin sellised videoklipid sünnivad selleks et ilma teha - uskmatutel on vaja ju mingit objekti mille üle irvitada. St. peagi on see klipp youtubis ja siis kus iganes et ma ei imesta kui sellele võitlevad ateistid muusika ka taha panevad ja siis midagi väänavad. Läänes on selliseid asju üsna palju liikvel.

Tsiteeri
Võsa on  päästmata inimene. Mida enamat temalt tahta on? Tema materdamine ei too kasu vaid seob teda veelgi enam. Ärme palun räägime kellegi ellu needvaid sõnu.

Ära oma vaatenurgast üldista ega hinda üle! Avaliku meediategelased, kes teisi avalikult välja tirivad ja pinde urgitsevad peavad leppima kui nende palgist juttu tuleb. Muide VõsaPetsi ei kisu maha tema nime mainimine, ta sooviks seda kõikjal näha mis iganes kujul - kuna see on tema IMAGO - BRÄNDI osa, mis müüb mille pealt teenib pappi! See show müüb - teeb talle pappi noh! Tema mainimine siin on talle vaid kasuks!

Aga üks paras VALIK HÄBI kulub sellele matsile küll ära. Nõustume palves et ta peagi kohtuks selle valgusega, mis metsikuid metshobuseid muundab - treenib aulisteks kuninga tõlla hobusteks! See on Jumala arm!

Tsiteeri
Meie peame oma risti kandma ju või käituma nagu maailm? Kas kristlasd peavad võsaga sarnaselt käituma?Meie teele ja meie lihvimiseks saadetaksegi sellised inimesed.See oli väga ränk õppetund Puka pastoriperele.

Ene küsiks sinult, kuidas see KOGUDUS, PASTOR, TEMA NAINE käitus nagu MAAILM? Mida sa keerutad (ma ei seedi sellist ümbernurga juttu) räägi otse, mis seal siis valet oli või väära! Et ei lasknud filmima? Ei lubanud Püha Vaimu kurvastama tulla - kas sa pead jumalateenistust ja palveid jm. mänguks? Kas nad oleks pidanud hakkama intervjuusid andma? Kas see naine ei võinud käituda nii? Siis miks? Muide ta ei löönud VÕSAT vaid ta äsas mikrofonile? NAGU MAAILM mul kriibib kuidagi sees?

Valgusta meid, mida sina oleks teinud IDEAALIS? Milline on siis tõeline kristlase käitumine IDEAALIS? Ma ei küsi vaidlemise pärast, ei mu süda on puhas ja motiivid õiged, ma küsin seda puht huvi pärast! Kuna siin üks usuõde mainis, et võib küll NAINE anda kõrvakiilu mehele, kes füüsiliselt liiga lähedale tuleb. Kes seda kohe poksiks peab äkki on viga nägemises, et ta näeb asju teisti, näeb maailmapilti kus naistel ei ole väärikust ja õigust kaitsta ennast rünnaku eest. Võsa ja kummardus peaaegu pea ees autosse, äkki naine mõtles ronib austosse, istub sinna ja filmib - selleks oleks ta olnud vist ka võimeline - jube tegelikult.

P.S. Ma ei õigusta seda äsamist, oleks pidanud sõnadega piirduma aga see hullunud mees ei kuulnud mida talle öeldi, tahtis oma saadet! Temaga vestlema hakates oleks olukord olnud 10 x hulle ja ma olen päriselus näinud vaid väheseid, kes siis pea püsti välja tulevad vastaste suu vajub kinni vms. Samuti pean ma sellises olukorras ja sellistele pilkajatele selles kohas kuulutamist OTSESEKS PÄRILITE SIGADE ETTE LOOPIMISEKs ja Püha Vaim kurvastub sellise asja peale niipalju, et sa ei oled tükk aega tema infosulus. Ei ikka ole küll see evangeelium nii odav ja meie lörtsida, et loobime seda sinna ja tänna! On kordi kus tuleb lihtsalt olla vait ja punkt.
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?
« Vasta #12 on: 18.09.2007, kell 14:44 »

Samas on üks asi mida ma olen tajunud, et Piiblis on öeldud: Jumal keerab - muudab teatud olukordi ka meie kasuks. Ma pean silmas et see oli täielik rünnak sellele kogudusele ja nö. ärapanemine. VT on tõotus 1 teed nad tulevad 7 teed nad jooksevad. Ma julgustan selle koguduse inimesi ja asjaosalisi PALVETAMAKS ja SEISMA usus, et see vahejuhtum ja olukord tuleks hingede päästmise kasuks.

Pastorit, PUKAT, kogudust head tehes - teenides tavaliselt Jumalat vms. siis ei huvita see kedagi ei kirjuta keegi jms. Aga läbi selle "juhtumise" on meediahuvi. Usukuda Jumalat uusi hingi Jumala riiki ja kogudusse! Ajuvaba aga Paulus ütles, et evangeeliumil on imepärane võime isegi levida seal kus seda kiusu pärast räägitakse.

GO ON PUKA KOGUDUS see mis ei tapa see karastab ja teeb tugevaks. Ja järgmine kord kutsuge Pets peale teenistust sisse andke süüa, kohvi ja siis pange kõik oma käed ta peale ja paluge ta eest. Et ütlete, me anname sulle intervjuu ja lubame siis olla kui sa istud siia toolile ja me palume su eest 10 minutit!   laugh 

Ok, seniks aitab seda teemat.  118  Las see paneb meid mõtlema, et me oleks VALMIS oma töökohas - koolis jm. kui me võime mingit liiku USULISE AHISTUSE vms. osaks saada. Et siis ei tuleks kohe välk ja pauk vaid naeratus ja õnnistussõnad! Aga kui meid rünnatakse siis peab ennast kaitsma, seni kuni meil on jõudu seda teha ja kui see ei ole tagakius evangeeliumi pärast (on mitut liiki tagakiusu).
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?
« Vasta #13 on: 20.09.2007, kell 11:36 »

Siis viimase VÕSA PETSI PUHTAKSPESEMISE LOO kommentaariks:

Avastasin eile varahommikul oma postkastidest hulga veideraid E-maile.

Tsiteeri
Sooviks intervjuud, teemal Jeesus !
Tsiteeri
Sooviks intervjuud, teemal Jumal !
Tsiteeri
Sooviks intervjuud, teemal usk !

Lapselikult koostatud ja nagu spämmirobotiga lahti lastud ahelkirjad erinetele KristlikMeedia meilidele mida haldan ja vahel neid ka kasutan. Siis jõudis õrnalt kohale ahaa V.PETSI seiklused jms. all veel mingi mulle tundmatu reportei nimi - arvas et on maailmanaba ja ma pean teda tundma - no tere tali - mis suhtumine. Haige värk - meediastaarid - oi jah! Huvitav kui Jumalat, ja Jeesusest ja Usust nad ikka tahavad rääkida.  bye2 kristlasi naljalt haneks ei tõmba eriti neid kes püüavad sisemist informatsiooni hankida ja allikate ning asjade tegelikkust vaadata läbi Jumala röngteni.

Nojah oleks võinud siis E-mailidesse panna oma kontaktandmed, rekvisiidid ja nagu korrektseid kirju koostatakse, neid meile oli omajagu nagu mingi meeletu saatnud ridamisi. Kanal2.ee domeenilt saadetud nagu peaks õiged olema. Aga no nii lapselik, naiivne ja kummaline - ok nimi oli all aga kuule kas nii aetakse asju - meediasära on vist meeled pimestanud. See selleks aga mis siis veel lisada!

No nii NEELASID SÖÖDA alla - tublid, nii oligi plaanitud! Väga kena! Väike esperiment läks korda - see oligi nii plaanitud ja sõnum jõudis kohale - nii lihtne on pealkirjadega mängida nagu nad ise mängivad HALASTAMATULT ja rikuvad iniemste elusid. Maailma meedia on RÄPANE midagi ei ole teha, see lihtsalt on nii, see on justkui rüveda deemoni poolt nii seotud! Maailmameedia paljastas oma RÄPSASUSE. Siit foorumist võeti KONTEKSTIST jutust (Eelnev ja hilisem ei huvitanud) asju välja! Eirti häiris neile Lepiksoni asi, et Jumal võib kohut mõista - ahha ähvardav - no võta kuidas tahad - PIIBEL LÕPEB MEELTU ÄHVARDUSEGA ja neid on viimastel lehtedel mitu - kui ei meeldi Jumala Sõna mis siis teha, pead leppima oma saatusega!!! Aga neil nnestus ka ENE juttu siit panna eetrisse! Huvitav vaata kuidas nopivad just selliste kristlaste jutu kes nö. kriisiolukorras EI OSKA POOLI VALIDA ja kukuivad sutsama ja oma ÜLIVAIMULIKKUST demonstreerima, väga kahetsusväärne nii kuulsust koguda teiste õdede ja vendade arvelt! KRISTLASED PAKKUSID KINO, no tere rein, loodan et Ene nüüd oma neidki postitusi ei muuda nagu ta juba muutis, kui kuumaks kisub lähen ja muudan tekstid ära.  Kristlased käisid pühapäeval Pukas Jumalateenistusel ja kes neid ahistas ja vaevas oli V.Pets, Pastor ja see õigustüli ei puutu asjasse, KÜSIMUS ON KAS seda jama lubavad EV seadused! Ahistada - mõnitada ja terroriseerida oma svammist mikrofon - nuiaga kristlasi!

ENE  es teinekord vali pooli KRIISILOLUKORRAS JA VENDADE JA ÕDEDE TÜMITAMISE ASEMEL TULE MÕNE HEA SÕNAGA - teota KAASKRISTLASI! KÜSISMUS EI OLE SIIN TEEMAS ÕIGUSLIKKUSES ega ka siis selles käega löögis - tõrjumises (VõsaPest võttis korduvalt auto ukse lingil t ja tahtis siseneda - kohapeal inimesed tunnistavad ja lähenes füüsiliselt naisterahvale see on alatuse tipp). Ma ei teagi midagi midak osta sellien asi teeb tummaks - see ei ole vaimukas! Loodame et sind säästetakse su elus sellistest olukordadest, mida sa nii naljatades ja kergelt öeldes OH KRISTLANE EI TOHI KÄITUDA NAGU MAAILM! Oi jah!

Ja kust kaevati välja libeda jutuga ENDA IMAGOT päästev (õiged kirikumehed on jube leibedad ja meedia imagot iga hinnaga päästvad) hallis ülikonnas tegelane  Tongue nojah kedagi oli ju saatesse vaja kuna R-Crusoe ei jõudnud vastata (jõudsin hilisõhtul koju, kui see asi juba eetris oli) lapselikele ja veidratele E-mailidele ega vist ei oleks ka LÄINUD laskma ennast LOLLIKS tegema. Võtakse 13 min interviuud ja saatesse pannakse paar 10 sek. sketsi kus sind ikka naeruvääristada vms. Ilmaks näide, mida tsiteeriti siit foorumist - osalist - moonutatud asju.

AGA osad kirikutegelased on kuulsad LIBEDAD KALAD! Ne rõba - nie mjaso! Olen ja ei ole! On ja ei ole! Ja ja ei! Nii, naa. Magus - peene - libe jutt! Jube! Kraaaaash! Enda maine päästmine HAISEB KOHUTAVALT! See A.Norak avalikult ju tegi mida - oleks kasvõi 1 pooldava - kaitsva SÕNA ÖLNUD Puka koguduse inimeste jaoks - hüvaks vms. 0 - null! ISegi õigustas meediat - meedial on ÕIGUS PROVOTSEERIDA! Kas lgp. arvamusliider ja libe selle Norak nii nagu VÕSA PETS  seda tegi, kui jah siis on teie teoloogias midagi tõsiselt jama! Küsisin mitmetelt kristlastelt ja nad kõik ütlesid ühest suust NO OLI IKKA LIBE SELL - oleks siis öelnud, et see õigusküsimuse vedamine eetrisse ja selle seostamine kogudusega vms. oli vale, ja ok see käelöök polnud väga lahe jms. ja siis AGA PUUDTANUD SEDA PÕHIASJA - iniemsi AHISTATI seal - vanad õed ja vennad kristlased ei saanud koju minna - ei tahtnud osaleda saates! Kui jubedalt ja haledalt võivad ikka vahel mõned kristlased käituda kriisiolukorras, selle asemel et toedata neid keda MAAILM ja MAAILAM MEEDIA ründab (Vigala kiriku asi, jms.) hakatakse pommitama ja ÜLIVAIMULIKE FRAASIDEGA PARASTAMA - peenet saatana naeru panema ja kahjurõõmu tundma - äed lolle otsisid ja seda ka said! Kui vastik - isekas - väikalne - eluvõõras - osadust lõhkuv ja tülgastav Pühale Vaimule! Osadel kristlastel ie ole õrna aimugi mis tähendab tõeline vennaks või õeks olemine, õigel ajal tabada ära moment ja OLLA OMADE POOLEL! Asi ei ole T.Palmi õigustülis, nüüd isegi mitte pastori naise käelöögis (ta oleks võinud ju ".." virutada vms. toksas mikorofoni) VAID 6 TUNDI VÄLDANUD USKLIKE AHISTAMISES PUKA VABAKOGUDUSE ÜMBER!

Kõigile kristlastele kes sellistes olukordades oma NAHKA hakkavad päästma ja ei toeta koguduses oma vendi ja õdesid - SÖÖGE MURU ja parandage meelt see on nii nÕME KÄITUMINE - nii madal - lihalik maailmalik!

Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Võsa Peetri eetrinilbused ja kristlaste ahistamine. Kas see on "vaba meedia"?
« Vasta #14 on: 20.09.2007, kell 11:44 »

Üks vend saatis mulle veel selle kannatanute õdede ja vendade avalduse, mis kallid õed ja vennad räägib meile mis toimus kulisside taga ja mida telekast ei näidatud! Kalluid usukaaslased JUMAL ANDKU TEILE TARKUST - ARMU POOLI VALIDA kui sellised asjad peaks teie kodukoguduses juhtuma! Kui teie ühte venda või õde hakkab maailm, kohalik koguus lintšima. Me ei õigusta valesi asju aga me kaitseme omasid - hoiame kokku jms. Vahel teevad seda rohkme mingid Loomatõugude Seltsid ja Heegeldamise Osadused ja ärnme juutidest üldse räägi! Kohalikus koguduses on MÄDAMUNA kristlased need, kes kriisiolukorras hakkavad kogudust, pastorit, õdesid - vendi süüdistama, aga eirii kui koguduses midagi juhtub, õe ja vennaga midagi aset leiab ms. ja siis ASUTAKSE süüdistajate poolele tümitama - SEE ON ÕUDUS RUUDUS! Iga pastori palve on Jumal hoai sellsieid meie kogudusest eemale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ok aga siis siis asjaosaliste selgitus, mis meile õdedele vendadele on VÄGA VALGUSTAV! See on siis pöördumine, Aavaliku Sõna Nõukogu ja Pressinõukogu poole. Need on muidugi maailma inimeste ja kannatanudte kogemuste põhjal täielikult mõtteud asutused, kus istuvad just nendest väljaannetest isikud kes kaitsevad vaid väljannete huve jms.

Tsiteeri
Pöördume Avaliku Sõna Nõukogu poole seoses 09.09.2007 Puka Vabakoguduse jumalateenistust külastanud ajakirjanik Peeter Võsa käitumisega, mis meie koguduse liikmete ja külaliste mälestustesse kustumatu jälje on jätnud. Leiame, et tegu on Eesti ajakirjanduseetika koodeksi jämeda rikkumisega ja palume abi juhtunule hinnangu andmisel.

Juhtunu lühikirjeldus.

Jumalateenistus Puka Vabakirikus algas tavapäraselt kell 14.00. Lahkusin saalist kuna kuulsin õues nutvat üht oma lastest ning sattusin silmitsi õuele sõitva ajakirjaniku Peeter Võsaga. Ligemale astudes selgitasin, et majas toimub jumalateenistus ja seda segada ei tohi. Nimetasin ka, et maa ja kirikuhoone kuuluvad kogudusele ning koguduse esindajana palun ma tal lahkuda. P. Võsa arvas, et sellisel juhul oleks tulnud kiriku territooriumile aed ümber teha, teatas, et viibib avalikus kohas ja soovitas kutsuda politsei. Väitis ka, et teab küll mis asi on eetika. Hetkeks ma isegi uskusin teda. Samal ajal alustas ta koos oma kaameramehega filmivõtteid, koputades akendele ja filmides akendest jumalateenistust, samal ajal kõike solvavate kommentaaridega täiendades. Oma kaaskonda, kes samuti ümber maja luusis, ta tutvustada ei soovinud. Mul ei jäänud muud üle kui kiriku uksel valves seista, et tema ja kaameramehe sissetungimist takistada. Teatasin ka, et selles tema šõus meie ei osale ja tema küsimustele vastama kohustatud ei ole. Olukord muutus eriti teravaks kui Peeter Võsa oma mikrofoniga takistas lahkumast üht kõige vanemat jumalateenistusel viibinud vana daami, kellele ta samuti lakkamatult küsimusi esitas. Vanainimene põgenes kabuhirmus. Seejärel järgnes töötava kaamera ees küsimus minule: kas nii muldvanad inimesed siin üldse millestki aru saavad.
Juhtunu šokeeris sedavõrd kogu väikest kogudust, et me otsustasime majast mitte lahkuda enne kui ajakirjanik Võsa on lahkunud. Viimases hädas kutsusin appi politsei, kellelt sain vastuse, et see ei ole šõu, see on ahistamine, tuleme kohe. Vahepeal oli jumalateenistus jätkunud koguduse üldkogu koosolekuga: istusime kõik koos ühise laua taga, uks oli lukus. Nüüd pani P. Võsa oma mikrofoni vastu aknaklaasi, et sees toimuvast paremat ülevaadet saada, kõndis väsimatult koos oma saatjaskonnaga ümber maja ja filmis kõigist vabadest akendest. Majast väärikalt lahkuda puudus igasugune võimalus, sest iga liikumist saatsid tema kommentaarid a la: ju on midagi varjata... ja nõnda ei soovinud keegi meist esineda tema šõus. Niisiis millalgi poole seitsme ajal saabus politsei. Politsei aga muudkui naeratas, aeg jooksis ja umbes kella seitsme ajal otsustasime me majast väljuda. Ühena esimestest väljus 80-le lähenev pastor Osvald Talts, kelle vanaduse arvelt P. Võsa (niipalju kui kuulda oli) jälle tublisti nalja sai. Aga Osavald jäi oma põhimõtteid selgitama ning tegi julgelt päris pika intervjuu. Meie perekonna lahkumisel autosse tormasid P. Võsa ja ta kaameramees autole ette, takistades juba liikuma hakkavat sõidukit lahkumast. Lõppkokkuvõtteks võin öelda, et politseist abi ei olnud, kuna nad väitsid, et keegi neist pole juurat õppinud ja see, kas P. Võsa tohib koguduse territooriumil ilma loata viibida ja seal filmida vajab selgitamist. P. Võsa jätkas oma saate filmimist ka politsei kohal viibides. Meie auto peal olid aga kaks 80-le lähenevat vanainimest ja neli väikest last, kes kõik olid juhtunust šokis ja tahtsid koju. Enne lahkumist tunnistasid politseinikudki, et tegemist on provokatsiooniga ja palusid mul kirjutada kuriteo teate, mida ma ka tegin. Veel tuli kirjutada ülekuulamisprotokoll, kuhu panin kirja oma ütlused politsei kutsumise, asetleidnud jumalateenistuse segamise ja lahkumise nõude mittetäitmise kohta.
Jumalateenistuse pühadus oli asendunud õudusunenäoga.

Järgnevalt esitan väljavõtte Eesti ajakirjanduseetika koodeksist, mille punktide vastu ajakirjanik Peeter Võsa kirjeldatud sündmuses meie meelest on eksinud, koos minupoolsete vastavate kommentaaridega.

1.5 Ajakirjandus ei tohi oma tegevusega kellelegi tekitada pőhjendamatuid kannatusi, veendumata, et avalikkusel on tőesti vaja seda informatsiooni teada.
 
P. Võsa oma tegevusega põhjustas põhjendamatuid kannatusi kõigile Puka Vabakoguduse liikmetele ja külalistele  (19 inimest, neist 5 last), kes ei soovinud ennast jäädvustada tema šõusaates (ka mitte õues asuvasse tualetti minnes) ja pidid seeläbi kokku 5 tundi koguduse majas varjul ootama, millal härra ajakirjanik lahkub. Vaatamata korduvatele nõudmistele lahkuda meie territooriumilt, P. Võsa seda aga siiski ei teinud. Tema ja ta saatjaskond kõndisid hoopis lakkamatult ümber kiriku, vaadates sisse ja filmides igast vabast aknast, isegi mikrofoni vastu klaasi hoides. Majast väärikalt lahkuda puudus igasugune võimalus, sest vähimatki liikumist saatsid töötava kaamera ees loetud P. Võsa kommentaarid a la: ju on midagi varjata... Nõnda ei soovinud tõepoolest keegi meist jäädvustada end tema šõus. Suure osa meie hulgast moodustasid aga lapsed ja vanurid. Närvipinge oli tohutu.

3.2. Ajakirjanik ei vői kuritarvitada meediaga suhtlemisel kogenematuid inimesi. Enne vestlust selgitatakse räägitu vőimalikke tagajärgi.

Tegemist oli selge keeldumisega kohtumisest P. Võsa ja tema saatjaskonnaga KÜ-st Aardla 136. Kuna vastaspool oli valjuhäälselt ja ebaviisakalt deklareerinud oma lähtepunktina riigi õigussüsteemi mitteusaldusväärsust, siis sarnast ebaeetilist kohtu mõjutamist  vahetult enne kohtuistungit Taavi Palm, koguduse pastor, oma tõekspidamiste kohaselt õigeks ei pidanud. P. Võsa aga ignoreeris kõigi tõekspidamisi Pukas.

4.6. Andmeid ja arvamusi konkreetsete inimeste tervisliku (nii vaimse kui füüsilise) seisundi kohta ei avaldata, välja arvatud juhul, kui inimene on andmete avaldamisega nőus vői kui niisuguste andmete avaldamist nőuab avalikkuse huvi.

Esimest jumalateenistuselt lahkunut, elatanud vana daami, kes oli meie jumalateenistusel külalisena viibinud, tabas kohe välisukse juures rahe kahemõttelistest küsimustest jumalateenistuse aadressil. Vanainimene põgenes kabuhirmus. Seejärel pöördusid kaamera ja mikrofon minu poole küsimusega: kas nii vanad inimesed siin üldse millestki aru saavad. Leidsin, et nüüd on eetilisuse piir kaugelt ületatud. Peeter Võsa aga keeldus lahkumast ja jätkas oma saate lindistamist.

3.3. Ajakirjanik peab rangelt kinni informatsiooniallikale antud lubadustest ja väldib lubadusi, mida ta ei suuda täita.

Mulle antud lubadust eetikast hoolida püüdsin uskuda seni, kuni olukord oli juba väga inetuks muutunud ja me endid P. Võsa pantvangidena tundsime.

4.3. Ei sobi rőhutada rahvust, rassi, religioosset vői poliitilist kuuluvust ega sugu, kui sellel pole uudisväärtust.

P. Võsa püüdis filmides naeruvääristada kõike, mida ta nägi, sarnaselt: ...see siin on jumalamehe auto, ... see on jumalamehe naine, ... siin peab jumalamees jumalateenistust jne. jne. Miks tuldi korteriühistu siseküsimuse lahendust otsima jumalateenistusele, solvates oma suhtumise ja jumalateenistuse ajal kiriku akende kõrval lindistatava intervjuuga ning aknale  provotseerivalt koputades kogudust ja kohalikku kogukonda.

4.4. Ajakirjandus ei vői inimest käsitleda kurjategijana enne sellekohast kohtuotsust.

Ajakirjanikule oli hästi teada asjaolu, et eeldatavasti viimane kohtuistung teda (näiliselt) huvitavas küsimuses toimub juba 20. septembril 2007.

4.9. Inimese eraelu puutumatust rikkuvaid materjale avaldatakse vaid juhul, kui avalikkuse huvid kaaluvad üles inimese őiguse privaatsusele.

Väidan, et P. Võsa sundis mind tegema midagi taolist, mis on vastuolus minu isiklike tõekspidamistega, antud juhul osalema tema šõusaate Võsareporter lindistusel. Sest reporteri mikrofon jõudis iga ükskõik kellele öeldud sõna ajal minu suu lähedusse, mind sellega tõsiselt tülitades. Võimatu oli suhelda kas siis abikaasa või kellega tahes ilma, et meie vahele ei oleks ilmunud reporteri mikrofon. Kaamera töötas kellegi kirikusaalist lahkudes praktiliselt kogu aeg. Kuna intervjuust keeldusin, oli tegu häbematu sekkumisega minu eraellu ja samuti meie koguduse ellu.

Ootame nüüd kogu kogudusega meid naeruvääristava saate eetrisse mittejõudmist. Peeter Võsa aga ei ole meie silmis enam ajakirjanik.

Lugupidamisega,

Marge Palm
Puka Vabakoguduse liige
Logged

Leheküljed: [1] 2 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam