Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
18.01.2018, kell 21:48
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Maailm TÄNA (poliitika, äri, meedia, sündmused)  |  PALVEPÄEV rahu eest Jeruusalemmas! 07.10.2007 « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: PALVEPÄEV rahu eest Jeruusalemmas! 07.10.2007  (Loetud 3527 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
PALVEPÄEV rahu eest Jeruusalemmas! 07.10.2007
« on: 04.10.2007, kell 11:48 »

PALVEPÄEV RAHU EEST JERUUSALEMMAS

Miljonid kristlased üle kogu maailma kogunevad pühapäeval, 7. oktoobril palvetama rahu eest Jeruusalemmas. Tänavu tähistas Iisrael Jeruusalemma vabastamise 40 aastapäeva, kuid olukord on pingelisem, kui kunagi varem. Piibelis on hulgaliselt tsitaate, mis kutsuvad üles Jeruusalemma eest palvetama ja viitavad Jeruusalemma erilisele kohale maailma ajaloos. Jeruusalemm on tänapäeval rohkem meedia fookuses, kui ükski teine koht maailmas.

Dr. Jack Hayford ja Robert Stearns alustasid Palvepäeva Jeruusalemma eest koos sadade tuhandete mõttekaaslastega ligi 40 riigist oktoobri esimesel pühapäeval 2004. aastal.

Palve aluseks võeti Piibli tsitaat: ”Paluge rahu Jeruusalemmale! Käigu hästi nende käsi, kes sind armastavad! Rahu olgu su müüride vahel, hea käekäik su kuninglikes kodades!” (Psalm 122:6-7). Läbi Piibli on mitmeid viiteid Jeruusalemma erilisele rollile Jumala plaanis läbi aegade. Prohvet Sakarja kuulutab järgmiselt ette tulevaid aegu: ”Sest ma kogun kõik paganad sõdima Jeruusalemma vastu; linn vallutatakse, kojad rüüstatakse, naised vägistatakse ja pool linna läheb vangi; aga ülejäänud rahvast ei hävitata linnast. Siis läheb Issand ja sõdib nende paganate vastu nagu oma võitluspäeval, lahingupäeval. Sel päeval seisavad ta jalad Õlimäel, mis on Jeruusalemma ees idapool; ja Õlimägi lõhkeb keskelt pooleks, idast läände väga suureks oruks, sest pool mäge vajub põhja poole ja teine pool lõuna poole.” (Sakarja 14:2-4). Sakarja ettekuulutusega ühtib ka prohvet Hesekiel. (Hesekiel 47 peatükk).

Jeruusalemm on saanud tänapäeva poliitikutele ”kangutamatuks kaljuks”. ”Oslo lepped” ei teostunud, kuna ei suudetud kokku leppida Jeruusalemma jagamist juutide ja araablaste vahel. USA pakutud ”teekaart” ei õnnestunud samal põhjusel. Sakarja kirjutas juba kaks ja pool tuhat aastat tagasi: ”Sel päeval, kui kõik maailma rahavad on kogunenud tema vastu, teen ma Jeruusalemma liigutamatuks kaljuks kõigile rahvastele. Kõik, kes püüavad seda liigutada, vigastavad iseennast.” (Sakarja 12:3, NIV tõlge). Tänaseks on Iisraeli valitsusjuht Ehud Olmert pakkunud palestiinlaste juht Mahmoud Abbasile osa Jeruusalemmast, mis on kutsunud esile väga tugeva vastuseisu Iisraelis nii rahva kui ka Knesseti ja valitsuse hulgas.

Kristlastena on meil võimalus ja mandaat palvetada rahu eest Jeruusalemmas. Vastavalt 2004 aastal alustatud traditsioonile, on igal aastal, oktoobri esimesel pühapäeval toimunud rahvusvaheline Palvepäev rahu eest Jeruusalemmas. Tänaseks on sellega liitunud juba miljonid osalejad umbes sajast riigist.

Kutsun Eesti kristlasi üles Palvepäevaga liituma. Selleks palun kogudusi sel päeval vähemalt ühe jumalateenistuse ajal palvetada rahu eest Jeruusalemmas. Ise ühinen sellega Jeruusalemmas, kus viibin sel päeval koos grupiga Eestist. Samuti palun iga rahvusvahelise palvepäevaga liitunud kogudusel endast teada anda, et saaksin sellest omakorda rahvusvahelist juhtkonda informeerida. Piibel käsib meid palvetada rahu eest Jeruusalemmas. Praegune aeg Pühas Linnas on pingelisem, kui kunagi varem. Tundub, et Jeruusalemm vajab ka palveid rohkem, kui kunagi varem.

Resolutsioon, mis allkirjastati 2004 aastal, esimese rahvusvahelise Palvepäeva puhul, oli järgmine:

MÕISTES ... et oleme usu läbi Abrahami lapsed, „metsik oliivipuu oks”, poogitud Jumala lepingu juure külge ja

TUNNUSTADES ... et Jumal on Abrahamile ja tema järglastele antud sõna pidanud ja asustanud nad uuesti oma kodumaale vastavalt prohvetite ettekuulutatud sõnadele ja

TUNNUSTADES ... et meil on piibellik mandaat vastavalt Psalmile 122 ja paljudele teistele kirjakohtadele otsida ja soovida edu ja head käekäiku Jeruusalemmale, kuni Issand teeb ta ülistuseks kogu maailma keskel ja

KINNITADES ... et Jumala armastus ja kavatsetud õnnistused on mõeldud kõigile rahvastele ja et meil on hea tahe ja armastus kogu inimkonna suhtes, kaasa arvatud kõik Püha Maa elanikud, ja igatsus rahu saavutamiseks kõikjal selles regioonis;

MEIE, allakirjutanud, kutsume kõiki palvemehi ja -naisi üles igal aastal pühendama oktoobrikuu esimese pühapäeva, mis on Yom Kippuri pühale lähedasel ajal, PALVEPÄEVAKS RAHU EEST JERUUSALEMMAS.

Peeter Võsu
Iisraeli Keskuse President

www.iisrael.ee
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam